» »

Prvi vtisi po uporabi Binga

Prvi vtisi po uporabi Binga

Bing, tedaj še Kumo

vir: CNet
CNet - Microsoftov novi spletni iskalnik, ki se bo očitno imenoval Bing, neutrudno trka na vrata. Javnosti sicer še ni dostopen, vendar ga bomo lahko preizkusili že zelo kmalu. V ponedeljek bodo prvi uporabniki pri iskanju po Live Search že dobili rezultate iz Binga, v sredo pa bo Bing postal Microsoft privzeti iskalnik. Nekatere spletne strani so se že dokopale do prvih testov Binga in pravijo, da sploh ni slab.

Na CNet so si ga že ogledali. Na začetku so opazili predstavitev zadetkov, za kar Bing uporablja tehnologijo podjetja Powerset, ki ga je Microsoft pohrustal lanskega avgusta. Ta namreč na levi strani izpiše še tako imenovana povezana iskanja (related searches), ki omogočajo izboljšanje in zoženje iskanja. Prav tako Bing pokaže izvleček posameznega zadetka, če se z miško zapeljemo čezenj. Tudi analiza relevantnosti zadetkov pokaže, da včasih zmaga Google, drugič Bing, a razlike niso velike. Kot strnejo avtorji recenzije, je Bing resna konkurenca Googlu in opozorilo, da ne sme zaspati na lovorikah.

42 komentarjev

iggy ::

konkurenca nikoli ne škodi :)
Hey, you're fat!

boss-tech ::

samo je google toliko zasidran, da bo težko kdorkoli prišel zraven... ampak tudi google bo moral enkrat iskalnik prenoviti... predvsem mislim na semantični splet, ki je zagotovo prihodnost iskalnikov!
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

MrStein ::


shumnik sindrom...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gandalfar ::

predvsem mislim na semantični splet, ki je zagotovo prihodnost iskalnikov!


Do explain!

Icematxyz ::

Če smo realni na hitro ko pogledam sliko v čem se razlikuj ta tako imenovani "Bing" od googla v preobleki?

Morda ima kakšen zavihek več ali majn načeloma pa mi deluje enako. Torej kopija.

Gandalfar ::

Daj no. Potem so vsi search engini na svetu "kopije" :)

boss-tech ::

predvsem mislim na semantični splet, ki je zagotovo prihodnost iskalnikov!


Do explain!



Semantični splet je nadgradnja trenutnega spleta, ki se bo približal enotni predstavitvi podatkov, npr obika xml... tako boš lahko potem zgradil iskalnik, ki bo znal direktno odgovoriti na neko postavljeno vprašanje... npr koliko stane nek produkt... dobil boš nazaj x€... fora je v tem da ne boš imel povezaave na vsebine, ki vsebujejo tvoj odgovor ampak odgovor sam! V tem je poanta semantičnega spleta... seveda je tukaj še polno ovir.. predvsem iz vidika predstavitve podatkov. Tako malo na kratko o tem
http://tovornik.info

poweroff ::

Lepo, obeta se final revenge med Dobrimi in Silami Zla. :D
sudo poweroff

Icematxyz ::

Daj no. Potem so vsi search engini na svetu "kopije" :)


Ja no Yahoo je zagotovo drugačen kot google. Microsoft pa ja. Dejasnko nič revolucionarnega ne vidim. Morda ko bom lahko s prve roke preizkusil bom videl da je drugačen.

Ampak zaenkrat je pač kopija ja vsaj po izgledu sodeč.

AnonimkeOP ::

Me zanima kaj bi porekel semantični splet na vprašanje:
"Mar gori na gori gori?"
... stack overflow, core dump ....
www.anonimke.com

r0ker ::


Ja no Yahoo je zagotovo drugačen kot google. Microsoft pa ja. Dejasnko nič revolucionarnega ne vidim. Morda ko bom lahko s prve roke preizkusil bom videl da je drugačen.

Ampak zaenkrat je pač kopija ja vsaj po izgledu sodeč.


ti pa res ne vidiš daleč.
google ma bol clean look ker je www.google.com primarno mišljen kot iskalnik isto kot www.live.com, med tem ko www.yahoo.com ni- tako kot www.msn.com.
btw: še nikoli prej nisem videl yahoo-ja zato sem ob tvojem odgovoru moral pogledati.

Gandalfar ::

predvsem mislim na semantični splet, ki je zagotovo prihodnost iskalnikov!


Do explain!



Semantični splet je nadgradnja trenutnega spleta, ki se bo približal enotni predstavitvi podatkov, npr obika xml... tako boš lahko potem zgradil iskalnik, ki bo znal direktno odgovoriti na neko postavljeno vprašanje... npr koliko stane nek produkt... dobil boš nazaj x€... fora je v tem da ne boš imel povezaave na vsebine, ki vsebujejo tvoj odgovor ampak odgovor sam! V tem je poanta semantičnega spleta... seveda je tukaj še polno ovir.. predvsem iz vidika predstavitve podatkov. Tako malo na kratko o tem


Se ti ne zdi, da mesas *razumevanje* vsebine s poenotenimi bazami podatkov? :)

fiore ::

mirkosoft noče da ljudje "googlamo". hoče da "bingamo"!

Mipe ::

Bling, bling?

AnonimkeOP ::

ime je dober, boljši kot google.
Bing it up, Scotty!
www.anonimke.com

Aljaz1980 ::

mi gre Google it up, Scotty!
veliko lazje v uho mogoče pa svar navade>:D

karagoth ::

Kopija googla? v čem?
Men zgleda bol kot da so samo prebarvali MSN search pa zamenjali ime.. hud napredek :D

Tear_DR0P ::

Bing is not Google
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

filip007 ::

Če bo iskalnik direktno izpisal info kot recimo pri kakšni spletni trgovini + slikca zraven to potem slabo ni slabo...

zakaj bi imeli 50 iskalnikov za vsako stvar posebej linki,slike,"fajli"...če imamo lahko samo eden brskalnik

Problem je še lokaliziranost teh podatkov...slovenijo bi lahko stlačili v 1GB
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Elysium ::

Če bo tole vsaj približno delovalo, kot se vidi v predstavitvenem videu, potem se Google search lahko kar poslovi, v kolikor ga ne bodo konkretno spremenili:

http://mashable.com/2009/05/28/microsof...

http://www.decisionengine.com/Default.h...

Bing

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elysium ()

pecorin ::

kolikokrat so do zdaj ze spremenili ime temu iskalniku? 3? 4? :)

Looooooka ::

jst osebno sm sel na google zarad rezultatov...ne zarad "clean" izgleda.
ta ni sam po seb nic vreden ce nima rezultatov, ki jih iscem.
ker kol engine bo mel boljse rezultate in se seveda ne bo 6 ur nalagal bo vedno prvi.
tko da lahko po tej logiki in google in bing nasledn let zamenja...ma Zing zarad mene.

dëych ::

blaz87 ::

Tako je bingovci. Bomo pa bingali po novem ne več goglali.

"Daj pobingaj tam ono, gospod bing ve vse!" :)

Mipe ::

justfuckinggoogleit.com bo po novem justfuckingbingit.com

fiore ::

jaz ga bom uporabljal samo če bo dober za pr0n :))
predstavljaj si tisti whatever-bar na levi:
search for bigger boobs
search for related chicks
search for tight ass
...

lol

google on...

Markoff ::

Me zanima kaj bi porekel semantični splet na vprašanje: "Mar gori na gori gori?" ... stack overflow, core dump ....


Me zanima, kaj bi semantični splet porekel na vprašanja, kot so:
Who should I vote for?
Who is the real terrorist?
What happened at Guantanamo?
Who killed JFK/Ivan Kramberger?
Kaj se je res zgodilo v Ambrusu in zakaj?
Naštej "dosežke" dr. Mencingerja.

Ne se hecat fantje, zrno od graha raje ločim sam kot pa nek pogon, nad katerim želijo vse "demokratične" vlade dobiti nadzor. Pod "demokratične" seveda ne mislim Severne Koreje, Kitajske ali pa Kube, temveč nam veliko bližnje.

Če semantični splet ne zna odgovarjati na tako kompleksna vprašanja, kot so navedena zgoraj, kako je že lahko zares koristen? Počasi se mi zdi, da gradimo stroje ne zato, da bi namesto nas delali, ampak, da bi namesto nas RAZMIŠLJALI. Sad, sad.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

techfreak :) ::

Stroji delajo bolj učinkoviti, če namesto nas delajo in poleg tega tudi razmišljajo. Dokler ne bo kaj podobnega kot v filmu I, Robot bo vse v redu.

Povsod samo govorijo o Bingu ... naj nam ga še ponudijo, ko toliko govorijo o njem (isto so o Wolfram Alphi in mi še na misel ne pride, da bi jo uporabil).

techfreak :) ::

Zanimiv je tale Bing. Mi najde skoraj vse, kar sem do sedaj iskal.

Zaenkrat nimam nič proti, ampak še ni uporaben za Slovenijo.

Master Chief ::

Vredi je. Mam za homepage :D

MrStein ::

Thumb down.

Sem iskal "windows 7 wlan signal indicator zero" in mi vrže kup strani, nimajo nobene veze...

Google.com pa takoj vrže pravi zadetek.

Sicer google.šit , pardon google.si, pa isto neko smetje najde.
(kaj sploh je ta google.si , neka zarota ? Polovico časa na webu porabim, da prepričujem PC, naj mi naloži z google.com strani ;(( )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

>Sicer google.šit , pardon google.si

Uporabljaj google scraper: scroogle.org

Ta vedno rezultate prikazuje iz .com, ter Ad-Free!!! (Poleg tega google ne ve tvoje dolžine ti.. ups,, tvojega IPja)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

Google.si je zarota ja, ker mi najde prevode strani iz ang v slo, ki pa so totalno neuporabni.

Ponavadi raje uporabljam Google.us ali pa Google.com.au, ker oba najdeta podobno kot bi Google.com.

ToniT ::

Uporabi www.google.com/ncr, pa bo delalo.

Jst ::

Sicer pa tudi mene zanima, kako se nastavi, da ti prikazuje google.com, ne google.si.

Na Računalu, ki ga uporabljam za programiranje imam Regionalne nastavitve in vse povezano s tem (tipkovnica) nastavljeno na US, in tako mi uporablja google.com.

Obstaja kakšen hack, da kljub regional settings na Slo, uporabljaš google.com?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Bingu manjka tudi funkcija, če narobe napišeš kakšno črko v besedi, ti google ponudi "Ste morda mislili ..."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jan01 ::

Lahko primerjate google in bing->
Tukaj iščite v obeh iskalnikih hkrati!
Bing dela dobro, ČE nastavite naa united states! Če pustite na sloveniji, je porazno...

Pakc ::

Ista bedarija kot prej. Nevem koliko milijonov vloženih za predelavo template-a in imena... Meni moje povezave (ne)najde enako kot je našel še msn iskalnik, ki jih google vrže na prvo mesto!

jan01 ::

@Pakc
daj na united states, oz malo primerjaj iz mojega linka...

Pakc ::

veš da sem tud to probal, ampak po united states mi ne najde nič, oz en nek kr brezvezen link :| ko pa primerjam (nekatere slovenske linke) msn nič ne najde, oz če, pa so na tretjem ali četrtem listu..

BALAST ::

Meni se zdi odzivnost Binga proti yahooju, googlu in operi daleč najboljša, poizvedbe so pa tudi kar natančne če vnašaš v angleščini. Bravo Microsoft, vsaj nekaj dobrega ste se naučli od konkurence.
Pa čim manj serviranih oglasnih sporočil prosim, tudi plačam 1€ na leto. :D

techfreak :) ::

Zaenkrat sem večino stvari, ki sem jih iskal tudi našel.

Sem prej imel Google za privzeti iskalnik, pa sem spremenil nazaj na Live Search (oz. zdaj je Bing).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google prenovil iskalni algoritem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
259415 (7136) MrStein
»

Bing zavrača Googlove očitke o kopiranju rezultatov iskanja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
303930 (2721) techfreak :)
»

Bing kopira Googlove iskalne rezultate

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2811448 (9046) Jst
»

Najpopularnejši Google, z najvišjo rastjo Bing

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
354746 (3791) urban99
»

Bing in WolframAlpha bosta sodelovala

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
204663 (3386) Jst

Več podobnih tem