» »

32 ali 64bit?

32 ali 64bit?

«
1
2

alef ::

Pozdravljeni!
Imam računalnik z naslednjimi komponentami
Procesor

[URL="http://www.swedata.info/trg/detajl.php?... - AMD Athlon 64 LE-1640

Matična

[URL="http://europe.asrock.com/mb/overview.as... - Asrock N68-S

RAM

[URL="http://emea.apacer.com/en/products/Desk... - Apacer 2x2GB

Zanima me če na takem sistemu lahko instaliram 64bit Visto, in pa kateri programi bodo delali, kako se na 64bit win. onašajo 32bit aplikacije.
Ker z 64 bit sistemom nimam nobenih izkušenj bi prosil za mnenje - kakšne so prednosti, kakšne slabosti in ali se mi sploh splača instalirat 64bit op. sistem.

Hvala za odgovore

klinker ::

Mah...raje kot visto,si casti win7 64bit. Dela pa vec al manj vse super...boljse od Viste

Meizu ::

Vprašanje je če se ti sploh splača inštalirat Visto ali Win7 nasploh. Jst bi ti priporočal raje XPje. Enojedrni procesor namreč ni neka huda stvar ane...

schtr4jh ::

smo en odgovor je praviln: naloži 64 bitne Windows Xp ... samo 64 bitni sistemi podpirajo več kot 3 GB rama ... kot je že Meizu reku: tut procesor nimaš dost dober, da bi lahka brez problema uporabljal Win 7 ali Visto.

__Devil__ ::

smo en odgovor je praviln: naloži 64 bitne Windows Xp ... samo 64 bitni sistemi podpirajo več kot 3 GB rama ... kot je že Meizu reku: tut procesor nimaš dost dober, da bi lahka brez problema uporabljal Win 7 ali Visto.


1+ za win 7

ModriN96 ::

Glede na količino rama še en glas za Win7 64 al pa XP 64.

Meizu ::

Če že 64bit pol raje xp, zarad CPUja.

jan01 ::

windows 7 64. Pa mogoče kupi boljši cpu...

Meizu ::

Ne mogoče, ker za win7 ali pa Visto nujno. Za XPje je pa čisto zadosti.

Je pa tudi res, da stare serije X2 4xxx ali pa 5xxx dobiš praktično za džabe. Al pa kakšen 7750.

___ ::

Glede na procesor je vseeno če imaš toliko rama...itak bo računalnik delal počasi že če napolniš 3 gb rama, saj boš moral uporabljati že kar konkreten program da ti zapolni toliko rama...tak program bo verjetno popolnoma zatrokiral procesor, tako da ne vidim nekega smisla nalagat 64 bit windowsov...s tem boš imel le probleme pri iskanju programov.

Da se razumemo...procesor ni slab. Uporabljal bi ga tudi sam, saj bi mojim potrebam več kto zadostoval, vendar se preprosto bolje počutim pri intelu in dvojedrnim procesorjem:) Pravim le da enostavno nima smisla komplicirati in nalagati 64 bitne windowse, saj bodo potem le problemi pri iskanju 64 bitnih programov.

moj glas gre za xp 32 bit, vista 32 bit ali še najbolje windows7 32 bit!
XP so zagotovljeno dobri, legalno Visto imam na računalniku že več kot 8 mesecev brez formatiranja (TOK TOK), windows7 sem preizkusil le v virtual machinu in delujejo brezhibno


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

Meizu ::

Sorry, procesor je slab. Dober za deskanje po netu in gledanje nezahtevnih filmov, ter pisarniško delo. Za kaj več, pa ne zdrži.

schtr4jh ::

isti procesor imam na starem računalniku, ki ima 2 GB rama in naložene Win XP 64 bit ... nobenih problemov

___ ::

ti s čudno napisanim nickom (lažje mi je bilo napisati to kot pa prepisati tvoj nick:P)

poženi na tem procesorju kakšno zahtevno aplikacijo...takšno aplikacijo ki dejansko potrebuje toliko rama. Boš videl da bo procesor pokleknil..

Če ga pa uporabljaš za pisarniško uporabo, kot je napisal Meizu je pa to druga stvar..AMPAK ZA TAKŠNO UPORABO NIKAKOR NE POTREBUJEŠ 4 GB RAMA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

schtr4jh ::

@Tech_man ... Kje sem napisal, da lahko s tem procesorjem operiraš z zahtevnimi aplikacijami? Poglej si moj prvi post v tej temi; kater OS zagovarjam?

Računalnik s tem procesorjem, 2 GB rama in Win XP 64bit uporabljajo moji starši (prej sem ga jaz) in dnevno dobivam pripombe kako dela vse skupaj počasi itd. Uporabljajo Firefox, MSN Messenger, MS Office ter ostale nezahtevne programe. Naloženi so bili tudi XP 32 bit, in je bilo isto sranje.

Zaključek:
Obstajata dve možnosti
1. alef mora za popolno izkoriščen pomnilnik uporabit 64 bitni OS. Zaradi slabega procesorja ne more poganjat Win 7 ali Win Vista, zato naj izbere XP. OS naj bo tako Windows XP 64 bit.
2. Ker najverjetneje ne potrebuje vseh 4 GB pomnilnika, lahko izbere 32 bitni OS. Tako bo imel najmanj problemov z naloženimi programi, tistega 1 GB pa tudi ne bo pogrešal ker tako ali tako ne more zaganjat zahtevnih aplikacij, naenkrat pa tudi ne bo imel odprtih 100 MS Office dokumentov.

@alef ... Uporabi Windows XP 32 bit ali kupi nov računalnik (procesor) :D

___ ::

se popolnoma strinjam...uporabi windows xp 32 bit z sp3

lp

ABX ::

Pozdravljeni!
Imam računalnik z naslednjimi komponentami
Procesor

[URL="http://www.swedata.info/trg/detajl.php?... - AMD Athlon 64 LE-1640

Matična

[URL="http://europe.asrock.com/mb/overview.as... - Asrock N68-S

RAM

[URL="http://emea.apacer.com/en/products/Desk... - Apacer 2x2GB

Zanima me če na takem sistemu lahko instaliram 64bit Visto, in pa kateri programi bodo delali, kako se na 64bit win. onašajo 32bit aplikacije.
Ker z 64 bit sistemom nimam nobenih izkušenj bi prosil za mnenje - kakšne so prednosti, kakšne slabosti in ali se mi sploh splača instalirat 64bit op. sistem.

Hvala za odgovore


Popolnoma odvisno od aplikacije ki želiš uporabljat.
Za večino je XP 32-bit najbolj primerna odločitev.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

svecka ::

M$ je idiot ker ni izdal W7 64 bit only...zdaj bomo pa spet čakal ene 3 leta na ene 64 bitne uboge drajverje.

ABX ::

M$ je idiot ker ni izdal W7 64 bit only...zdaj bomo pa spet čakal ene 3 leta na ene 64 bitne uboge drajverje.


Aha, torej ker ti ne rabiš win7 32-bit se moremo vsi prilagodit?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

svecka ::

Ne gre za to, gre za to da je 64 bitna podora na psu in če želiš izkoristit 8GB ali v prihodnosti 12Gb+ rama doživiš šok, ker ti kar zajeten kup stvari ne dela na 64 bit Win. Preprosto preneumno je da se še zmerja vlači to zastarel tehnologijo.

ABX ::

Ne gre za to, gre za to da je 64 bitna podora na psu in če želiš izkoristit 8GB ali v prihodnosti 12Gb+ rama doživiš šok, ker ti kar zajeten kup stvari ne dela na 64 bit Win. Preprosto preneumno je da se še zmerja vlači to zastarel tehnologijo.


Jebiga, če narediš aplikacijo za 32bit imaš večji trg.

Tako kot uporabniki Linuxa, boš tudi ti moral pazit pri nakupu strojne opreme.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

__Devil__ ::

ampak sedaj bodo morali že vsi imet nove windowse ki majo 64bit, ker že vsak novi komp ma nad 4gb ram-a povprečno, drugo lepo bo 6gb že nuja mogoče :))

ABX ::

Dokler ne boš opazil da tvoj najljubši program ali igra ne dela na 64-bit, oz. dela bistveno počasneje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

___ ::

4 gb imajo samo zato ker je poceni in ne zato ker bi to nujno potrebovali! Včasih se nam je šlo da smo prišli do 2 ali 3 gb rama da je vse delalo kolikor toliko normalno, danes mislim da potrebe po več rama ni več in je še lep čas ne bo. 3 gb je za povprečnega uporabnika več kot preveč (mislilm da niti tega ne bo zapolnil), če pa slučajno kdo potrebuje 64 bit pa še vedno lahko naredi kakšen dual boot kajne?

lp

MedusasPath ::

Ne gre za to, gre za to da je 64 bitna podora na psu in če želiš izkoristit 8GB ali v prihodnosti 12Gb+ rama doživiš šok, ker ti kar zajeten kup stvari ne dela na 64 bit Win. Preprosto preneumno je da se še zmerja vlači to zastarel tehnologijo.

Izgleda da se ne zavedaš ravno s kom se pregovarjaš. Najbrž bo ABX čez 5 let prešaltu na 64-bitne XP-je, ali pač?

ABX ::

Odvisno od aplikacije ki me zanima, če bo delala na 64bit bolje bom tako pripravil OS.

Mene zanimajo aplikacije ne OS.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mavrik ::

Dokler ne boš opazil da tvoj najljubši program ali igra ne dela na 64-bit, oz. dela bistveno počasneje.


Recimo? Kater kos softwara je tisti, ki na 64-bit ne dela oz. dela bistveno počasneje?
The truth is rarely pure and never simple.

ABX ::

igre, več ali manj vse
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Mavrik ::

Zdaj boš pa napisal ime in prilepil link dokaza igre, ki na 64-bitnem OSu teče počasneje kot na 32-bitnem.
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Jaz bi raje videl na 64bitnem sistemu kot je npr. XP/Vista/7 kako ENA aplikacija zaseda več kot 3GB pomnilnika, 3,7GB recimo. Se pravi grafični prikaz manipuliranja z aplikacijo/procesom ki pobira npr. od 3.5GB pa do 4+ GB pomnilnika.

Anyone?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bluefish ::

3Ds Max + recimo VRay in kakšna velika scena. Mimogrede ti popapa 3GB.

Tilen ::

Govoriti je precej lahko. Picz plz.

P.s. Saj ne da ne bi šlo zapolnit toliko rama z različnimi aplikacijami. Z eno bi rad videl 4GB rama zapolnjenega. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

Kaj je to takega? Na žalost nimam sistema, na katerem je več kot 4 GB RAMa nameščenega. Je pa seveda samoumevno, da mora biti to 64-bitna aplikacija, ne 32-bitna.
The truth is rarely pure and never simple.

bluefish ::

Ti niti ne morem dokazati (žal), ker se mi program sesuje, ko začne polniti RAM, ki ga je premalo - 3GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ABX ::

Zdaj boš pa napisal ime in prilepil link dokaza igre, ki na 64-bitnem OSu teče počasneje kot na 32-bitnem.


A ni to point debate?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr.B ::

Ja pa ne 2 leti stare linke prosim.
http://www.tomshardware.co.uk/64-bit-vi...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

ABX ::

To sem pač našel. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

WamPIRe- ::

Vsekakor za tak procesor ostani na Win XP 32-bit. Če pa imaš namen menjat na recimo dvojederni oz. celo več, pa ti ne priporočam drugega kot Win 7 64-bit. V nekaj mesečni uporabi še nisem naletel na program, ki ne bi deloval normalno, za kar ne morem trditi za Win XP 64-bit.

mihec91 ::

Kateri operacijski sistem priporočate za moj računalnik (v mislih sem imel visto 64bit)??
Racunalnik Intel
osnovna plošca ASUS P6T
procesor Intel Core i7 920 2.66GHZ
ram DD3 6GB 1333Mhz
grafika Ati HD 4890 1024Mb PCIe
disk 1TB WD SATAII 7200 rpm 32Mb
Napajalnik LC power 850W Silent
DVD RW NEC AD 7243S
Ohišje Antec Three Hundred

Najlepša hvala :)
Lp Miha

__Devil__ ::

win 7 64bit

mihec91 ::

sam sej se ga še ne da kupit ane?

bluefish ::

do takrat pač uporabljal RC. Je dovolj stabilen tudi za primaren sistem. Dobiš ga kar na MS strani, za najnovejši build pa pojdi na "travnik".

Tr0n ::

Ali pa se pocakas kak teden, dva, ko bo final RTM.

Mr.B ::

Kolikor vem, lahko danes kupiš Visto, pa je Upgrade na Win7 free. Pozanimaj se.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mihec91 ::

kako je pa kej s igrami v 64bitnem sistemu?
Bi mi call of duty delal?
Racunalnik Intel
osnovna plošca ASUS P6T
procesor Intel Core i7 920 2.66GHZ
ram DD3 6GB 1333Mhz
grafika Ati HD 4890 1024Mb PCIe
disk 1TB WD SATAII 7200 rpm 32Mb
Napajalnik LC power 850W Silent
DVD RW NEC AD 7243S
Ohišje Antec Three Hundred

ABX ::

Dual boot XP / Win7 64

Za nove igre ni težav, starejše pa itak nikoli ne veš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mihec91 ::

kaj v tem oper. sistemu mi bo delal call of duty???

__Devil__ ::

Dual boot XP / Win7 64


Lahko to razložiš? jaz razumem tak: ko greš igrce špilat preklopiš na xp ko pa net pa muzka pa na win 7? gre to? xp-je mam drugač licenčne (edini win) jaz pa bi lahko to naredo na podobn komp kot mihec91.

Zgodovina sprememb…

ABX ::

kaj v tem oper. sistemu mi bo delal call of duty???


Googlaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mihec91 ::

sory mal prehitr pišm :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xp vs 7...32 vs 64bit..?

Oddelek: Pomoč in nasveti
468977 (8247) helo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919824 (9909) bobi1992
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396804 (5912) Blisk
»

Najprimernejši OS za moj PC

Oddelek: Operacijski sistemi
304841 (4149) bluefish
»

Ali naj naložim 64biten ali 32biten win 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
223270 (2717) whiteghosted

Več podobnih tem