» »

Safari 4 gre za med

Safari 4 gre za med

Predstavitev Safarija 4

vir: CNet
CNet - Ta teden je Apple izdal četrto verzijo svojega internetnega brskalnika Safari, ki je na voljo za Windows in Mac. Apple obljublja, da je njegov Nitro najhitrejši pogon za JavaScript, saj naj bi bil 7,8-krat hitrejši od IE8 in 1,5-krat hitrejši od Chroma. Safari 4 prehiti tudi svojo mobilno izvedenko za telefone. Poleg tega je novost izboljšana modularnost, tako da bo odslej bo sesutje nekega vtičnika (plug-in) brskalnik preživel, zapreti bo potrebno le kritični dotatek, ter podpora za avdio in video tage HTML5. Uporabniki so očitno nad novim brskalnikom navdušeni, saj so ga v prvih treh dneh s spleta prenesli v 11 milijonkrat.

46 komentarjev

necromncr ::

Uporabniki so očitno nad novim brskalnikom navdušeni, saj so ga v prvih treh dneh s spleta prenesli v 11 milijonkrat

Nad novim brskalnikom navdušeni => 11mio uporabnikov našopanih s strani marketinga

we_are_borg ::

saj ni mogoče da je svetu 11 miljonov macov,ane.
death is irrelevant

SmeskoSnezak ::

Ameriški študentje, ki morajo imeti Maca? Ah, to še premala cifra :P
@ Pusti soncu v srce... @

Bistri007 ::

Uporabniki so očitno nad novim brskalnikom navdušeni, saj so ga v prvih treh dneh s spleta prenesli v 11 milijonkrat.


iTunes autoupdate??? :))
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

robbe ::

iTunes nima tuki nč veze :P Software update pa...

filip007 ::

Ahhh...komaj čakam na FF 3.5

Safari in Chrome imata zelo hiter javascript to je pa tud vse...

FF in Opera imata pa zelo hiter vmesnik in to je to.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Bistri007 ::

Robbe, če si instaliraš iTunes, se ti Safari poturi (obkljukan pod "update", čeprav ga nimaš instaliranega).
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

subby ::

probal beta verzijo kakšen teden nazaj in se bil totalno razočaran.. počasnejšega browserja pa še ne. mogoče končna verzija dela hitreje, samo ostajam na firefoxu pa ni važno kako se ostali browserji izboljšajo

zee ::

Safari4 a Macu dela ko raketa. Po obcutku bi rekel, da je podobno hiter (morda hitrejsi) od Googlovega Chroma. Top Sites je pa sploh zmagovalna zadeva (ce spremljas samo nekaj spletnih strani tako kot jaz).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

rc-car ::

Al pa če nebi tukaj vsi nekaj na pamet govorili in bi si Safarija kdo dejansko instaliral? Ja, obstaja tudi za windows, če niste prebrali

Safari je super browser, po hitrosti približno tam kot chrome in ff 3.5 beta. Po funkcionalnosti pa kot ff z nekaj plugini

Sicer ga sam kot glavni browser ne uporabljam več, ampak vseeno browser ni slab
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

opeter ::

NE maram Applove anti-aliasinga besedila. Drugače bi ga dnevno uporabljal. Ravno to je bil poglavitni razlog, da ne maram MacOS X. Bemtiš, oči so mi pomembne. In pri tem zmaga MS-ov ClearType (vsaj na trenutno aktualnih LCD-jih) oz. anti-aliasing prikaz v Linuxu.

Ko pa bo visoka ločljivost na voljo tudi na naših ekranih, pa bo Applova rešitev 1000x boljša in prijetnejša za branje od MS-ove.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dejanslo ::

troli :)

- refresh gumbek so spet premaknili na drugo stran url inputa
- ne vidim neke velike koristi top sites-a, saj ima najbrž vsak strani, ki jih najpogosteje obiskuje, v bookmarks baru
- 1Password je preprosto izginil

+ resnično daje občutek hitrejšega delovanja, tako nalaganja programa kot odpiranja strani



popravek: zgornja opazka leti na začetne komentarje
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

filip007 ::

Če ima kdo MAC naj primerja FF in Safari kdo je boljši...

Ker na Polknah imam raje FF kot pa Safari zebro
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Gandalfar ::

FF je se vedno neuporaben na OS X. Preprosto ni tako hiter, ne zgleda tako lepo in ne vklaplja se v sistem najboljse. FF je za razvoj sicer ql, ni pa za resno browsanje na Macu.

skika ::

Skinli so tab-e na vrhu. Pa glih sem se navadil na njih:P

Utk ::


- ne vidim neke velike koristi top sites-a, saj ima najbrž vsak strani, ki jih najpogosteje obiskuje, v bookmarks baru

A je kak zakon, da moraš imet bookmark toolbar vklopljen? In zakaj ti ne bi pokazalo teh strani ko odpreš browser, je lepše gledat v prazen ekran?

filip007 ::

To je pa čudno, ker FF leti na Ubuntu podobno kot na Polknah...?

Ja no vsaka flatforma zase, ker imaš loh tud Opero na Wii :))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

ahac ::

Men se je Safari ravnokar updatal (na Visti) pa.. ffs... a res ne morejo, da ne bi nabasal shortcutov povsod za vsak update? ;((
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Rhuantavan ::

FF na quad-core mac pro se nalaga 4-5s, na domačem imac core duo 2.0 pa 10 (s Firebug pluginom in sveže zagnanim sistemom). Njegov inteface je popolnoma neskladen z applovimi smernicami za oblikovanje vmesnikov in na OSX ne zgleda ravno najbolje. Edini razlog za kaj ga imam je zaradi potrebah po razvoju in testiranju spletnih strani.

Kar se tiče novega safarija, se ta naloži iz nule v trenutku na quad-core in v 1s na mojem imac-u. Podobno je tudi z Google Chrome.

Na windows je seveda situacija nekoliko drugačna, kjer se po hitrosti nalaganja vrstijo Chome, Safari, FF.

Meni je top sites feature všeč in uporabna zadeva, s predogledom strani na hitro vidiš če je kaj novega na kakšni strani. Pač tam si zasidraš najbolj gledane strani in ob jutranji kavici samo lepo obklikaš kar te zanima.
http://damjanmozetic.si

ingo ::

Večinoma sem uporabljal FF, sedaj pa vedno več Safari. Definitivno je na mojem Notebooku hitrejši in lepše odpira strani od FF. Seveda, pa se ga je treba navaditi. Sigurno je pa tudi odvisno koliko in kakšne dodatke imaš zraven.

Highlag ::

Eh, število snetih kopij še zdaleč ne pomeni, da ga toliko uporabnikov tudi dejansko uporablja. Sam večkrat snamem kakšno stvar, da jo preizkusim. In pri tem ponavadi tudi ostane.
Never trust a computer you can't throw out a window

Eupatrides ::

Na macu je itak dafari boljši, razočaran sem edino nad zavihki v windowsih, ki so jih iz bete spremenili iz skrajnega vrha na sistem podoben FF in IE8. Kul je tud da ma že po deafultu neke zaznamke itd.

lp, Eupatrides

dejanslo ::


- ne vidim neke velike koristi top sites-a, saj ima najbrž vsak strani, ki jih najpogosteje obiskuje, v bookmarks baru

A je kak zakon, da moraš imet bookmark toolbar vklopljen? In zakaj ti ne bi pokazalo teh strani ko odpreš browser, je lepše gledat v prazen ekran?


Seveda je oboje stvar preference in predvsem navade. Ko _jaz_ odprem browser, najraje gledam v homepage. In če, npr, sedaj želim odpreti top sites in eno izmed priljubljenih strani, za to porabim najmanj 2 klika, medtem ko samo 1, če odprem stran iz bookmarks bara (če je browser odprt, kar večino časa je). Poraja se mi vprašanje, zakaj bi izklapljal bookmarks bar, če s tem ne pridobiš čisto ničesar - niti prostora za prikaz strani? Sprva se mi je zdela stvar vredu, ker sem mislil, da so strani v top sites zmeraj osvežene, pa sem potem ugotovil, da niso in da, ko eno odpreš, moraš najprej počakat, da se osveži, preden lahko sploh kaj z njo počneš. Ker sem vseeno poskusil izvleči kaj iz novega featureja, sem prerazporedil in pinnal strani tako, da bi bile željene strani čim bližje miškinemu kazalcu, ko pritisnem cmd+t, pa se tudi ni obneslo.

Spomnil sem se še enega +: to okence za vpisovanje naslovov je doseglo novo stopnjo evolucije (bližje FF), kar mi je vsekakor všeč

Seveda je vse to le _moje_ mnenje in _moja_ izkušnja po nekaj dnevih uporabe. Kot vidim, je pa nekaterim všeč. Povej raje, kako se zdi tebi? Si sploh poskusil?
There`s More Than One Way To Do It

Pyr0Beast ::

To je pa čudno, ker FF leti na Ubuntu podobno kot na Polknah...?
Podobno a ne enako. Nekje hitreje, nekje počasenje. Ubuntu ravno ne blesti po hitrosti na netbookih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MitjaP ::

probal beta verzijo kakšen teden nazaj in se bil totalno razočaran.. počasnejšega browserja pa še ne. mogoče končna verzija dela hitreje, samo ostajam na firefoxu pa ni važno kako se ostali browserji izboljšajo

Beta ni predmet debat. Poizkusi real thing pa se vrni sem.

alexa-lol ::

podpiram to da ko se en tab sesuje da se ne sesuje cel browser...ker men se je pri gledanju pdf datotek ves cas sesuval

MrStein ::

pdf shit deinstaliraj (plugin) in bo svet lepši.
Sem to naredil, ko sem ga prvič videl pred ohoho leti in mi nikoli bilo žal.
Včasih sem ga tu in tam srečal, a le tolko, da me opomni, kako pravilno sem se prvič odločil.
Mislim, kak jim rata taki **** napisat ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Masamune ::

Na macu je safari definitivno prva izbira. Da ne govorim na pamet še povem, da sem preizkusu vse verzije FF do sedaj in na macu to ni to.
Za razliko na winsih, kjer lavfam FF. Nekako imam občutek da safari "ne paše" u okna. Prav tako iTunes v winsih je kerneki. Zgledata preveč drugačna.
lp, j

MrStein ::

podpora za avdio in video tage HTML5.

Podporo za TIME tag ma tud ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

arjan_t ::

Podporo za TIME tag ma tud ?


time ni tag ampak samo tip input-a, koliko vem ima samo opera (zaenkrat) podprte html5 forme

MatejinaS ::

To je pa čudno, ker FF leti na Ubuntu podobno kot na Polknah...?
Podobno a ne enako. Nekje hitreje, nekje počasenje. Ubuntu ravno ne blesti po hitrosti na netbookih.


Ubuntu 9.04 z ext4 dela odlično na netbookih, ga uporabljam na eee pcju in tud na svoji kišti. Sistem kot se šika.

simnov ::

uporabljam ga na Iphonu in nikjer drugje.

Pyr0Beast ::

Ubuntu 9.04 z ext4 dela odlično na netbookih, ga uporabljam na eee pcju in tud na svoji kišti. Sistem kot se šika.
Sistem dela super, flash v FF pa je porazen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

filip007 ::

EXT4 še ni do konca podprt za ga raje ne uporabljat...(še ni Default izbira)!

Safari 4 naj bi podiral rekorde na XP sem sprobal pa nič posebnega...
http://www.betanews.com/article/Firefox...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

arjan_t ::

EXT4 še ni do konca podprt za ga raje ne uporabljat...(še ni Default izbira)!


etx4 je označen kot stable, fedora 11 ga tudi uporablja kot privzet fs

filip007 ::

Ja no tole je že "off topic", so kernel problemi na Ubuntu, za Fedora pa nevem,,,
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Prospekt ::

Dokler ne bo imel noben drug brskalnik toliko doma narejenih dodatkov kot FF, bom kar na FF.

vorantz ::

Dokler ne bo imel noben drug brskalnik toliko doma narejenih dodatkov kot FF, bom kar na FF.


zakaj bi dodajal dodatke če lahko dobiš že vse ta bol uporabne vgrajene kot feature :P

MrStein ::

arjan_t:
time ni tag

W3C pravi da je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

arjan_t ::

arjan_t:
W3C pravi da je.


pomota ja, oboje je

christooss ::

A obstajajo kšni plugini za tegale Safarija. Jst bi rabil par nastavitev odpiranja tabov, ki jih žal trenutno ni videti v preference oknu. Mogoče kakšen about:config or something :)

Wierd mi je pa, da se ne da drag dropat teksta v search bar.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Rauby ::

Meni je kar všečen novi Safari, na Macu seveda. 3ke nisem prej nikoli uporabljal preveč, od bete naprej pa kar dosti. Še vedno pa imam primarni brskalnik Firefox, predvsem stvar navade in različnih pluginov, ki jih ni za Safari.

boolie ::

Kolikor sem gledal tudi Internet Explorer 8 podpira HTML5, vendar je pa zadeva še itak v razvoju in bo treba še mal počakat. ;)
Zanimivo je, da so v zadnjih mesecih Safari, Chrome in IE8 uspeli toliko pohitrit JavaScript renderiranje, da je sama hitrost odpiranja spletnih strani z uporabo več niti že tolikšna, da ni več opazne razlike. Js pravim, da ima lahko vsak operacijski sistem svoj najboljši brskalnik (Okna Internet Explorer, Jabolke Safari, ostali pa Firefox) in podpiram uporabo več brskalnikov.

Prospekt ::

Dokler ne bo imel noben drug brskalnik toliko doma narejenih dodatkov kot FF, bom kar na FF.


zakaj bi dodajal dodatke če lahko dobiš že vse ta bol uporabne vgrajene kot feature :P

greasemonkey
videodownloader
adblock
dictionary (več različnih)
skip screen
spell check
pa še kakšen bi se našel

zee ::

Osebno mi je najpomembnejsi Adblock, ki obstaja za Safari. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

arjan_t ::

Kolikor sem gledal tudi Internet Explorer 8 podpira HTML5, vendar je pa zadeva še itak v razvoju in bo treba še mal počakat. ;)
Zanimivo je, da so v zadnjih mesecih Safari, Chrome in IE8 uspeli toliko pohitrit JavaScript renderiranje, da je sama hitrost odpiranja spletnih strani z uporabo več niti že tolikšna, da ni več opazne razlike. Js pravim, da ima lahko vsak operacijski sistem svoj najboljši brskalnik (Okna Internet Explorer, Jabolke Safari, ostali pa Firefox) in podpiram uporabo več brskalnikov.


IE je še zmeraj kaki 4-5x počasnejši od drugih (ff3.5, safari4, chrome), podpirajo nekaj malega html5 ampak najmanj med vsemi (ampak OK, drugi tudi podpirajo bolj malo, samo da ne zaspijo z implementacijo)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel in Micron predstavila 1000-krat hitrejši trajni pomnilnik

Oddelek: Novice / Pomnilnik
1813351 (11606) bMozart
»

Firefox 4 izšel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23570191 (59356) opeter
»

Izšel Safari 5

Oddelek: Novice / Brskalniki
4615162 (12829) bluefish
»

Opera 10.5 pre-alpha (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
768302 (6369) HairyFotr
»

PowerPC res hitrejši od Pentiuma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
648155 (5982) jype

Več podobnih tem