» »

S čim se brijete?

S čim se brijete?

TallCezar ::

Britvice + brivnik. Najprej topla voda, po končanju mrzla voda (zapre kožne pore, umiri kožo). Btw. Ali ste se že kdaj šli brit k poklicemu brivcu (ang. Barber)?

energetik ::

Po nešteto različnih brivnikih (2-6 rezil) sem končno za štos probal še klasično DE britvico in moram rečt, da so z razlogom razvili več-rezilne kartuše. Ja, saj se da z DE lepo obriti, ampak porabiš več časa in bolj moraš pazit. Že SenzorExcel z 2 reziloma obrije hitreje in z manj iritacije.
Tako da zame so optimum 3 rezila, če jih je več se že bolj zatika, prav tako se mašijo reže (govorim o par mm bradi). Če je rezil manj kot 3, je iritacija večja, prav tako število potegov za enak učinek (gladkost).
Na koncu bom zgleda spet pristal na Mach3, ki sem ga najdalj uporabljal. Topla voda, gel, Mach3, mrzla voda, kremica -> optimum.
No prej moram probat še DM-jev brivnik s 3 rezili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

WarpedGone ::

Na koncu bom zgleda spet pristal na Mach3, ki sem ga najdalj uporabljal. Topla voda, gel, Mach3, mrzla voda, kremica -> optimum.

Enako opažanje pri meni.
Vse ostalo (enojna britvica, električni brivnik, ...) leži v omari in nabira prah. Mach3 dela b.p. Tud brez kreme na koncu ni problemov.
Zbogom in hvala za vse ribe

zzitop ::

Jaz sem na začetku tudi imel problem ko sem prešel na klasično žiletko. Ampak glaven problem je bil, da sem bil navajen na Mach3 in fusion, kjer pa sem lahko brivnik malo pritisnil na kožo. Pri navadni žiletki pa to ni dopustno. Mislim da je to tudi pri ostalih največji problem poleg kota žiletke, ki naj bi bil glede na kožo vedno 30 stopinj.
Po začetnem neuspehu sem poskušal dalje in na tak način se hitro naučil. Res je tudi, da je treba najti primerno žiletko, ker je res precej različnih in nekatere ki ustrezajo eni osebi, so za drugo lahko čisti poraz. Odvisno od tipa kože in načina britja.

Rad bi vas tudi obvestil, da obstaja nov slovenski forum na temo britja, kjer pa se bo morda le pojavil kakšen pravi poznavalec:

http://www.britev.si

LP

mtosev ::


trenutno s tem:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Limona ::

duct tape

Unknown_001 ::

Limona je izjavil:

duct tape


To ni smešno, prej žalostno ;((
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ManDriver ::

Po novem s klasično žiletko. Vzame malo več časa, ampak ko se enkrat navadiš "rituala" je pa zadeva top.

Še ena uporabna in zanimiva povezava: http://obrijse.wordpress.com/

[edit: link]
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

ManDriver je izjavil:

Po novem s klasično žiletko. Vzame malo več časa, ampak ko se enkrat navadiš "rituala" je pa zadeva top.

Še ena uporabna in zanimiva povezava: http://obrijse.wordpress.com/

[edit: link]


Hehe specialno. To mora bit prov hudo za probat :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zzitop ::

Kode za popust brivske opreme dobite tukaj:
http://britev.si/viewtopic.php?f=12&t=25

In tukaj:
http://britev.si/viewtopic.php?f=8&t=41

Zelo zanimiv je brivnik Edwin Jagger DE89L, posebno za začetnike. Na Gifts&Care se ga dobi za 27 EUR skupaj s poštnino, če uveljavite poust. To je sicer eden najbolj zaželenih brivnikov.

Poleg brivnika bi jaz naročil še Polsilver žiletke za 1,75 EUR za 5 kosov, ki se po mnenju mnogih, tretirajo kot trenutno najboljše žiletke. Obstajajo tudi žiletke Bolzano po ceni 0.90 EUR za 5 kosov, katere naj bi bile tudi zelo pohvaljene. Jaz jih še nisem poskusil, ker so težko dostopne. Za to trgovino pa do sedaj nisem vedel. :)

LP

Primorec ::

@zzitop Edwin jagger brivnik imam in je shit, pregladek ročaj, vse ostalo ok.Preveč hypa glede tega na na netu, izdelava je drugače ok.. Sedaj uporabljam Feather popular, ki je čista 10-tka za to ceno. Rad bi si sicer privoščil gillette slim adjustable, pa ga na ebayu ne moreš dobit za normalno ceno.Kupim če ga kdo ima in proda za normalno ceno.

Glede žiletk, najboljše so feather, nekateri se precej zakoljejo z njimi za mojo trdo brado pa so čista 10tka. Sledijo Iridium Super in best bang for buck: Perma Sharp Super. Na bestshave.net sem jih dobil in so res dobre..
Aja glede bolzano, kupil sem jih celo škatlo, porabil sem dosedaj 3. Te jih gladko prodam, zame so premalo ostre, trajajo pa najdalj od vseh ki sem jih probal, obriješ se lahko z eno 5-6x pa ne izgubi na ostrini, kolior jo pač ima, zame ne dovolj..
Polsilver sem sprobal in so malo slabše od iridium in permasharp..Sem pa sprobal eno malo morje žiletk, tko da ni vsaka dobra za vsakogar..Splača se vzet sample pack pa testirat, sicer traja leto preden prideš skozi, ampak na koncu točno veš kaj ti paše in kaj ne..

energetik ::

Ja, jaz sem naročil sample pack 60 žiletk, to bom imel za več let zalogo... :D
Tud jaz sumim, da imam problem z ostrino žiletk, ker se Wilkinson precej zatikajo v moji trdi bradi, zato tudi ureznine.
Veliko stavim na Feather, bomo videli če je res, ko jih tko hvalijo.

Primorec ::

@energetik: Ja, wilkinson niso med najboljšimi. Pri nas dobiš od gillette bela škatlica na plavem kartončku in indijske super-max stainless (srebrna škatlica) te so ok..Vse drugo kar se dobi pri nas je šrot. Je pa tudi od predpriprave in mila odvisno kako se boš obril. Ne rabit pene v piksni, tisto je šrot..
Kar se feather žiletk tiče: so zelo zelo ostre, ampak le za 2-3 uporabe, se hitro izrabijo. Priporočam iridium ali permasharp. Slednje dobiš 100 kos za 20$ in zraven vzameš še arko milo v stick-u in se briješ eno leto kvalitetno skoraj zastonj (cca 20 eur). Za after pa jaz uporabljam nivea sensitive in Weleda. Prav žal mi je da malizia aftershave balzama (črn čep) ni mogoče že kar nekaj let več dobit..Tisti je bil tud ok..
Časovno gledano z gillette fusion in navadnimi žiletkami se obrijem nekako v istem času 7-8 minut, sem dober 2 dni, z električnim philishavom se obrijem v 5 min sem dober en dan..Tako da časovno si nekako tam tam, če milo pripravljaš v lončku nekaj več časa izgubiš, drugo je skoraj isto.Sem gledal zadnjič na youtubu se je eden z straight edge britvijo obril v 3 minutah - svašta.

CMpunk ::

Malo offtopic, mene pa zanima če je z mano kaj narobe če mi kocine rastejo samo po bradi malo in pač pod nosom-brki, pa še to se brijem 1x/teden, ampak mi vse skupaj nič ne zraste tko ene 3mm. ob straneh in po licih nimam nič, zalizcev sploh nimam. res nevem, a bi mogu to it do zdravnika? aja, star sem pa 20, da nebo kdo mislil da sem nek 13 letni fantič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

andromedar ::

CMpunk je izjavil:

Malo offtopic, mene pa zanima če je z mano kaj narobe če mi kocine rastejo samo po bradi malo in pač pod nosom-brki, pa še to se brijem 1x/teden, ampak mi vse skupaj nič ne zraste tko ene 3mm. ob straneh in po licih nimam nič, zalizcev sploh nimam. res nevem, a bi mogu to it do zdravnika? aja, star sem pa 20, da nebo kdo mislil da sem nek 13 letni fantič.


Pomiri se, nič ni narobe s tabo...in ni ti treba k zdravniku. Enim rastejo tako, drugim drugače :)
Eh?

luk0322 ::

Britvice veliko počasneje postanejo neuporabne, če se jih namaže z oljem, ali pa če se jih npr. shranjuje al v kozarcu olja.

energetik ::

luk0322 je izjavil:

Britvice veliko počasneje postanejo neuporabne, če se jih namaže z oljem, ali pa če se jih npr. shranjuje al v kozarcu olja.
Kakšen dokaz mogoče? Tole nima kakšne hude fizikalne podlage.

Mesar ::

Kak se potem briješ z naoljeno britvico pa je druga zadeva...

Mimogrede... še bolj dolgo pa ti zdrži če je ne uporabljaš...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

zzitop ::

Primorec je izjavil:

@zzitop Edwin jagger brivnik imam in je shit, pregladek ročaj, vse ostalo ok.Preveč hypa glede tega na na netu, izdelava je drugače ok.. Sedaj uporabljam Feather popular, ki je čista 10-tka za to ceno. Rad bi si sicer privoščil gillette slim adjustable, pa ga na ebayu ne moreš dobit za normalno ceno.Kupim če ga kdo ima in proda za normalno ceno.

Glede žiletk, najboljše so feather, nekateri se precej zakoljejo z njimi za mojo trdo brado pa so čista 10tka. Sledijo Iridium Super in best bang for buck: Perma Sharp Super. Na bestshave.net sem jih dobil in so res dobre..
Aja glede bolzano, kupil sem jih celo škatlo, porabil sem dosedaj 3. Te jih gladko prodam, zame so premalo ostre, trajajo pa najdalj od vseh ki sem jih probal, obriješ se lahko z eno 5-6x pa ne izgubi na ostrini, kolior jo pač ima, zame ne dovolj..
Polsilver sem sprobal in so malo slabše od iridium in permasharp..Sem pa sprobal eno malo morje žiletk, tko da ni vsaka dobra za vsakogar..Splača se vzet sample pack pa testirat, sicer traja leto preden prideš skozi, ampak na koncu točno veš kaj ti paše in kaj ne..


Šele sedaj vidim tvoj prispevek. Glede drseče ročke sem se tudi sam spraševal, ravno zato sem si kupil Muehle R89. Ampak sem imel priložnost poskusiti EJ DE89L, pa nisem imel problema z drsečo ročko. Verjetno je to stvar navade.

LP

luk0322 ::

Britvico spereš pod toplo vodo, ne rabiš se briti z naoljeno.
Naj vsak poskusi sam pa bo videl.

Aramis ::

ali topla voda ne škodi ostrini?

energetik ::

Ja, topla voda je izredno trda, tako da lahko razi jeklo. Medtem ko mrzla ne more.

Primorec ::

Britvico lahko samo stropaš, na usnjenem pasu, tako kot britev, s tem odstraniš umazanijo od prejšnjih britij in malce popraviš ostrino.Eden na B&B forumu je pogruntal, da je jeans blago za to zelo primerno...Glede na ceno ene britvice ki je okoli 0,3 do 0,4 eur vsako palamudenje glede tega nima veze, rabiš jo 2-3x nato jo upokojiš..Večji problem mi delajo tiste 4 kapljice lepila na nekaterih britvicah, glih gillette prednjači po količini tega lepila, tisto me jezi..

energetik ::

energetik je izjavil:

Ja, topla voda je izredno trda, tako da lahko razi jeklo. Medtem ko mrzla ne more.
Da ne bo kdo mislil, da sem resno mislil s tem. :)

Tempering quenched-steel at very low temperatures, between 66 and 148 °C (151 and 298 °F), will usually not have much effect other than a slight relief of some of the internal stresses.
Tempering %28metallurgy%29 @ Wikipedia

Torej vsaj do 148°C se nima kaj zgoditi trdoti britvice, torej tudi če jo imaš cele dneve v vreli vodi, ne bo to ostrini ali trdoti škodilo nič.

Glede na ceno ene britvice ki je okoli 0,3 do 0,4 eur vsako palamudenje glede tega nima veze, rabiš jo 2-3x nato jo upokojiš..
Se strinjam. Ponavadi so cene še pol manjše od teh, ki si jih zapisal. Še Feather dobiš za 25c, če nabaviš večjo količino.
Aja, 3-rezilne kartuše Prince v Hoferju se dobijo za 75c/komad, kar jih precej približa ceni DE žiletk. Za redno britje jaz uporabljam te, ker me obrijejo bolje in z manj iritacije kot DE žiletka.
V DM pa imajo tudi svoj sistemski brivnik, za katerega stanejo 3-rezilne kartuše samo 65c/komad, nisem pa jih še probal.

Dzuro10 ::

Imam viška škatlico britvic gillette mach 3 (notri je 12 britvic), kupljeno v mullerju. Cena 20€. Če kdo rabi pa zs.

mn ::

Primorec je izjavil:

@zzitop Edwin jagger brivnik imam in je shit, pregladek ročaj, vse ostalo ok.Preveč hypa glede tega na na netu, izdelava je drugače ok.. Sedaj uporabljam Feather popular, ki je čista 10-tka za to ceno. Rad bi si sicer privoščil gillette slim adjustable, pa ga na ebayu ne moreš dobit za normalno ceno.Kupim če ga kdo ima in proda za normalno ceno.

Glede žiletk, najboljše so feather, nekateri se precej zakoljejo z njimi za mojo trdo brado pa so čista 10tka. Sledijo Iridium Super in best bang for buck: Perma Sharp Super. Na bestshave.net sem jih dobil in so res dobre..
Aja glede bolzano, kupil sem jih celo škatlo, porabil sem dosedaj 3. Te jih gladko prodam, zame so premalo ostre, trajajo pa najdalj od vseh ki sem jih probal, obriješ se lahko z eno 5-6x pa ne izgubi na ostrini, kolior jo pač ima, zame ne dovolj..
Polsilver sem sprobal in so malo slabše od iridium in permasharp..Sem pa sprobal eno malo morje žiletk, tko da ni vsaka dobra za vsakogar..Splača se vzet sample pack pa testirat, sicer traja leto preden prideš skozi, ampak na koncu točno veš kaj ti paše in kaj ne..


Meni glede gladkega ročaja pomaga, če si splaknem roko z mrzlo vodo. Glede žiletk pa se strinjam: Perma Sharp Super so super. S fether pa se jaz čisto preveč zakoljem in jih ne maram preveč. Pa še hitro postanejo skrhane po mojem mnenju. Jih pa vsakomur priporočam vsaj v preizkus. Še boljši price per buck so pa zame Shark britvice.

Sem pa oboje britvice kupil po moje na bestshave.net. V večji količini pride cena britvice 5-10c.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Primorec ::

Shark sem glih prejšnji teden testiral, mi niso glih ok, pa še zarjavele so mi v brivniku..Sicer pa je res YMMV kot pravijo na tujih forumih. Moje best price for buck (razen permasharp) so še indijske super-max, ki se jih dobi pri nas, poceni in boljše kot shark. http://www.klevi.si/index.aspx?source=k...
cca 10 centov ena, pa so čist ok..

Aja, če kdo rabi Bolzano jih imam še kakih 16 škatlic po 5kos, prodam..Po nakupu permasharpk se jih bolj redko pritaknem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

mn ::

Ja, je pametno katerekoli britvice stestirat preden se jih nakupi večje količine. Jaz sem permasharp če sem iskren kupil samo ker mi je embalaža padla v oči in nisem od njih pričakoval nič Pa sem bil pozitivno presenečen. Imam pa v spominu, da je permasharp obvezno treba kupovati v papirnatih škatlah. V plastičnih naj bi bile zanič. Ali kdo ve, je to res? Shark so slabše, ampak še vedno zame zelo dobre.

Primorec ::

Pa kak gillette adjustable (fat boy ali slim) bi kupil, samo da je ok ohranjen..Če se komu valja po omarici ali predalu se priporočam..

Primorec ::

Ja glede permasharp imaš prav, v kartonasti škatlici so taprave, dela jih gillette. Tiste v plastični so neka stara zaloga ene turške fabrike in so zanič..Na bestshave.net jih je ponujal samo kot muzejski eksponat, tako slabe so bile..
Ja, v bistvu sem se jaz tako zeznil ko sem kupil bolzano, na vsih forumih so jih kovali v zvezde, na hrvaški brijačnici.com še posebej, pa sem jih vzel 100....fail...vsaj zame..No ja sej sem se obril, ampak potem ko preizkusiš boljše vidiš da to ni to..
Sample pack all the way..

Shkorc ::

Primorec je izjavil:

Britvico lahko samo stropaš, na usnjenem pasu, tako kot britev, s tem odstraniš umazanijo od prejšnjih britij in malce popraviš ostrino.Eden na B&B forumu je pogruntal, da je jeans blago za to zelo primerno...Glede na ceno ene britvice ki je okoli 0,3 do 0,4 eur vsako palamudenje glede tega nima veze, rabiš jo 2-3x nato jo upokojiš..Večji problem mi delajo tiste 4 kapljice lepila na nekaterih britvicah, glih gillette prednjači po količini tega lepila, tisto me jezi..


A ni na britvicah nek teflonski premaz, ki skrbi za lažje drsenje? Z brisanjem ga odstraniš.

zzitop ::

Kako bi pa Permasharp primerjali z Astro Superior Platinum. Po tujih forumih ravno Astra velja kot najbljše razmerje kvaliteta/cena. Dobi se jih po ceni 9 centov na klinico.
Torej, če ima kdo izkušnje z obema?

Pri Hofer Prince mene zelo moti slabo gibljiva glava. Mimogrede, so boljši Prince nastavki s 3 ali 6 rezili?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzitop ()

energetik ::

zzitop je izjavil:

Pri Hofer Prince mene zelo moti slabo gibljiva glava.

LP
V primerjavi s safety razorjem ima neskončnokrat bolj gibljivo. :D

Ne vem, meni je Princ super, zdaj ko uporabljam pravo milo in čopič, ter tehniko DE britja.

Aramis ::

energetik je izjavil:

Ja, topla voda je izredno trda, tako da lahko razi jeklo. Medtem ko mrzla ne more.
Da ne bo kdo mislil, da sem resno mislil s tem. :)

Tempering quenched-steel at very low temperatures, between 66 and 148 °C (151 and 298 °F), will usually not have much effect other than a slight relief of some of the internal stresses.

Tempering %28metallurgy%29 @ Wikipedia

Torej vsaj do 148°C se nima kaj zgoditi trdoti britvice, torej tudi če jo imaš cele dneve v vreli vodi, ne bo to ostrini ali trdoti škodilo nič.


Ne vem kako je s britvicami in brivniki... ampak vsak kuhar in mesar ti nikoli ne bo pustil nožov prat v pomivalnem stroju ali topli/vroči vodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

Primorec ::

@zzitop: Imam oboje astro in permasharp. Razliko najbolje opišem tako: astra je ostra in čutiš da je ostra, permasharp je ostrejša in ne čutiš toliko ostrine. Britje s permasharp je bolj tekoče, praktično ne čutiš tistega ostrega praskanja po koži. Z astro boš pri britju kontra rasti dlak napravil par ranic, z permasharp ne..Obrito pa bo isto na koncu BBS..Trajanje je enako cca 3x potem se že pozna..Astra je kvalitativno enaka gillete v beli škatlici in super-max ki so dobavljive pri nas, skratka je dobra britvica.

energetik ::

zzitop je izjavil:

Mimogrede, so boljši Prince nastavki s 3 ali 6 rezili?
Po mojem odvisno od osebe. Meni je vse kar je nad 3 rezila, preveč. Več drgnenja po koži, ne moreš spucati, zamaši se.
Pa še 3-rezilne so 2x cenejše.

mkonci ::

Meni zelo dobro služi Brivnik Braun 7-760 CC4.

RejZoR ::

Aramis je izjavil:

Ne vem kako je s britvicami in brivniki... ampak vsak kuhar in mesar ti nikoli ne bo pustil nožov prat v pomivalnem stroju ali topli/vroči vodi.


Mene na tem mestu bolj zanima koliko resnice je dejansko v tem. Nože že leta in leta pomivamo v pomivalcu, pa ne režejo nič slabše.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Kuharji in mesarji niso ravno metalurgi... Verjetno jih v pomivalca ne dajejo, ker se hitro podrgnejo ob kakšen krožnik ali posodo, ne pa zaradi tople vode.

mkonci ::

RejZoR je izjavil:

Aramis je izjavil:

Ne vem kako je s britvicami in brivniki... ampak vsak kuhar in mesar ti nikoli ne bo pustil nožov prat v pomivalnem stroju ali topli/vroči vodi.


Mene na tem mestu bolj zanima koliko resnice je dejansko v tem. Nože že leta in leta pomivamo v pomivalcu, pa ne režejo nič slabše.


Preverjeno WMF noži se v pomivalcu s časom skrhajo, zakaj nimam pojma. Iz tega razloga omenjene nože perem vedno na roke.

theBill ::

RejZoR je izjavil:

Aramis je izjavil:

Ne vem kako je s britvicami in brivniki... ampak vsak kuhar in mesar ti nikoli ne bo pustil nožov prat v pomivalnem stroju ali topli/vroči vodi.


Mene na tem mestu bolj zanima koliko resnice je dejansko v tem. Nože že leta in leta pomivamo v pomivalcu, pa ne režejo nič slabše.


Potem morate pa že v osnovi imeti zelo tope nože, ker kot je mkonci napisal, razlika SE opazi. Sploh ko so enkrat dobro nabrušeni in režejo kot morajo - če so pa že tako ali tako topi, je pa vseeno če malo po ploščicah potolčeš z rezilom, rezal bo enako (slabo).

energetik ::

Razlog, da naj se noža ne bi pralo v pomivalcu je:
- da ga curek vode premetava in se s tem rezilo tolče ob druge posode/pribor
-
A stainless knife placed in contact with a metal pan or utensil can pick up a stain due to the chemical reaction of the two metal items in combination with hot water and dishwasher detergent. Such stains do not affect performance.


Če ga pa daš v čisto, vrelo vodo, lahko pa not leži cel teden, pa ne bo niti za odtenek bolj skrhan.
Tako da ne, vroča voda definitivno ne bo škodila britvici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

RejZoR ::

theBill je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Aramis je izjavil:

Ne vem kako je s britvicami in brivniki... ampak vsak kuhar in mesar ti nikoli ne bo pustil nožov prat v pomivalnem stroju ali topli/vroči vodi.


Mene na tem mestu bolj zanima koliko resnice je dejansko v tem. Nože že leta in leta pomivamo v pomivalcu, pa ne režejo nič slabše.


Potem morate pa že v osnovi imeti zelo tope nože, ker kot je mkonci napisal, razlika SE opazi. Sploh ko so enkrat dobro nabrušeni in režejo kot morajo - če so pa že tako ali tako topi, je pa vseeno če malo po ploščicah potolčeš z rezilom, rezal bo enako (slabo).


Pajade. Zakaj bi že imel tope nože, ki ne režejo!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

echo ::

Odvisno, kaj je zate topo.
Ugibam, da tvoji noži nimajo "razorblade" ostrine, o kateri je v tej temi govora.
Nekateri noži pa jo imajo in jim pogoji v pomivalcu škodijo. Ne toliko topla voda, kot pa premetavanje in močna čistila v kombinaciji z drugimi kovinami. Poleg tega se "taprave" nože opere takoj po uporabi in se jih osuši - ne smejo čakati v pomivalcu, da se le-ta napolni, sicer začne rjaveti.

Če je pa govora o "beštek" nožih pa ja - te brez posledic pereš v pomivalcu.

zzitop ::

Tole bi verjel, ker vem da so noži, ki rjavijo, veliko bolj ostri oz. se jih da bolje nabrusiti kot nerjaveče.

mkonci ::

Galileo test
tole si poglejte, temu se pravi nožiček :)

zzitop ::

mkonci je izjavil:

Galileo test
tole si poglejte, temu se pravi nožiček :)


Morda veš zakaj meni tega noče odpreti? Je trebabit prijavljen pa prosieben?

mkonci ::

bolje?
test
jst bi mel unga na 7 minutah

zzitop ::

Nikakor ne gre. V oknu za video dobim napis:
Dieses Video steht in Ihrem Land aus urherrechtlichen Grunden nict zu Verfugung.

Očitno ne morem pogledat. Si ti v tujini?

Primorec ::

Na youtubu sem par dni nazaj gledal kako se je eden bril z kyocera keramičnim nožkom, šlo ko po loju..Sam vseeno nebi reskiral..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131131 (21633) GrimReaper
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824056 (16108) radmannsdorf
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838429 (28254) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514296 (11518) LordTado
»

Brivni aparat - brivnik

Oddelek: Loža
346637 (5996) Saladin

Več podobnih tem