» »

Kako utišati MSI radeon 9800 pro?

Kako utišati MSI radeon 9800 pro?

BlackAdder ::

Gre za tole kartico:
 MSI radeon 9800 pro

MSI radeon 9800 pro


Po nekaj letih uporabe je ventilator postal nadležno glasen (ravno tih ni bil nikoli), kljub podmazovanju.

Kartica ne bo (več) navita, nasprotno, lahko jo underclockam. Odstranil bi originalni ventilatorček. Ali bi zadoščal kak večji ventilator (na ustreznem nosilcu), ki bi pihal od spodaj navzgor na hladilnik? Morda bi ob underclocku zadoščal že pasivni Zalman ZM80A-HP?

Prosim za vaša mnenja in predloge.
BlackAdder stroke again!

Valvoline ::

Uni mali ventilatorček dol pober,gor pršravfaj ventilator za ohišje(10-12cm) priklopi ga na 5v da se suče počasi oz tiho in fertik. Sm že par grafičnih utišal na ta način,pa še hladi se precej boljše. Le placa mora bit ker ponavad k daš ventilator gor grafa zasede več k 2 slota.

Zgodovina sprememb…

BlackAdder ::

Hvala za nasvet.

Nekaj podobnega sem imel v mislih - "Ali bi zadoščal kak večji ventilator (na ustreznem nosilcu), ki bi pihal od spodaj navzgor na hladilnik?". Bi ga montiral povsem pod grafično. Gled placa ni problema.
BlackAdder stroke again!

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Nekaj podobnega sem imel v mislih - "Ali bi zadoščal kak večji ventilator (na ustreznem nosilcu), ki bi pihal od spodaj navzgor na hladilnik?". Bi ga montiral povsem pod grafično. Gled placa ni problema.
Zrak se zabija v režah in ne hladi dobro.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlackAdder ::

Nekaj podobnega sem imel v mislih - "Ali bi zadoščal kak večji ventilator (na ustreznem nosilcu), ki bi pihal od spodaj navzgor na hladilnik?". Bi ga montiral povsem pod grafično. Gled placa ni problema.
Zrak se zabija v režah in ne hladi dobro.


Torej pritrditi ventilator? Kam oz. kako, še posebej 10 ali 12 cm ventilator.
BlackAdder stroke again!

Pyr0Beast ::

Vezice power! :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlackAdder ::

Sedi, pet! 8-)
BlackAdder stroke again!

Valvoline ::

Nekaj podobnega sem imel v mislih - "Ali bi zadoščal kak večji ventilator (na ustreznem nosilcu), ki bi pihal od spodaj navzgor na hladilnik?". Bi ga montiral povsem pod grafično. Gled placa ni problema.
Zrak se zabija v režah in ne hladi dobro.


Torej pritrditi ventilator? Kam oz. kako, še posebej 10 ali 12 cm ventilator.

Najboljše je hladilnik dol pobrat,tist mejhn ventilatorček pober ven,zvrtaj luknje na hladilniku za 10-12cm ventilator,pršravfaj od spodnjo stran navzven ( da se ne bojo potem šravfi dotikal tiskanega vezja) Hladilnik tako z montiranim ventilatorjem nazaj zmontiraj(staro pasto spucat,namazat novo) in to je to.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Vezice power! :)

Je sekundni lim čisto fajn:P

BlackAdder ::

Končno sem našel čas za ureditev zadeve.

Namesto originalnega montiral Antecov 80 mm ventilator (ostanek iz pokvarjenega napajalnika) - delno z vijaki, delno z vezicami (zaradi nesimetričnosti hladilnika), priklopil na 7 V - in moj PC je postal Silent PC. Neverjetno, kako je zvok tistega malega ventilatorčka preglasil vse ostale.

Hvala vsem za nasvete.
BlackAdder stroke again!

xsannyx ::

Imam precej podoben problem-ati radeon 9250:
Te kartice imajo le manjši pasiven heat sink. Zanima me kako velik ventilator bi bilo dobro dati gor?
Kako? (ali kar direktno z vezicami, ali najprej heatsink odstranim ter na heatsink pritrdim,...)
Prosim če poveste kako in kako se to naredi vsaj čisto na kratko da nebom nekih lukenj vrtal v sestrin heat sink :D

CleanPower ::

ne delaj nič da ne boš sestro zvrtal v heatsink.

xsannyx ::

ne delaj nič da ne boš sestro zvrtal v heatsink.

lol :D
Seveda bom. Ta kartica se navije za max 5MHz s stock coolingom :D
Sem videl nekaj zanimivega:
http://aprivatebeach.com/blog/2009/04/c...
a zame to ni rešitev ker imam samo en odveč PCI kartico pa še to jo bom rabil da več računalnikov direktno povežem v LAN, za kakšne igrice ;)
Tako da kako bi bil najbolj zanesljiv način, da nebi ventilator preveč vibriral.
In če ima kdo kakšen način kako bi naredil home made "ohišje" za grafično (tako kot imajo vse novejše grafične da gre zrak ven iz ohišje).
Verjetno se tega nebi lotil a me vseeno zanima kako se to naredi in morda bo komu prišlo prav :D

Pyr0Beast ::

Prihrani si delo, saj grafa že tako ne bo šla nekam v višave :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

BlackAdder> Kako utišati MSI radeon 9800 pro?

A če mu daš liziko ne pomaga?

xsannyx ::

Prihrani si delo, saj grafa že tako ne bo šla nekam v višave :)

Preberi moje druge poste (tema pospešitev računalnika v pomoč in nasveti se mi zdi) ter videl boš zakaj to hočem :D

Pyr0Beast ::

Vem :)

Sicer, če imaš čas -...

Kako je sploh originalni hladilnik pritrjen ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

xsannyx ::

Vem :)

Sicer, če imaš čas -...

Kako je sploh originalni hladilnik pritrjen ?

V bistvu je samo nek heat sink majhen dirktno na GPU.
Tukaj je slika
Jutri(danes XP ) pa še bolj podrobno pogledam kako je točno pritrjen ter poročam morda posnamem še kakšno sliko...

Pyr0Beast ::

Vezice pa ventilator čez. Zadeva se tudi ne greje kaj pretirano, tako da to ni težava.
Improviziraš, če ne gre drugače. Edino kar je treba paziti je da ne nagibaš hladilnika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

xsannyx ::

Vezice pa ventilator čez. Zadeva se tudi ne greje kaj pretirano, tako da to ni težava.
Improviziraš, če ne gre drugače. Edino kar je treba paziti je da ne nagibaš hladilnika.

Se pravi grafično pri miru pustiti samo z vezicamo en 8cm ventilator (bom vzel tam 1400rpm) usmerim proti heat sinku?
Ja je pa res da se te stare ne segrevajo preveč. Rabim pa za overclock vsaj malo da bo še zdržala sestra pol leta ker čene skoz hodi v mojo sobo me izsiljevat če imajo kakšen clan war da bi pri meni igrala XP

Pyr0Beast ::

Zadeva je delala že pasivno. Z ventom imaš nekajkrat boljši odvod toplote.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304822 (4296) Seljak
»

vgradnja ventilatorja v hladilno omaro

Oddelek: Znanost in tehnologija
61120 (945) SplitCookie
»

Optimalna postavitev ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
264760 (2413) svetetko
»

Hlajenje northbridgea na GA-965P-DS3

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212151 (1315) Pyr0Beast
»

Odstranitev ventilatorja na grafični

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91136 (912) debil

Več podobnih tem