» »

dva rač. v mreži + internet preko USB UMTS modema

dva rač. v mreži + internet preko USB UMTS modema

dmk ::

Imam dva računalnika. Na enem računalniku je priklopljen USB HSDPA modem preko katerega šiba internet.
Ali lahko preko mrežnih kartic obeh računalnikov povezanih z utp kablom, dostopam do interneta še na drugem računalniku?
Sprašujem zato, ker sem tako povezal in mi ni ratalo ustvarit mreže. Najbrž zato, ker o tem nimam kaj dosti pojma :)
Rad bi pa to zasigurno vedel, preden grem v nakup modema itd...

Trenutno je na enem XP in na drugem Vista, bo pa v kratkem na obeh Win7.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

schtr4jh ::

mreža:
če hočeš postavit mrežo brez routerja, switcha ali drugih vmesnih naprav, morš uporabit crossover kabel, drugače lahko navadn patch kabel

internet:
za dostop do interneta na drugem računalniku, moraš najprej vzpostaviti mrežo, potem pa na prvem dovoliš deljenje internetne povezave

dmk ::

sem pa ravno bral, da se dá vzpostavit mrežo (brez vmesnih naprav) tudi z navadnim utp kablom (ne crossover).
Kaj je treba za to nastavit v mrežni properties?

Za nastavit deljenje internetne povezave sem najdu, tko da moram zdaj samo vzpostavit še mrežo.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Ice-Heki ::

Z navadni patch kablom lahko povežeš dve mrežni kartici med sabo samo, če sta taki, da sami to prepoznata in se "obrneta" okrog ... (to znajo drugače switchi delat)

Najlažje je, da kupiš patch kabel in ga priključiš v oba računalnika. Potem pa upaš, da se ti bo stvar povezala kar sama od sebe, sicer pa zaženeš Čarovnika za domače omrežje.

dmk ::

hehe. ok .tenx.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

schtr4jh ::

približno 2 leti nazaj se mi je zgodilo, da sem s patch kablom skuril 2 mrežni kartici v roku 10 minut ... povezoval sem pa računalnik-računalnik

dronyx ::

Ni tole čisto direktna rešitev za tvoje vprašanje, je pa zadeva podobna. Jaz sem hotel internet prek Novatel UMTS modema na enem PC dati v souporabo tako, da ga lahko uporabljam tudi na drugem računalniku ali prek Wi-Fi na Assusu eee. S pomočjo routerja izgleda to takole, kar preverjeno deluje.

Če želiš samo povezati dva računalnika, ne potrebuješ stikala ali usmerjevalnika, ampak je dovolj crossover UTP kabel, dati moraš samo UMTS internet v skupno rabo.

UNIVERZUM ::

Mene pa zanima če se postavi takšna povezava, kaj je potrebno narediti, da souporabnik interneta uporablja le določeno zmogljivost (mu omejiš hitrost), kako nastaviti da sploh lahko pride do interneta in da lahko dostopa samo do interneta ne pa tudi do samega računalnika (brskanje po računalniku ipd).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

ZGI ::

kako je treba povezat in nastavit je opisano zgoraj. Hitrost mu lahko omejiš z netlimiterjem, da pa ne more dostopat do tvojih datorek na računalniku pa izklopiš sharing na svojem računalniku.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767546940 (334) d4vid
»

Kako se poveze 2 racunalnika med seboj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
1311164 (9669) win64
»

Težava z deljenjem povezave

Oddelek: Omrežja in internet
61315 (1251) Smukec1
»

1gbps mrezna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
322453 (1526) fRiK0
»

utp?

Oddelek: Omrežja in internet
201897 (1502) iNN

Več podobnih tem