» »

Obseg gume za števec

Obseg gume za števec

Half-Saint ::

Včeraj sem se lotil montirat števec in ugotovil, da rabim podatek o obsegu gume. Ker za moje gume ni tega podatka v knjižici (700x38c oz. 38-622) sem se lotil tega pač na roke. Na tleh sem izmeril pot, ki jo prevozim z enim obratom kolesa ter nameril 2150mm. Hecno se mi zdi to, da za isto oznako dimenzije eni pravijo da je 2170, drugi 2180.

Kako naj najbolj natančno skalibriram števec, da ne bo prevelike napake?

LP
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

WarpedGone ::

Prva ideja je, da namesto enega obrata narediš 10 al pa 20 obratov lepo naravnost z enakomerno hitrostjo. Težko boš dobil bolj pravilno vrednost za tvojo situacijo.

Na opravljeno pot namreč vpliva tlak v zračnici (nanj vplivata temperatura in obremenjenost) ter hitrost vožnje (zaviranje, pospeševanje, podlaga ...). Je pa res tudi, da so razlike v decimalkah :)
Zbogom in hvala za vse ribe

bosmla ::

Najlazje je da zarises črto na gumo jo nastavis na crto na asfaltu in vozis naravnost (cim dlje) stejes obrate in zarises novo crto na asfalt tam kjer si koncal voznjo (seveda s crto na gumi tocno navzdol kot na zacetku) - zmeris in delis z obrati in to je to.

aljazh ::

Po moje bo najlažje, če si pri ženi ali mami sposodiš merilni trak, ki se uporablja pri šivanju in enostavno izmeriš obseg na sami gumi.

energetik ::

Najbolj natančno bo tako, kot je napisal bosmla. Lahko pa tudi zmeriš premer čim bolj natančno in ga množiš s PI.

WarpedGone ::

Zanimivo bi blo zvedet razliko med izmerjenim obremenjenim obsegom kolesa in izračunanim iz premera. Kolikšna je sploh napaka? 1%?
Zbogom in hvala za vse ribe

tx-z ::

Pa zračuni premer pr obremenjenm kolesu;)
tx-z

T0RN4D0 ::

2150, 2170, 2180, kje je razlika? Na kolk decimalk natančno boš meril hitrost? Rajtam da s števcem ki bo skakal po par kilometrov gor, dol, ti se pa sekiraš za 1%, 1.5% napako. Vi bi pa še 10 obratov merli pa ne vem kaj, jezus.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

energetik ::

Zanimivo bi blo zvedet razliko med izmerjenim obremenjenim obsegom kolesa in izračunanim iz premera. Kolikšna je sploh napaka? 1%?

Če pri merjenju premera recimo zmotiš za +/- 0,5cm, imaš pri ca. 26-colskemu kolesu ~ +/-0,8% napako...
Torej pri 20km/h ca. 0,2km/h odstopanja gor/dol..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Blinder ::

Niti ne rabiš risat po gumi, je dovolj že ventil. Pa sedi na kolesu, ko meriš razdaljo, ker ko sediš na kolesu se obseg mal zmanjša.

Obratomer lahko še namontiraš na kolo. Magnetek zalepiš na tisto "ojnico", obseg naštimaš na 1.666 in ko ti bo kazal 10.0 km/h, bo to bilo 100 rpm.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

energetik ::

Blinder, če sm prav zračunal, moraš obseg nastavit na 3,333m = 2x1,666m, da dobiš iz števca obratomer s pretvornikom 10...
Edit: se posipam, pozabil sem na eno dvojko, imaš prav... Še boljš bi bilo, da bi lahko nastavil na 16,6m, potem bi imel pretvornik 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

bosmla ::

Sem pozabil napisat pri "moji" tehniki - na gumi uporabi belo kredo za crto tako lahko fajn stejes obrate.

Blinder ::

16.66 m verjetno ne moreš naštimat na števcu. Imaš možnost izbire recimo med 50 cm pa 2.5 m.
Pa če bi imel naštiman obseg 16.66 m, bi ti kazal 100 km/h pri 100 rpm, ko bi dosegel 100 km/h lahko da bi ti na števcu pisalo sam še 99.9. Med vožnjo s kolesom pa obrati tut presezejo 100 rpm. 16.6 je ideal. 3.333 m pa je za trenirat deljenje z dva :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ketne in nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914684 (6835) fikus_
»

Traktor, merilnik hitrosti

Oddelek: Loža
102397 (1655) jero_no1
»

Števec za kolo

Oddelek: Loža
274781 (4321) Blinder
»

Merilec hitrosti

Oddelek: Loža
91820 (1627) CleanPower
»

Feltne in njihov vpliv na vožnjo

Oddelek: Loža
163390 (2851) DimmniBurek

Več podobnih tem