» »

Nemci za prepoved nasilnih iger

jype ::

BigWhale> Kaj pa uni k igrajo pacmana? Kanibali?

Ne, Japonci. Saj tisto, kar zoba pacman, so vendar riževa zrna.

noraguta ::

pa da mau laufaš. btw a si bil v vojski jurček?


Jest sem bil. Pa me niso nic tacga naucil kar bi me odvrnilo od uporabe orozja. V bistvu so me za vse navdusili in sem komaj cakal, da pridem na strelisce. :>

vsi fpsjarji ste potencialno nevarni le zavedate se ne.


A bejz no! A uni k ugrajo pa Need For Speed so pa potencialno nevarni na cestah?

Kaj pa uni k igrajo pacmana? Kanibali?

itak si že prej fps-jal. ja nfs pa tudi sem že povedal zgoraj , da mladino spreminja v šumahre na cestah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

squngy ::


razsvetli me o smrti osame. a smo izgubili stik z realnostjo?


ups. pomešu mal, ubesl so Saddam Husseina, valda.

noraguta ::


razsvetli me o smrti osame. a smo izgubili stik z realnostjo?


ups. pomešu mal, ubesl so Saddam Husseina, valda.


no ja na šihtu boš pa reku , ups a ni to GOW
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

squngy ::

@noraguta

Ja igre so me tako pomešale, da že od otroštva nimam dobrega spomina za imena in da nimam zanimanja za Ameriške đihade :|
(še dobr da sem rabu pogooglat WTF je GOW...)

jype ::

No, vsaj tisti k smo odšpilal Doom smo izvzeti, ker je nakonc un luškan zajček, ki te pomiri in pol nisi več nasilen.

Lawler_ ::

Zgleda da bo treba tut forume ukint ker enim dviguje prtisk :)))

noraguta ::

Zgleda da bo treba tut forume ukint ker enim dviguje prtisk :)))

dejmo vdihnt , nč se jezeit na drugače misleče, dejmo mal pozabit na nasilje. dejmo si priznat , da nasilje škodi družbi in ne rabmo še virtualnega izobraževanja o pobijanju. a nebi blo lepš pa bolj sproščujoče , če bi telebajske vodil po kakšnem labirintu?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

Nekaj opazk:

Nemčija lahko prepove karkoli, vendar pa na notranjih mejah EU (načeloma) več ni ovir za pretok blaga. Isto igro bodo lahko zainteresirani naročili tudi iz npr. Avstrije... Prepoved torej, ki ne bi služila prav ničemer. Tak zakon, tudi če ga sprejmejo, je predvsem v posmeh zdravi pameti.

Ne vem koliko izmed piscev zgornjih komentarjev že ima otroke, konec koncev jih tudi jaz (še) nimam. Ampak 13, 14 letnemu in mlajšim svojim vsekakor ne bom sam omogočal dostopa do iger kjer brizga kri... Dokler ne bo prišel do stopnje, ko bo lahko že jasno razločil fantazijo od resnice ter dobro od slabega, toliko časa mu te vsebine ne bodo enostavno na voljo. Še uporabo računalnika mu/jim bom omejil. Je pa res, da bom moral zaradi tega več časa sam preživeti s svojimi froci. Največji izziv vidim v temu kako otroka nežno prepričati, da se bo ogral z drugimi otroci, ne pa da bo sam čepel za računalnikom. Pomanjkanje socializacije se mi tukaj zdi najhuša težava, v kombinaciji z izpostavljenostjo nasilnim vsebinam v otroštvu pa recept za neprilagojenega odraslega.

Mediji (in igre so IMHO tudi medij prenosa idej) so se v mojih očeh izkazali za najbolj škodljive zato, ker nas vse po vrsti delajo neobčutljive za trpljenje sočloveka. Če danes pogledam oddaji 24ur ali pa Svet, bi jih morali preprosto prepovedati v terminu, ko so otroci še pokonci. In tik za risanko so še pokonci. Resničnostni šovi, eksplicitni posnetki nasilja in trupel, poročanje v živo iz vojnih območij, ... Vse to otroka pelje bodisi v desensitivizacijo, kar ga kot odraslega odmika od empatije in sočustvovanja s tegobami drugih človeških bitij, ali pa v travmatizirano osebo, ki se boji sveta in življenja.

Če filme označujejo s tistimi trikotnički, bi bilo edino pošteno, da bi največja komercialna TV svoje "informativne" (namenoma v narekovajih) morala označiti z enakim simbolom in predhodnim opozorilom, da oddaja vsebuje vsebine, ki za otroke niso primerne. Hudiča, včasih ko jih pogledam ugotovim, da še za odrasle niso primerne. Ampak pustimo to... odrasli naj bi bili zmožni sami razmišljati, se odločati in delovati v skladu s svojo vestjo.

Zakaj sem v to zgodbo privlekel TV in medije? Preprosto zato, ker se tudi mi danes srečujemo s položajem, ko v družbi vzgojo lastnih otrok prepuščamo TV-ju, internetu, računalniškim igricam, ... V gnilih časih socializma in samouprave so se bili starši večinoma prisiljeni ukvarjati s svojim naraščajem, danes pa zaradi takšnih ali drugačnih razlogov (vedno daljši delovni čas, stres, neznosna lahkotnost uporabe tehnologije za "varuško", ...) svojega naraščaja več ne vzgajajo, temveč ga samo redijo. Moje opravičilo vsem tistim, ki delate drugače, vendar pa se boste verjetno strinjali, da ste v manjšini.

Razen, če ni tukaj tudi kakšnih 14-letnikov, pa poskusite razumeti, da otrok != mladnostnik. Ne meriti sveta po svojih vatlih, temveč pomislite, kaj bi želeli povedati svojemu otroku, kdaj bi mu to želeli povedati in kako bi mu to želeli povedati. V naši in nam bližnjih družbajh se pretirava z nekimi kvazi rešitvami, bolj metanjem peska v oči, ker se menda rešuje otroke, hkrati pa se ignorira dejstvo, da niso krive igre, niso krivi filmi, ni kriv internet, ni kriv TV. Krivi smo si sami, če si ne vzamemo časa, da lastnega otroka potegnemo ven iz njegove kamre in ga porinemo v družbo drugih človeških bitij. Pač v okolico v kateri bo verjetno živel do konca svojih dni, če se ne bo slučajno odločil za kakšno puščavništvo...

Vse kar potrebujemo so samo orodja, ki nam bodo pri vzgoji pomagala (iz)ločiti informacije, ki jih otroku ne želimo posredovati, dokler jih ne doraste. Seveda jih vsak doraste, ko jih pač doraste, ampak naloga starša je, da nekako ve kdaj je napočil pravilen čas. Pri nasilju pa mislim, da je bolje nekoliko kasneje, kot pa nekoliko prej. Otroci predvsem potrebujejo neobremenjeno otroštvo, kjer jim ni potrebno razmišljati o temu kaj je prav, kaj ni, kaj je res in kaj je domišljija. Že zato ne more igrati nasilnih igric otrok, ki še vedno verjame v Dedka Mraza in/ali Božička.

Looooooka ::

noraguta
upam da ne bos nikol na nobenem polozaju, kjer bos imel kakrsno kol moznost in moc pri postavljanju pravil.
manj kot je ljudi, ki razmisljajo kot ti, na vodilnih polozajih ...bolje nam bo.
Zakaj lahko vecina ljudi brez problema igra vse igrice, ki si jih omenil?
Mogoce zato, ker majo normalne starse, ki se ukvarjajo z njimi in vidijo, da z otrokom nekaj ni vredu?
Osebno ze celo zivljenje gledam grozljivke....GTA mi je osebno zelo vsec pa do zdaj nisem cutil niti enkrat nobene potrebe, da bi sploh kupil pistolo/noz z namenom samoobrambe kaj sele, da bi kogarkol s temi stvarmi strasil...kaj sele, da bi si zelel koga stihnit al pa ustrelit.
Posplosevanje in zdruzevanje nekih "dejstev", ki jih pac ni je prvi znak ozkoglednosti.To ali pa politika, ki probava dobit neke pike na volitvah z resevanjem "hudih problemov".
Tle niso problem igrice ampak:
-Slabi starsi
-Ignorirani otroci, ki iscejo pozornost starsev
-Slaba solska vzgoja, ki temelji samo na ocenah in znanju...socialnih vescin prakticno ne ucijo vec
-Vsako leto vec predmetov in pritiskov na mladino
In potem na konc...mladina sama, ki je vsako leto zaradi vseh teh faktorjev slabse vzgojena.Bog ne daj, da bi kdo probu komu pomagat...zdej je bl "IN" ce zajebavas outsiderja...pol se pa cudijo ce se oblece v jakno in pride strelat.Kok let zlorabe pa zajebavanja pa lahko en "Normalen" clovek zdrzi predn poci na en ali drugacen nacin?...Kaj ce ni cist "normalen" in ima probleme ze doma....njegov oce pa je slucajno se lastnik pistole.
Isci probleme , kjer se zacnejo....ne pa tam kjer je najlazje najdt krivca pa zaflikat zadevo.Brez nasilnih igric bos mel se zmer ljudi s problemi.Resil ne bos nicesar.

Zgodovina sprememb…

AmokRun ::

dejmo vdihnt , nč se jezeit na drugače misleče, dejmo mal pozabit na nasilje. dejmo si priznat , da nasilje škodi družbi in ne rabmo še virtualnega izobraževanja o pobijanju.

Ja nasilje škodi družbi. Ampak igre so igre in normalen človek brez problema loči igro in real life. Če tega ni zmožen je bolan in potrebuje zdravljenje.

a nebi blo lepš pa bolj sproščujoče , če bi telebajske vodil po kakšnem labirintu?

Ja, če bi bili na nivoju petletnika.

tsatthoggua ::

Niti slucajno se ne jezim, na drugace mislece. Vendar tukaj gre prav za obraten pojav. Ti obratno misleci hocejo PREPOVEDAT stvar o kateri sploh pojma nimajo. Celo vec - popolnoma nic nimam proti ce se JEZIJO name, ne pa mi PREPOVEDAT.

Hello?? Da bi telebajske po labirintu vozil? Je popolnoma izvedljivo, vendar dvomim, da mi se kdorkoli nad tli leta in pol lahko zabaval s tem. Kot da bi vsem kolesarjem rekel, da naj se s dodatnimi kolescki zadaj vozijo.

Nekaterim naprimer Esmeraldo ustreza gledat. Tudi prav in lepo od njih. Meni je pa muka po pravici povedano, ker me prav boli k* kdo je s kom fukal in kdo ima s kom zdaj nezakonskega otroka,... (mogoce prevec posplosujem, vendar da - ne zanima me). Prav tako mi je vseeno za film po resnicni zgodbi o mami samohranilki z rakom na dojki. Ali pa tistim opicam, ki delajo idiota iz sebe v skoraj vsaki slovenski oddaji. Super ce je folku to vsec. Vsakemu svoje.

Mi je pa naravnost fantasticno pogledat kak horror film in sem siguren, da nisem edini. Zakaj je to tako - ne vem. Tako je ze od malih nog (pa nikoli nisem bil nasilen!). Se danes se spomnim ko sem se kot mulc skrival za povstrom in gledal filme kot naprimer The Fog, The Thing. Danes pa za to, da sem posran od strahu recimo zazenem igro Penumbra in igram.
Vcasih mi zapase, da s prijatelji odigramo eno igro Left2Dead, kjer se s skupnimi mocmi trudimo prezivet zombie apocalypse. Ali pa da resujem svet pred terroristi v Counter Striku, oziroma se boljse - da sem terrorist v Counter Striku.

Res se mi ne zdi pravicno, da bi sedaj kar prepovedali igre (saj so itak vse nasilne, razen okoli 3?? izjem), in to zaradi nekaj neuravnovesenih osebkov, ki bi pobili iste ljudi tudi ce iger nikoli nebi igrali. Problem je bil popolnoma drugje - vzgoja, droge, alkohol?

No sedaj se pa moja (zaradi iger) dusevno motena eksistenca umika iz tega pogovora. Niti ne vem kaj bi rad dosegel tukaj - prepricujem nekoga, da je jagoda okusna, brez da bi jo probal? Lep pozdrav.

noraguta ::

dejmo vdihnt , nč se jezeit na drugače misleče, dejmo mal pozabit na nasilje. dejmo si priznat , da nasilje škodi družbi in ne rabmo še virtualnega izobraževanja o pobijanju.

Ja nasilje škodi družbi. Ampak igre so igre in normalen človek brez problema loči igro in real life. Če tega ni zmožen je bolan in potrebuje zdravljenje.

a nebi blo lepš pa bolj sproščujoče , če bi telebajske vodil po kakšnem labirintu?

Ja, če bi bili na nivoju petletnika.

že vidm zapru ga boš v stajco na tv bo streetfighter na compjutru boš pa nabijal maxa payna , na konzoli pa tekken. ker si tko navajen , pa ni nič narobe stem. tko razmišljate, dejte si priznat. je lepo BR napisal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

w00tnes ::

noraguta, potem takem ker sem npr. jaz dosti preigral OFP bom nujno v bliznji prihodnosti spizdil tank iz ene vojaske baze in se zagnal po mariborskih ulicah?
Al bojo prej ven udarli simptomi kakega wolfensteina (se bom z miniganom podil po faksu pa strelal namisljene nazije) ali pa dooma (motorka pa dvocevka za gatami!)?

Bodi no resen, eni igramo "nasilne" igre ze od kar pomnimo pa se nismo nobenmu nic naredili...

jype ::

w00tnes> noraguta, potem takem ker sem npr. jaz dosti preigral OFP bom nujno v bliznji prihodnosti spizdil tank iz ene vojaske baze in se zagnal po mariborskih ulicah?

Prej pokliči, ti bom za driverja :)

noraguta ::

noraguta, potem takem ker sem npr. jaz dosti preigral OFP bom nujno v bliznji prihodnosti spizdil tank iz ene vojaske baze in se zagnal po mariborskih ulicah?
Al bojo prej ven udarli simptomi kakega wolfensteina (se bom z miniganom podil po faksu pa strelal namisljene nazije) ali pa dooma (motorka pa dvocevka za gatami!)?

Bodi no resen, eni igramo "nasilne" igre ze od kar pomnimo pa se nismo nobenmu nic naredili...

ja neketeri pijejo pa niso pijani , nekateri kradejo pa so poštenjaki , ... ste pač svetle izjeme, ali pa se kažete kot nedovžne ovčke ob prostem času ste pa strahopetni torbičarji , ... V bistvu ste vsi prav zavzeti za nasilje , le upate si ga ne udejaniti v rl. medtem ko pa določen del populacije katera igra nasilne igre izgubi še distinkcijo med virtualnim ter realnim in pokoli so tu!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

CoolBits ::

Nekateri so pijani tudi brez pit, zgleda...

karagoth ::

Hmmm, dost omenjate normalne ljudi, kaj točno je pa definicija "normalnega" človeka?

noraguta ::

Nekateri so pijani tudi brez pit, zgleda...

točno to pijani od masakriranja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

CoolBits ::

Al pa od fantaziranja...

jype ::

karagoth> Hmmm, dost omenjate normalne ljudi, kaj točno je pa definicija "normalnega" človeka?

Da ma BMW, ženo, pamže, psa in taščo.

noraguta ::

karagoth> Hmmm, dost omenjate normalne ljudi, kaj točno je pa definicija "normalnega" človeka?

Da ma BMW, ženo, pamže, psa in taščo.
ter orange box
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

Ja, pozabu, my bad.

karagoth ::

Ampak Orange Box bo prepovedan... :))

w00tnes ::

noraguta, potem takem ker sem npr. jaz dosti preigral OFP bom nujno v bliznji prihodnosti spizdil tank iz ene vojaske baze in se zagnal po mariborskih ulicah?
Al bojo prej ven udarli simptomi kakega wolfensteina (se bom z miniganom podil po faksu pa strelal namisljene nazije) ali pa dooma (motorka pa dvocevka za gatami!)?

Bodi no resen, eni igramo "nasilne" igre ze od kar pomnimo pa se nismo nobenmu nic naredili...

ja neketeri pijejo pa niso pijani , nekateri kradejo pa so poštenjaki , ... ste pač svetle izjeme, ali pa se kažete kot nedovžne ovčke ob prostem času ste pa strahopetni torbičarji , ... V bistvu ste vsi prav zavzeti za nasilje , le upate si ga ne udejaniti v rl. medtem ko pa določen del populacije katera igra nasilne igre izgubi še distinkcijo med virtualnim ter realnim in pokoli so tu!


Seveda, zdaj sem ze torbicar... kaj bom naslednjic, tisti ki zlorablja zelve? Kaj pa ce sem (bohnedaj) cisto normalen clovek? Aja ne cak, igram igre ob prostem casu, ziher se nekje globoko v meni skriva psihoticna zver ki komaj caka da dobi v roko mitraljez

Zraven se pa spravljas ljudi v vojsko, kaj pa ce norc kot sem jaz (ker pac igram streljacine odkar pomnim in baje to ni normalno) dezertira s kupom kalasnikov in gre na rampage?! PLS THINK OF ZE CHILDREN!!!1

noraguta ::

Ampak Orange Box bo prepovedan... :))

sej atrazin tud , al pa azbest, škod človeštvu in nej se to že enkrat zrihta.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

noraguta, potem takem ker sem npr. jaz dosti preigral OFP bom nujno v bliznji prihodnosti spizdil tank iz ene vojaske baze in se zagnal po mariborskih ulicah?
Al bojo prej ven udarli simptomi kakega wolfensteina (se bom z miniganom podil po faksu pa strelal namisljene nazije) ali pa dooma (motorka pa dvocevka za gatami!)?

Bodi no resen, eni igramo "nasilne" igre ze od kar pomnimo pa se nismo nobenmu nic naredili...

ja neketeri pijejo pa niso pijani , nekateri kradejo pa so poštenjaki , ... ste pač svetle izjeme, ali pa se kažete kot nedovžne ovčke ob prostem času ste pa strahopetni torbičarji , ... V bistvu ste vsi prav zavzeti za nasilje , le upate si ga ne udejaniti v rl. medtem ko pa določen del populacije katera igra nasilne igre izgubi še distinkcijo med virtualnim ter realnim in pokoli so tu!


Seveda, zdaj sem ze torbicar... kaj bom naslednjic, tisti ki zlorablja zelve? Kaj pa ce sem (bohnedaj) cisto normalen clovek? Aja ne cak, igram igre ob prostem casu, ziher se nekje globoko v meni skriva psihoticna zver ki komaj caka da dobi v roko mitraljez

Zraven se pa spravljas ljudi v vojsko, kaj pa ce norc kot sem jaz (ker pac igram streljacine odkar pomnim in baje to ni normalno) dezertira s kupom kalasnikov in gre na rampage?! PLS THINK OF ZE CHILDREN!!!1


pa sej ti pravm , da nis za u vojsko , da si za kako terapevtsko skupino primeren. sej se da pomagat tud takim, sam priznaj si da imaš problem. potem se že najde rešitv.
edit.
mogoče bi država lahko ustanovila posebne skupine za fsp-jarje. Anonimni fsp odvisniki (AFO) al pa kaj takega , sam tako podprem zadevo. samo čudim se da miklavčič še ni prišel do ideje. takoj zdajci mu pišem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

PaX_MaN ::

Ti si pa za časom.
Država, EU, je že zdavnaj odprla tako kliniko.

noraguta ::

super !!! kdaj bo to pri nas?? kdo kaj ve , poznam kar nekaj ljudi katere bi bilo treba prisilno hospitalizirat. no tukaj se vidi koliko smo za razvitim svetom!!!! naši politiki si pa samo baše žepe z denarjem namesto , da bi uredili že ta res pereč socilani ter zdravstveni problem , pfej banda pogoltna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

w00tnes ::

In kaj mi bodo gospodje terapevti povedali? Da moram od zdaj naprej igrati igre, kjer vodis telebajske po labirintu? Bom potem normalen, ko bom igral igre z zgornjo starostno mejo 3,5leta (ceprav sem to mejo presegel za kaj pa vem... skoraj 20let?)
Poleg tega pa, kdo sploh doloca kaj je normalno in kaj ni?

Edit: zdajle videl, ti bi kar prisilno ljudi spravljal v kliniko? Kdo je zdaj nasilen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w00tnes ()

noraguta ::

In kaj mi bodo gospodje terapevti povedali? Da moram od zdaj naprej igrati igre, kjer vodis telebajske po labirintu? Bom potem normalen, ko bom igral igre z zgornjo starostno mejo 3,5leta (ceprav sem to mejo presegel za kaj pa vem... skoraj 20let?)
Poleg tega pa, kdo sploh doloca kaj je normalno in kaj ni?


ma hodil bi mal v hribe , pa na šmarno bi laufal pa tko , nekak bi ti zapolnil tist čas , ki si ga prej rabil za "sproščanje". pa telebajske seveda
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zee ::

Prepoved nasilnih iger je neumna in skregana z zdravo pametjo (a potemtakem prepovemo se knjige kot so Vojna in mir, pesnitve kot je Krst pri Savici?!); pravi razlogi za povecano nasilnistvo so drugje - BR jih je lepo navedel.

Off-topic: Telebajski so zalitev za intelekt otrok, ki so jim (Telebajski namrec) namenjeni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

noraguta ::

Prepoved nasilnih iger je neumna in skregana z zdravo pametjo (a potemtakem prepovemo se knjige kot so Vojna in mir, pesnitve kot je Krst pri Savici?!); pravi razlogi za povecano nasilnistvo so drugje - BR jih je lepo navedel.

smo že odelal razlog ni drugje. samo zatiskaš si oči, ker si ujet v hudičev krog vidoiger , hudič carrmac pa vas krmi in služi denarce. pravzaprav ustvarja neke vrste zombije, katerim je nasilje nekaj povsem "normalnega". in ne govorit , da vaja iz "pobijanja miljon škorcev" ne pusti posledic.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

w00tnes ::

noraguta, zakaj bi opravljal aktivnosti, ki mi niso vsec? V bistvu jih nebi opravljal pa ce se vsi na glavo postavijo in zraven francosko himno zvizgajo...

noraguta ::

noraguta, zakaj bi opravljal aktivnosti, ki mi niso vsec? V bistvu jih nebi opravljal pa ce se vsi na glavo postavijo in zraven francosko himno zvizgajo...
vidiš , družbeno si neprilagojen. bog ve kaj se ti mota po glavi. ZATO rabiš pomoč
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Lawler_ ::

Lol, sam eni pa imajo domišljijo tuki :)))

BlueRunner ::

Detektor sarkazma mi je razneslo... :D

Spet... :))

karagoth ::

Pravi komedijski šov je nastal iz tega :))

Lawler_ ::

Prow res :)))

Baćjeee ::

ma dej so krneki pametni a zato k sami še enga dobrga špila niso skp spravl sam neki pametujejo!!

w00tnes ::

noraguta, zakaj bi opravljal aktivnosti, ki mi niso vsec? V bistvu jih nebi opravljal pa ce se vsi na glavo postavijo in zraven francosko himno zvizgajo...
vidiš , družbeno si neprilagojen. bog ve kaj se ti mota po glavi. ZATO rabiš pomoč

Se pravi ce nocem hodit v hribe pa laufat na smarno sem pa druzbeno neprilagojen...
Zakaj ze? Kaj pod definicijo normalnega cloveka pise "More hodit v hribe, laufat na smarno pa igrat igre za dojencke"?
(sicer sem pa sel na psihotest v okviru strelskega drustva pa so ugotovili, da sem normalen....)

OmegaM ::

... pap otrebno prepovedat cigaret, alkoholno pijaco, pa casali kroglice ker vsebujejo rum, prepovedati treba porno filme in strani, povečati policijske kazni, policiji dat večja pooblastila, pa čevapčiče, ražnjiče, .....

..... vse to zaradi kontrole nad ljudmi!

In ko se to začenja vidimo, da nekaj ni vredu, že v preteklosti je prihajalo do tega ampak še vedno so se ljudje "prebudili".

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

echo ::

Dejmo razlikovati med POVODOM in VZROKOM. Vseh povodov v realnosti ne moremo odstraniti, proti vzrokom pa se lahko borimo. In igre NIKOLI niso vzrok za množična pobijanja. Kvečjemu povod, ki je lahko čisto vsaka vsakdanja stvar.
Sicer pa ne vem čemu takšna panika, glede na to, da zaradi iger v enem letu umre nekaj 10 ljudi. Da bi zaradi enega retardiranca omejili celotno družbo... Zakaj imamo pol še McDonald's-e v vsakem malce večjem kraju?

MrStein ::

nora guta:
nič koristnega se ne naučiš pri tem.

A pri nogometu pa se ?
Skrivači ?
Ti loviš ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Arto ::

zabava ti je pobijat nekoga? zakaj ti ni zabavno igrati simFarm recimo? še en zrel za strokovno pomoč očitno. a punco tud za zababvo nagarbaš?


Ne gre toliko za pobijanje ampak bolj za akcijo. Sej ti ne pobijaš zares (če pa ne ločiš iger in realnosti, pol se je pa za zamislit, kdo je zrel za strokovno pomoč).

Zakaj pa misliš, da ljudje igrajo paintball in zakaj so se naši straši/stari starši igrali kavbojce in indijance / partizane in nemce?

BlueRunner ::

A pri nogometu pa se ?

Ekipna igra: posameznik je del nečesa večjega, hkrati je uspeh ekipe odvisen od vsakega posameznika.

Skrivači ?

Iznajdljivost in improvizacija v omejenem času. Kako najbolje izkoristiti svoje danosti in okolje, ki ga ne nadzoruješ.

Ti loviš ?

Splošna odzivnost in razgibanost. Družabnost in razvoj različnih socialnih interakcij: sodelovanje - individualizem, zaupanje - izdaja, ...

Pa pri vseh zgoraj naštetih velja, da se dogajajo v družbi - vstop v socialno okolje, razvijanje socialnih spretnosti. Glede na to, da smo ljudje socialna bitja, so to za naš uspeh in celo za naše preživetje bistvene učne ure.

Če je morda kdo spregledal: pri vseh teh incidentih je zadaj vedno stal slon na katerega nihče ne pokaže s prstom: TI STORILCI NISO BILI VKLJUČENI V DRUŽBO. Lahko se gre ugotavljati zakaj so bili porinjeni na obrobje družbe in zakaj niso bili sposobni vzpostavljati socialnih povezav, vendar pa so to zahtevna vprašanja, ki običajno pokažejo bodisi na krivdo staršev, bodisi na krivdo splošnega družbenega okolja, ki ne sprejema drugačnosti, temveč zahteva strogo uniformnost. Da, tudi nasilje med otroki poznamo in za žrtev je to nekaj najhujšega, kar se mu lahko zgodi. Na šolah se bi moralo takšna skupinska izživljanja zaznati in vsaj omejiti, če se jih že ne da vseh preprečiti.

Vendar pa to vedno znova pomeni, da morajo predvsem odrasli opravljati svoje poslanstvo staršev doma, ali pa svoje delo vzgojiteljev v vzgojnih ustanovah.

Ampak to je preveč banalno, da se bi poudarjalo, mar ne?

squngy ::

A pri nogometu pa se ?

Ekipna igra: posameznik je del nečesa večjega, hkrati je uspeh ekipe odvisen od vsakega posameznika.

Skrivači ?

Iznajdljivost in improvizacija v omejenem času. Kako najbolje izkoristiti svoje danosti in okolje, ki ga ne nadzoruješ.

Ti loviš ?

Splošna odzivnost in razgibanost. Družabnost in razvoj različnih socialnih interakcij: sodelovanje - individualizem, zaupanje - izdaja, ...



Just like CSS :D ali poljuben fps, minus fizično gibanje...

Iz vsake dejavnosti se lahko nekaj naučiš, ampak kaj ma to veze s temo?

Je pa vsaj kar je napisal anžE92 čisto res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: squngy ()

AmokRun ::

Ekipna igra: posameznik je del nečesa večjega, hkrati je uspeh ekipe odvisen od vsakega posameznika.

Team Deathmatch? :D

BlueRunner ::

Just like CSS :D ali poljuben fps, minus fizično gibanje...

Tukaj se ne strinjam... Dokler ne bomo delali, se zabavali, se učili in delali froce na enak način, kot igraš FPS, toliko časa sta to dve različni ligi socializacije.

Seveda pa sem morda samo fosil, ki več ničesar ne šteka. ;)

Iz vsake dejavnosti se lahko nekaj naučiš, ampak kaj ma to veze s temo?

To, da dejansko ni dobrih ali slabih iger. So pa primerne in neprimerne igre za neko določeno starost. Iz različnih razlogov pa so računalniške igre velikokrat zlorabljene za nadomestne starše. Z vsemi potencialno tragičnimi posledicami.

Tako, da rešitev ni v prepovedi nasilnih računalniških iger, temveč v prepovedi vse računalniških iger. OK, slaba šala. Rešitev zagotovo ni v nikakršni prepovedi. Kot (zahodna potrošniška) družba smo v krizi, kar pomeni, da moramo iskati rešitve nekje drugje in ne v vedno večji regulaciji in predpisovanju kako naj se pravilno misli.

Je pa vsaj kar je napisal anžE92 čisto res.

To pa.

squngy ::

Tukaj se ne strinjam... Dokler ne bomo delali, se zabavali, se učili in delali froce na enak način, kot igraš FPS, toliko časa sta to dve različni ligi socializacije.


Sej zabava in učenješe gre ampak kako ste se pa vi igrali nogomet, se skrivali in lovili, da ste delali froce in delali?
Ste bili vsi pro nogometaši in se med skrivanjem parili po grmovjih al kaj 0.o
(moj komentar se je nanašal samo na igre in ne na ostale oblike socializiranja)

btw.
Z ostalim v tvojem postu se popolnoma strinjam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V ZDA se pripravlja zakon o raziskavi povezave med nasilnimi igrami in agresijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10726480 (23208) Gregor P
»

Videoigre z nasilno vsebino zmanjšujejo kriminal

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3612331 (10839) imagodei
»

Manhunt 2 na Otoku prepovedan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
798849 (6635) edge540
»

Sloveniji se obeta prepoved nasilnih računalniških iger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Igre
22020950 (15272) nodrim
»

Boj proti raziskavam, ki obsojajo igre

Oddelek: Novice / Igre
374465 (2272) MrStein

Več podobnih tem