» »

Crysis 2

Crysis 2

««
15 / 17
»»

opeter ::

Počakajmo še na Serious Sam 3 :D Vsaj ta bi moral imeti kakšen zanimiv SP način.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kmetek ::

Mene ne moti tok tale DX11 - XPje še furamo :P, bolj me moti igralnost itd, ki je na podnu. V Crysis 1 si lahko ure in ure skakal okoli in se igral itd....prekratka je dvojka.

RejZoR ::

Men je šlo najbolj na jetra, da je vse povsem linearno v Crysis 2 in prav tipično konzolaško posiljevanje s "tactical options" kjer so na posiljen način hotel pokazat, da imaš kao izbiro kako igrat. Ma nemoj. A zato mi mora špil pokazat kaj lahko naredim, kot enemu prizadetemu debilu, ki ne zna razmišljat.
Naj naredijo kar flyby posnetek igre, ko pride do konca pa zapreš špil in pozabiš nanj. Ker očitno ti kmalu nič več ne bo treba delat. Pol pa se že počasi vrnemo v čase Virtua Cop-a če ga še kdo pomni...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

yayo ::

Gamespot: Grafična primerjava treh Kriz
http://www.gamespot.com/features/630728...

Jst ::

Ko sem pogledal video, sem postal kar malo žalosten... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Moramo pa Cryteku priznati eno pozitivno stvar, ki se je izkazala z novim pogonom. In to je grafika na konzolah.

Se spomnim, ko je izšel PS2 in smo pri kolegu vse priklopili in je zraven kupil dve igri. Eno Racing in eno, v kateri si fural letala. Potem sem videl eno hack'n'slash igro istega meseca.

Leta 2009 pa je en drug kolega, včasih sosed, dobil poleg nekaj stvari, tudi PS2, kot kompenzacijo. Ko sem videl kako so grafično zgledale igre ob izidu konzole in dobro leto nazaj, nisem mogel verjeti, da to laufa na PS2. Neprimerno boljša grafika in učinki.

Crytek je pa naredil pogon, ki laufa na X360 in PS3 in je grafično res dodelan, če vzamemo v obzir, da so to konzole, ki jih je PC z CPUji in GPUji povozil za kar nekaj generacij.

Tako da je možno, da z Crysisom2 profitirajo konzolne igre. Torej razvijalci iger so dobili multiplatformni pogon, ki ni *čisto* sranje na PCju...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

IvoJan ::

si videl killzone 3? meni osebno veliko lepsa grafika kot na crysis 2. to pove dosti o temu kolk so pri cryteku izkoristili pogon. imho ima bulletstorm tudi lepso grafiko od crysis 2, tako na konzolah kot na PCju.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

opeter ::

Pa še KillZone 3 ste pozabili omeniti ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

69charger ::

Crysis 2 v eni povedi: Navadna prvoosebna pokalica ki ni vredna svojega imena,razen tega da se povezuje z zgodbo s prejšnjim delom.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

IvoJan ::

opeter je izjavil:

Pa še KillZone 3 ste pozabili omeniti ...


zdej sem sele videl da sem napisal resistance xD mislil sem killzone xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Rippy ::

Če še niste kupili je do 25-tega 50% popust za Crysis 2. Torej 19.99€ kar je precej ugodno. (Warhead za 6€ in C1 za 10€).

Edit : http://eastore.ea.com/store/eaemea/en_I...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

Dr_M ::

Ja? Kje ze?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

game2play pomoje?

Rippy ::

Se opravičujem, popravljeno :) EA Store ima -50% na vse artikle do jutri.

nUUb ::

Sem nabavil Crysis enko, sem poskusil Crysis 2 leaked in tudi demo, me je totalno minilo. Call of Duty z nanosuitom.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

RejZoR ::

Call of Duty je bil vsaj zabaven in dost bug free. Vsaj CoD 1 in 2 that is. Crysis 2 sem nehal igrat kmalu po tistem, ko se po poplavi NY srečaš s Chinom in me prav nič ne vleče da bi igral ta kup govna. Vmes sem se prov silil igrat ene pol ure in spet nehal in zdej že ene par tednov nisem igral tega. Raje drkam zastareli Killing Floor, ki je miljonkrat bolj zabaven.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Ljudje, ki ste končali igro: Kakšna se vam je zdela zgodba?

Nekatere stvari so bile meni popolnoma nejasne, potem, ko sem igro že končal in nekaj dni zatem premišljeval o igri.

Spomnim se recimo misije, ko si Lockheartha vrgel čez okno - sedaj se sploh ne spomnim, zakaj si sploh moral iti na tisto lokacijo?

Potem posnetek Prophetovega pogovora z Hardgreavom. Prvo mu reče pojdi pogledat, če lahko prinesi vzorce - a fora je, da potem zveš, da je njihovo tehnologijo uporabljal že 100 let. WTF?

V isti sceni se Prophet pizdi, ker mu ni povedal "vsega."

Ma ne vem no, zgodba je na prvo žogo.... čudna.

Mogoče če bi šel še enkrat igrati, bi mi bilo kaj bolj smiselno...

Medtem ko je zgodba iz Crysis 1 vsaj konsistentna in simple - ker pri sandbox FPS igri ne moreš pričakovati kakšno hudo zgodbo. C2 pa ni sandbox, ampak je pa zgodba čudna - zame.

---

offtopic: Ko je bila akcija, sem kupil Bulletstorm: povprečna igra, ki se dela norca sama iz sebe in raznih COD-industrijski-trak iger. Zabavna in zanimiva, kakšen presežek pa seveda ni. (Tako kot se C2 ima za nek presežek, a je prvi del - torej C1 - svetlobno leto po grafiki in fiziki pred C2.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rippy ::

Če rad bereš eknjige imaš Crysis Legion, zelo dobro razloži in razširi zgodbo.

Skyman ::

ima kdo kaksno koli informacijo o dx11 za crysis 2?

kmetek ::

ne, edino akcija je na eni strani za 18,99.

kuglvinkl ::

To late, sem že zabrisu dol...

Jst ::

Dajte malo povedati, kakšna se vam je zdela zgodba...

Meni osebno bi bila še kar dobra, če ne bi bilo nekaj nejasnosti, ki jih ob igranju težko zaslediš, twisti pa razen enega, predvideni. Za Taro sem vedel, da bo "moja."

Konec pa tudi ni bil tako interesanten, da bi te spodbujal h ponovnemu igranju kampanje. Čeprav sem ravno zaradi zgodbe oddigral kampanjo dvakrat, prvič na Normal, drugič na stopnjo višje in bil bolj pozoren na zgodbo samo.


Če primerjam z Crysis 1, me je C1 potegnil s sandbox prisopom k večkratnemu preigranju, kljub bugom ki so bili prisotni, ter pomanjkanju kakršnekoli razlage zgodbe.

Sploh pa redko katere igre dajo kakršenkoli poudarek na zgodbo, samo da je bam-bam, ratatata.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

McGregorSL ::

Meni osebno je bila povprečna... tipična novodobno konzolaška pobijačina z oznako brainless shooter.

Zgodba mi je tečna in preveč linearna (za crysis igro), če ne bi imela naslova crysis ne bi vedel katera igra je to. Komot bi lahko dal naslov "Return to New York, with monsters".

moja ocena 5/10

D3m ::

Vam povem, da me "hrošči" ubijajo v tej igri. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jst ::

Jaz sem uporabil Advanced Graphics Tweaker, da sem si natunal zame dober performance vs grafiko. Izključil sem tudi blur.

In vsi ste rekli, da je igra zelo lahka, a meni je ekran vedno ob eksploziji blizu mene za nekaj časa skoraj čisto počrnel, ter ob "health critical," kjer sem videl napis a vse črno. Sem si mislil: "Kako vam je igra lahka, bemu, če pa jaz igram primarno samo FPS igre in sem umiral in umiral in to na Normal.

Potem sem na Steam forumu šele videl, da je črn zaslon bug, ki se ga odpravi z vklopitvijo blura. Šele potem sem videl, da je špil res lahek. Potem sem umiral samo zaradi svojih neumnosti: ponavadi zaradi preglobokih skokov.


---

>tipična novodobno konzolaška pobijačina z oznako brainless shooter.

Res se tudi meni zdi nekako tako. Ampak če pogledaš filme: akcije, trilerji, kriminalke,... so tudi. Tako, da je v tipičnem povprečju, oziroma malo višje po mojem mnenju.

Ocena: Povprečje je 5 in meni se ta igra zdi nad povprečjem FPS iger. Če odmislimo kaj smo pričakovali od CryEngine3 - posledično od Crysis 2 - in pogledam samo gameplay in izvedbo ter zgodbo, ni spet tako slaba igra. Tako, da si, po mojem mnenju, zasluži ene 6/10 ali slabih 7/10, če bi res fajn pogledal čez prste.

Za osmico ali devetico, bi pa morala igra ponuditi res nekaj frišnega - tako kot je to ponudil prvi del - ali pa imeti moralne odločitve, pa čeprav samo recimo vejitve v omejenem obsegu.

Zame si pa 10/10 ne zasluži nobena igra, noben film in nobena nadaljevanka ali del nje. Moje mnenje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

Obrnil Crysis 2. Je letel iz diska, ko Speedy Gonzales. Igra nasploh me ni pritegnila.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mr1two ::

lol @ Speedy Gonzales:))
si me prav nasmejal po jutranjih predavanjih

BALAST ::

Igra še kdo? Kako je možno da ko sem igral MP pred enim mesecem je bilo še vse živo, sedaj pa vidim samo 3 serverje? Je to kak bug pri 1.4 patchu?

Trenutno je Crytek najavil http://www.mycrysis.com/news/crysis_2/d...

BALAST ::

Smešno do amena! :|
Kopiral sem .exe iz DVDja in ponovno dal oba patcha, tako zdaj mi pa kaže 100+ strežnikov, ampak porazno da so VSI PRAZNI kar jih je EU! ;((

D3m ::

Ni več interesantno žal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Veron ::

mislm, da z 1.2 patchom so se znebil piratov, zato je tudi toliko manj igralcev :)

BALAST ::

Pa to ne more biti res, še Crysis Wars ima več igralcev... Po celem svetu samo 30 polnih strežnikov za MP.

Fail Crytek, piratom dajo prosto pot, medtem ko prave kupce poteptajo v blato in jim rečejo DX11 bo, ko bo... :|

Sssaga ::

FAYUL ! :D

Sam špil kot streljačina je zelo dober, sam tako kot smo ga pričakovali, tako nas je u guzo nategnu...

BALAST ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

galu ::

Hahahaha, ta pa me je resno nasmejala..:))
Tako to gre.

guest #44 ::

Ma meni se je zdel Crysis 1 more smooth. V crysis 2 mi je princip nanosuit bil mal okoren, čeprav je bil bolj realističen od 1ke. Pa okolje mi je blo kar je blo. All in all za nekaj pik slabši od enke, ne pa slab.

kmetek ::

ameriška vojska = taxpayers.

RejZoR ::

guest #44 je izjavil:

Ma meni se je zdel Crysis 1 more smooth. V crysis 2 mi je princip nanosuit bil mal okoren, čeprav je bil bolj realističen od 1ke. Pa okolje mi je blo kar je blo. All in all za nekaj pik slabši od enke, ne pa slab.


Okolje je v dvojki povsem statično in linearno kar je daleč največji minus igre. Sicer se z očitnim opominjanjem igralca na kvazi taktične možnosti ampak roko na srce, vse kar omenjajo vsak napol sposobern igralec opazi sam in je pomoje samo to da so navidezno hoteli pokazati, kot da imaš več nekih opcij. Čeprav jih imaš dejansko manj kot v prvem Crysis.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

guest #44 ::

RejZoR je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Ma meni se je zdel Crysis 1 more smooth. V crysis 2 mi je princip nanosuit bil mal okoren, čeprav je bil bolj realističen od 1ke. Pa okolje mi je blo kar je blo. All in all za nekaj pik slabši od enke, ne pa slab.


Okolje je v dvojki povsem statično in linearno kar je daleč največji minus igre. Sicer se z očitnim opominjanjem igralca na kvazi taktične možnosti ampak roko na srce, vse kar omenjajo vsak napol sposobern igralec opazi sam in je pomoje samo to da so navidezno hoteli pokazati, kot da imaš več nekih opcij. Čeprav jih imaš dejansko manj kot v prvem Crysis.



Res je. V enki sem počel precej več taktičnih zadev. Flank-al sem kjer sem hotel in stealth uporabu tko kot sem želel. Skratka precej več opcij sem imel.

Sem čist pozabil omenit, kako "dumbed" down pristop so vzeli za dvojko.

RejZoR ::

Včeraj sem tud pogledal Battle Los Angeles in se mi zdi, da bi bil Crysis 2 bistveno boljši špil, če bi bil zasnovan na podoben način kot dotični film.
V Crysis 2 so totalno zafrknili to, da prvo četrtino igre streljaš ljudi. Mislim na Zemljo se izvaja invazija, folk pa se gre streljat med sabo, nano suit gor al dol, men je bilo to povsem zgrešeno. Sense it makes none. Tud feeling je zaradi tega povsem zgrešen.
Oz če so že hoteli predstavit vse skupaj na tak način naj bi podobno kot je bilo v npr System Shock 2, kjer so določeni člani posadke infestacijo parazitov videli kot nekaj čudovitega, naslednji korak v evoluciji človeštva in so zato hoteli sami pomagati pri širjenju. Oz kot je to predstavil Half-Life 2 kjer je vse skupaj še vedno funkcioniralo, samo da so naokoli patrulirali Combini in si imel občutek, kot da si sredi druge svetovne vojne in gledaš švabe kako čekirajo naokoli po okupiranih mestih. Ampak ne, vržejo te not da postreliš trop vojakov nakar ratate frendi in ga greste skupaj pit pol pa nad aliene. Kr neki.

Če bi men dal razvoj Crysis 2 v roke bi ga zasnoval čist drugače. Začetni del bi praktično povsem črtal, ker je to streljanje svojih totalno brezvezno. Namesto tega bi kot v Battle LA v Call of Duty 1 & 2 stilu v velikem številu vojakov imeli nalogo braniti strateške točke v New Yorku z vpadom s helikopterjem, ki bi ga sklatili nakar bi s parimi preživelimi nadaljeval. In v to probali nekako povezati Propheta in mogoče še Psychota (Warhead). Pač sem pogrešal vso pompoznost prave invazije, scene kjer vesoljci lovijo preostale preživele, nori ulični boji, klatenje velikih letečnežev, mogoče kakšne emocionalne scene itd. Recimo Half-Life 2 je vse to imel in je bil posledično immersion v sam špil bistveno boljši. V Crysis 2 pa večino časa postopaš naokoli, niti pokanja v daljavi ne slišiš, kot da se nihče ne upira vesoljcem.
In ko se kaj dogaja imaš občutek, kot da so alieni eni debili, ki zaradi dolgčasa postopajo naokoli in vrtajo po nosu oz se praskajo po jajcih. Če sploh imajo eno ali drugo. Ker dejansko samo stojijo naokoli brez vsakega namena oz jih ladje natrosijo iz neba s čemer so "rešili" sicer nenadno pojavljanje alienov za vogalom.

Call of Duty sem omenjal zato ker je ta špil znal pristno pričarati občutek, da si samo delček vojne mašinerije pa čeprav si sicer večinoma moral nekaj narediti, da se je stvar premaknila naprej. Naokoli si vedno imel vojake, ves čas je pokalo naokoli in v daljavi, pač si imel občutek, da se res dogaja vojna okoli tebe. V Crysis 2 pa nisem imel nobenega občutka, da je z New Yorkom sploh kaj narobe razen malo dima, malce razbitin in popolne odsotnosti ljudi. Še tisti, ki pa so, pa posedajo naokoli po klopcah kot da ni nič. V podzemnih levelih bi ti vsaj lahko kakšen pristopil in kaj pokomentiral ala "i've seen aliens downstairs blablabla" al pa neki. Nič od tega. Ne vem, kot da so delali špil eni totalni začetniki brez kančka idej, da bi špil naredili zanimiv. In to se tud odraža na sami igri, ki je zarad tega blazno mlačna. Pa bi komot bil špil leta in mogoče tega desetletja. Pa so debili povsem zavozil. Jao.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bananovec ::

Saj namesto tega pa si dobil spil dneva oz. V najboljsem primeru spil tedna .
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

MajstrZvasi ::

Ne omenjaj Battle Los Angeles -bruh- .Invazija potencial ogromen gledaš pa kako grejo na neko policijsko postajo rešit en folk mislilm film je nateg stoletja misliš da greš gledat epik invazijo alienov dobiš pa posnetke vojakov ki streljajo in to ornk nazumirano jejejeeeee. Podobno kot crysis 2 potenciala cel kup apak švoh nrjen. Ta film in igro crysis 2 lahko opišem z enim preprostim stavkom - igraš gledaš zehaš pozabiš.- Edini spomin na take stvari ostane kako so zajebali stvar.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Za foro sem inštaliral Crysis prvi del preko Steama (najbrž z vsemi popravki), ter inštaliral še Natural Look Mod (~300MB) in imam vse na very high 40-50FPS. Z 8800 GTS 512 pa sem imel 20-30FPS. Kaj je s tem špilom, da 5850, navit na 950/1250 naredi sramoto tej (vsem?) kartici?

ps: Fantje na Steam Forumu so ugotovili, da so v Crysis2 teksture 2x manjše od tekstur v prvem delu. Opisali so tudi postopek, kako zamenjaš te teksture.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Wrop ::

Fantje na Steam Forumu so ugotovili, da so v Crysis2 teksture 2x manjše od tekstur v prvem delu. Opisali so tudi postopek, kako zamenjaš te teksture.

Če je bila prej textura velika npr. 1024x1024 je sedaj 512x512. Potem je textura 4x manjša ne 2x.

69charger ::

To je ziher zato ker šefovem sinu na X360 ne bi potegnilo in so šli vse zjebat.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Jst ::

Ups: Sedaj na drugi stopnji mi že lepo dela na 30FPS AA gor ali dol. :)

Res ne vem, kaj rabi ta Kriza1, da bi konstantno delala na 60FPS...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Crysis 1 ima večje texture, boljše efekte, dejansko odprt svet z bistveno več objekti, ki so dejansko destruktabilni itd itd. Vse to pač terja davek in zato tud dela počasneje kot Crysis 2. Ampak če imaš vsaj kanček moderen sistem zadeva dela čist lepo. Nazadnje sem jo igral na Core i7 920, 6GB RAMa in Radeon HD6870 pa je delalo čist lepo na max. Sicer mal manjša ločljivost, ker imam 19 inčnika ampak neke blazne razlike ne bo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Na začetku mi je delala "lepo" z 40-50FPS, sedaj se pa trudi pri 30. 2600K+AMD5800OC.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Verjetno tist Natural Look toliko pobere?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Berserker ::

Nekje sem gledal video in bral komentarje da naj mi folk z tem modom pridobil celo večji FPS.
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crysis 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23841276 (24422) kajetan
»

Crysis 1 še vedno grafično zelo zahtevna igra?!

Oddelek: Igre
243029 (1797) Halfdead987
»

PC igre 2012

Oddelek: Igre
388793 (7331) Skyman
»

Bo Crysis 2 omejen le na DirectX 9? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7122872 (20929) korenje3
»

GTX 590 zamuja, že v spletnih trgovinah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
275101 (4270) alpha1

Več podobnih tem