» »

Odstranjevanje uporabnika - XP

Odstranjevanje uporabnika - XP

lukamarti ::

Pozdravljeni!

Imam eno veliko težavo... Pred nekaj časa sem zaradi potrebe ustvaril uporabniški račun za vstop v windows. Sedaj, ko ga hočem odstraniti pa ga ne morem.

Ustvaril sem nov račun tam ko se ustvari nove in ko sem izbiral vrsto računa sem kliknil "Skrbnik računalnika", drugega ni bilo na voljo. Nato sem ustvaril še geslo itd... No problem pa je nastopil ko sem hotel ta uporabniški račun odstraniti. Sistem mi ga namreč ne pusti oziroma sploh nimam te možnosti. Ko sem poskusil ustvariti še enega mi ga je lepo zbrisalo, ker sem imel gum odstrani/izbriši, pri tem pa ga nimam.

Se komu sanja kako bi ga lahko izbrisal? Namreč vse stvari imam na administratorju, ker računalnik uporabljam sam in sedaj vedno ko ga prižigam se moram naprej prijavljati v administratorja (ctrl + alt + delete). Nikjer nimam gesla.

Upam da nimam samo ene možnosti...formatiranje :S. Zelo vam bom hvaležen za pomoč.

Lep pozdrav

Ziga Dolhar ::

Daj skrinsot, da vidimo kaj pocenjas.

(Ce ze ne napises, kaj to pomeni, da ga 'ne mores' odstraniti :-))
https://dolhar.si/

ender ::

Desni klik na Moj računalnik -> Upravljaj -> Lokalni uporabniki in skupine -> Uporabniki -> desni klik na uporabnika -> Izbriši.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

lopov ::

Daj zabogasvetega adminu geslo! Kle je vir tvojih problemov -- pravi administrator nima gesla, en lolek z s privilegiji ga pa ima? Halo! Valjda pol ne briše ...

Uporabnika nato brišeš ko si prijavljen kot administrator. Sledi enderjevim navodilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lukamarti ::

Ja hvala za odgovor, sem že izbrisal.

Tistmu tadrugmu uporabniku (noben drug ne uporabla PC samo pač enkrat sem nekaj probaval) sem dal geslo zato da mi ni takoj prešel v windows. Ker je bilo geslo se je tam ustavil, nato pa sem odšel v admina. Sedaj je vredu.

Lp

fosil ::

Bi rekel, da je problem v tem, da je to edini uporabnik in ti ga zato seveda ne pusti brisat.
Administratorja windowsi obravnavajo čisto posebej.

Če je edina stvar, ki te moti nerodno prijavljanje, potem si tukaj potegni dol TweakUI, kjer si lahko spremeniš način prijavljanja.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z uporabniškim računom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111651 (1338) Tajsk
»

Kako dostopati do lastnih podatkov (win7)

Oddelek: Operacijski sistemi
121305 (1180) Kurzweil
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305082 (4689) SLO_Matej
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913687 (10522) fosil
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243170 (2592) Pyr0Beast

Več podobnih tem