» »

Firefox tretji najhitrejši brskalnik

Firefox tretji najhitrejši brskalnik

Hitrost brskalnikov

vir: CNet
CNet - Predvčerajšnjim je izšla nova verzija Firefox, kar je seveda dovolj časa za prve teste. Ker se Mozilla hvali, da so izdelali neverjetno hiter brskalnik, je seveda prva stvar, ki nas zanima, kako hiter je v resnici. Rezultati kažejo, da precej. Različica 3.5 je v JavaScriptu dvakrat hitrejša od prejšnjega Firefoxa 3.0, v absolutni kategoriji pa zaseda dobro tretje mesto - takoj za Chromom in Safarijem 4. Klik!

Sicer pa si je nov brskalnik s spleta preneslo že 5 milijonov ljudi v dobrih 24 urah. Približno četrtina vseh prenosov odpade na ZDA, na drugem mestu so z 12 odstotki Nemci, sledijo pa Japonci s sedmimi. Verzija 3.0 je leta 2008 v prvih 24 urah dosegla 7,7 milijona prenosov, tako da nova različica nekoliko zaostaja.

Statistike Net Applications kažejo, da se je tržni delež Firefox 3.5 podvojil z 0,40 na 0,80 odstotka, skupno pa Firefox obvladuje 22 odstotkov trga.

35 komentarjev

Onlyx ::

Sem zelo zadovoljen z novo različico. Sploh odzivnost pri bolj obremenjeni povezavi je zelo očitna.

Mozzila Firefox 3.5 + Fasterfox Lite addon = I like it

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Onlyx ()

KoMar- ::

Kje je IE8?

1024 ::

Mene zanima kdo je sedemnajsti....
Fish knows everything.

5er--> ::

Mene tudi!:D

jinzo ::

@marko_stamcar
Ma nemorjo pokvarit celotnega grafa... da se razlike med temi prvimi sploh nebi opazle, ce bi na scale dali se IE8 :)

kanzyani ::

kje je opera 10b?

filip007 ::

Vsi odstavljajo Opera pa tok funkicj ima...web,email,irc in ponovem še web server.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Pithlit ::

Mah kaj pomaga IE8 hitrost če si standarde še zmeraj predstavlja bolj po kmečko...
Life is as complicated as we make it...

Tr0n ::

Go Chrome!

mtosev ::

ja prava dva sta zmagala. Safariju so nekateri dali zelo slabe ocene, ker je zelo neprilagodljiv.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

AndrejS ::

Toti test je isto bullshit kot da bi nekdo napisal da je Yugo najhitrejši avto... primerjali pa bi ga z APN6s in Peciklom
:D

ingo ::

SAFARI je zakon!
http://kren04.mybrute.com

3p ::

Nenavadna novica. A ne bi bila novica "Chrome najhitrejši brskalnik". Ali pa "novi Firefox šele tretji". Ali pa vsaj "Firefox spet pred IE"? >:D

CWIZO ::

Mene bolj zanima kako hitro se zadeva zažene in rata uporabna. FF3 je, vsaj na mojem računalniku, v tem pogledu katastrofa. V tem pogledu je chrome še vedno daleč spredaj (oz. nevem kako bi bil lahko še hitrejši, ker se zažene instantno).
Morm malo počakat da se FF3.5 bolj razširi potem bom pa upgrejdal in videl če je res hitrejši, zaenkrat bom pa razvijal nad 3.0
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Ashrack ::

Mene bolj zanima kako hitro se zadeva zažene in rata uporabna. FF3 je, vsaj na mojem računalniku, v tem pogledu katastrofa. V tem pogledu je chrome še vedno daleč spredaj (oz. nevem kako bi bil lahko še hitrejši, ker se zažene instantno).
Morm malo počakat da se FF3.5 bolj razširi potem bom pa upgrejdal in videl če je res hitrejši, zaenkrat bom pa razvijal nad 3.0

+1
....

mspiller ::

Tisti, ki uporablajte 64 bitni firefox boste malo razocarani. Namrec Tracemonkey engine ne deluje v 64 bitni verziji, tako da boste imeli performance na ravni 3.0.

srus ::

Veliko bolj kot izvajanje Java scriptov me zanima robustnost brkljalnika - kolikokrat na dan ga moram zaradi popolne neodzivnosti restartati.

Običajno podobna navijanja hitrosti na koncu prinesejo kot edini opazen rezultat samo bistveno večjo porabo RAM.

techfreak :) ::

kolikokrat na dan ga moram zaradi popolne neodzivnosti restartati.

Ne spomnim se, kdaj sem katerikoli brskalnik moral restartati zaradi neodzivnosti.

Pa dnevno uporabljam Firefox, Safari, Internet Explorer in občasno še Opero.

filip007 ::

Firefox ima najhitrejši vmesnik...java script pokaže hitrost samo na obrazcih recimo http://webmail.siol.net/ tam je Safari exploziven.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

GoldRakun ::

Ta test pa je tak, kot da bi ga eni , ki nimajo za računalnik, na pamet naredli.
Google Chrome in Safari sta res "najboljša", a na slabih računalnikih zaostajata ko.....
Za starejše računalnike je še vedno najboljši Firefox, ampak tu pa vsi drugi pogrnejo.

urban99 ::

hja, opera po mojem ne... in nad desetko kar presenečen, skepticizmu navkljub po JS debaklih v verziji 9.

murmur ::

Globalno je Firefox nekje pri 30%, v Evropi je prakticno izenacen z IE-jem (vsemi verzijami skupaj) oziroma malenkost zaostaja, v Sloveniji pa je malenkost pred IE-jem.
http://gs.statcounter.com

Tr0n ::

Za starejše računalnike je še vedno najboljši Firefox, ampak tu pa vsi drugi pogrnejo.

To pa ne vem ce ravno drzi.

vorantz ::

Za starejše računalnike je še vedno najboljši Firefox, ampak tu pa vsi drugi pogrnejo.


meni se je opera zmeri lepše delala na starih mašinah...pri firefoxu sm lahko kavo vmes spil :P

ABX ::

Chrome je res hiter, vendar si ne predstavljam več brskalnika brez pluginov.

Firefox + Ad block plus + Noscript bo vendo najhitrješi brskalnik za popularne strani. Ne prikazovat reklam in ne nalagat skript iz sosednjih sajtov je ogromna prednost pri hitrosti.

In je ura da Firefox naredi dobrega Linux klienta!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

OZZY ::

Mene bolj zanima kako hitro se zadeva zažene in rata uporabna. FF3 je, vsaj na mojem računalniku, v tem pogledu katastrofa. V tem pogledu je chrome še vedno daleč spredaj (oz. nevem kako bi bil lahko še hitrejši, ker se zažene instantno).
Morm malo počakat da se FF3.5 bolj razširi potem bom pa upgrejdal in videl če je res hitrejši, zaenkrat bom pa razvijal nad 3.0

+1


+1
Go with the flow.

OZZY ::

Chrome je res hiter, vendar si ne predstavljam več brskalnika brez pluginov.

Firefox + Ad block plus + Noscript bo vendo najhitrješi brskalnik za popularne strani. Ne prikazovat reklam in ne nalagat skript iz sosednjih sajtov je ogromna prednost pri hitrosti.

In je ura da Firefox naredi dobrega Linux klienta!



Koker vem za crome razvijajo noscript in podobne stvari. Upam, da se bo približal FF s tega področja, ker mi zaradi same nalaganja najbolj priljubljen. Mi pa ni všeč pri njem kako majo narejene ''priljubljene'' povezave.
Go with the flow.

ABX ::

Asus 1000H, 1GB rama
V8 Benchmark Suite
Chrome: 730
Firefox 3.0.11: 57
Firefox 3.5: 89

Firefox je 3.5 je hitrješi od Firefoxa 3.0.11
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

amigo_no1 ::

Zakaj ni v testu Opere 9.64 in 10 beta ?

AmokRun ::

Ker bi mogl potem skalo grafa spremenit v mikro sekunde. :P

farmer ::

ker je opera irrelevant
bleh

pino ::

Farmer, probi Opero pa bos videl kaj je hitrost. Al je zate morda pretezka :D
LP Pino

mkebe96 ::

Men pa ja zakon SAFARI (applov brskalnik) , res da rab mal več rama za normalno delo pa , da včasih kakšne strani ne odpre. Se pa vsaj hitr
zažene.


MEN JE COOL!!!:);)
Me pa zanima če obstaja še kakšn applov brskalnik, razen Safari???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkebe96 ()

boolie ::

Mah kaj pomaga IE8 hitrost če si standarde še zmeraj predstavlja bolj po kmečko...

Standardi so standardi in si jih ne morš predstavljat "kmečko". Internet Explorer 8 podpira prikaz spletnih strani kot to počne Internet Explorer 7 z uporabo Compatibility mode (združljivostnega načina) z namenom podpore obstoječim stranem, prav tako pa spletnim stranem, narejenim po w3c standardih.

GoldRakun ::

Za starejše računalnike je še vedno najboljši Firefox, ampak tu pa vsi drugi pogrnejo.


meni se je opera zmeri lepše delala na starih mašinah...pri firefoxu sm lahko kavo vmes spil :P

Saj je meni tudi opera dobra, ampak kaj ko ima toliko finkcij ki jih 3/4 ne rabim.(nedodelan P2P klient)......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 4 bolje drugi dan

Oddelek: Novice / Brskalniki
214706 (3719) k4vz0024
»

Prvi dan skoraj 7 milijonov prenosov Firefox 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6018894 (15709) ]Fusion[
»

Opera 10 z 10 milijoni prenosov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
638069 (5595) JoskoMacher
»

Windows 7 za petami Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6210058 (7020) Utk
»

Firefox tretji najhitrejši brskalnik

Oddelek: Novice / Brskalniki
356662 (4059) GoldRakun

Več podobnih tem