» »

Puška za PC

Puška za PC

shorvat ::

Lep pozdrav,

rad bi doma izdelal puško za PC oz. PS3 in imam par vprašanj. V grobem povedano, bi puška imela 3 senzorje (premik gor/dol, levo/desno in naklon levo/desno). Nekako na spletu ne najdem opreme (senzorjev gibanja oz. naklonov).

Kako se v elektrotehniki imenuje tak senzor/element gibanja/naklonov?
Ima kdo kakšne izkušnje s pisanje gonilnikov za USB naprave? Mogoče kakšen link do dobrega "tutoriala"?!

Lp in hvala za odgovore, Sašo

TEDY ::

Na netu poišči za "accelerometer" ali "gyroscope".
link

Za "driverje", pa išči pod "HID"

Drugače pa imaš kar precej zahteven projekt...

MC Rozica ::

dokaj zanimiv projekt

samo bo res kr nekaj dela z njim

shorvat ::

to bom verjetno izdelal kot diplomsko nalogo. upam, da bo kateri od mentorjev za to.

koliko časa bo po vašem mnenju potrebnega za izvedbo takšnega projetka? sem študent na FERI VS in programski del (driver) ni problem. večji problem predstavlja električni del. pa tudi s programiranje mikrokontrolerjev se še nisem ukvarjal.

niti pribljižno si ne predstavljam koliko bo dela, upam pa, da mi ne bo vzelo več kot pol leta.

lp in hvala za odgovor.

alexa-lol ::

pomoje to ni ne vem kako zapleteno vezje, navsezadnje gre samo za to da signal žiroskopa pripeljes do usb vticnice. Z žiroskopi dobiš vektor in potem glede na položaj puške v sobi naj bi narisalo merilec na ekranu oz neki tazga. pomoje je večji problem dobit položaj puške v sobi kot pa določitev naklonov in podobno.

shorvat ::

najbrž bodo potrebni trije senzorji (pritrjeni na ekran), ki bodo merili razdaljo do puške. mislim, da na podlagi teh treh razdalj lahko izračunaš položaj.

JanK ::

Kolega je pred kratkim sestavil kit microcopter s stirimi propelerji, v katerem so akcelerometri in ziroskopi. Vsa elektronika je na ploscici okoli 7x7cm, nacrti za elektroniko pa so IIRC javni, mogoce bos tam dobil kaksno idejo kako se lotiti zadeve.

tempoFlow ::

Jaz sem delal eno raziskovalno nalogo, pri kateri sem uporabil MEMS žiroskop. Na enem čipu imaš dva pospeškometra v smeri x in y, tako da uporabiš dva takšna čipa. Kolikor me spomin ne vara, ti nato vrneta vrednost med 0 in 65535, kar lahko pretvoriš v kot.
Poskusi se obrniti na prof. Denisa Đonlagića, ki predava senzorske sisteme (pri njem sem delal to seminarsko).

EDIT: Nekje okoli 10 let nazaj so v njegovem laboratoriju izdelali miško, ki si jo pritrdil na čelado. Kurzor si nato premikal s premikanjem glave.

Zgodovina sprememb…

JanK ::

Kot zanimivost: V starih casih so bile puske za arkadne igrice narejene tako, da je imela puska v "cevi" svetlobni senzor in leco, vse skupaj pa je bilo povezano na generatorja signala za navpicni in horizontalni odklon zarka (v katodni cevi). Ko je zarek osvetlil tisti konec zaslona, kamor je kazala puska, si v senzorju dobil pulz in na ta nacin lahko dolocil pozicijo tocke v katero kaze puska.

Poglej si se tole http://johnnylee.net/projects/wii/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

shark_nm ::

eno staro zračno puško pa nokio N95 gor s selotejpom nalimaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

bosto ::

Najbrz hoces uporabljat neki tazga: A three-axis IMU-based autopilot board

shorvat ::

Najprej hvala za dosedanje odgovore!

Kot ste že omenili, največji problem predtavlja lociranje puške v prostoru. Z natančnim lociranjem imajo velike težave tudi podjetja, ki se ukvarjajo z robotiko, zato bom svoj projekt malenkost spremenil.

Na puško bom pritrdil žiroskop, ki bo "prebral" vrednosti po X in Y osi. Glede na premike pa se bo premikala miška po ekranu. Puške ne bo potrebno usmeriti v ekran, pa bo miška vseeno sledila gibom.

Sedaj razmišljam o nakupu mikrokontrolerja in žiroskopa in se nekako ne morem odločiti za model. Kolebam med podjetjem Atmel in Microchip. Kaj predlagate? Rabim mikrokontroler, ki podpira USB komunikacijo in testno enoto (po možnosti z vgrajenim programatorjem). Rad bi cenovno ugodno rešitev, ampak pri nas ne najdem trgovine, ki bi bila s takšno opremo dobro založena. Prosim za kakšen nasvet, kje naj kupim in kaj naj kupim.

lp, S

rapvirus ::

arduino je v bistvu all in one rešitev, ki je relativno poceni

misek ::

Kaj pa kakšna vsebina Wii Remote?

shorvat ::

Bi prišlo zelo prav, ampak verjetno vseeno treba mikrokontroler v Wii na novo sprogramirat.

jamiroq ::

> Bi prišlo zelo prav, ampak verjetno vseeno treba mikrokontroler v Wii na novo sprogramirat.

sploh ne (ali pa tole, recimo). zadevscino lahko v bistvu naredis ze z eno web kamero, ir diodo in programom freetrack. ali pa uporabis ir diodo in trackir.

MTm2H37rqt7B ::

WiiRemote preko bluetootha na PC.

Kolikor sem testiral, imas za Javo zelo enostaven library, ki ti omogoca pridobivanje podatkov iz senzorjev (realtime seveda) in kamere. WiiRemote stane 30 EUR.

EDIT: + vse evente od gumbov.
EDIT2: Raztavi WiiRemote in uporabi drobovje - hitra resitev.

Zgodovina sprememb…

TEDY ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Johnny Chung Lee predstavil prihodnost iger

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
143243 (3243) borisk
»

Nintendov Nunchuck na USB?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192183 (1637) ql000
»

Kaj pravte na Nintendo Wii? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Konzole
29425734 (18078) Raziel
»

Uradne informacije o izidu Nintendo Wii

Oddelek: Novice / Konzole
195405 (4878) Tr0n
»

Izid Wii-ja se bliža

Oddelek: Novice / Konzole
123494 (3045) Tr0n

Več podobnih tem