» »

MacOS X na PCju

MacOS X na PCju

stale ::

vem, da je bilo o tem izreceno ze ogromno, ampak nihce se ni veliko povedal....
kateri softver tocno rabim, ce zelim v win xp uporabljati MacOS X? neki sem prebral, da je softmac v redu...kako naj bi potem izgledala instalacija?najprej emulator, kaj potem? res bi rad na pcju uporabljal MacOS X, ker je iMac predrag, pa se PC je nadgradljiv,...
hvala za pomoc

jamiroq ::

na pcju še nekaj časa ne boš poganjal MacOS X (kakšno leto, IMO), predvsem zato, ker še ni emulatorja za PPC procesorje (vsaj meni ga ni uspelo nikjer najt).

Na uradni SoftMacovi strani piše
The PowerPC processor is not emulated at this time by current releases of SoftMac, so Mac OS 8.5, 8.6, 9.0 and X are not supported. PowerPC native applications are also not supported. We are preparing a product upgrade called SoftMac Professional which will add this support.

Aja, Macintosh (ne iMac) je ravno tako nadgradljiv kot PC (še manj je problemov s šraufanjem), sicer je izbira komponent manjša, vendar so toliko bolj kvalitetne (vsaj večina:D; za razliko od raznih cheapshit komponent za PCje:|). Macintosha tudi ne boš nadgrajeval vsako leto, tako kot PCja (če ga boš seveda rabil za delo in ne za igranje).

IceIceBaby ::

Poleg tega pomoje tudi nebo nevem kakšnega efekta če boš os x laufal na PC. Eden izmed razlogov da so nasploh maci tako stabilni je ravno majhen nabor (v primerjavi s PC) komponent. Pa še te komponente so vse potrjene od appla in se 100% ne tepejo med sabo.

Sicer pa, kupi si maca :) So res dragi, ampak če uporabljaš comp še za kaj drugega kot igre in word se ti splača.
Drugače pa dobrega maca dobiš že za 200k sit rabljenega. To je kakšen G4 dual 500 cpu not in hitrosti so primerljive z kakšnim athlonom 1.4 ali več. Grafična je verjetno že not solidna (gf mx ali radeon) če ne pa daš še grafično not da igrce igraš kamot.
Če tko gledaš stvar niti ni velik dražja od enga high end PCja. S softverom ni težav zdej ko mamo adsl pa kable. Pa še design je zakon, da os OS X ne govorimo.

stale ::

najlepsa hvala...problem je samo v tem, da sem ravno nadgrajeval racunalnik, pa nimam denarja, da bi kupil maca :)...
kateri je pa najvisji OS (po verziji), ki ga lahko zazenem na xpjih?a se splaca?

stale ::

popravek:seveda mislim Mac OS...

jetam ::

In zakaj bi na vsak nacin rad OS X?

stale ::

ker mi je ta os kommmmaad boljsi od xpjev, ki mi grejo , povedano po pravici, ze precej na ....
od maca os pa se pelejo winse scat v vec pogledih..
ne vem, microsoft mi ne sede, spyware npr., dnarja za imaca pa nimam :(

jamiroq ::

Za Emulacijo Maca na PCju boš potreboval:

1. emulator,
2. nekaj prostega diska (recimo 1GB)
3. Macintosh ROM,
4. MacOS (8.1 ali nižji)

po mojih izkušnjah je najboljši emulator Basilisk II; SoftMaca še nisem probal (po pravici povedano se mi ne da0:) - tako ali tako imam pravega iMaca); Fusion 3.0 (DOS) pa ni bil nič posebnega.

ROM je pod Copyrightom in ga moraš (ponavadi) kupit; seveda se ga da dobiti tudi na druge načine:P

MacOS; dobiš ga, če poznaš koga, ki ima Macintosha; verzija 7.5pašeneki je brezplačna in se jo lahko sname z Applovega FTPja (vendar pazi, če Mac file snameš dol na PCju se uniči resource fork in je file na Macu neuporaben - za arhivirane filetke to ne velja).
Obstajajo različne verzije MacOSov; škatelne, ki so v prosti prodaji in neke vrste OEM, ki jih dobiš zraven vsakega Macintosha. Te OEM verzije so prilagojene točno tistemu modelu Maca, kateremu so priložene, tako da jih recimo na drugačen model Macintosha ali pa na emulator inštaliraš z malenkostnim prepričevanjem (nič kaj hujšega:D).

bodi to dovolj za začetek; če te še vedno zanima kako in kaj, kar vprašaj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

stale ::

ok, hvala!
a to pomeni, da trenutno ne obstaja niti en emulator, ki bi bil sposoben v xp (ali katerih drugih winsih) poganjati OS X? ali se mi potem splaca poganjati mac OS?

jamiroq ::

ne, trenutno ne obstaja nič kaj takega.

če se ti pa splača je pa odvisno kaj misliš delat.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi preizkus novega OS X 10.5 Leopard

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
254192 (3319) Gandalfar
»

Novi iMac raztelešen

Oddelek: Novice / Procesorji
275070 (3793) Jst
»

Apple se boji PC platforme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
608981 (7595) borchi
»

Power Mac G5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
815898 (4636) MitjaP
»

17 palčni iMac

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
172403 (2403) (sic)

Več podobnih tem