» »

*.ogm Format

*.ogm Format

bm0267 ::

Imam en film s končnico ogm oz. omg. In ne vem s katerim programom bi ga zalaufal.Poskusil sem z mediaplyer-jem, Radlightom, Bsplayerjem,PowerDVD, pa nič.
Hvala za predloge.

Tr0n ::

http://ld-anime.faireal.net/guide/ogm-en

An OGM file, or a file with the extension .ogm, is an Ogg Media File. Like DVDs, OGM files can have switchable subtitle(s). The video part of our OGM files has been encoded with XviD, and the audio part has been encoded with Ogg Vorbis.

Torej XviD + Ogg DirectShow Filter. Linke dobis na zgornjem linku.

mojamama ::

Imam en film na katerem piše datoteka ogm in mi ga ne zazna na dvd predvajalniku. kako ga naj pretvorim v avi da bo mel enako velikost okoli 700 mb in enako kakovost slike. Poiskusil sem že z programom video cleaner in ultra video spliter in mi ne uspe. Ima kdo izkušnje s tem?

mojamama ::

bi mi lahko podal kratek potek kako naj to storim... ko sem poizkusil z programom video cleaner sem nastavil na mjpeg compressor in size same as input je na koncu imela datoteka čez 20 giga???

gumby ::

odpri z virtualdubmod in shrani kot avi, brez rekompresije (direct stream copy)

mojamama ::

super, še nekaj, datoteka ima 705 mb in je ne gre zapečt na cd, s katerim programom odrežem tistih 5 mb

#000000 ::

Easy video splitter LP

look a PM

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

mojamama ::

imam težave z virtualdubmod, grem na uradno stran in povlečem najnovejšo različico ko pa hočem odprem mapo exe. pa ne gre odpret, ma kdo kaki link

gumby ::

za podporo OGM rabis modano verzijo, ne uradno. trenutne verzije pa ne vem na pamet...

tistih 5MB pa lahko mirno overburnas na CD:)

mojamama ::

ja in kje naj dobim modano verzijo al pač neki program da bom spremenil ogm v avi, samo to bi potreboval in nič drugega

#000000 ::

doom9.org tam mal poglej, ampak a nisi reku da rabiš sam mal film za odrezat ?

http://mesh.dl.sourceforge.net/sourceforge/virtualdubmod/VirtualDubMod_1_5_10_1_All_inclusive.zip

ne vem če je to to, ampak nej bi blo all

tools to ogm to avi suport
tukaj je dost tega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

mojamama ::

mi je ratalo z virtualdubmod spremenit v avi samo je film brez zvoka, pa nimam pojma kje to nastavit

#000000 ::

Ja dej povej kaj si delu, oz. kaj si spreminju, ker zdej ne vem več a si rezu film al kej druzga počel z videom. LP

Lahko pa ponucaš en dober vodič in še v slovenščini je Vodič

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

gumby ::

google: virtualdubmod, gres na prvi link...:\

kateri kodek imas za zvok? je vorbis slucajno?

mojamama ::

šov sem virtualdubmod in sem dal file pa open video file pa ogm file pa označo datoteko pa odprl pol pa save as pa je spodi pisalo direct stream copy pa enter pa mi je vrglo na namizje kot avi datoteko, venda brez zvoka
ko pa pogledam v gspot pod audio codec pa je vse prazno
pozna kdo rešitev

mojamama ::

mislim da mi je tale vodič pomagal
hehe :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

#000000 ::

Mislite ? ali Veste ? :D :D fino da ti je ratal. LP

mojamama ::

mi je ratal samo tam ko si mi dal ona navodila sem nastavo video na direct stream copy audio pa še vedno ne vem ki nastaviš na direct stream copy:O

mojamama ::

al pa ki nastaviš codek za audio v virtualdubmod - nimam pojma

gumby ::

audio->streams v meniju... tam poglej

mojamama ::

na vrhu mi piše file edit video streams options tools help Nikjer pa mi ne piše avdio da bi lahko tam nastavo kodek
imam virtualdubmod 1.5.10.1 in ko končam s kompresijo je film iz ogm v avi vendar brez zvoka
če ima kdo podobne probleme naj se javi drugače pa bi rabo neki link da bi si potegno totega virtualdubmod da bo tam gori pisalo avdio
lp:))

mojamama ::

pod streams mi pa piše samo nekaj za video, komu piše tam gori avdio in kako verzijo ima, samo verzija me zanima :)

gumby ::

ups, "streams->stream list" moras kliknit

sem malce pomesal:8)

IČA ::

Takole to jaz uporabljam:
- Open the movie in VirtualDubMod
- Select Video/Direct stream copy (this way, video will not be transocded)
- Select Stream/Stream list, Right click on audio stream and select Interleaving
- For MP3 set value to 1 frame and for AC3 select 400ms
- Confirm all with OK
- Select File/Save as and save the movie with different name
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

largie ::

skoraj prepričan sem da je zvok v tvojem filmu v ogg-vorbis formatu. tega avi kontejner ne podpira. pod streams -> stream list ga boš zato moral shraniti v ogg (demux) ali v wav (save wav) in s kakim drugim programom pretvorit recimo v mp3, ter nato v vdmodu spet združit z videom. jasno boš s tem še dodatno poslabšal kvaliteto zvoka. 5 MB res ni problem overburnat na cd.

btw, za interleaving se priporoča preload 500 ms in interleave 1 ali 2 frames za mp3, ter 96 ms/96 ms za AC3.

mojamama ::

uspelo mi je pretvorit film v avi in zvok posebej v mp3, potrebujem navodila za združitev teh dveh stvari in to je to lp:))

CaqKa ::

avi in mp3 se združi z virtual dub, naštelaš direct video stream copy pa audio tudi pa potem daš save as.

#000000 ::

mp3 to wav converter-ji Aja kva delaš trenutno ? in kva je zaen video format ker zdej je tole vse zakvačkan :D oz. jest nism up to date LP

mojamama ::

'ma delam nič, pa ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

mojamama ::

ma sem poskusil z virtualdub pa mi ne uspe, najprej dam open video file pa izberem film pol pa hočem dodat še zvok pa ne znam pa sinhronizirat pa ne znam.....

#000000 ::

A ti slučajno ko odpreš film z Vdubom pokaže tole



če ti, in če klikneš na X bi moglo špilat ( mene je tud enkrat to zezalo) He he, ko sem te uprašu kaj delaš, nism mislu kaj tko počneš, v mislih sem imel kaj počneš z videom LP

Drugač pa pejt še enkat na www.3delavnica.com in poglej v tusti članek o V dubu za začetnike in čisto spodaj je opisana rešitev za tvoj primer. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

mojamama ::

točno to, ko odprem z virtualdub mi pokaže tole okno vendar kot si reko stisno sem križec in nato nastavo audio in video compressor in dal save as avi in se mi je ponovno pojavilo nek error na katerem je pisalo

VirtualDub Program Failure, ob strani pa še exit program, save, advanced in help in še vedno ne gre pretvorit (imam film ki je v avi vendar kot sem pogledal v g spot je kodiran v virtualdub in ga ne gre predvajati na dvd predvajalniku)
kako bi lahko prekodiral ta film da bi deloval na dvd predvajalniku?????:\

#000000 ::

Hja najbolš bo da si najdeš one clikck orodje, npr winavi video converter Povezava al pa tole www.amigoshare.com je pa tega kr neki tud zastonj, poglej mal na www.doom9.org ziher boš najdu primernega. LP

btw samo kok star player maš da ti ne predvaja divx-Xvid, probi nadgradit Firware če obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

trpo ::

www.LOST-serija.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rezanje videa mpg

Oddelek: Zvok in slika
353443 (2975) jan01
»

usklajevanje zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
141797 (1571) CaqKa
»

XviD + OGG = AVI?

Oddelek: Zvok in slika
17950 (787) undefined
»

AC3

Oddelek: Programska oprema
211537 (1245) The B
»

Spajanje video filov

Oddelek: Zvok in slika
10993 (892) rap3r

Več podobnih tem