» »

Gaming PC

Gaming PC

1
2
3

LordTado ::

bo ja ampak jaz imam občutek da bo pri aplikacijah intel takrat pokazal zobe,lahko pa se motim...
Sedaj so itak še neizkoriščeni,ampak se prodajajo,tako kot se bodo 6 jedrniki :))
Ljudje pač...kupijo da imajo...voda na mlin prizvajalcem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

fr4nc ::

Aha...

Danes pa me zanima to...
Kaj bo prej preslabo za nove igre čez čaš, zaradi česa jih ne bo zagnalo, v tem primeru zaradi:
- 4 jedrni procesor 2500MHz ali 2x 4850?
- 4 jederni procesor 3200MHz ali 2x4850?

Aia, še to... ko pridejo ven novi intelovi 6 jedrniki na podnožju 1366, a to pomeni, da se bodo tedaj i7 920 pocenil?

LP

bluefish ::

Zagnalo ji bo, odvisno je le, kako bodo delovale. Itak pa se ni preveč za bati. Igre le počasi izkoriščajo več jeder in bo minilo še kar nekaj časa, da bo procesor res ozko grlo. V konkretnih situacijah bo najbrž grafična prej odpovedala (sploh če govorimo o DX11).

Aia, še to... ko pridejo ven novi intelovi 6 jedrniki na podnožju 1366, a to pomeni, da se bodo tedaj i7 920 pocenil?
Ne glede na prihod novih procesorjev se bo i7 tako ali tako pocenil.

fr4nc ::

Zagnalo ji bo, odvisno je le, kako bodo delovale. Itak pa se ni preveč za bati. Igre le počasi izkoriščajo več jeder in bo minilo še kar nekaj časa, da bo procesor res ozko grlo. V konkretnih situacijah bo najbrž grafična prej odpovedala (sploh če govorimo o DX11).

Aia, še to... ko pridejo ven novi intelovi 6 jedrniki na podnožju 1366, a to pomeni, da se bodo tedaj i7 920 pocenil?
Ne glede na prihod novih procesorjev se bo i7 tako ali tako pocenil.


Aha torej, če zdaj kupim bolje vzeti 4 jedrni procesor 2500MHz (ali 2600MHz, ali 2660MHz) in 2x 4890...

LP in HVALA

bluefish ::

No, najbolje je seveda kupiti močnejšega (odvisno od denarja in želja), ampak ni preveč smiselno, ker šibkejšega lahko itak naviješ do tam oz. vsaj blizu.

mastah ::

se vedno za igre bols kak mocn core2duo

fr4nc ::

No, najbolje je seveda kupiti močnejšega (odvisno od denarja in želja), ampak ni preveč smiselno, ker šibkejšega lahko itak naviješ do tam oz. vsaj blizu.


Jaz ne bom nič navijal... razen če mi bo kateri od vas priskočil na pomoč, kar pa močno dvomim, po drugi strani pa tudi, upam da se bi to zgodilo:))...če ne drugače vsaj prek TeamViewera, če se da.
Idi kar znam navit je sedanja grafična in še to znam v SmartDoctorju 8-), kjer je čisto preprosto!

LP

fr4nc ::

se vedno za igre bols kak mocn core2duo


Če vzamem core2duo bom vzel ASUS P5Q-E matično...
In kaj je boljše na njej 2x HD 4890 1GB ali 3x HD 4850 1GB ali 3x HD 4770?

LP

bluefish ::

Saj tudi procesor ni neka znanost (vsaj za osnovna navitja). Poleg vsega je na forumu že kar nekaj debat okrog tega in bo že kdo priskočil na pomoč z nasveti.

bluefish ::

Če vzamem core2duo bom vzel ASUS P5Q-E matično...
In kaj je boljše na njej 2x HD 4890 1GB ali 3x HD 4850 1GB ali 3x HD 4770?
Tri grafične se ne splačajo, že pri dveh se pri nekaterih igral le malo pozna (tam okoli 30%).

fr4nc ::

Saj tudi procesor ni neka znanost (vsaj za osnovna navitja). Poleg vsega je na forumu že kar nekaj debat okrog tega in bo že kdo priskočil na pomoč z nasveti.


Ja samo potem bi še si moral kupiti boljši hladilnik za procesor, ali že lahko z stock kaj naviješ? Recimo iz 2500MHz se, da z stock hladilnikom navit na 2800MHz?

LP

fr4nc ::

Če vzamem core2duo bom vzel ASUS P5Q-E matično...
In kaj je boljše na njej 2x HD 4890 1GB ali 3x HD 4850 1GB ali 3x HD 4770?
Tri grafične se ne splačajo, že pri dveh se pri nekaterih igral le malo pozna (tam okoli 30%).


Aha...
Kaj je pa bolje, če vzamem 2x 4850 ali 2x4770?

LP

__Devil__ ::

""Ja samo potem bi še si moral kupiti boljši hladilnik za procesor, ali že lahko z stock kaj naviješ? Recimo iz 2500MHz se, da z stock hladilnikom navit na 2800MHz?""


Brez problema.

TOP ::

Nedko je omenu 6 jedrnika in nadgradnje.Škoda je kupit nekaj,za naprej,ker pri elektroniki ni tega pravila,ker se zmiraj kej menja.Če pogledamo z druge strani.Že sedaj recimo X4 955 ali pa Q9400,Q9550 so več kot dovolj za vse poganjat in še za kakšno leto prav ziher.Edino grafo menjat in je.Kar se tiče pa i7 to je res dober PC in hiter,sam če se ne ukvarjaš z kakšnim programom da ga skorišča je za razmislit.

fr4nc ::

Nedko je omenu 6 jedrnika in nadgradnje.Škoda je kupit nekaj,za naprej,ker pri elektroniki ni tega pravila,ker se zmiraj kej menja.Če pogledamo z druge strani.Že sedaj recimo X4 955 ali pa Q9400,Q9550 so več kot dovolj za vse poganjat in še za kakšno leto prav ziher.Edino grafo menjat in je.Kar se tiče pa i7 to je res dober PC in hiter,sam če se ne ukvarjaš z kakšnim programom da ga skorišča je za razmislit.


Ja ne vem če bi ga sedaj izkoristil...
Sedaj bolj igram CoD4 :D, NFS-je, FIFO,...
Glede programov pa Photoshop>:D, AutoCAD, PRO Engineer,...

Glede procesorjev sedaj gledam Q8400, 9850BE, 810 ali mogoče celo i5 750 ali 955BE.
Vsekakor bom kupil procesor, ki bo boljši od Q8200...

Glede grafične pa rad, da bi lahko igral na vseh zavtavitvah na max. in v resoluciji 1400x1050!

LP

bluefish ::

Za omenjeno rabo je dovolj en dvojedrnik.

fr4nc ::

Ja mogoče že, ampak kaj pa za CoD6, ki pride? In te ta nove igrice, ki še bodo prišle...

LP

TOP ::

Zdej si vse proce zmetal v isti koš in za različne denarje.Od vseh teh maš dve izbere.Ali I5 750 ali X4 955.Odloči se kaj hočeš.Če se odločiš za I5 počakaj še ene 14 dni da pridejo plate tud une okrog 120e ven in potle vzemi.

DaVidQ ::

TOP ::

No potle pa maš zmagovalno kombinacjo.

fr4nc ::

Ja matično za x4 955, ali kateri koliko procesor z podnožjem AM3 dobiš že za 99.87 EUR (http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Če pa vzamem dvojedernika (npr. 550BE), tako kot mi je rekel blueFish, da imam dovolj pa ne vem, če bo zdržal 5 let-če bo lahko zagnal najnovejše igrice čez 5let...

fr4nc ::

No potle pa maš zmagovalno kombinacjo.


Samo procesor ima le 1MB predpomnilkia L2, a ni potem ta procesor boljši Q8400?

LP

bluefish ::

Če pa vzamem dvojedernika (npr. 550BE), tako kot mi je rekel blueFish, da imam dovolj pa ne vem, če bo zdržal 5 let-če bo lahko zagnal najnovejše igrice čez 5let...
5 let pa nedvomno ne bo zdržal.

fr4nc ::

Če pa vzamem dvojedernika (npr. 550BE), tako kot mi je rekel blueFish, da imam dovolj pa ne vem, če bo zdržal 5 let-če bo lahko zagnal najnovejše igrice čez 5let...
5 let pa nedvomno ne bo zdržal.


Kaj pa 810ka oz. 9850BE ali kaj takega?

svetetko ::

tudi ne. v 5 letih bo vse tako napredovalo, da niti trenutno najbolši procesor ne bo dovolj dober za takratne igre.

fr4nc ::

tudi ne. v 5 letih bo vse tako napredovalo, da niti trenutno najbolši procesor ne bo dovolj dober za takratne igre.


OK...

Povejte mi še nekaj...

Kakšnje izkušnje mate z DINOKOMP.SI?

LP

BALAST ::

Odlične, vedno je pripravljen dobavit najnovejšo tehnično blago, garancija je posebaj na vsako komponento.
Če pa greš še na forum, se prijaviš in odgovoriš na par tem v forumu potem ti prizna še 5% popusta.

fr4nc ::

Odlične, vedno je pripravljen dobavit najnovejšo tehnično blago, garancija je posebaj na vsako komponento.
Če pa greš še na forum, se prijaviš in odgovoriš na par tem v forumu potem ti prizna še 5% popusta.


Aha kdo ti to prizna? Trgovina? Kako pa ve, da si odgovoril na par tem v forumu...?

LP

Galaxy ::

Malo razmisli. Prijaviš se z e-mail naslovom na forum. Potem se valda ne boš v trgovino prijavil z drugim naslovom...

fr4nc ::

Ohišje na www.dinokomp.si ter/ali na www.agt.si do 80eur...

LP

Galaxy ::

Ohišje na www.dinokomp.si ter/ali na www.agt.si do 80eur...

LP

In kaj želiš s tem povedati?

bluefish ::

Najbrž ga išče.

Kakšen Antec ipd.: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Veliko je tiak odvisno od tega, kaj ti je všeč: luknjasto ko švicarski sir s svetilnostjo žarnice v sobi ali pa nekaj minimalističnega,...

fr4nc ::

Najbrž ga išče.

Kakšen Antec ipd.: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Veliko je tiak odvisno od tega, kaj ti je všeč: luknjasto ko švicarski sir s svetilnostjo žarnice v sobi ali pa nekaj minimalističnega,...


Ja meni je vseeno, samo da ima dobro hlajenje oz. pretok zraka...

In kaj parvite na tega?
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

LP

bluefish ::

Tudi OK.

fr4nc ::

Kaj pa je na www.dinokomp.si pametnega do 80eur?
Če slučajno tam nabavim cel komp...

LP

bluefish ::

Jha, malo si poglej, kateri ti je všeč, pa bomo potem kako rekli. Ob hitrem pregledu imajo bolj kičaste.

fr4nc ::

Jha, malo si poglej, kateri ti je všeč, pa bomo potem kako rekli. Ob hitrem pregledu imajo bolj kičaste.


Meni je vseeno kaka je kišta od zunaj, samo da se dobro hladi, ima dober pretok zraka :D

LP

fr4nc ::

__Devil__ ::

vzemi antec three hundred, antec so top ohišja men hlajenjem. če pa maš dnar pa vzemi antec 902. Pa nehaj težit z ohišji že. za antec 300 boš dal 50€, ti pa bi dal 80€ za večjo sranje. lol.

fr4nc ::

Ta je v redu?

http://www.nakupovanje.net/gmc-x-7-x-st...

Meni je všeč, ker ima LCD, kjer prikazuje temperaturo grafične, procesorja in diska...

LP

__Devil__ ::

JA

fr4nc ::

To ohišje mi je predlagal dzinks63 :)

LP

Leks ::

Tudi jaz gledam tole GMC X7 ohišje in me zanima kako meri temperaturo, se priklopi na palto, ali ima bolj tko-tko rešitev, kot je tipalo, ki se da neposredno raven procesorja ?

TOP ::

Verjetno ma tipalo in to je bolj tko -tko

fr4nc ::

OK ohišje bom vzel Antec 300.

Zdaj me še pa zanima, če obstaja matična plošča na podnožju AM2+, ki podpira DDR3 RAM-e?

Kaj je boljše, če imajo RAM-i timing 4-4-12 ali 5-5-15?

LP

__Devil__ ::

4-4-12

Manj je bolje.

fr4nc ::

4-4-12

Manj je bolje.


HVALA Ti!

Zdaj me še pa zanima, če obstaja matična plošča na podnožju AM2+, ki podpira DDR3 RAM-e?

Galaxy ::

Malo pogooglaj, ne pa da vsako malenkost vprašaš! Vtipkaj v google "AM2+ DDR2" in že imaš rezultat: http://forums.overclockers.com.au/showt... , poenostavljeno, ne, ne obstaja.

Red_Mamba ::

tole sem jaz nabavil en teden nazaj pa dela super

mimovrste
78,44 € Matična plošča Gigabyte (GA-MA78GM-UD2H)
71,15 € Pomnilnik (RAM) Mushkin Redline DDR2 2x2GB 1000MHz (996593)
2 x 59,83 € Disk WD 500GB SATAII 7200rpm 32MB WD5001AALS
107,74 € Procesor AMD Phenom HD9650 X4, AM2+
41,31 € Napajalnik Power LC6600 600W
20€ Hladilnik Arctic Cooling Freezer 64 Pro

v funtec pa
pa za 150€ grafično HD4870

no pa v bigbangu še miško razor za 30€ :D

mislim da je pod 600€ tole
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

mtosev ::

tole sem jaz nabavil en teden nazaj pa dela super

mimovrste
78,44 € Matična plošča Gigabyte (GA-MA78GM-UD2H)
71,15 € Pomnilnik (RAM) Mushkin Redline DDR2 2x2GB 1000MHz (996593)
2 x 59,83 € Disk WD 500GB SATAII 7200rpm 32MB WD5001AALS
107,74 € Procesor AMD Phenom HD9650 X4, AM2+
41,31 € Napajalnik Power LC6600 600W
20€ Hladilnik Arctic Cooling Freezer 64 Pro

v funtec pa
pa za 150€ grafično HD4870

no pa v bigbangu še miško razor za 30€ :D

mislim da je pod 600€ tole

proc je bolj kot ne smet.

http://www.anandtech.com/bench/default....
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov komp - do 850€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554800 (3638) R O N I N
»

nov komp (800-900€)

Oddelek: Kaj kupiti
221796 (1437) bluefish
»

Računalnik za 700-800 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
714870 (3795) PrimozR
»

Core 2 Quad ali Core i7

Oddelek: Kaj kupiti
483000 (1681) CaptObvious
»

Dobra izbira?

Oddelek: Strojna oprema
363366 (2198) majeric0

Več podobnih tem