» »

Najavljena Nokia 5530 XpressMusic

Najavljena Nokia 5530 XpressMusic

Nokia 5530 XpressMusic

vir: Neowin
Neowin - Nokia je poleg poslovnega E72 najavila tudi novi mobilnik iz družine XpressMusic - model 5530 XpressMusic.

Le ta se bo postavil ob bok precej priljubljenemu modelu 5800 XpressMusic. Novinec glede na večji model vključuje nekaj izboljšav uporabniškega vmesnika in se lahko pohvali z bolj kompaktnimi merami.
Kamera s 3,2 megapikami in LED bliskavico ostaja enaka, prav tako povezljivost, ki vključuje Bluetooth, WiFi in EDGE, a po novem brez 3G podpore in GPS navigacije.

Pričakovane maloprodajne cene naj bi se gibale okoli 199€ oziroma 280$.

13 komentarjev

bf4ed ::

Jao sux!
Kak je lahko brez 3G in GPS?
Niti ne rabijo potem na tržišče dat.

madmitch ::

Isti štos, kot pri E71. So dali oskubljeno verzijo ven.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

ozbolt ::

To bo hit v kakšni Indiji - Kitajski, kjer še nimajo 3G-ja, niti ne potrebuejo GPSa, nucajo pa odličen izgled, nizko ceno ter veliko funkcionalnost. Sicer pa ne vem zakaj so dali Wifi noter, če že 3Gja ni. Jaz bi na njihovem mestu obrnil okoli.

Matwic ::

Medtem, ko je GPS pač lušten bombonček, je pa 3G podpora preprosto nujna za telefon v letu 2009. Škoda ker je telefonček res lep in priročnih dimenzij, ne bom pa razumel zakaj tako zelo šparajo pri fotoaparatu (5MP, pa še en xenon za povrhu in dodatno LED za video, res ni težko izvest) in povezljivosti.

DamijanD ::

ma pa hitrejši CPU kot 5800xm

Tomay ::

Jaz sem 5800xm vzel tudi zaradi navigacije, za 3g pa mi je vseeno oz. ne vidim nekih prednosti razen večje porabe baterije.
Glede na to, da prisegam na nokio sem razočaran nad stabilnostjo telefona. Zgleda, da gre za polizdelek.

Hitrost procesorja pri telefonih ni ravno neka prednost. Dobro sprogramiran vmesnik pa.
Voodoo 4Ever

martincek1 ::

c'mon to je lowprice telefon, če bi mel še gps in 3G bi ga enostavno preimenovali v Nokia 5800 XM, pa še dvignili ceno na tisto od 5800. To je telefon za otroke in tiste nezahtevne, ki jim je glavna cena.. ;)

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Točno tako - neke vrste baby varianta. Sam osebno recimo GPS-a ne potrebujem, 3G prav tako ne. Za to ceno je telefon eden boljših.

filip007 ::

...za 150€ na bolhi potem :D
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

niga ::

Povejte koliko vas je, ki UMTS dejansko uporablja? Meni občasno pride prav za hiter pregled novic...ampak za to je EDGE čisto dovol, videoklica pa sploh ne uporabljam. In še baterija mi zdrži dosti dlje. Telefon bo čisto vredu za svoj denar, pa čeprav brez UMTS-a in GPS-a. Pri naših operaterjih zna biti cena kar ugodna in še vezat se bo treba samo za eno leto.

Gregor P ::

Jaz redno uporabljam UMTS ravno za branje spletnih novic in e-pošte ter nadalje, da povežem moj prenosnik prek telefona z internetom (ko ni nikjer WLAN omrežja na razpolago) itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TKPhysicist ::

V čem je sploh glavna finta, da je ExpressMusic, kr js mam eno to jajco, pa ne vidim razlike od ostalih modelov, razen seveda, da ima tri preobleke predvajalnik (WTF?!, če to kerga zrajca...)...pa tipke za predvajalnik ob strani...a to je tok posebnega na teh modelih?
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Bor H ::

Nokia ima pač tak sistem poimenovanja, E je bussiness, N je nekak top of the line in XpressMusic je za tiste, ki z mobitelom tudi precej poslušajo glasbo. SE ma recimo podobno zadevo s svojimi Cji, Kji, Jji...No, baje da bojo opustili XpressMusic oznako in bojo prešaltal samo na X, prvi tak mobitel bo X6.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia N79 ali Nokia 5800 XpressMusic

Oddelek: Mobilne tehnologije
312940 (1216) zuz3k
»

Katero Nokio izmed naslednjih?

Oddelek: Mobilne tehnologije
171434 (1041) spodnjice
»

Mobitel do 150e

Oddelek: Mobilne tehnologije
51531 (1409) ;-)
»

Najavljena Nokia 5530 XpressMusic

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
134621 (3319) Bor H
»

Pomoč pri nakupu telefona

Oddelek: Kaj kupiti
5902 (823) srus

Več podobnih tem