» »

Merilec hitrosti

Merilec hitrosti

andro4444 ::

Jast imam avtomatika in rabim merilec hitrosti mene zanima če bi delovalo če bi dal števec za kolo. rabim nasvete . števec mora imeti merilec hitrosti in kilometrov.. Jast sem sicer probal dati gor števec za kolo ampak ko sem vžgal motor se je števec takoj resitiral..

rabim nasvete!!!!!!!!!!!

popster ::

Števec za kolo bi moral delat. Sicer lahko voziš po občutku.

milc ::

Kakšne veze pa ima števec za kolo z motorjem. Ne razumem zakaj bi se resetiral, saj ga nisi priključil na elektriko?

V vsakem primeru, navaden števec, recimo SIGMA, ki ga vidiš na vsakem kolesu deluje tudi na motornem kolesu. Vse kar moraš nastaviti je pravilno število mm v števcu, da števec pravilno preračunava obrate v km/h. V navodilih, ki so priložena vsakemu števcu, piše, katero število vpisati, za posamezen obseg kolesa. Če tvojega obsega ni, potem zmeriš obseg. Ponavadi se v števec vpiše kar namerjeni mm. Recimo gorska kolesa imajo to število (mm) med 1950-2150mm, odvisno od širine.
Pri merjenju tega obsega si lahko pomagaš tako, da z alkoholnim flumastrom narediš črtico na gumi, potem pa se zapelješ po ravni gladki podlagi (ploščice) in izmeriš razdaljno med tema dvema črticama, ki se odtisnejo na tleh.

Sicer pa lahko narediš enostaven test, tako da greš na testno vožnjo z Garminom in gledaš koliko kaže Garmin in koliko tvoj števec...

biokill ::

števec za kolo nebo deloval! ker se mu zaradi vibracij zmeša, malo daš po gasu pa pokaže že 95km/h......preizkušeno

AndrejS ::

Ne bluzi.... KTM-i letnik '99 so imeli števec za kolo serijsko !

kixs ::

biokill je izjavil:

števec za kolo nebo deloval! ker se mu zaradi vibracij zmeša, malo daš po gasu pa pokaže že 95km/h......preizkušeno


Ta je dobra, kaj pa na gorcu, ko ga picis DH?! :))

CleanPower ::

haha 95khm za to bo treba iskati razlog kje drugje. verjetno v napačni nastvitvi velikosti koles.

koyotee ::

kixs je izjavil:

biokill je izjavil:

števec za kolo nebo deloval! ker se mu zaradi vibracij zmeša, malo daš po gasu pa pokaže že 95km/h......preizkušeno


Ta je dobra, kaj pa na gorcu, ko ga picis DH?! :))


lol, kje maš pa pri dh-ju čas gledat na števec? :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kixs ::

Sej ne gledas, na koncu pa le preveris TOP speed 8-)

CleanPower ::

učer sm šu en downhill pa mi je pokazal 90, sm reku brezveze8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PIAGGIO CIAO - pomoč

Oddelek: Na cesti
449379 (7128) PoStrah
»

Mtb vs. cestna pnevmatika

Oddelek: Na cesti
183806 (3287) kitewing
»

Števec za kolo

Oddelek: Loža
274738 (4278) Blinder
»

Števec za kolo - kateri in pa kje ?

Oddelek: Kaj kupiti
296612 (4927) dfajt
»

Kako izdelaci merilec vetra

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
184040 (3785) Bevcan

Več podobnih tem