» »

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

Poletnik ::

Danes sem kupil zgoraj omenjeno kartico. Ko zaženem kako novejšo igro ali pa 3dMark 05 mi prikazuje čudne teksture in pa popačenja. Nastanejo črte, manjkajo teksture itd... Temperatura na grafi je v windowsih 42°C v igri pa okol 53°C... A se mogoč to dela zaradi pregrevanja...? Inštalirane imam 79.11 driverje a je blo z ostalimi enako. Imam P4 1.7, 512Mb rama, Asusovo plato...

Če ima kdo kako idejo kaj bi lahk bilo narobe se mu iskreno zahvaljujem...

Vizualno izgleda tole tako :( Slika iz 3dMark05 testa...

Popravek v1.2 : Pod grafično kartico sem pritrdil ventilator in je sedaj temperatura 38°C in v igri in 3dMarku05 maximalno 45°C... Tak da pregreva se po moje ne...
http://www.norestrani.com
  • spremenilo: Poletnik ()

Mirč ::

ali se ti pregreva,po temp.,ki si jih navedel ni videt ,da bi se ti pregrevalo.Ali nisi namestil vseh gonilnikov za matično,kakšno grafiko si imel prej.
lp

pac3k ::

Jaz sem imel take slike pri GF 6800GT, ker sem pozabil vštekati kabel za napajanje.

Lp

Poletnik ::

Kabla za napajanje ta grafika nima tak da to ni to. Prej sm mel pa GeForce 4 Mx 440... Driverje sm zbrisal z driver cleanerjem... Preostane mi še sam da poiskusim na novo naložit Winse... hm?
http://www.norestrani.com

Silentman01 ::

Problem je v amtični plošči!!

Pojavljajo se ti čudne trikotne teksture, vse utripa in tako naprej...

Povej mi katero osnovno ploščo imaš...
Ni vse tako, kot se zdi!

Zgodovina sprememb…

Poletnik ::

Imam od ASUSTeK Computer INC. Model P4S333-M....
http://www.norestrani.com

Mirč ::

SiS AGP WHQL Drivers download
to naloži
lp

Poletnik ::

Tud to ni pomagalo. Naložil sem najnovejše SiS AGP WHQL Driverje pa nč. Še kr enako... A še ima kdo kako idejo. Grafo še bom sprobal v drugem kompu pa če še tam ne dela jo nesem nazaj... Zdej pa spat... |O
http://www.norestrani.com

Poletnik ::

A ima še kdo kako idejo, predn dan grafo v drug komp? ...
http://www.norestrani.com

Racunalnik ::

Ta problem je treba resit.Ker imam tudi sam 6600 265mb in se mi to pojavla.Ce prizgem pc lahko spilam brez problema,koje pa pc prizgan ene 6 ur se mi pa to pojavla,meni se pojavi ze vcasih ko kaksen film zazenem.To je tolk cudn pojav da ga neznam opisat,men se se taki modri kvadratki naredijo po lcdju,ne v igri,in grafika se mi sesuje v igri tako kot je prikazano tam v 3d testu,se huje.

Sumil sem pac pregrevanje,mam asus a8nsli deluxe,mogoce je problem na unem cipu k ma tist ventilatorcek da se premalo hladi.

Mam vse stare in najnovejse driverje pa nic ne pomaga,dal sem tudi driverje orginal od kartice in na njihovi strani pa tudi ni bolje.

Kartica je na pci-e slotu,mam vstekano dodatno napajanje iz tagana v plato.Isti vtic ce se ne motim kot da bi stari disk napajal,modre barve.

Mogoce je kej narobe z tisto ploscico k jo imam za single ali dual,ce bi sli varijanto uporabil.AMpak je v biosu nastavljeno na automatic,pa mal se mi zdi ce se prav spomnim da sem tudi to probaval pa ni bilo nic bolje.

Najvecji problem je ker se mi vcasih pojavi pri pregledovanju manjsih smesnih clipov,vcasih ne ,vcasih samo pri spilu,vcasih pa se to ne.

Ko se pa enkrat pojavi pa ne izgine,dokler ne gres iz spila.

Tist o napajanju k je nekdo omenil bi imelo smisel,ker grafika v spilu vec rabi,nato se pa sesuje,ampak to ni vedno,zato je v mojem primeru najblizje to da bi se kartica ali chipset na plati pregreval.
Pc ni nic navit.

Zgodovina sprememb…

Poletnik ::

Potegn si tale programček dol : NvTempLogger... Ti spremlja in beleži temperaturo... Pa boš vido za pregrevanje.

Ok še moj problemček... Sprobal sem v svojem kompu 6600Gt od gygabajta in dela normalno. Brez teh grafičnih izpadov itd... Ne vem več kaj še naj updejtam, ker sm pa skor vse že probal.... Če kaj ugotovim se oglasim, drugač se pa priporočam za nasvete in ideje...
http://www.norestrani.com

Mirč ::

če ti z drugo dela je torej grafa v k....,nesi nazaj in zamenjaj.
lp

Poletnik ::

Grafo sm neso nazaj in potem vzel Gygabajtovo 6600 Turbo Force... Zdaj so teksture nekaj časa vredu po kaki uri v igri pa se napake zopet pojavijo, ampak v manjšem obsegu. Pod grafo imam nameščen ventilator (še dodatnega)... A je možno da ta grafična nima temperaturnega senzorja? Ker mi ob zagonu NvTempLoggerja napiše "This card is not capable of temperature monitoring..." ...
http://www.norestrani.com

c00L3r ::

Jaz sem včeraj kupil GF 6600 GT od Point of view. Zadeva je delala par minut do dveh ur, potem pa sem mogo vsakič PC resetirat. Težava je bla v tem, da ko sem zamenjal grafično je prišel prah v AGP režo. Vzel sem grafično vem, režo dobro spihal in očistil z zobotrebcem. Zdaj pa dela brez problema :) Probaj še malo režo očistit.

sirotka ::

maš gigabytko na pcie? Če maš ti lahk pošlem modan bios, al pa shran bios in ti ga bom zmodal, da bo temp kazal. Pr tej grafi ne sme nč metat vn tud če ni venta gor....ker je hlajenje dosti bolše od drugih aktivnih, ki so na gf6600

Racunalnik ::

Cudno da nemoremo resit tega problema ker vidim da imamo 3je 6600 razlicne gt verzije in razlicne firme pa vsem isto dela.Nekaj se tuki hardwersko ne ujema.Sam sem ze 3 biose updaetu pa ni nic bolje,driverjev zamenjal malo morje,novi stari,od orginal firme in nic.
Nekaj se sesuva pa nevem kaj.Moja grfa je normalno topla,se vedno sumim tisti cip in mali vent za hlajenje.Sam trenutno nemorem razdirat pc in kupovat hladilnike in probavat.

Je pa tudi res da se to pojavi najveckrat ko se kaksen film odpira,clip ali pa vcasih v explorerju,potem mi pa se za spil ne dela.Ce se prav spomnim mi v spilu ce je na zacetku delalo ni kasneje delalo po 1 uri problemov,kar nekak navezuje da se takrat ob odporanju clipov ali filma ali explorerja nekaj nalozi kar strese cel sistem.Ampak kot sem ze dejal probal sem vsaj 5 driverjev.

Zgodovina sprememb…

All ::

men se podobno dogaja po pol ure igranja san andreasa z albatronovo 6600...pregrevanje gpu-ja pomoje ni , k temp. ne gre čez 53..za rame pa ne vem..bi prej reku da so krivci....to se mi tut slučajn ni dogajal z prejšno 6200 @ 6600

blze ::

ja jz sm kupu od gainwarda gf6600gt agp in meni pa sklapla ekran v igrah.
imam priklučeno dodatno napajanje tko da ne vem kje bi biu problem.a je problem sploh v hardweru?
uživejte
blze

DrBekunis ::

da še jaz dodam.... mam inno 3d 6600gt pci-e, plata je gigabyte ga-k8nf-9, athlon 64 3000+.
men se je dogajal, da mi je npr. v igrah konstantno zamrzovalo. npr. igram doom in po nekaj minutah slika zamrzne in pomaga samo hard reset. naprej....., grem igrat nfs-underground, vsakič ko sem na štartu pritisnu na gas je blokiralo... za popiz.... prvak v zamrzovanju pa je bil bf2. ko sem meu tega dost in prebekslal na desetine teh in onih driverjev, sem reklamiral. seveda, na setvisu dela vse bp, vendar mi vseeno dajo drugo grafično kartico. vesel zopet igram bf2, dan, dva, vse ok. a ne dolgo. spet se začenja zamrzovanje.preverjam temperature, ki so v mejah normale, spet najnovejše driverje. in največ, kar sem do sedaj dosegel je to, da mi z zadnjimi driverji za grafo igra ne blokira popolno. zgodi se samo, da za nekaj sekund izginejo nekatere teksture, morda se za trenutek pojavi črn zaslon in potem igra teče naprej. v tej fazi se je prej računalnik popolnoma obesil.
torej moje mnenje je, da gre za nekompatibilnost med grafično in matično in da je problem hardverske narave.

Mirč ::

res čudno............
lp

Racunalnik ::

Grafe imamo vsi 6600,razlicnih firm,jest mam Asus plato,drugi mate gigabyte in druge verzije asusk,sam mam 480w tagana,64bit procesor,isto je delalo tudi na x32 sistemu.Gonm LCD(edino navaden izhod in CRT monitor nisem probal).
Zdej ne vem,al so te kartice iz fabrke prisle z napako al smo pa uporabniki budale.
Mam 256 rama na kartici,bi se dal to kej sfrizirat da vidim ce se mi se prej sesuje al zacne mogoce lazje dihat.

All ::

pozabu napisat..mam agp verzijo pa 256 rama gor....napajalnik pa bl švohcan 350W..sam glede na monitor u speedfanu, naj bi ble linije stabilne....plata Asus p4p800...proc 2.8 northwood @ 3.4, ram ballistix 512 @240..2.5,2,2,5..pa morje diskov..

Mirč ::

probajte naredit format-xp,prej bios od plate najnovejši gor.Ko to naredite probajte zagnat kak filem clip,takoj po formatu,predn inštalirate,drivere od plate (najnovejše) in če vse ok,pol inštalirajte drivere za plato,in spet test,in pol šele drivere od grafe(najnovejše),pa da vidimo
lp

Poletnik ::

Nekaj podobnega sem naredil jst ja sam mi ni pomagalo... še z 6600LE. Zdaj pri gygabajtovi 6600 deluje vse recimo da znosno... Včasih mi dela cel dan vredu drugič morm pa 5x resetirat komp da se mi grafika kao "popravi"... Ni važno od dolžine igranja itd... Agp režo sm dobr prečisto tak da to ne bi smel bit problem. Recimo včiraj sm 3ure igral Black&White 2, potem restartno comp in zagnal igro pa je bla grafika popačena (teksture)... Sm še enih 3x resetirat moral da je blo pol ok. Zakaj se mi to dogaja še nism ugotovil. Mogoče preslab napajalnik oz. meni ne znani vzroki. V bližnji prihodnjosti bom probal z močnejšim napajalnikom zaenkrat pa ostajam pri tem...
http://www.norestrani.com

c00L3r ::

Jaz mam 300W napajalnik. Gor mam priklopjen disk WD 120g, plato Gigabyte, procesor P4 2,4Ghz B, CD-RW, 2 ventilatorja na ohišju in 6600 GT od Point of view. V navodilih od grafične piše, da rabim vsaj 350W. Meni dela zdaj stabilno na 300W. Ampak bi blo mogoče pametno kupiti novi napajalnik, da nebom starega preobremenil...

AngelOfDeath ::

Poskusite tole odstranite driverje od grafične in spucajte z drivercleanerjem in potem inštalirajte

71.89 verzijo driverjev

poročajte


Men je z zadnjimi driverji (78.00 po tej verziji še nisem menjaval driverjev) pc zmrzno ko sem hotel pognati kaki film v igrcah so manjkale teksture slika je bla taka kot da bi se kaj pregrevalo z temi driverji pa nikjer ni problema...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

A je to ta konektor EZ PLUG ki bi moral biti za dodatno napajanje?Sam kolkr jest vem pise da je to za takrat k imas dve kartici notr,pa tudi rdeca led dioda bi mi mogla svetit ce ni priklopljen pa mi ne.

Racunalnik ::

Je kdo ze kej novega pogruntal?

Duke Nukem ::

js mislim kupt 6600gt, pa se kr bojim da bi naletel na take težave ;) bi pa rekel da je možno da nagaja un pci to agp bridge, ki je na teh grafah,al so pa preveč navite 8-)

Poletnik ::

Ja nč novga oz. Sem z driverji 71.89 igral normalno... Občasno se pojavi še problem s teksturami... čist random... Ko sem pa dal najnovejše 81.95 se mi zdi se je pa problem spet pojavil v večjem številu. Tak da po moje so drajverji. PRegrevanje pr men ni ker dela hlajena al pa ne hlajena enak (skor...)... Lp
http://www.norestrani.com

Duke Nukem ::

kdor ma od gigabyta kartico, majo na njihovi strani nove biose za grafe :)) majo frekvence 500/1000 pa temperaturo pravilno kaže

c00L3r ::

Meni je moj 6600 GT (spet) začel kar naključno štekat in to tako da je zamrznil celi sistem. Sem ga reklamiral, dobil novega, ta pa deluje brez problemov.

c00L3r ::

Bom kar tukaj vprašal, brez odpiranja nove teme. Z katerim programom se da nazdorovat (logirat) temperaturo od grafične?

Duke Nukem ::

to maš v gonilnikih za vidit ;)

Duke Nukem ::

NvTempLogger je za temperaturo ,čudno da ma tok teh graf probleme z delovanjem ,saj 6600 grafe so v bistvu vse delane za pcie, samo majo zraven jedra most, da spremeni podatke na agp lahk ga to serijsko nagaja :\

c00L3r ::

Meni zdaj dela 6600 GT brez problema. V 3DMark03-u se segreja na okrog 81 stopinj, če pa jo navijem GPU na 552 pa se segreje na 90 stopinj.

Poletnik ::

Pa je to normaln da se na tolk stopinj segreje?
http://www.norestrani.com

c00L3r ::

Če bi prišla do 127 stopinj, bi se sama declockala. 127 - 90 = 37. Tako da je še 30+ stopinj do te meje.

Poletnik ::

Hm? Ka pa če mi noče oz. mi ne zazna pravilno biosa od grafične... Ko z Gigabytovo Vga Utility poiskusim updejtat bios mi napiše Suportet device not found... In nato Gigabyte VGA BIOS not found! Do you want to continue. Vseeno mi odpre programček za updejtat bios ampak tam mi napiše podobno napako in ne updejta... V čem je fora in kak lahko popravim tole?
http://www.norestrani.com

Poletnik ::

Popravek: Sem inštaliral malo starejšo Gigabyte Utility in mi sedaj zazna bios. Ampak kao ni popravka za moj bios... A je možno da NIMA Gigabytova GF 6600 temperatirnega senzorja....
http://www.norestrani.com

jos81 ::

hm malo pozno sem naletel na vaše težave vendar vas prosim da se še kdo oglasi kako ste jih rešili.Pa še moja zgodba prvič sem se s temi artefakti ki so na sliki na začetku te teme srečal v času geforca4 konfiguracija računalnika je bila pač takšna kakršna je bila tedaj aktualna pa ni pomagalo nobeno menjavanje gonilnikov in sveži windovsi zamenjal grafično ki je bila inno3d,pa je bil problem rešen.No zdaj pa spet podobna zadeva že skoraj enaka kupil geforce 6600gt ekxtreme verzijo od Winfasta 2 tedna delovalo ok potem pa po malem ti artefakti zmeraj več prvo pri eni igri kasneje pri vseh in tudi pri 3d marku dal grafo v reklamacijo tam seveda tistih 15minut delovala ok in dobil enako spet nazaj pri meni dela spet dva tedna kasneje pa spet problemi zdaj sem jo poslal nazaj in dobil drugo vendar dvomim da novo ker ni bila zapakirana ampak samo v vrečki zdaj tale zadeva deluje v redu edino pri nfs most wanted so se začeli ti artefakti spet pojavljati počakal bom da se bo začelo pri drugih igrah nasplošno in bom spet reklamiral grafično dokler ne dobim takšne ki bo delovala v redu oziroma nove da jo bom sam vzel iz škatle vsi imamo težave z različnimi proizvajalci grafičnih in na različnih matičnih ploščah ampak skupni imenovalec to je čip nvidia 6600gt sklepam da je bila to ena zelo slaba serija zato imamo mi težave, vmes ko sem čakal na geforca sem imel v compu grafično ati300xe ali nekaj takega delovalo vse ok vedar logično počasneje nobenih težav. Problem ni pregrevanje ne gonilniki ne matična plošča ampak kartica.Pa še konfiguracija:amd3000,asus a8n-sli,1gb rama 6600gt ekxtreme,400w napajalnik to imam zdaj 4 mesece prej imel intel p4 asus plošča manj rama grafično xfx 6600gt na agp-ju delovalo vse ok.Tako da vem da je krivec grafična za te težave.
jos

Poletnik ::

Meni dela normaln z 71.89 driverji. Kak probam dat novejše driverje gor se mi pojavijo artefakti ... Drugega ti pa ne znam več povedat ker ne vem kaj bi lahk še blo narobe...
http://www.norestrani.com

Mirč ::

Hladilnik dol od grafične, namazt z eno quality pasto in nazaj gor.Pa bo problem rešen.
lp



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF 6600gt

Oddelek: Navijanje
412442 (1135) Pyr0Beast
»

Mocno rezanje grafice

Oddelek: Pomoč in nasveti
121331 (1034) xabre
»

težave z grafično kartico 6600 GT

Oddelek: Pomoč in nasveti
131337 (1010) Toomy
»

GF 6600 GT - pokvarjena?

Oddelek: Strojna oprema
171319 (977) bond007
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347073 (20575) AtaStrumf

Več podobnih tem