» »

AMD izdal elitni procesor

AMD izdal elitni procesor

TG Daily - AMD je izdal novo verzijo procesorja z imenom Phenom II X4 42 Black Edition TWKR, ki naj bi bil doslej najzmogljivejši namizni procesor tega podjetja. Gre za tako posebno izvedenko, da je sploh ne morete kupiti. Izdelali so jih manj kot 100, tako da je praktično edina možnost, da se kakšnega polastite, obilna kreditna kartica in Ebay.

Serijo sestavljajo izključno inženirski primerki, ki imajo izjemen navijaški potencial. Gre za standardne 2,0 GHz-procesorje za 1,440 V z 8 MB predpomnilnika, pakiranjem AM3, kaj več pa o njih ni znano. Je pa AMD zagotovil, da prenesejo višje napetosti, tečejo hitreje in se bolje navijajo. Številka 42 v imenu je aluzija Štoparski vodnik po galaksiji. Resno.

103 komentarji

«
1
2 3

Good Guy ::

ktere budale..

nej že bankrotirajo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Fuuf, to pa je reklama.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BaToCarx ::

Mam rad AMD, samo WTF?!

Spc ::

TWK bi naj pomenilo Those Who Know..
:)
 

Brane2 ::

Izdali so najboljše od svojega najboljšega, vendar NE za prodajo.

Delili jih bodo izbrancem _brezplačno_.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Blinder ::

100k$ znajo dobit od prodaje tega. Je že nekaj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BaToCarx ::

Mah ja za svetovne navijalce je kao...

TWKR -> Those Who Know Retardation :D

destroyer2k ::

Drugače to je ta verzija ki se lahko navije na 6.6ghz.

Tomshardware ima ta primerek, več o tem tukaj:
http://www.tomshardware.com/picturestor...

FireSnake ::

ktere budale..

nej že bankrotirajo


Hmm, jaz se sprasujem, kdo je budala. Ce ne bi bilo AMDja bi tudi Intel ritolizniki (kar ti, ocitno, si) preplacali Core 2 Duo procesorje (ce bi sploh bili na trgu), quadov pa se mesece, ce ne se celo leta ne bi videli.

Prav smesno se mi zdi, da je lahko nekdo tako omejen. Pa ne navijam za noben tabor, ampak mi je vsec, da dobim za 600€ ornk masino - pa ne glede na to, ali se odlocim za zelene ali modre.

uuu zaradi black box-a je eliten ja. to pa res. kupis i7 975 in ta gre pa-pa.



No, tudi tvoje "bistroumne" izjave nas ne presenecajo vec, zato lahko ze pocasi nehas ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

lufy ::

ktere budale..

nej že bankrotirajo

ti si enostavno budalo! me zanima kak boš delal ko boš morel dat 2000€ da si boš kupil mid range procesor od intela ko več AMD-ja nebo

mater ste idioti nekateri!

djordjevic ::

Prav smesno se mi zdi, da je lahko nekdo tako omejen. Pa ne navijam za noben tabor, ampak mi je vsec, da dobim za 600€ ornk masino - pa ne glede na to, ali se odlocim za zelene ali modre.

Sekundiram.
No grave is deep enough to keep us in chains.

AapocalypseE ::

Naj dajo takšen procesor v prosto prodajo po normalni ceni in bomo vsi srečni ne pa, da si reklamo delajo z nevem kako dobrim procesorjem, ki ne bo za prosto prodajo, ampak samo za izbrane. Kr nekaj ta AMD. ;((

Zgodovina sprememb…

jishiri ::

tako je.. ce ne bi bilo tekmovalnosti ne bi bilo razvoja, in ce nebi bilo razvoja bi rovtar, se vedno klofal namizni racunalnik na kamne, in jedel crve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jishiri ()

jishiri ::

StreetRacer... ce mislis da ima AMD predrage proce pa ze dolgo nisi kupil novega mlincka ze kakih 20 let...

x45 ::

ja najprej je tko da se intel funn i preseravajo mal potem pa se tema normalizira

Jaka83 ::

Nja, hardware je za moje pojme dokaj dobro razvit, zdaj bi bilo fino intenzivno delat na software-u. Ne pa da vsak mesec pride ven nov procesor (pretiravam - nalašč) in morjo programerji dohajat vse skup.

Sej najbrž se jih veliko ne strinja z mano, ampak to bedno potrošništvo mi gre že pošteno na jetra ... optimizirajo naj programe in operacijske sisteme ... kaj vse bi bilo možno, pa umetno zavirajo zadevo, samo da taki tumpeki (pardon, ker izpostavljam osebe iz te debate) kot sta rovtar in mtosev lahko vsak teden kupita novo mašino in se postavljata pred lokalnimi frajlami da imata "the best there is".

Good Guy ::

ktere budale..

nej že bankrotirajo

ti si enostavno budalo! me zanima kak boš delal ko boš morel dat 2000€ da si boš kupil mid range procesor od intela ko več AMD-ja nebo

mater ste idioti nekateri!


ma si ti en čudak..
delov bom 1 mesec..
sploh pa komp uporablam za stvari za ktere je moj 6750 čist dost.. in bo tko ostal še kr neki časa
tko da mi čist dol visi če kdor koli propade

teb pa tut domnevam k fotra sam pocukaš za rokav pa ti že stresa keš..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

FireSnake ::

Jaka83: se ne bi mogu bolj srinjat!!!

No, pozabil si se omenit, da jim je potem score v 3D marku podaljsek qrca >:D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

l0g1t3ch ::

Če se ti zdi win ali pa linux prepočasen pa uporabljaj menuetOS :))

Dr_M ::

kako hudica bi AMD prodajal te procesorje,ce pravijo,da jih najo cca 100.
mogoce bi edino jasna drazba prisla v postev.
samo je boljsa reklama,ce jih podari omembe vrednim osebam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

rovtar nevem če se sploh kdo strinja s tabo, ker si tako butnil da nima ne repa ne glave. Aja mtosev se strinja ...

Jaka83 ::

ktere budale..

nej že bankrotirajo

ti si enostavno budalo! me zanima kak boš delal ko boš morel dat 2000€ da si boš kupil mid range procesor od intela ko več AMD-ja nebo

mater ste idioti nekateri!


ma si ti en čudak..
delov bom 1 mesec..
sploh pa komp uporablam za stvari za ktere je moj 6750 čist dost.. in bo tko ostal še kr neki časa
tko da mi čist dol visi če kdor koli propade

teb pa tut domnevam k fotra sam pocukaš za rokav pa ti že stresa keš..


Lepo, da delaš en mesec in ti v žep prileti več kot 2k € ... saj si zraven štel tudi stroške življenja ane? Aja, mogoče pa ti za življenje zaenkrat še plačujejo še starši in lahko ves denar zaslužen preko študenta daš za svoje igrače.

jishiri ::

Dr_M jaz menim da bo tvoja druga opcija se najbolj drzala...

lufy ::

ktere budale..

nej že bankrotirajo

ti si enostavno budalo! me zanima kak boš delal ko boš morel dat 2000€ da si boš kupil mid range procesor od intela ko več AMD-ja nebo

mater ste idioti nekateri!


ma si ti en čudak..
delov bom 1 mesec..
sploh pa komp uporablam za stvari za ktere je moj 6750 čist dost.. in bo tko ostal še kr neki časa
tko da mi čist dol visi če kdor koli propade
ja lol? a misliš da bi kupil za isto ceno E6750(imam ga tudi sam) kot si ga če AMD-ja nebi bilo!
malo premisli kaj govoriš se dam stavit da si še v poberteti!

teb pa tut domnevam k fotra sam pocukaš za rokav pa ti že stresa keš..

lufy ::

kdo je rekel da jaz mam 2k plače?? jaz sem dal primer če nibi bilo AMD-ja da bi bile cene nenormalne visoke!
če pa niste pismeni pa ni moj problem!

Jaka83 ::

lufy, ne razburjaj se, jaz sem citiral rovtarja, ki je rekel, da bi za 2k € delal en mesec.

mtosev ::

rovtar nevem če se sploh kdo strinja s tabo, ker si tako butnil da nima ne repa ne glave. Aja mtosev se strinja ...

ocitno imas problem, ker bi i7 975 AMDjev Cpu razstavil na prafaktorje. zdaj pa izrazas svoje komplekse tu. ocitno si bil prevec blizu x45 in si se ga zacel nalezevat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

djordjevic ::

Ma, kaj potem, če bi ga i7 razturil? Glavno dejstvo, ki je za nas, potrošnike, pomembno je, da so zaradi tekmovanja obeh velikih igralcev procesorji čedalje zmogljivejši za čedalje nižji denar. Kaj počneta igralca za marketing svojih izdelkov je postranska stvar.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mtosev ::

Ma, kaj potem, če bi ga i7 razturil? Glavno dejstvo, ki je za nas, potrošnike, pomembno je, da so zaradi tekmovanja obeh velikih igralcev procesorji čedalje zmogljivejši za čedalje nižji denar. Kaj počneta igralca za marketing svojih izdelkov je postranska stvar.

jaz komentiram mitrji358 kateri pise neke neumnosti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mitja358 ::

rovtar nevem če se sploh kdo strinja s tabo, ker si tako butnil da nima ne repa ne glave. Aja mtosev se strinja ...

ocitno imas problem, ker bi i7 975 AMDjev Cpu razstavil na prafaktorje. zdaj pa izrazas svoje komplekse tu. ocitno si bil prevec blizu x45 in si se ga zacel nalezevat.

Ti si nepismen. Kaj ti pomaga (npr. če cepaš igre) i7 975EE za 900€, ki je več kot petkrat dražji od 955BE z istimi zmogljivostmi. Če pogledamo na reniranje je res i7 super, sam kaj ko je cena presoljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

mtosev ::

rovtar nevem če se sploh kdo strinja s tabo, ker si tako butnil da nima ne repa ne glave. Aja mtosev se strinja ...

ocitno imas problem, ker bi i7 975 AMDjev Cpu razstavil na prafaktorje. zdaj pa izrazas svoje komplekse tu. ocitno si bil prevec blizu x45 in si se ga zacel nalezevat.

Ti si nepismen. Kaj ti pomaga (npr. če cepaš igre) i7 975EE za 1000€, ki je več kot petrat dražji od 955BE z istimi zmogljivostmi. Če pogledamo na reniranje je res i7 super, sam kaj ko je cena presoljena.

zanimivo da sem jaz komentiral novico ti pa nekaj zacenjas o meni. vidis besedo Intel al kdo kaj rece proti AMDju pa takoj komentirat. in primerjat nekaj ceprav jaz nisem nic cpuje primerjal in samo komentiral novico.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pesimist ::

Ce se ta navija na 6Ghz. V cem je pol fora da simple ne naredijo teh procesorjev za vse? Kaj rabi gor tekoci dusik da hladis to al kaj?

Pšenični ::

Kolk gre ta zadeva na zrak?

TechStreme ::

Očitno bi eni tukaj rabli britvico da bi celmu svetu naredil eno veliko uslugo.

Upam da bodo takšne procesorje kmalu tudi začeli množično proizvajat.

Prineste I7 975 in kladivo pa ga tud jaz "razstavim" na prafaktorje >:D
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Master Chief ::

Pa pusti ga. Naj ma ta njegov intel pa dellov laptop in obvezno Glisto gor.. Je pac omejen, drugi izdelki konkurecnih podjetij so itak zanj zanj zanic/manjvredni. Najbols preskocit take zmazke na forumu. Bingo, ti mtosev ja!

bluefish ::

Kaj ko bi nekateri med vami odšlepali na prvotno novico in si prebrali še kako malenkost več. Prav tako ne bi škodilo prebrati še kakega vira.

mtosev ::

@so raven

zelo si vzemem srcu. hudo si me prizadel. drugace jaz nisem omejen ce je kdo drug pa ne vem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ALT ::

no no, kaj ste se pa razburli vsi tukaj. dejstvo je da AMD ne dohiteva intela trenutno! kar se mene tice, naj ga dohiti, toliko boljs za koncne kupce.

to pa da tala okol navijalske proce je bolj zalostni marketinski trik. naj raje izda kaj, kar konkurira intelu v high-end segmentu, kot pa da kaze proce, ki dosegajo 5ghz pri -180 stopinjah. sori ampak to je sam na voljo da zrajca AMD fanboye. noben od njih pa nikoli ne bo poganjal compa ki laufa na -180 stopinjah.

naj raje predstavijo nekaj, kar lahko smrtniki uporabljajo, pa magar ima navito ceno. razkazovanje z teoreticnimi zmoznosti pa nic ne prinasa v boju s konkurenco niti nam potrosnikom.

JesusChrist ::

mene so še intelovi procesorji do sedaj vedno razočarali :) trenutno mam dva amd-ja ki letita 100 na uro in enega intela ki leti 50 na uro kot en invalid ... tak da mi ne z intelom prosim. hvala. čiao.

M-XXXX ::

mene so še intelovi procesorji do sedaj vedno razočarali :) trenutno mam dva amd-ja ki letita 100 na uro in enega intela ki leti 50 na uro kot en invalid ... tak da mi ne z intelom prosim. hvala. čiao.

Tale je tako bosa, kot kašna v smislu da je Intel boslj stabilen od AMD-ja...:D

ALT ::

ninjeti, daj prosim te ne bluzi s takimi. to je kvecjemu res ce mas 2 amdja iz leta 2008 in intela iz 2004.. v sedanjosti pa intel prehiteva amdja..

EDIT: M-XXXX, spet si me prehitel, ti speedy gonzales ti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

šernk ::

mtosev...če ne bi bilo AMDja bi verjetno, ti o tvojem i7 al karkoli že je lahko le sanjal. itak je merjenje "xxxx" nacionalni šport v sloveniji. (na cesti se jih meri z avtomobili, na forumu z močjo računalnikov)

glavno da si rovtar in mtosev lahko privoščita procesor vreden 3k€ (če je treba niti ne z lastnim denarjem), zanju je pa vsekakor še bolj pomembno da si tega ostali ne moremo privoščiti, oz. sam bi rekel da smo dovolj pametni, in ne razmetujemo z denarjem.

sam sem tudi pristaš AMDja, pa do sedaj sem imel 2 intela in 2 AMDja. vsi razen pentium I še delujejo, pa tudi tisti bi verjetno še vendar je pač šel na smetišče.

in če je to slaba reklama za nekatere potem nimate pojma o ničemer. to je najboljša reklama, omenja se njihovo ime brez da bi praktično komu plačali za reklamo. kdorkoli te pač vleče po zobeh je to na koncu le reklama zate, (za primer vzemi damijana murka, jebe se mu kaj si drugi mislimo o njemu, ta čas pa vleče lepe denarce). raje priznajte da vas najbolj boli to da jih ne morete dobiti v vaše mlinčke.

ŽIVELA KONKURENCA!!!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JesusChrist ::

čuj ti, pajac. mam dva amdja iz leta 06 in intela z leta 08. + da ma intelov procesor enako frekvenco pa še giga več ramov. in ja, planta kot invalid. ne ti mene prepričevat kaj je res kaj pa ne ker vem kako deluje en pa drugi če delam z njimi :)

ALT ::

sernk, vsaka reklama pa tut ni dobra reklama, ceprav ljudje radi tko recejo. tole je sam pateticni poskus vzbujanja pozornosti.

ninjeti, daj prosim te no, ne klobacaj take :D razen ce mas AMDje za 400€ in intela za 100€ to, kar govoris ni res. splosno je znano da trenutno intel seka amdja po performansah, in nikogar (vsaj upam) ne bos preprical da je to res, kar ti trdis.

M-XXXX ::

čuj ti, pajac. mam dva amdja iz leta 06 in intela z leta 08. + da ma intelov procesor enako frekvenco pa še giga več ramov. in ja, planta kot invalid. ne ti mene prepričevat kaj je res kaj pa ne ker vem kako deluje en pa drugi če delam z njimi :)

Spet bluziš da bolj ne moreš. Kolikor vem je imel AMD v letu 2008 samo dvojedrne Athlone (tastara generacija) ter Quade Phenom 1, ki se clock vs clock NITI POD RAZNO NE MOREJO primerjat z C2D ter C2Q serijo.

Mipe ::

Tudi avtomobilske tovarne imajo svoje elitne serije avtekov, pa se nihče ne razburja zaradi tega.

ALT ::

ja ja, ampak celo njegov amd iz 06 seka c2d iz 08 :D

ce ni to nek high-end amd iz 06 vs core 2 solo intel iz 08, to kar trdis ni res..

EDIT: mipe, sj se noben ne razburja nad tem, samo zdi se mi smesno, da hocejo pozornost s cem takim. to je tko, kot bi AMG/BMW/ferari kazal, kako lahko v idealnih pogojih 3.0 masina razvije 1000konjev. who cares? dokler se tega ne da kupit to ne vpliva na konkurenco/potrosnike, in je bolj kot ne smesna zadeva. marsikaj se da nardit v idealnih pogojih (hint: super duper baterije, o katerih poslusamo vsak mesec :D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

M-XXXX ::

ce ni to nek high-end amd iz 06 vs core 2 solo intel iz 08, to kar trdis ni res..

To je seveda res, vendar, kdo z zdravo logiko bi šel kaj takega delat?:D

AapocalypseE ::

jishiri, kaj sem kje omeno, da ma amd visoke cene?
Poglej malo moj podpis in boš vido kakšen mlinček mam.

Brezveze se mi zdi, da se amd hvali s takim procom, ki bi naj bil oh in ah, ampak ga ne da v prosto prodajo. Kr nekaj v glavnem...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Amazonu ponarejeni AMD-jevi procesorji

Oddelek: Novice / Procesorji
117105 (5002) klinker
»

32 ali 64bit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5524222 (23375) bluefish
»

IBM s partnerji načrtuje 28 nm tranzistorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
688148 (6578) Icematxyz
»

AMD Phenom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6210072 (6232) Brane2
»

Prihaja SSE4

Oddelek: Novice / Procesorji
143498 (2771) Vesoljc

Več podobnih tem