» »

Nov računalnik za 666€

Nov računalnik za 666€

ninja007 ::

Živjo, kupujem računalnik in prosim za nasvet.
Je kaj drastičnega kar bi nujno moral spremeniti? Glede na to, da motherboard in grafična nimata ventialotjev + napajalnik je kvazi "SILENT" upam da bo kišta tiha.

Igral bi pa tudi novi GTA :)

Vsi nasveti so več kot zaželjeni

 moj komp

moj komp

ninja007 ::

Upam da bo delala kaka igrica, monitor imam 24" z 1920x1200 resolucijo. Bi moral kupiti boljšo grafično?

rsroki ::

..Uff na tej konfiguraciji ti mora delati vsaka igrica..:D...grafična je med boljšimi, le moti me da ima pasivno hlajenje 8-O v tem rangu kartic mi je to čudno..8-O
rsroki

Ciklamen ::

Nevem no, jaz bi na tvojem mestu vzem AMDjevega Phenoma 940, cena je nekje enaka, hladilnika za comp ne rabiš če ne misliš navijat, vzami raje WD Caviar Black 640, so hitrejši (in je tudi 10€ cenejši), kupiš dve Radeonki 4770 in imaš kišto katero ti bi marsikdo zavidal ;)
- End of the Post ->

Calligula ::

Predrago. Pa za 140 Eurov se ze dobi Radeon 4870 z 1 giga rama... Malo bolj s potrudi. Poglej za komponente tudi po ceneje.si elektronika.si demise.si funtech.si in podobnih straneh.

ninja007 ::

ciklamen: upošteval sem tvoj nasvet pri izbiri procesorja in diska. Hvala
2 grafični bi sicer bilo super imeti, vendar se bojim brenčanja dveh ventilatorjev v STEREO tehniki.
Raje bi vzel radeon hd 4890 1gb, ki ima prav tako ddr5. Cena je pa enaka kot 2x 4770. Ali bi bilo bolje imeti 2x 4770?

Hvala in lp

še nova slika:

White&Nerdy ::

Predrago. Pa za 140 Eurov se ze dobi Radeon 4870 z 1 giga rama... Malo bolj s potrudi. Poglej za komponente tudi po ceneje.si elektronika.si demise.si funtech.si in podobnih straneh.


Se strinjam. Ta HD4850 je predraga... Za kakšen € več dobiš HD4870!


EDIT: 2x HD4770 je boljše kot HD4890..

Zgodovina sprememb…

axee ::

2x 4770 bosta hitrejši kot 4890, manjša je poraba ter segrevanje. Vključi še kakšen ventilator na ohišje. Če bi rad imel tih računalnik bo to, kar si ti napisal neprimerno. Nebo nekih visokih jakosti, nebo pa tudi tih, neglede na okus.

ninja007 ::

Cena je malo narasla, samo pomojem je tole žival od računalnika :D
Sicer nebom veliko iger igral, v glavnem programiram, ampak kdaj pa kdaj se pa prileže :D
Tole je zadnja konfiguracija:

__Devil__ ::

Kupiš tak kot ti paše pol pa daš komp v hladilnik :D ali pa ga neki v drugi sobi priklopiš pa kable vlečeš ali pa preprosto skriješ v omaro :D

EDIT: super komp, ampak res rabiš tako drag kuler?

Zgodovina sprememb…

ninja007 ::

A so tile radeoni 4770 ful glasni? Ker vse ostalo pomoje precej 'silent' (vsaj tako piše)

__Devil__ ::

bo bo tiho =)

ninja007 ::

EDIT: super komp, ampak res rabiš tako drag kuler?

Dam 20€ več za par decibelov brenčanja manj

axee ::

Če piše da je silent je kontra. Večinoma.

In kako veš da hladilnik ne brenči? Kuler je veliko predrag. Raje kupi preverjene in cenejše variante in raje malo več investiraj v ohišje. LC nebo tih, HD4770 bosta tiho v idle, disk bo močno vibriral, še posebi v takmu ohišju.

paljer ::

Pa kaj se obremenjuješ.
Izklopiš ventilator od grafičnih, če je preglasen in gor na hladilnik prilepiš en nov 8-10 cm ventilator z nizkimi obrati. In imaš tišino. Tako imam sam na geforce 8800, navija se ravno tako dobro kot prej, kartica je neslišna pri polni obremenitvi.

axee ::

Odvisno od ušesa. Zakaj komplicirati, če lahko že na začetku sestaviš dokaj tih sistem. Samo povedu sm mu dejstva, ker ga zanima tudi tišina.

Če ima crossfire se bo bolj težko igral z dodatnimi ventilatorji.

ninja007 ::

Če piše da je silent je kontra. Večinoma.

Ne verjamem

TOP ::

Ne vem zakaj rabiš dve grafi,vse ostalo je dobro,razen hladilnika na procu,ker je predrag kar nudi.Kak Mugen2 ga na veliko prekaša,pa še cenejši je.Nekega napredka v igrah z dvemi grafami ne bo,ker že z 4890 vse špila na high.Razlika bo sam če boš špilal pri zelo visoki resolucji,sam zato moraš met monitor dober.Pri resolucji 1680x1050 ne bo razlike pri višji pa ja.Kot vidim bi rad tišino.Sam pri ohišju za 34e je ne pričakuj.Ker ko bo disk bral bo tisti tanek pleh brenčal,kot struna.Omisli si gumice potle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

ninja007 ::

In kako veš da hladilnik ne brenči? Kuler je veliko predrag. Raje kupi preverjene in cenejše variante in raje malo več investiraj v ohišje. LC nebo tih, HD4770 bosta tiho v idle, disk bo močno vibriral, še posebi v takmu ohišju.


Prosim predlagaj kaj je boljše in cenejše in kater napajalnik... disk bom prišraufal z vijaki opremljenimi z gumicami

ninja007 ::

Ne vem zakaj rabiš dve grafi,vse ostalo je dobro,razen hladilnika na procu,ker je predrag kar nudi.Kak Mugen2 ga na veliko prekaša,pa še cenejši je.Nekega napredka v igrah z dvemi grafami ne bo,ker že z 4890 vse špila na high.Razlika bo sam če boš špilal pri zelo visoki resolucji,sam zato moraš met monitor dober.Pri resolucji 1680x1050 ne bo razlike pri višji pa ja.


mam 1920x1200 resolucijo

TOP ::

No pri tej resolucji se bo poznalo,sam dosti ne.

ninja007 ::

Kaj pa tale hladilnik za proc? http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...
Cena je ista samo 7 decibelov manj ima

Ciklamen ::

Ja ampak če gledaš dasta 2x4770 boljši performans kot 1x4890 + poraba je manjša in tudi gretje. Je pa res, da ne rabiš dodatnega ventilatorja na procu, raje vzami ohišje Sharkoon Rebel 9 Value, ki ima ob strani 120mm ventilator.
- End of the Post ->

axee ::

Dve grafični bosta čisto dovolj, nič manj ne jemli. Uzami tudi Mugen 2, ima gor Slipstream in ga neboš nikoli slišal.

Sem pred časom sestavljal podoben sistem z istim napajalnikom ter HD4890. V idle je napajalnik dokaj tiho (mam visoka merila glede tišine, zato nebom govoru da je neslišen, ne tih, ampak se ven sliši le šum, ki ni moteč in se zlije z zvokom okolice). V load bo napajalnik dokaj glasen (zopet govorim o visokem šumu zraka, ne neko piskanju ventilatorja).

Potem imaš samo problem z utišanjem diska. Če boš izbral tako poceni ohišje bo zvok polom. Še posebej ker je Caviar Black. Premisli o boljšem ohišju (najmanj dva 12cm ventilatorja, en not enven), na katerega se namontira disk s pomočjo kakšnih gumic ali podobno, izogibaj se klasičnega privijanja diska na ohišja. Lahko pa si omisliš Scythe Quietdrive, pa se mi zdi da ga neboš slišal, tud če ga priviješ. Napredek bo ogromen.

LP

axee ::

Ne glej ti decibelov ki pišejo. Ne pomenijo nič (toliko, kot da imajo računalniški zvočniki 2000W).

Sej pravm Mugen2, ne zaje**vaj se z temi Asusi, niso preveč priznani kot tihi, vsaj zares ne. 60€ dnarja vrženga stran, ko dobiš Mugen 2 za 39€, je tišji, boljši itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

ninja007 ::

Hvala vam za nasvete, čez 1 uro bom naročil naslednjo konfiguracijo:

A je cool ? :)

TehDucky ::

Vzemi še kakšno fino termalno pasto kot je Artic Silver 5, boš mel za 5°C, lahko tudi več nižje temperature. Ob teb boš pa lahko malo znižal hitrost ventilatorja na procesorju. Če pa še to termalno pasto naneseš na grafična procesorja, bi se pa verjetno poznale temperature tudi tam in bi še na grafični lahko znižal hitrost ventilatorjev.

Ohišje Cooler Master RC 690, ki je eden boljših za svojo ceno, ima na prostorih za diske, nalepljeno gumo, ki preprečuje vibracije.

Lp

Edit: Recimo, da je zdej kar uravnotežena sestava. Aja optično enoto že imaš ? Vglavnem, če se hočeš znebiti še malo šumov in vibracij naredi zgoraj napisano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

White&Nerdy ::

Hvala vam za nasvete, čez 1 uro bom naročil naslednjo konfiguracijo:

A je cool ? :)




Vzem CoolerMaster V8!!

__Devil__ ::

ej duck jaz sem pa kupil tole termalno: a bo vredu?

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/r...

lasse007 ::

Ta je še boljša.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

__Devil__ ::

http://www.arctic-cooling.com/catalog/p... - evo test termalnih past MX-2 je najboljša

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Ce ne mislis FUL navijat procesorja, ne meci denarja stran za hladilnik za procesor. Itak so danes procesorski hladilniki neslisni oz se da hitrost vrtljajev regulirati.
Zapravi najprej manj pa bos ze pol videl, ce bos sploh rabil kaj vec. Tudi graficno komot najprej eno narocis pa pol vidis, ce rabis se eno...

__Devil__ ::

Na tvojem mestu pa bi jaz sedaj kupil eno čim cenejšo max 150€ grafo oz. tako da bi bila zmožna poganjati gta 4 in bi s tem živel kako leto potem bi bile že tak "dobre" grafe za tvojo konfiguracijo zelo poceni, recimo za 100€, ko bi tole seveda prodal bi lahko kupi recimo grafo z DX 11 ali pa kaj takega.

Zgodovina sprememb…

ninja007 ::

Ce ne mislis FUL navijat procesorja, ne meci denarja stran za hladilnik za procesor. Itak so danes procesorski hladilniki neslisni oz se da hitrost vrtljajev regulirati.
Zapravi najprej manj pa bos ze pol videl, ce bos sploh rabil kaj vec. Tudi graficno komot najprej eno narocis pa pol vidis, ce rabis se eno...


Dober nasvet! Hladilnik za proc sem zdaj izbral "Mugen 2" za 38€.
Ta ideja, da bi najprej samo 1 grafično kupil, mi je všeč.
Zna delat novi GTA tudi z eno grafično radeon 4770 z 512 ddr5 rama?

Hvala

__Devil__ ::

seveda

Calligula ::

Zna, ce bos pa ti zadovoljen z kvaliteto slike, ki jo bos lahko dosegal pa bos vedel le ti, ko bos probal. Vsak je malo drugacen in PC hardware ni nekaj kar se kupuje na zalogo. Mugen 2 je OK, ker so Scythe hlčadilniki v vseh testih dobri. Folk kdaj kake cisto bedne in drage hladilnike priporoca, pa pogledas teste pa so totalno sranje. Meni se se za tega Mugna 38 Eurov zdi prevec. Je procesor BOX verzija? Ima prilozen tovarniski cooler? Ce ja, potem sploh ne kupuj dodatnega hladilnika za zacetek. Tudi stock je dobra zadeva. Se za navijat. Sam imam Intela navitega za 75% na stock coolerju. Za 10% vec pac ne bi dal 40 Eurov recimo pa da bi mel notri pol pralni stroj v kisti. Toliko so te hladilniki veliki.

destiny ::

Hm, zanimivo... skor enako konfiguracijo sem sestavil za brata moje fračolinke, prav tako pri agt. S tem da sem raje investiral v boljše ohišje kot v boljši cooler. Box verzija proca ima tako ali tako že cooler zraven, ki vsaj zgleda kar spodoben. Enivej, pri poceni ohišjih mi gre na živce, ko zaradi vibracij začne brenčat pleh... grrrr. Jest sem vzel Antec 183 (Antec 180/182 je bil znan kot eden najboljših ohišij za silent PC), namesto 2 4770 pa sem vzel le eno, če pa se bo pokazala potreba po več grafične moči, pa bom dokupil še eno.

 Sestava

Sestava

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: destiny ()

__Devil__ ::

če pa se bo pokazala potreba po več grafične moči, pa bom dokupil še eno.


pa še cenejša bo.

ninja007 ::

Bom kar isto konfiguracijo kupil kot jo ima brat tvoje fračolinke.
Hvala

jan01 ::

gta4-> 4jedrn procesor-> phenoma 940 bi bil dober nakup...
hd4850 za 145€? Beda. Za 145€ dobiš hd4870 1GB.
Trdi disk: počasna green serija ... -> 1000GB wd black/samsung
V glavnem zgrešen nakup pri skoraj vsaki komponenti

White&Nerdy ::

gta4-> 4jedrn procesor-> phenoma 940 bi bil dober nakup...
hd4850 za 145€? Beda. Za 145€ dobiš hd4870 1GB.
Trdi disk: počasna green serija ... -> 1000GB wd black/samsung
V glavnem zgrešen nakup pri skoraj vsaki komponenti



Ammm. wtf? Proc, grafa sta vredu, za disk pa ne vem. Ampak mislim da za 150€ ne dobiš 1GB ali?

ABX ::

Pazi da imaš quad core za GTA 4 ali i7.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pepc619 ::

BTW, sem malce gledal teste, sicer je malce off topic ampak ok. Gledal sem približno koliko so glasne kartice 4890.

4890 je neobremenjena zelo tiha, ko pa je na loadu npr. v igrah doseže 44 decibelov. No pa sem šel gledat moj trenutni procesor Intel Pentium 4 in koliko glasen ventilator ima. Hladilnik Pentiuma 4 je stalno pri 43 decibelih in moram povedat da sploh ni nič glasno za moja ušesa. Tako da če hočete v nakup 4890 kar pojdite. Sicer pa če boste 4890 navijali pa je priporočljiv kaki drug hladilnik za grafo. Sicer pa upam da dobim ta teden comp novi comp ki bo vseboval to grafično :)

BTW, ti pa kar vzemi dvojno 4770 ja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

__Devil__ ::

kak komp si že oz. še boš kupo pepc?

Pepc619 ::

To sem naročil pri Agt.si. Sicer čakam 9 delovnih dni, pravijo da bodo še zadnji 3-je kosi ki jih majo za dobit ta teden, tako da res upam da bo comp že ta teden. Drugače pa hitro odgovarjajo na maile in vse obrazložijo. Mogoče so samo malce počasni za kose dobivat.

Cooler Master RC-690-KKN1-GP Črna
ASUS P6T SE
Intel® Core™ i7 920
Scythe Mugen 2
Team Group PC3-15000 "Xtreem" KIT 6144MB 1866 MHz DDR III
Western Digital WD6401AALS "Caviar® Black™" 640GB 7200RPM 32MB Serial ATAII
Samsung SH-S223L BEBE LightScribe™ Črna
Sapphire Radeon HD 4890 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
LC Power LC8850 "Arkangel" v2.2

__Devil__ ::

rame, proc, disk, grafo mama isto :D. Aja jaz tudi čakam, na mail mi ful hitro odgovorijo, trenutno mam status: v obdelavi. Kaj pa si jim napisal, da ti povedo kaj še jim manjka? si lahko mislim, ampak vseeno vpr.

Zgodovina sprememb…

Pepc619 ::

Jaz imam tudi status v obdelavi. Pač vprašal sem ali imajo trenutno že vse komponente ali pa bom mogel še kaj počakat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika za najnovejše igre (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18712201 (6818) Mentalist
»

Nakup PC

Oddelek: Kaj kupiti
282124 (1515) R O N I N
»

Računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
472955 (1855) __Devil__
»

racunalnik in windows vista home pentium za 1100eur. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
2139447 (6850) JerryP
»

nov pc do 1500€

Oddelek: Kaj kupiti
291523 (1218) st0jko

Več podobnih tem