» »

Nova grafa ali ventilator?

Nova grafa ali ventilator?

lol123 ::

Pozdravljeni.

Računalnik imam sedaj že skoraj dve leti in do sedaj sem zamenjal samo matično, delalo je pa vse več ali manj brez problemov (razen en-krat).

Sedaj pa sem ponovno naletel na težavo. Grafična se zelo pregreva in ne morem niti installirati igre. Če installiram igro, kot je CoD4 dobim vedno blue screen. Isto se mi je dogajalo z igro Prototype, vendar je tam pomagalo, če sem pustil PC nekaj časa ugasnjen, da se je malce ohladil.

No grafo imam GeForce 8800 GTS 324mb, za katero sem slišaš, da se v veliko primerih pregreva, kupil pa sem jo oktobra 2007 skupaj s PC-jem.

In ne vem kaj naj naredim glede pregrevanja. Ohišje sem odprl, nič ne pomaga, če pustim grafo da se ohladi, se v 10-20 sekundah po vklopu računalnika že močno segreje, zato vas sprašujem, če si kupim dodaten ventilator (če bi kaj pomagalo) ali novo grafično kartico (katero) ali kako naj preprečim pregrevanje?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

dzinks63 ::

Si do sedaj kaj čistil po notranjosti računalika. Močno prepihaj hladilna rebra na grafični kartici, procesorju in prav tako cel napajalnik, v teh 2 letih so se sigurno zamašile z prahom ter raznmi vlakni. Dobro bi bilo menjati tudi termično pasto na cpu in gpu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus G73JW (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525072 (3372) nurmaln
»

Nova grafična ali nov računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
463075 (1214) galu
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505272 (4320) lordgreg
»

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

Oddelek: Pomoč in nasveti
421866 (1229) Mirč
»

V igricah mi vedno zašteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
14822 (673) ERGY

Več podobnih tem