» »

Števec za kolo

Števec za kolo

Quagmire ::

Če kolesarite, imate števec za kolo? Kako pomemben vam je? Katerega imate?

Blinder ::

Imam dva, enga kot števec in enga namontiranega tako, da mi kaže obrate.
Ko vozim na čas po znani cesti mi je zelo pomemben, ker mi poroča koliko hitro vozim. Pri offroadu ga ne potrebujem. Drugače pa tudi ja ni kaj dosti pomemben.
Imam pa cheap kitajskega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

Imam, kaže mi samo uro. Ostale reči pogledam, ko sem na cilju :)

Quagmire ::

Aha. Gledal sem tegale, se mi zdi soliden, pa tudi ne predrag. Nisem glih profi, ampak tole pa prav pride pomojem. http://www.mimovrste.com/artikel/149002...

sasli ::

v lidlu jih imajo trenutno po nekih 5 ali 6 evrov, z 3 letno garancijo...ne zapravljaj preveč za razne števce ker so vsi enaki :)

Quagmire ::

Ja vem, po 3 evre so. Sem ga kupil, ker me je zanimalo kako lahko delajo števci za 3 evre: ne delajo. Meni ne dela, sem use lepo, prav namontiral, baterijo dal not, po navodilih zrihtal pa ne dela.

šernk ::

Sam sem ga lani v šparu kupil za ene 10€ s praktično vsemi funkcijami, pomembno pri števcu mi je pa le da ima povprečno hitrost in to je to.

preveri pri unem da nisi le preveč narazen dal senzorja in magneta. Moj je zelo občutjiv glede tega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Quagmire ::

Sem use zrihtal, magnet je uredu, ravno prav stran, sem probal dat bližje, dlje. Vse je ok. Ta mi je zanimiv ko sem dal link, ker je brezžičen in ni teh komplikacij

šernk ::

Pri brezžičnem imaš točno enako komplikacij...le da napeljevanje kabla menja menjava baterije :)
vse ostalo je pa po mojem mnenju isti šmorn, ko je prvič crknila baterija v oddajniku sem preklopil na žično različico, ker ene 5 let nazaj če ne več, sem moral brezžično doplačati...popolnoma stran vržen denar si rečem danes.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

DOOM_er ::

pri brezžične moraš paziti še da je odajnik sprejemnik nekako v liniji, ter pri slabi bateriji ti včasih ko ga malo zamakneš preprosto ne meri več. Obseg kolesa si dal noter v števec?
Robots will steal your job. But that's OK

Quagmire ::

Ja, vse sem vnesel, obseg kolesa, širina in stvari kar sem mogel vnest sem vse zrihtal. Priklopu, zrihtu magnet, ko ga dam pa gor, se peljem pa nič ne meri.

VelikiTun ::

Ga nimam, ker kolo vozim zaradi vožnje same, za ostalo pa zadošča ura.

kitewing ::

Do sedaj sem imel večinoma števce od Sigme in i-gotU GPS GT-800pro. Žični modeli večinoma delajo ok, z brezžičnimi pa so večkrat težave. Pri gps-jih je pa problem, ker ni povsod signala (v gozdu)in posledično manjka del poti. Pomembno je da nastaviš pravi razmak med magnetom in senzorjem, ki je večinoma 2mm.

Izberi model, ki meri zadeve, ki te zanimajo (kadenca, višinska razlika,....).

Robi :P ::

Priporačam ti sigma števec sam imam BC-906 in sem zadovlonjen ima vse funkcije ki jih rabiš cena je 20e se mi zdi in baterija te drži 4-5let (vsaj mene je ) Odporen je na padce in dež!

bmatko ::

BC-906 ne prodajajo več.

Robi :P ::

vem sej je 1106 tut v prodaji zelo podoben malo bolši cena je pa 24e

bmatko ::

A se splača vzet brezžično sigmo? Cca 20€ je dražji model. Res je da ni kablov ampak koliko pa zdrži baterija? So kake motnje med oddajanjem signala?

6151 ::

tistega v hofru kupi ko jih bodo zopet imeli, ima vse kar potrebujem, pa še poceni je
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

LeQuack ::

Pri Sigmi dobiš največ kvalitete in funkcij za svoj denar. Ja nimajo GPS ampak GPS je uporaben samo če res ne veš kje si in kam iti, pa še to dvomim da so kakšne ozke ceste na kartah. Uporaben je tudi da se lahko pohvališ na Facebook kje si vozil, tako pridobiš ženske oboževalke ki hočejo nekaj drugega kot njihove dolgočasne fante.
Funkcije, ki jih ja fajn imeti so navadna ura, hitrost, povprečna hitrost, prevožena razdalja, nadmorska višina, višinska razlika, naklon klanca, srčni utrip (dodaten merilec), kadenca (dodaten merilec).

Sam bi vzel kaj takega:
http://www.mimovrste.com/artikel/405002...
Quack !

Janac ::

mislis da bi tip dal 130evrov za stevec?

LeQuack ::

Odvisno od potreb seveda. Jaz bi dal, nekdo drug ne bi dal, tretji bi pa kupil Garmina za 400€.
Quack !

SkIDiver ::

Imam števec za kolo. Garmin Edge 500 HR+CAD. Odlična zadeva.

Se pa ne strinjam z LeQuack-om glede GPS-a. V mojem primeru se uporablja GPS za logiranje pozicije, višine v navezavi z barometrom in hitrosti. Kasneje, ko analiziram podatke pride skupaj s pulzom in kadenco zelo zelo prav.
Če veš zakaj boš rabil ima smisel.

energetik ::

Imam neko prastaro žično Sigmo, že 13 let. Max in povprečna hitrost, odstopanje od povprečne, štoparica, ura, razdalja, skupna razdalja. Več ne rabim. Oziroma je predrago, da bi se spravil v nakup (GPS, HR, naklon ipd). Za merjenje HR pa včasih uporabim kar tekaško uro s prsnim pasom.
Razmišljam pa še o enem poceni števcu, ki bi ga pritrdil na gonilko, za merjenje vrtljajev gonilke. Vprašanje je samo, če bi mi ratalo tako nastaviti obseg, da bi cifra za hitrost pomenila kar RPM oziroma RPM krat potenca 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Blinder ::

ja js mam tako narejeno energetik. Magnetek pritrjen z lepilnim trakom(!) na gonilko. Obseg "kolesa" pa naštiman na 166.6 cm se mi zdi - poračunaj sam. Tako da pri 100 rpm kaže 10.0 km/h.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

energetik ::

Ja, glih preračunavam. Še bolje bi bilo, 100rpm ~ 100km/h, vprašanje pa če števec omogoča tako nastavitev.
Kje imaš pa pritrjen senzor?

Blinder ::

Moj(verjetno tudi tvoj?)števec ima samo 3 cifre za izpis in pride problem od 100 rpm dalje ker obratomer ti nekak ne koristi če ti polovico časa kaže 99.9. Lahko pa provaš za foro kaj ti izpiše nad 100 "km/h", če ostane zaštekan na 99.9 ali če samo hopefully ignorira prvo cifro in ti pri 123.4 "km/h" kaže 23.4.
Pritrdil pa sm ga na okvir. Na tisto cev-del okvirja- med osjo od gonilk :) in zadnjim kolesom.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

energetik ::

Moj mislim da kaže do 120km/h, torej ima očitno 4 cifre za izpis (nisem še sprobal :D). Več kot 120rpm pa verjetno ne bom imel na pedalih...

Ja, za 100rpm ~ 100km/h bi moral nastaviti obseg na 1666cm (kolesa s 5m premerom verjetno nihče nima :D), zato dvomim, da kak števec omogoča. Zgleda da bom nastavil tako kot ti, na 166,6cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Blinder ::

Lahko daš dva magnetka pa naštimaš premer 833 cm.
Jaz če vozim živahno po ravnici grem čez 100 rpm. No sej boš videl, imaš potem še vedno možnost na novo naštimat.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Števec v avtu - realen prikaz hitrosti?

Oddelek: Na cesti
357809 (6454) N0t0ri0us
»

Natančnost števcev za hitrost

Oddelek: Na cesti
295865 (4890) Mare2
»

Merilec hitrosti

Oddelek: Loža
91820 (1627) CleanPower
»

Števec za kolo - kateri in pa kje ?

Oddelek: Kaj kupiti
296660 (4975) dfajt
»

Obseg gume za števec

Oddelek: Loža
127332 (7175) Blinder

Več podobnih tem