» »

Trošarine za tobak in alkohol

Trošarine za tobak in alkohol

«
1
2

333333 ::

Pozdrav


Če ena škatlitca cigaretov stane 2.8 eur koliko od tega denarja je trošarina? Ve mogoče kdo kje bi našel točen % trošarin za tobak in alkohol?
Spiritual

Utk ::

69 evrov na 1000 čikov, kolk jih je v škatli pa ne vem, ker ne kadim :)

Meizu ::

20 čikov je v škatli.

MadMicka ::

black ice ::

1000 čikov = 5 štek = 5 štek * 10 škatlic = 50 škatlic
50 * 2.8 = 140€
69€/140€ = 0,492 = 49,2%

Lepa številka.

Edit:
17,7167 EUR za 1000 kosov
43,6454 % od drobnoprodajne cene

Kako zaj s tem? Zgornja številka je za uvoznike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

333333 ::

Hvala za info
Spiritual

Utk ::


Edit:
17,7167 EUR za 1000 kosov
43,6454 % od drobnoprodajne cene

Kako zaj s tem? Zgornja številka je za uvoznike?

To dvoje moraš seštet.

ABX ::

Zakaj trošarina ni navedena na računu tako kot DDV? Ima država kaj za skrivat?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Gandalfar ::

Se na to naj trgovci mislijo in majo podporo v svojem SW-ju. Res hoces dodatno podrazit cel proces?

ABX ::

if product = "čiki" print "trošarina"


Res zelo drag postopek.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Gandalfar ::

in ko se ti spremeni odstotek? Ni tolk simple, ce malo zacnes razmisljat koliko nekih blagajn je naokoli.

WarpedGone ::

Če ga znajo zaračunat, pričakujem da bojo znal tut povedat, kolk točno so ga zaračunal.
Nobenga tehničnega problema.

Samo politični.
Zbogom in hvala za vse ribe

borchi ::

lahko bi tudi na vsakem računu dobil še prilogo koliko od tega DDVja, ki si ga plačal na tem računu je šlo za vojsko, policijo, plačo pahorja itd., glede na zadnji sprejeti proračun.

nobenega tehničnega problema oz. večjega tehničnega problema kot printanje koliko trošarine na izdelku.

(btw, koliko trošarine naj prikažem na računu stranke za čike, ki sem jih nabavil pred letom in prodal danes in koliko na tistih, ki sem jih nabavil danes in prodal danes?)
l'jga

ABX ::

Tako kot za davek, na računu vedno navedeš zadnji uraden podatek.

Glede porabe proračuna se strinjam da tej podatki bi morali bit javno dostopni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PaX_MaN ::

lahko bi tudi na vsakem računu dobil še prilogo koliko od tega DDVja, ki si ga plačal na tem računu je šlo za vojsko, policijo, plačo pahorja itd., glede na zadnji sprejeti proračun.
Ej, če to uvedeš, bom zaprmej kupoval pri tebi!

(btw, koliko trošarine naj prikažem na računu stranke za čike, ki sem jih nabavil pred letom in prodal danes in koliko na tistih, ki sem jih nabavil danes in prodal danes?)
Kakšno neumno vprašanje je pa to?
Tolk kolkr je bla tkrt trošarina vendar?! :|

borchi ::

> Kakšno neumno vprašanje je pa to?
Tolk kolkr je bla tkrt trošarina vendar?!

kolkr je bla trošarina kdaj? takrat ko sem čike kupil od proizvajalca in jih dal na zalogo, al takrat ko sem jih prodal?
l'jga

WarpedGone ::

Če znaš državi plačat pravilni znesek, potem ga znaš prav tut na račun napisat.
Zbogom in hvala za vse ribe

borchi ::

> Če znaš državi plačat pravilni znesek, potem ga znaš prav tut na račun napisat.

in ti misliš, da je trafikar trošarinski zavezanec?! o, jezus, jezus...
l'jga

WarpedGone ::

Tvoji religiozni izlivi so tule oftopic.

Razloži po domače, zakaj je tako nemogoče na račun napisat kolikšen je znesek trošarine, ki si ga ti odvedel državi.

Edit: da bi od tebe zvedu kej konstruktivnega, je napol nemogoče, zato še za druge en link: Registracija trošarinskega zavezanca
In še relevanten citat:
Kdo je dolžan vložiti prijavo za registracijo
To so proizvajalci trošarinskih izdelkov, pooblaščeni prejemnik trošarinskih izdelkov iz druge države članice, uvoznik trošarinskih izdelkov, pravna ali fizična oseba, ki opravlja dejavnost trgovine na debelo s trošarinskimi izdelki.

Ja, trafikar ni trošarinski zavezanec, kar pa ne pomeni, da so cigarete v trgovini brez trošarine. Magari jo je plačal lani, lahko to lepo na račun napiše.

Seveda je pa to občutljiva tema, ker bi folku blo bolj jasno kako zelo ga država odira. 20% se sliši veliko, a smo že navajeni. 80% bi zgledalo bistveno grše. Na kakšnih cigaretah bi to še nekako šlo, pri bencinu pa bi 60% dejansko zgledalo nevarno grdo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Samo politični.


Tu nekje. Par let nazaj, ko sem še delal v Tobačni (dokler niso proizvodnje ukinli) sem ob eni menjavi računala v pisarni vidal na tabli napisano cenovno strukturo cene škatlice Boss čikov. Lepo služi država, zato pa ni interesa preveč hitro zmanjšati števila kadilcev. Al pa uživalcev alkoholnih pijač. Aja, dajte še k ceni škatlice čikov DDV... pa pol poglejte, kolk država cala.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Okapi ::

zakaj je tako nemogoče na račun napisat kolikšen je znesek trošarine, ki si ga ti odvedel državi.

Mogoče zato, ker bi se potem kdo vprašal, zakaj se plačuje davek na davek (DDV na trošarino).

O.

borchi ::

> Ja, trafikar ni trošarinski zavezanec, kar pa ne pomeni, da so cigarete v trgovini brez trošarine. Magari jo je plačal lani, lahko to lepo na račun napiše.

no, vidiš. celo drži kar sem povedal. in moje vprašanje, ki se vam je zdelo tako neumno, naenkrat ni več neumno...

no, razen, če se WarpedOne-u zdi smiselno, da bi moral vsak prodajalček kosovno vodit zalogo in prodajo vseh trošarinskih izdelkov. bi jih blo hecno gledat kako barkodirajo vse škatlce cigaretov in telefonarijo po celi dobani verigi do trošarinskega zavezanca, da bi vedeli na koncu ob prodaji koliko trošarine je bilo dejansko plačanih na njih...
l'jga

WarpedGone ::

no, razen, če se WarpedOne-u zdi smiselno, da bi moral vsak prodajalček kosovno vodit zalogo in prodajo vseh trošarinskih izdelkov.


Da.
Zbogom in hvala za vse ribe

borchi ::

> Da.

no, sej pravim. zakaj bi se ustavili pri tem. naložimo jim še brakedown te trošarine in ddv-ja po vse postavkah proračuna...
l'jga

ABX ::

> Da.

no, sej pravim. zakaj bi se ustavili pri tem. naložimo jim še brakedown te trošarine in ddv-ja po vse postavkah proračuna...


Ne govori neumnosti, tej podatki nimajo smisla na izjavljenem računu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

borchi ::

> Ne govori neumnosti, tej podatki nimajo smisla na izjavljenem računu.

to jaz vem. sds jurišniki bi radi imeli na računu trošarino, ki je bila plačana kdovekdaj in s strani kdovekoga, treehugerji bi radi imeli zapisano koliko stebelc tobaka je stradalo in ali so z njimi po žetju vsaj človeško ravnali, sindikalisti pa bi radi videli, da gor piše koliko švica so prešvicali vsi, ki so se dotaknili te hudičeve palčke...

(puste trafikarja, da se ukvarja s tem, da bo čim hitreje in z čim manj stroški prodajal čike. birokrati frdamani!)
l'jga

WarpedGone ::

borchi:
bi jih blo hecno gledat kako barkodirajo vse škatlce cigaretov


Barkodirajo? A ni ena koda dovolj:

Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

borchi ::

> Barkodirajo? A ni ena koda dovolj:

tale barkode na sliki se spreminja glede na znesek koliko trošarine je bilo plačane na te čike?
l'jga

WarpedGone ::

borchi, ne deli se neumnega. Če se slučajno ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Ziga Dolhar ::

Well, meni tudi ni jasno, kako bos iz obstojece crtne kode identificiral ustrezno trosarino?
https://dolhar.si/

WarpedGone ::

Kaj je namen črtne kode na izdelku? Identifikacija.
Na podlagi identifikacije izdelka ti vsak sistem za vodenje zalog izvrže kdaj si stvar dobil, prodal itd.

Človek pa hoče ob spremembi trošarine limat druge barkode. Jezus ja ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Ziga Dolhar ::

W1: koda identificira 'izdelek' genericno, ne pa posamicne enote izdelka specialno.
https://dolhar.si/

WarpedGone ::

Tamal problem, če sm pošilko 1000 enot nabavu po trošarini A, naslednih 500 po trošarini B naslednjih 2000 pa po trošarini C, bo sistem pač na prvih 1000 računov napisal trošarino A, na naslednih 500 B, zadnjih 2000 pa C. Enostavni FIFO, nič nemogočega.
Zbogom in hvala za vse ribe

ABX ::

Ni potrebe, na račun napišeš zadnjo uradno vsoto trošarine za produkt. Tudi bencin se podraži ko država reče, no pa ko nabavijo novo zalogo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ziga Dolhar ::

Kar pomeni, da bi trafikar ob vsaki dobavi moral ob prevzemu poleg informacije o nabavni ceni vpisovat v sistem loceno se visino trosarine? (In ugotovit, kaksna ta sploh je - ne vem, je to razvidno iz specifikacije racuna, ki jo dobi?)
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Ni potrebe, na račun napišeš zadnjo uradno vsoto trošarine za produkt. Tudi bencin se podraži ko država reče, no pa ko nabavijo novo zalogo.


Se cigarete v trafiki tudi podrazijo istocasno s spremembo visine trosarine?
https://dolhar.si/

ABX ::

Nimam pojma, ne kadim.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

hamax ::

> Se cigarete v trafiki tudi podrazijo istocasno s spremembo visine trosarine?

Da. Cene se spremenijo na datum in ne na novo zalogo.

borchi ::

... glavno, da gre za poenostavitev...
l'jga

MadMicka ::

Sej enaka stvar je pri bencinu. Zdej, kupca konec koncev briga samo končna cena. DDV je pomemben na računu zato, da lahko država lažje kontrolira in pobira DDV, pa tudi kupcu je DDV na računu pomemben, če je DDV zavezanec.

Ampak trošarina, pa marža, pa davek na dobiček, ki je skrit v marži, pa še kaj, se pač kupca ne tičejo. Njega zanima končna cena izdelka. Lahko pa pišemo na računu tudi vremensko napoved :)

ABX ::

Praviš da kot kupec, nimam pravice vedet kakšna je trošarina?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MadMicka ::

ABX, seveda imaš pravico vedeti, koliko znaša trošarina. To je javno dostopen podatek. Še več. Ob vsaki spremembi trošarine pri bencinu, alkoholu, itd. o tem na veliko govorijo v sredstvih javnega obveščanja.

ABX ::

Se strinjam, ampak bi bilo lepo če na računu poleg DDV-ja bi bila razvidna tudi trošarina. Glede na to da veliko ljudi ne ve koliko plačuje dodatno državi za izdelek.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MadMicka ::

Hja, sej nič ne rečem. Tudi trošarina bi lahko bila posebej prikazana. Čeprav osebno za tak predlog (v parlamentu) ne bi glasoval, ker je preveč dela na eni strani (prireditev vseh blagajniških programov in nato sprotno vnašanje sprememb trošarin) in premalo koristi na drugi strani (kupec točno ve, koliko plača za izdelek, če pa želi vedeti, koliko znaša trošarina, pa malo pogugla).

Karaya 52 ::

MadMicka> Ampak trošarina, pa marža, pa davek na dobiček, ki je skrit v marži, pa še kaj, se pač kupca ne tičejo. Njega zanima končna cena izdelka.

Ne strinjam se. Za kupca ni pomembno kdo v verigi koliko zasluži, spodobilo pa bi se da bi bil naveden del ki si ga vzame država. IIRC v ZDA "prišteješ" DDV šele pri blagajni.

ABX ::

V dobi računalništva nočem verjet da prikaz trošarine predstavlja finančni problem za večje firme.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

v ZDA imajo v povprečju 5% davek, tako da jim dol visi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Karaya 52 ::

Na davke so veliko bolj občutljivi kot mi. Takšen kot je narod, takšni so politiki.

MadMicka ::

No, to, če je res, da v ZDA davek prištejejo šele pri blagajni, to je slabo. Kaj mene kot kupca briga, koliko je davek in koliko cena pred davkom? Pa da me na blagajni udari kap, ko mi nabijejo gor še davek :)

Pa razumeš Karaya52, da če trgovsko podjetje plača davek od dobička, ki ga ustvari s prodajo artiklov, da potemtakem niti ne moremo točno vedeti vnaprej, koliko država vzame pri posameznem artiklu? Kaj pa sedaj? V jok pa na drevo ;)

ABX, seveda bi lahko prikazovali na računu - nabavna cena, v okviru katere je tudi trošarina, pa nato marža pa še posebej na vse to DDV (če se sploh DDV plačuje na trošarino).
Pa sej ne mislim več ponavljat. Če se to tebi zdi enostavno, izvoli, imaš pravico to zapisati na račun, in potem, karkoli že prodajaš, bom kupil pri tebi.

Ne vem pa, kako je s tistim, ko robo podjetje, ki trguje na debelo, robo nabavi, plača trošarino, potem pa se trošarina spremeni. Verjetno naredijo poračun za nazaj. Tako da je to za podjetja, ki si medsebojno robo prodajajo, z davčnega vidika gledano nevtralno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

ABX ::

ABX, seveda bi lahko prikazovali na računu - nabavna cena, v okviru katere je tudi trošarina, pa nato marža pa še posebej na vse to DDV (če se sploh DDV plačuje na trošarino).


Vidiš, tudi tebi ni jasno točno kako se plača trošarino in kako vpliva na končno ceno. Jaz bi želel videt postopek kjer je to vedno jasno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina oz pavšal za pregled po novem letu

Oddelek: Kaj kupiti
222853 (2300) darkolord
»

prevoz prtlažnika piva

Oddelek: Loža
142805 (2158) St235
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319064 (12659) krneki0001
»

Še malo pa bomo peš hodil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13311426 (7765) jype

Več podobnih tem