» »

Akcija Slo-Tech - funtech

Akcija Slo-Tech - funtech

Jeronimo ::

Lep pozdrav.

Čas je za menjavo računalnika ... zasledil sem tole akcijo na Funtechu:

http://www.funtech.si/akcijeSlotechX.htm

Ker že kakšne 2 leti ne sledim trendom razvoja računalniške industrije, me zanima, kaj si o tej sestavi mislite.

Hvala lepa

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

dzinks63 ::

Tale grafična kartica ima že kar precejšno porabo, saj ima dva dodatna 6pin priključka. (pci-e=150W+2x6pin75W) in dve v CF ni kar tako. Sicer se priporoča za HD 4730: "500 Watt or greater power supply with 2x 75W 6-pin PCI Express® power connectors recommended (600 Watt and 4x 6-pin connectors for ATI CrossFireX™ technology in dual mode)”

Ni slabo za takšno ceno, vendar mislim, da v tej sestavi napajalnik lc6600 v2.2 močno švica. 12 V1: 15 A, 12 V2: 14 A,
če že lc600W, bi lahko bil vsaj z verzijo 2.3. Če bi se odločil odkleniti tega X2 550BE na 4 jedra (in bi bilo to tudi uspešno) in ga še naviti po vrhu, bi pripočal, da se pri nakupu zmeniš, da ti vgradijo boljši napajalnik.

Ciklamen ::

Am, jaz ti spravim skupaj konfiguracijo za 600€, z Phenomom II 940, 4Gb Ram-a, Ati radeon 4770 512Mb, itd...



Sharkoon Rebel 9 Value Črna
56,50€

LC Power LC8650 "Ozeanos" v2.2
82,19€

ASUS M4A78
69,95€

AMD Phenom™ II X4 940 "Black Edition"
164,11€

Mushkin PC2-6400 "Enhanced" KIT 4096MB 800 MHz DDR II
53,79€

Sapphire Radeon HD 4770 512MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
100,69€

Western Digital WD6401AALS "Caviar® Black™" 640GB 7200RPM 32MB Serial ATAII
63,90€

Samsung SH-S223L BEBE LightScribe™ Črna
24,21€
Skupaj
615,34€
- End of the Post ->

x45 ::

Dobra mašinca, ciklamen je še boljšo spesnil sam z eno grafo.... zgoraj sta dve...

Ciklamen ::

Ma saj vbistvu ne more biti nekakšne ogromne razlike med tem in onim računalnikom, čeprav tam igraš malo loterijo da odkleneš jedra, medtem ko se tu ne rabiš nič zafrkavat.

Če pa ti je pač ta grafična premalo, pa dokupiš še eno in imaš res odličen komplet ;)
- End of the Post ->

Jeronimo ::

Ciklamen - ti maš to trgovino ali si naklepal iz kje drugje te komponente in cene?

LP

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Ciklamen ::

Am, vbistvu je iz AGT.si trgovine ;)
- End of the Post ->

Jeronimo ::

Aha.

torej je AGT.si ugodnejša varianta kot Funtech?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Ciklamen ::

Nevem kako je pri funtechu, vendar tu moraš naročati vsako komponento posebaj (funtech) če želiš imeti nek spodoben PC za 600€ (ti računalniki ko si že sestavljeni imajo ponavadi neko "slabost" not, da niso tako hudo dober nakup kot če ga sestaviš sam).

Lahko si pa doma sestaviš komp, naročiš komponente (lahko tudi iz amazon-a iz nemčije, imajo zelo zelo poceni).
- End of the Post ->

Jeronimo ::

Hmmmm. Amazon ... kaj pa E-bay.de?

Torej ... si tako prijazen in mi svetuješ potem naslednje.

Od starega računalnika bi obdržal ohišje, HD, monitor.

Zamenjati pa bom moral matično, proc, rame, grafiko in napajalnik.

Zadovoljil se bom z srednjim oz. višjim srednjim razredom.

Hvala ti.

LP

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

cinkaCR7 ::

intel or AMD fan?..

Jeronimo ::

Nimam preference.

sem pristaš price/benefit firme .... :D
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

cinkaCR7 ::

kaj pa navijal boš kaj procesor? in koliko si pripravljen dat za komponente?

strictom ::

Vzemi unega pri Funtecho in jih prosi da ti zamenjajo napajalnik z enim močnejšim.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Ciklamen ::

No glej, sem sestavljal PC za kolega, pa je na amazonu stal AMD Phenom 955 203€, pri nas (agt) 220, grafična je 190 ATI Radeon HD 4890 Vapor, ki je pri nas 220€ pa tako naprej..
- End of the Post ->

cinkaCR7 ::

No glej, sem sestavljal PC za kolega, pa je na amazonu stal AMD Phenom 955 203€, pri nas (agt) 220, grafična je 190 ATI Radeon HD 4890 Vapor, ki je pri nas 220€ pa tako naprej..

poštnino si prištel ali pa pač ne?

Ciklamen ::

Glej, že za te dve komponenti prišparaš 50€, in če naročiš vse v enem, poštnina ne bo tako ogromna da bi preplačal 50€.
- End of the Post ->

Han ::

In potem dobiš npr. defektno robo, kaj crkne po nekaj mesecih, pa imaš sračko... :|

Ciklamen ::

Iz nemčije? Haha, saj ni to iz albanije Han ;)

Sploh pa, ne bi rekel če bi kupil pri kakšni neznani trgovini ampak amazon je pa ja vsem dobro znan ;)
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

dzinks63 ::

A ti misliš, da če kupiš procesor v Albaniji, da je tam tudi narejen?

Han ::

Seveda ne, se pa dogaja, da dobiš mrtev disk, pa defektno plato, iz grafične se kadi, pa DVD pekač crkne po pol leta, pa...

Ciklamen ::

dzinks nisem tega rekel, to si sam zdaj povedal ;)

Ampak, jaz pač mislim da mi dobimo malo manj "kvalitetno" robo od teh držav, kot so UK, ZDA, Nemčija, Francija, itd. Pač to je moje mnenje, ki temelji na tem da se nam vsem prej vse pokvari, kot pa kolegom iz teh držav. Morda pa je res, da tudi stvari bolj uporabljamo, nikoli ne veš :)

Han, bom vprašal še kolega, kateri je naročil iz Amazona, pa sporočim če bo šlo kaj v defekt ;)
- End of the Post ->

Jeronimo ::

Ja .. tudi jaz imam slabe izkušnje z raznimi komponentami. Še dobro da sem računalnik kupil pri nas ... ker je bil vsaj 3x na servisu.

:)

Cinka - proc bi tudi kaj navil, za te komponente katere sem naštel bi dal okoli 400€.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

opeter ::

Iz nemčije? Haha, saj ni to iz albanije Han ;)

Sploh pa, ne bi rekel če bi kupil pri kakšni neznani trgovini ampak amazon je pa ja vsem dobro znan ;)


Pri Amazonu ne pošiljajo strojno opremo v Slovenijo.
Več o tem si lahko prebereš tukaj:
http://www.amazon.de/gp/help/customer/d...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ciklamen ::

Aja, to pa nisem vedel ...

No potem pa pozabi na amazon :)
- End of the Post ->

cinkaCR7 ::

http://www.amazon.co.uk/ pa pošilja v slovenijo:D

cinkaCR7 ::

Ja .. tudi jaz imam slabe izkušnje z raznimi komponentami. Še dobro da sem računalnik kupil pri nas ... ker je bil vsaj 3x na servisu.

:)

Cinka - proc bi tudi kaj navil, za te komponente katere sem naštel bi dal okoli 400€.

LP

za 400 bi si kupil raje AMD sistem!
procesor: AMD 920; 150€
matična:Gigabyte GA-MA770-UD3; 70€
grafična: SAPPHIRE RADEON HD 4850, 512MB DDR2; 110€
ram:KINGSTON 4GB DDR2, PC2-6400; 50€
napajalnik: LC POWER LC6600 600W; 40€

Za ta denar boš dobil nekaj takega če si boš iz trgovin kjer je najcenejše naročil in doma sam skupaj zmontiral ti je to najboljša rešitev:)

FunTech ::

Pri Funtechu smatramo, da je 600W napajalnik dovolj močen za tak sistem, sicer pa imamo posluh za potrebe strank, zato smo razširili ponudbo akcijskega računalnika z opcijama močnejših napajalnikov.:)

cinkaCR7 ::

Pri Funtechu smatramo, da je 600W napajalnik dovolj močen za tak sistem, sicer pa imamo posluh za potrebe strank, zato smo razširili ponudbo akcijskega računalnika z opcijama močnejših napajalnikov.:)

A vi samo AMD rige prodajate? ..kaj pa če bi naredili še ponudbo za slotech katera bi vsebovala intelove procesorje:D XD

Jeronimo ::

Cinka - hvala lepa.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

FunTech ::

Najbrž imamo več Intlovih konfiguracij kot AMDjevih, vendar se nam je zdela za tokratno akcijo bolj zanimiva AMD varijanta.

Gerbic ::

Pri Funtechu smatramo, da je 600W napajalnik dovolj močen za tak sistem, sicer pa imamo posluh za potrebe strank, zato smo razširili ponudbo akcijskega računalnika z opcijama močnejših napajalnikov.:)

A vi samo AMD rige prodajate? ..kaj pa če bi naredili še ponudbo za slotech katera bi vsebovala intelove procesorje:D XD


Pa saj so stalno gor njihovi bannerji s temi akcijami za računalnike in hardver, zadnjič je bil Intel...

Bellzmet ::

Itak, da je 600W popolnoma zadosti za takšen sistem.

Imajo pa tako AMD, kot Intel, dejte malo pogledat njihovo stran preden komentirate...

cinkaCR7 ::

Itak, da je 600W popolnoma zadosti za takšen sistem.

Imajo pa tako AMD, kot Intel, dejte malo pogledat njihovo stran preden komentirate...


hh.. saj sen pa rekel da naj naredijo ponudbo za SLOTECH, nisem pa rekel, da nimajo intelovih procesorjev. Tako da je tvoj komentar čisto brezvezen.

Ciklamen ::

cinka, njegov komentar je ravno toliko beden kot tvoj.

Back na temo: ne rečem da se ne splača vzeti tega, se prav splača ker nenazadnje je kar lep popust za člane SLOTECH-a, ampak to je tako, da s tem procem igraš malo bingo + če ne znaš tega delat traja ne čas :)

Je pa ponudba vsekakor zelo mamljiva ;)
- End of the Post ->

MarVinck ::

Jaz v Bellzmetovi izjavi ne vidim nič bednega. Se kar strinjam z njim.
Drgač pa je ta komp dobr nakup za moje pojme.

cinkaCR7 ::

mater ste vi bedni, če zdaj nisi član in vidiš pač to ponudbo pa se greš in kasneje registriraš je potem kakšna razlika?:))
ne vseeno je, samo da ma stranka občutek da je nekaj posebnega!

Ciklamen ::

Ja je razlika. Postaneš član Slotech-a ;)
- End of the Post ->

cinkaCR7 ::

Ja je razlika. Postaneš član Slotech-a ;)

maš prav ja8-)

CreatOR ::

mater ste vi bedni, če zdaj nisi član in vidiš pač to ponudbo pa se greš in kasneje registriraš je potem kakšna razlika?:))
ne vseeno je, samo da ma stranka občutek da je nekaj posebnega!


Kaj so počitnice in nimaš kaj delat? Zato si večaš svojega malega prijatelja na Slo-techu? Če že nisi sposoben komentirat kaj konkretnega glede vprašanja v temi, potem vsaj bodi tiho.
Za nas, ki hardver dejansko kupujemo je vsaka akcija dobrodošla, drugi pa naj ne spamajo po nepotrebnem...

opeter ::

Cinka, daj prosim prilepi mi link o ceniku pošiljanja strojne opreme na Amazonu.co.uk...

vse kar sem našel, je spodnje:
http://www.amazon.co.uk/gp/help/custome...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jeronimo ::

Kaj pa Grafika katera je v akcijskem računalniku ... dve grafi Powercolor PCI-e ATI HD4730 512MB GDDR5 v CF načinu ... je to bolje kot 1 - Sapphire Radeon HD 4770 512MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x ali SAPPHIRE RADEON HD 4850, 512MB DDR2 kot mi je bilo priporočeno?

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

cinkaCR7 ::

Cinka, daj prosim prilepi mi link o ceniku pošiljanja strojne opreme na Amazonu.co.uk...

vse kar sem našel, je spodnje:
http://www.amazon.co.uk/gp/help/custome...

vsaka trgovina ma svojo ceno pošiljke, enotnega cenika pa mislim da nimajo..

cinkaCR7 ::

Kaj pa Grafika katera je v akcijskem računalniku ... dve grafi Powercolor PCI-e ATI HD4730 512MB GDDR5 v CF načinu ... je to bolje kot 1 - Sapphire Radeon HD 4770 512MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x ali SAPPHIRE RADEON HD 4850, 512MB DDR2 kot mi je bilo priporočeno?

LP

vzami tole:SAPPHIRE RADEON HD 4850, 512MB DDR2, pa če boš kasneje več rabo si boš eo zraven kupo pa je to to samo potem pazi, da bo matična imela 2X PCI-E x16 slota..

opeter ::

4770 je na nivoju 4850 z dosti manjšo porabo. Skratka priporočam en 4770 zdaj, pa morda še en 4770 v prihodnosti.

Primerjava kartic (sicer je test za 4730, ki je dejansko preimenovan 4830, ampak namesto GDDR3 pomnilnika z GDDR5!):
http://www.hexus.net/content/item.php?i...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

CreatOR ::

Jao, tale cinkaCR7 pa res ne zna argumentirat svojih izjav.
Dve karti 4730 v CF načinu sta boljša izbira, poglej si še na tem linku

cinkaCR7 ::

Jao, tale cinkaCR7 pa res ne zna argumentirat svojih izjav.
Dve karti 4730 v CF načinu sta boljša izbira, poglej si še na tem linku

saj pa man tebe da brezvezne linke gor daješ, če bi ga to zanimalo bi si pa lahko kar sam pogledal:))

Gerbic ::

Po price/performance sta dve grafi 4730 v crossfire boljša izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gerbic ()

Jeronimo ::

OK.

Hvala lepa vsem. Tolk sem zmeden kot prej.

:D

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika za najnovejše igre (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18712201 (6818) Mentalist
»

Kaj je pameten nakup?

Oddelek: Kaj kupiti
162055 (1437) WamPIRe-
»

Dobra izbira?

Oddelek: Strojna oprema
363366 (2198) majeric0
»

A bo tole znesl + priporočila

Oddelek: Kaj kupiti
91252 (901) joebanana
»

Računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
665337 (3496) cosmicsuper

Več podobnih tem