» »

Problem z uporabniškim računom

Problem z uporabniškim računom

Tajsk ::

Živjo!
Danes sem pri svojem računalniku zasledila problem z uporabniškim računom. Piše mi, da imam račun za goste, rada pa bi ga spremenila v uporabniškega ali pa skrbniškega. Pomoč sem že iskala med nasveti na spletu, kjer piše, da moram spremeniti nastavitve nadzora uporabniškega računa. Ko na to kliknem, se mi odpre novo okence, kjer me računalnik sprašuje, če dovolim spreminjanje...Ampak mi piše, da moram vnesti skrbniško geslo, če hočem nadaljevati, vendar gesla ne poznam pa tudi okenca za vpis tega mi ne pokaže. Tako se mi dogaja pri vseh nastavitvah, kjer se odpre okence za dovoljenje spreminjanja.

Imam prenosni računalnik Lenovo G580, star je nekaj manj kot eno leto, naložen pa je OS Windows 8.

Upam, da je razumljivo v čem je težava :)

Že vnaprej hvala za odgovore :D

MIHAc27 ::

Nimaš administratorskih pravic, jih pa želiš imeti....

žal če administratorskega gesla ne veš imaš samo 2 opciji:
1)Najti način kako shekat administratorsko geslo

2)Reinštalacija sistema

Za 8 žal ne vem, v prejšnjih sistemih se je nekaj dalo shekat, čeprav vedno tudi ni delovalo.

solatko ::

Pri nameščanju sistema, so ti odprli uporabniški račun, zato, da nebi kaj instalirala in s tem sesula sistem. Tisti, ki ti je instaliral, je verjetno dal kakšno geslo (lahko poizkusiš s 4x0 ali kaj podobnega), zato da mu med instalacijo ni težilo. Povprašaj mojstra, ki ti je nameščal računalnik.
Če je dal geslo tudi v bios-u, ne boš mogla niti sistema naložit ponovno.
Sicer ti pa na servisu (račun in garancijo moraš imeti s seboj) to hitro uredijo.
Delo krepa človeka

Tajsk ::

Računalnik sem naročila po spletu. Operacijski sistem sem konfigurirala sama in si naredila uporabniški račun. Naštimala sem si še geslo, ker imam zelo radovedno sestro :) in vse je delovalo normalno, do včeraj. Ne vem pa če bi lahko po nesreči kaj narobe pritisnila na tipkovnici, ker okrog nastavitev nisem nič brskala.

solatko ::

Z geslom, ki si ga vnesla, lahko prideš v račun in spremeniš katerikoli račun. V windows 7 in 8 je glede varnosti sistem v delovanju uporabnika, če pa hočeš kaj spreminjat, moraš uporabit "zaženi kot uporabnik". Pri določenih posegih, moraš pač vpisati geslo, ki si ga naštimala.
Delo krepa človeka

Duhec ::

Mogoče se je sestra prijavila kot Guest in je tako ostalo.
Prijavi se s svojim uporabniškim imenom in geslom.

Tajsk ::

Ob vpisu v računalnik mi pokaže samo en uporabniški račun. Če pa hočem spremeniti nastavitve v računalniku, se mi pokaže samo to...
https://plus.google.com/photos/11426657...
...tako da nimam gesla kam vpisat.

Hayabusa ::

http://www.howtogeek.com/howto/windows-...
in poglej katere vse uporabnike imaš.

jnovak ::

Kaj pa če samo ODJAVIŠ & ZAMENJAŠ uporabnika?
Če je več uporabniških računov, se ti bojo vsi prikazali na vpisnem oknu, ko prižgeš PC ... oz. ko si že logirana v WIN 8, pa imaš na Start Screenu ikonco - najbolje, da si pogledaš VIDEO (od 5:20 dalje!).

Tajsk ::

Piše, da imam samo enega uporabnika. Če pa hočem še kakšnega dodati, se moram prijaviti kot skrbnik. Ko se odjavim, se vrnem na zaslon za prijavo in mi ne pokaže nobenih drugih računov.

Duhec ::

Malo nejasnosti je v tvojih postih ampak ok.
Torej je edini uporabnik/račun, s katerim trenutno dostopaš v komp recimo z imenom Tajsk, ki ima okrnjene guest pravice?

Klikneš Start in v iskano polje odtipkaš CMD, pojavi se zgoraj med najdenimi zadetki, nato desni klik na CMD in izbereš Open as Administrator.
Odpre se Command Prompt okno kjer vpišeš:

net user administrator /active:yes

s tem aktiviraš skrit račun/uporabnika z imenom administrator
določiš mu še geslo npr. abrakadabra:

net user administrator abrakadabra

Narediš restart sistema in zdaj se ti mora pojavit izbor uporabnikov/računov, torej administrator in obstoječi Tajsk.
Logiraš se kot administrator in spremeniš uporabniku Tajsk višje pravice ter geslo.
Restartaš sistem, se prijaviš kot uporabnik Tajsk, skratka stestiraš, če vse špila.

Če hočeš, da je edini račun samo Tajsk potem zopet v CMD promptu skriješ račun administrator z ukazom:

net user administrator /active:no

Restart in načeloma se uporabnik Tajsk v Win7 logira direktno na namizje, brez predhodnega izbora po uporabniku.
Če zgornja zadeva ne špila, če guest nima teh pravic po aktiviranju računa administrator, potem štartaj Win7 v varni zagon in ponoviš zgornji postopek.
Če je v varnem zagonu račun administrator že aktiviran in je zaščiten z geslom, potem ga je bodisi ustvarila sestra ali nekdo, ki je postavil sistem.

Tajsk ::

Hvala za nasvete. Sem malo prej obnovila sistem in ga nastavila, da se vrne v stanje 14 dni nazaj. In spet dela tako kot je treba :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dobiti dostop do Windows 7 admin accounta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
156093 (4449) kmet12
»

Kako dostopati do lastnih podatkov (win7)

Oddelek: Operacijski sistemi
121291 (1166) Kurzweil
»

Sfc javi napako - kako jo odpraviti?

Oddelek: Operacijski sistemi
10761 (638) k4vz0024
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213404 (3128) gorenjc
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913616 (10451) fosil

Več podobnih tem