» »

Run on flat guma prazna

Run on flat guma prazna

Osprey ::

Na avtu se mi je spraznila run on flat guma zaradi napake na ventilu. Peljal se bom počasi 5 km do vulkanizerja. Nekje sem slišal, da če se pelješ z flat gumo, ko je prazna, jo je ponavadi potem treba zamenjati. Je to res???

KandazaR ::

5km je kar veliko za čisto prazno gumo. A nimaš rezervne al pa kakega kolega, ki bi te zategno do vulkanizerja.
Aja pa naslov je ubijalski "Run on flat guma prazna" :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Raw ::

5km ni problema z runfletko, sam ne noret. In ja, bo treba gumo menjat.

Naslov je čist ok. Mr. K ne pozna teh gum. Zato tud nimaš rezerve ponavad.
I am what I am and I do what I can

koyotee ::

Mensezdi, da je domet ene 50km.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Osprey ::

Guma je spustila doma in sedaj se moram peljati nekaj km s prazno. Je to standardno, da je tudi v takem primeru treba menjati gumo? Se guma tako poškoduje ali kaj? Sprašujem zato, ker jutri moram s tem avtom na morje, pa me malo strah, da ne bom mogel dobiti enake gume. Pa čudno mi je tudi, da avto ne opozarja, da bi bilo kaj narobe s pritiskom. Očitno nekaj tudi tu ni v redu.

šernk ::

če vprašaš mene je kljub vsemu najbolje da te nekdo potegne do vulkanizerja.

sedaj sem reševal nek kviz glede teh gum na goodyear...in če ti poči in kaj storiti, če daš da se ustaviš takoj ko je to možno ti da ta odgovor:

Napačno! Vožnjo lahko varno nadaljujete toliko časa in tako daleč, kot to dovoljuje proizvajalec avtomobila oziroma pnevmatike. Potem lahko popravite pnevmatiko ali jo, če je treba, zamenjajte. Več informacij najdete v poglavju RunOnFlat.

sam sicer nimam izkušenj s temi gumami, vendar nihče mi ne bo rekel da guma ki zdrži recimo 80km vožnje da je popolnoma varna...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Osprey ::

Razumem, da se ne popravijo, če imajo luknjo, ampak moja je nima, le ventilček je razneslo

Phoebus ::

Itak moraš do vulkanizerja, pa ti bo on vedel povedat kako je s tem.
Če se je guma dovolj gnetla (torej je bila toliko prazna dovolj dolgo) je za stran.

marsovcek ::

Mar ni poanta run on flat pnevmatik ravno v tem, da se nekaj časa lahko voziš s prazno? 5 km po moje ne bi smelo predstavljati težave (razen če je to makadam) >:D

Okapi ::

Ni vprašanje, ali se lahko voziš s prazno gumo, ampak ali jo lahko, ko se z njo pripelješ do vulkanizerja, popraviš in uporabljaš še naprej.

O.

T0RN4D0 ::

Če je šov samo ventil doma in se nisi še nič vozu po njej jo raje odmontiraj in pelji k vulkanizerju.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DimmniBurek ::

SAmo res, odšravfaš celo feltno in neseš menjat ventilček. In mate neke jake gume, pol pa jo morš kr menjat??? Navadno gumo prebušiš in ti jo zaflikajo, to pa morš kr novo kupit?
There Is No Stronger Drug Than Reality

AndrejS ::

Run-on-flat ima ojačane robove in zato se lahko z njo pelješ do vulkanizerja. Mislim pa da se ne smeš peljati več kot 80 km/h.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poškodba pnevmatike. Se da popraviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
577254 (5293) val46
»

Set za popravilo pnevmatik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322172 (15454) morosito
»

Smiselnost rezervne gume (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111621 (10072) Baja
»

Menjava pnevmatik po 15. 11. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12322238 (17931) Buggy
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10534516 (32109) GrimReaper

Več podobnih tem