» »

Google Wave prihaja

1 2
3
»

Brane2 ::

Saj nisem reku, da bi morali to narediti.

Le ko so napovedali "novo dobo", sem nekako pričakoval to kot osnovo.

Google je danes edini, ki bi si lahko upal storiti kaj takega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

dejanslo ::

Hehe, ti še vedno misliš da bo 50.000 ljudi naenkrat v istem časovnem obdobju sodelovalo v enem wavu.


Novodobni PR? Warez? Naštevam primere, kjer bi se lahko zbralo in se že zbira ogromno število (več tisoč) uporabnikov, ki hkrati aktivno čakajo isto informacijo na istem mestu. Meni se ne zdi tako nemogoče.

Primernost Wave-a za širjenje takšnih informacij je seveda druga zadeva.
There`s More Than One Way To Do It

G-man ::

Glej, govorimo drug mimo drugega.

Da je wave lahko cool zadeva se strinjam. No contest there.

Kar mi ni všeč, je njena _predstavitev_ . Predstavljena je nič manj kot kot "Judgemenet Day" interneta.

Wave je sicer cool koncept vendar daleč od email/etc killerja.


Sej niso predatvili Wava kot "killer app", bolj kot, "to smo delali, nam se zdi kul, vi ste na potezi, da naredite še bolj kul!" Steve Jobs je tisti, ki iz vsake reči naredi halo. In ne spomnim se, da bi kdajkoli se toliko prenapihnili, da bodo odpravili e-mail in ne vem kaj še vse. To je vsakemu jasno, da se ne bo dalo. A nekje je treba začet.

Icematxyz ::

Novodobni PR? Warez? Naštevam primere, kjer bi se lahko zbralo in se že zbira ogromno število (več tisoč) uporabnikov, ki hkrati aktivno čakajo isto informacijo na istem mestu. Meni se ne zdi tako nemogoče.


Še enkrat. Znotraj wave v instant messenger pogovoru z drugo osebo boš imel to možnost na voljo. Ali v seji kjer skupina ljudi ureja en dokument...

Če boš pa ti preko wave posodabljal blog ali facebook profil ali dajal odgovor na kakšno novico na blogu kar iz wave pa se ne bo na spletni strani izpisovalo črka po črka kaj počneš.

Tako da nehajte že z temi 50.000 uporabniki ki kriči v instant messenger pogovoru in server skrbi da se vsem črka po črko izpisuje kaj pišejo ali brišejo. To je tako kot da bi trdil da se bo en nogometni stadion ljudi po tekmi vpisal na msn izmenjal kontakte in sodeloval v pogovoru v ENI skupni seji...

Zgodovina sprememb…

G-man ::

Ja, res se mi zdi malce privlečeno za nos, da nekateri tu vpijejo, da bo Wave tsunami za mrežno opremo. Glede na to kakšne kadre ima Google, mislim, da so pomislili na take banalnosti in zmožnosti. Sicer pa zadeva niti beta še ni, je zelo testna in kako se bo ta zadeva obnesla na višji ravni bodo še testirali in reševali težave sproti.

Tako da, samo brez panike :)

BluPhenix ::

Novodobni PR? Warez? Naštevam primere, kjer bi se lahko zbralo in se že zbira ogromno število (več tisoč) uporabnikov, ki hkrati aktivno čakajo isto informacijo na istem mestu. Meni se ne zdi tako nemogoče.


Jaz sem napisal sodelovalo, torej 50.000 ljudi naenkrat popravljalo isti tekst, ne samo čakalo na znake.

Glede na to kakšne kadre ima Google, mislim, da so pomislili na take banalnosti in zmožnosti.


Jaz meni se tudi tako zdi. Mislim, logično bi bilo, a ne?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Icematxyz ::

Če bo sam "protokol" in programje zahtevno za strežnik in kako bo obremnjevalo povezave bomo pa videli.

Ampak spet glede na to da se napoveduje, da bo lahko prav vsak na svojem strežniku poganjal ustrezno programje to ne bi smelo biti problem.

Nenazadnje koliko mail strežnikov imamo v Sloveniji? Če bi pa ta sproten izpis v pogovorih med dvema ali več osebami res tako obremenjeval strežnik in povezave da bo to nad zmožnostjo strojne opreme in omrežja bo pa administrator pač to funkcijo izklopil?

Nenazadnje prav vsak bo imel možnost spisati lasten program ki bo deloval po tem protokolu. Tako da ne dvomim da ne bo mnogo izbire če se zadeva seveda "prime".

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Upam, da MS tole vgradi v exchange/Outlook.
https://dolhar.si/

Tr0n ::

Zakaj le? Potem raje odstranis Outlook in uporabljas Wave.

G-man ::

Če lahko strežniki prebavljajo spam, potem bodo tudi ta protokol.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google I/O - 1. dan

Oddelek: Novice / Ostalo
4418392 (15939) genesiss
»

Google ukinja razvoj Wava

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
399779 (7689) Jst
»

Google Wave (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
20479687 (74249) root987
»

Google Buzz

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
358936 (6891) Lonsarg
»

Google Wave prihaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10913745 (9903) G-man

Več podobnih tem