» »

Kako popraviti .avi

Kako popraviti .avi

Paramedic ::

Tle mam na disku en film, verejtno je divx, problem pa imam, ker se ga nikjer ne da predvajati. V wmp8 napiše The format is not supported, v bsplayerju Unknown file.
Sm probu z DivFix popravit, pa napiše This is not avi file.
Ampak sem siguren, da to je film.
End transmission.

bobby ::

in končnica tega filma je,...???? si probal z Virtualdub-om??? najdi nemocodec pack. tam maš vse mogoče in nemogoče kodeke!!

Paramedic ::

VirtualDub pravi: Cannot determine the type of "____.avi".
Noben program ga noče odpret. Če bi rabu kodek, potem bi bla napaka da recimo ne vidim slike ali ne slišim zvoka. Tako pa se film niti predvajati ne začne. Sej to je verjetno pogostejša napaka pri filmih, tak da upam da tisti z izkušnjami veste, kako je s tem :)

SasoS ::

Probaj dat gor še OggDS filter. Če je film zmuxan z OGG zvokom tehnično ni več .avi fajl ampak Ogg...Če ne pa poglej s hex editorjem header...

Paramedic ::

Kaj pa če je header uničen? Tudi t recimo GSpot ne morem pogledat kateri kodek je, napiše da ni avi file. HEX editorja še pa nisem sprobal. Sej tut če končnico spremenim npr. mpg, ne dela.

ender ::

Paramedic: poizkusi namestiti Ogg DirectShow kodeke in potem odpri film.
SasoS: če je v filmu Vorbis zvok, še ne pomeni, da je to OGG datoteka. Vorbis zvok lahko muxaš tudi v običajen AVI (čeprav to nikakor ni priporočljivo)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

SasoS ::

Ja že, ampak edini software ki to dela je Nandub...Zmeda nastane ker tisih nekaj releasov ki so bili z Ogg zvokom (The Others comes to my mind) so bile dejansko Ogg datoteke, preimenovane v .avi zato da se je odprl če si 2x poklikov...

Paramedic ::

Ja, sem dal to gor, pa je zdej razlika samo, da ne napiše napake v wmp, ampak samo nič ne predvaja.
A če bi bil ta ogg, a bi v GSpotu to napisalo? Ker kot sem rekel, se sploh ne da prebrat FICC kode, ker da to ni avi.

Zgodovina sprememb…

Paramedic ::

Pol bi pa vprašu, kako VIDETI film, preden je cel dol, to mislim avi. A se da s kakim prog.pogledat tisti del, ki je že prenešen, ali pa da bi tisti delček prekopiral drugam in popravu tisti del filma, da se ga da videt?

ender ::

Če gre za AVI datoteko, jo lahko odpreš v VirtualDubu (prej naredi kopijo in odpri kopijo). Glede na to, da ne bo imela indeksa, bo previjanje obupno počasno (razen če ne boš izbral Popup extenede open options in potem Rederive keyframe flags, vendar je ta postopek počasen). Če gre za OGG datoteko, bi se jo moralo dati predvajat tudi, če ni popolna.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Paramedic ::

ender, uau, ja tko se da, ampak to pa res traja olala cajta. A se da kej prej končat, ko pa itak ni celega filma?
Opažam, da to traja dlje kot pa traja da DLjam film ;):D

Zgodovina sprememb…

ender ::

z AVI datotekami skoraj ni druge možnosti... morda če poizkusiš odpret v RealPlayerju...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

dobaluka ::

ja mene pa zanima kaj nardim z .avi filmom k mi kaže črno sliko ( no ni čist črna rahle vijolčne črte so ampak tko zlo nevidne skor črne barve), no ja kaj je narobe s tem filmom. Ostale filme pa vse predvaja tud nove tko da vrjetn no kodek.

Aja v Virtual dubu se pa film vid. Pa probu sm že z div fix popravt pa ne dela, pa tud par kodekov sm že inštaleru. V media player pa samo črn zaslon pa zvok. Kje nej dobim še kake kodeke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dobaluka ()

Paramedic ::

Spremen glavo filma s programom Divx2MP4 (na DivX Digest), to je samo .exe, nč za inštalirat. Sem že polno filmov mogu spremenit iz kodeka Divx V3 Slow v Fast. pa je pol delalo, vsaj v BSPlayerju, tak da to probi, preden instala kake kodeke.

dobaluka ::

Hm sm namestil porgram ta, pa še vedno ne dela. Stvar je taka, filmov k sm jih js zripou mi noče spremenit, mi napiše unknown codec, isto mi nardi za ta film, ki mi ga noče predvajat. V tem programu piše unknown codec. Sam štos je pa da ostale filme k sm jih pa js sam zripov tud ne najde codeca sam delajo. No ja zajeban to...

Paramedic ::

Edino tole mi še pride na misel: js mam en film, zanj vem, da napiše unknown codec, pa mi ta film dela le v DivX Playa 2.0 Alpha playerju, probi tega, če slučajno še nisi...
End transmission.

dobaluka ::

hvala paramedic. S tem sm se mal prbližu že gledanju filma.
U divx 2.0 alpha mi celo vijolične črte na veliko utripajo na zaslonu u drugih plejrjih je blo črno pa se je čist mal vijolčn vidl. Zdj pa na veliko flešira. Sam dilma pa še vedn ni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158580 (13728) BaRtMaN
»

Mpeg4ModifierMod

Oddelek: Zvok in slika
415330 (3083) podtalje
»

*.ogm Format

Oddelek: Zvok in slika
342210 (1775) trpo
»

XviD + OGG = AVI?

Oddelek: Zvok in slika
17956 (793) undefined
»

kodeki

Oddelek: Zvok in slika
111088 (886) Paramedic

Več podobnih tem