» »

Kaj pravte na Nintendo Wii?

Kaj pravte na Nintendo Wii?

««
«
1 / 6
»»

buggy555 ::

kaj pravte o wiiju? men se zdi to ful huda zadeva in ga bom verjetn kupu k bo cena mal pala. komi čakam Red Steel na wiiju! sek, sek, pok, pok! :D

opeter ::

Izgleda zanimivo (sodeč po reklamah). Upam, da ni neka marketinška fora ter, da je ne bodo oskubili v hardverskem smislu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

strictom ::

Ta zadeva bo imela preveč laga za normalno igranje. Enostavno ni tehnologije ki bi omogočila dovolj hitr brezžičen prenos in potem še obdelava teh podatkov s tega daljinca(?).

Bom kupil PS3 če bo dovolj horizontale pa vertikale ( :D ) na steni v dnevni sobi. Al pa en doma naret projektor!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

PARTyZAN ::

Tudi jaz si bom verjetno omislil Wiija ko bo izsel :). Mislim, da ne bo potrebno cakat, da bi cena padla, saj bo ze na zacetku v primerjavi z PS3/Xboxom zelo nizka.

Strictom: ne prodajat buc :)

EDIT: Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

strictom ::

Ne prodajam bučk. Če jih pa že majo pa realno ceno.

Si že videl kaj temu podobnega da nebi imelo prevelike laga? Poglej uno nintendonovo pištolco? Isti princip lag pa tak da je žalostno. Kdo je že rekel da je Wii neka čisto nova revolucija? Tista pištolca je bla isto sranje. To je le nadgradnja pa druga oblika. Brez veze.

Kupim raje PS3, ki bo stal tistih 100k/120k in bom dobo to kar se spodobi. State of the art konzolo z dobro preverjenimi naslovi!

Nintendo se še dolgo ne bo mogel primerjati z gigantom Sonyjem.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Se umikam iz debate da nebo tema šla pod ključ zaradi flejmanja.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

mtosev ::

Mah StricTOM. Rajše si X štatlo navabi. Nebo ti žal . Mel oboje in PS2 je drek proti XBOXu. >:D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strictom ::

No sam to še :)

Mtosev: XBOX je bil malo novejši od PS2. Tako da to sploh ne moreš primerjati. Počaki do izida PS3 in primerjaj ga z XBOX360.

Čaw ;>
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

opeter ::

Hmm... če bi tak gledal: XBox 360 ima PowerPC CPU s tremi jedri (okoli 3.2 GHz, če se ne motim). V Sonyjevem PS3 bo Cell procesor, vendar pa po najnovejših informacijah sploh ni tako ultrakul, kot so ga na veliko in glasno reklamirali. Saj veste - 4 ali več jeder. Ja, mogoče... vendar ne v letu 2006. Mogoče 2008 za masovno proizvodnjo. Tak da tudi Sony malo filozofira.

Meni je Wii kar všeč. če ga bo sosed kupil (itak bo), bom tudi jaz šel k njemu, da zadevo pretestiramo :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

strictom ::

2x Cell procesorja pa 7 podprocesorskih enot za pomoč... Tako da, PS3 bo kar zmogljiv. Poglej še za GPUja pa ram :)

XDDR na 1200MHz :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

Tr0n ::

Znani so launch titles za Wii.

Title Publisher
Avatar: The Last Airbender THQ
Blazing Angels: Squadrons of WWII Ubisoft
Blitz: The League Midway
Call of Duty 3 Activision
Cars THQ
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 Atari
Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors Square Enix
Elebits Konami
Excite Truck Nintendo
Far Cry Ubisoft
GT Pro Series Ubisoft
Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers Square Enix
The Legend of Zelda: Twilight Princess Nintendo
Madden NFL 07 EA
Marvel: Ultimate Alliance Activision
Metal Slug Anthology SNK
Metroid Prime 3: Corruption Nintendo
Monster 4x4 World Circuit Ubisoft
Need for Speed: Carbon EA
Open Season Ubisoft
Rayman Raving Rabbids Ubisoft
Red Steel Ubisoft
SpongeBob SquarePants: Creature from the Krusty Krab THQ
Super Monkey Ball: Banana Blitz Sega
Tony Hawk's Downhill Jam Activision
Trauma Center: Second Opinion Atlus
Wii Sports Nintendo

Tr0n ::

Se ena cool novica in verjetno zadnji argument, ki me je preprical, da bom pocasi vstopil v svet konzol z Nintento Wii. :)

Nintendo Confirms Free Online Play For Wii

Tr0n ::

Wii will retail for around $170

Zgleda bo zadeva se cenejsa, kot sprva nacrtovano.

Raziel ::

Že komaj čakam, na to zadevo. Samo če smo do zdaj potrpeli bomo te 2-3 mesece še tudi.
Bolj bi me edino zanimalo dobavljivost konzole, ker že vidim da bo stvar razprodana

Hux ::

strictom si ze slisal za G7 ali MX1000 misko. Sledna ma sicer slabso brezicnost a je baje vseeno dovol dobra za mis torej? Brezicna tehnologija vsekakor obstaja ce je dovol dobra za miske kjer je najbol vazno ce majo lag al ne.

Ce bi moral zbiral bi vsekakor PS3 kupo ker nemaram marija in podobne otrocje sare. Nasreco nebom dobenga :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

Raziel: Zadevo bo baje dokaj hitro imel Müller, ki ze sedaj skrbi za Nintendo stuff.

Hux: Kot vidis po launch naslovih (FarCry, COD3, NFS, Red Steel,...) ne bo na Wiiju samo Mario kiddie stuff. ;)

Kar je seveda glavna zadevica pri tem je Wii Controller, ki ima vec senzorjev gibanja in v bistvu aktivno sodelujes pri igranju iger, ki ta kontroler izkoriscajo. Jaz se posebaj cakam na Wii Sports in igranje tenisa. ;)

Takole pa zgleda tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Hux ::

To je bedarija. Ce hocem tenis spilat tak grem ven na igrisce.
Nekdo ko spila na to proti enemu na tipkah bi zgubo kr hitro ker bi se zmantro lol.

Sablanje edino bi blo bol interesantno. Streljacina? hm nevem ker tesko meris v luftu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Soniux ::

Mislim da mi ne uide, bom ze zacel daja dnar na stran!

Matek ::

strictom:

Nintendo se še dolgo ne bo mogel primerjati z gigantom Sonyjem.
Mhm, zato pa v bitki prenosnih konzol Nintendo gladko zmaguje (DS > PSP).

Enostavno ni tehnologije ki bi omogočila dovolj hitr brezžičen prenos in potem še obdelava teh podatkov s tega daljinca(?).
Heh, a si pozabil, da ma Sonyjev kontroler tudi vgrajene senzorje gibanja in je tudi brezžičen...

Hux:
To je bedarija. Ce hocem tenis spilat tak grem ven na igrisce. Nekdo ko spila na to proti enemu na tipkah bi zgubo kr hitro ker bi se zmantro lol. Sablanje edino bi blo bol interesantno. Streljacina? hm nevem ker tesko meris v luftu.

Zakaj pa ne greš ven v avto in na dirkališče, namesto da igraš gran turismo? In zakaj se igre kot PES in FIFA tako dobro prodajajo, če pa je za igranje fuzbala rabiš sam eno žogo in malo travnate/asfaltne površine? Slabi argumenti...

Kar se tiče utrujenosti - z zadevo lahko poljubno mahaš, tudi če bi si občutljivost miške nastavil na zelo majhno vrednost, bi jo moral vleči čez celo mizo in bi se utrudil. To, da posnema naravno gibanje, še ne pomeni, da bo treba enako močno udarjati in delati enako dolge gibe. Saj tudi recimo volani za PCje (razen najnovejših) ponavadi podpirajo zgolj rotacijo za 180 stopinj v vsako smer, čeprav je to v avtu čisto drugače.

Tezko je merit v luftu, heh, čudno da se potem pištole tako prodajajo, bi se ja raje streljali s pripravami v obliki joypada, je lažje merit. :P
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

roli ::

Če bo cena dovolj nizka pri nas ga zagotovo kupim.Samo na TVju mi bo zmanjkalo vhodov:D .Ampak poleg Xboxa bi se pa lepo prilegal.Tale kontroler izgleda super.Čeprav me spominja na tiste stare (morda ne tako stare,ker imam dva kompleta še doma:D ) video igre kjer si imel pištolo pa si streljal race.Sicer pa sem v enem PCFormatu bral test miške z katero si tudi lahko mahal in je dobila dobro oceno.
http://www.r00li.com

klemen22 ::

Ce bi moral zbiral bi vsekakor PS3 kupo ker nemaram marija in podobne otrocje sare.

Bedasta izjava dneva. Pa si ti kdaj igral kakšen Mario 64 ali Mario Sunshine? Če ti je ta stuff otročji potem res ne vem o čem govoriš. To so igre ki ti nudijo izziv in to ni nekaj v stilu povprečnega PC naslova ki ga končaš v 5 urah brez da kdaj umreš v igri (COD2 ipd). Pod "otročjo" grafiko (če temu tako lahko rečemo, no ko je ven prišel Mario 64 za Nintendo 64 je bila igra najlepša daleč naokoli grafično) se skriva res prefinjena igra. Ki nudi precej izziva.
Da o kakšnih Zeldah ne govorimo. Sicer pa za Ninetndo Gamecube dobiš recimo Resident Evil 4 ki je pa res uber hard špil!
Pač samo komentiram da ne bi kdo nasedal zgoraj citiranemu stavku ki enostavno ne drži! Jaz se že veselim novega Mariota ki zihr pride na Wii! Pomoje spet ena od iger leta.
Če pa en maraš 3d ploščad pa ni Mario kriv saj imaš na voljo še veliko število naslovov po zate "resnih igrah".
;)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Hux ::

MadManMato: Ker stane denar, rabis licenco in dirkalno cesto ecetera, za fuzbal pa prav tak se lahko gres v klub zato oz nebrcas zoge v steno ko spilas ampak na tipke kar pomeni racunalniska igerca.
To je tak kot da reces vsedi se v jugeca pa pelji 120 po avtocesti in prehiti vse kaj plazi po desni in si pac misli da mas ferarija. :\

Na filmu vidis kak 4 stojijo pa gledajo na verjetno en monitor pa kr nekje po luftu merijo. Ti bos tudi gledal levo na monitor in mero desno v steno pa pricakoval da bos trofo kaj? Be my guest!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

klemen: mario lahko ti kr sam igras hvala lepa lol.
Skaci okrog ko jogica ce ti pasejo tote otroske igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

klemen22 ::

mario lahko ti kr sam igras hvala lepa lol.

No ja glede na to da je ena najbolj prodajanih iger ko pride ven potem je takih ene par milijonov. Sicer pa: če nisi igral kakšnega Mario Sunshina potem ne veš o čem govoriš.
Škoda ker se nisi usedel še na kakšno Mario Kart. No naj ti povem da premore več zabave kot vsi NFS skupaj zadnjih let.;)

Skaci okrog ko jogica ce ti pasejo tote otroske igre.

Pa razumeš da to NISO otroške igre. Precej LAŽJE in HITREJE boš obrnil vsako novodobno 3d streljačino. No naj ti povem da skakanje tukaj je le eden od elementov. Saj v COD2 in podobnih pa samo sprožilec pritiskaš pa tipko za reload.;)
No res si objektiven da Nintendo oceniš po ENI sami seriji iger. Ko boš igral Resident Evil 4 se pa oglasi tukaj pa pametuj. Naj ti povem da je zagotovo to umetnost od igre.
Pa še nekaj: če novega Mariota ocenjuješ na podlagi prvega Super Mario Brosa potem vedi da je tukaj svetlobna leta razlika. Čeprav nudi tudi prvi mario veliko izziva in čudovito igralnost.

Aha še moje mnenje da ne bom samo izpodbijal krivovercev:
Če bo cena Wiija solidna (glede na to da nima diska + potreba po nakupu memory cardov) bo moj. Pa tudi 15k sit mi ne bo problem dati za igrico kakršna bo nova Zelda ali Super Mario saj oba nudita na ure in ure igranja (za razliko od povprečnega generičnega PC naslova).
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Tr0n ::

Fora pri Nintendu je, da niti ne meri na neko high-end grafiko in CPU, kot jo bo imela nabildana (in IMHO zelo grda) PS3 skatla. Gre se za simple in enostaven fun za vso druzino z nekaj svezimi idejami.

In svezina = good.

klemen22 ::

Ja tako je. Nintendo je postavljal mejnike z močjo Hardweara nekje od Nintenda 64. Potem so se pač konkurentje osredotočili na bildanje, Nintendo pa pač, hja na "inovativnost".
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

flipflop ::

Maš konzolo za gledat al za uporabljat. Jst bom vseeno počakal na PS3, da vidmo kaj bo.

klemen22 ::

Pač počakati bo treba kakšna bo bera iger. In tu ima Xbox360 že kar lepo prednost. Jaz si bom verjetno omisliv kar vse tri, zakaj?
PS3: Devil may Cry, GT, God of War, Tekken,...
XBOX 360: odvisno kakšen bo novi Halo in Gears of War, kakšna pretepačina, GTA4 ...
Wii: Mario, Zelda, kakšna inovativna igra v smislu nadzora s tistim daljincem ..
Seveda ko cene padejo in ko se nabere nekaj res dobrih špilov. To se zgodi enkrat 2 leti po releasu. Takrat bodo tudi cene precej boljše
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

opeter ::

Bom videl, kako in kaj in mogoče bom kupil en takšen Wii. Meni je zadevca vedno bolj simpatična. Če zdaj samo zamislim, da moraš za nove igre pri PC-jih skoraj vsako leto menjat (vsaj grafično), potem je nakup konzole res najbolj posrečeno. Igre se za dotične modele izdelujejo vsaj 6-7 let.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

klemen22 ::

Ja to je res. Čeprav naj bi bil PS3 na trgu vsaj ene 9 let če ne več. To bo super. Počakaš 2-3 leta ko cene padejo za ene 40%. Nabaviš za ceno ene grafične kartice srednjega razreda ter si s špili preskrbljen še 5-6 let. Superca
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tr0n ::

PS3 bo predvidoma precej draga. Varianta z 60 GB diskov cca. $600, kar je ze cena solidnega PC sistema. V primerjavi bi naj Wii stal po zadnjih podatkih le $170.

strictom ::

Hux:
strictom si ze slisal za G7 ali MX1000 misko. Sledna ma sicer slabso brezicnost a je baje vseeno dovol dobra za mis torej? Brezicna tehnologija vsekakor obstaja ce je dovol dobra za miske kjer je najbol vazno ce majo lag al ne.


Sem imel MX1000 in ugibaj kaj se je zgodilo in zakaj? Zamenjal za MX518, ker je preveč legirala.

MadManMato: Že, že, da bo imel PS3 brezžične veseleploščke™, ampak poglej pri obdelavi podatkov. Wii bo ime svašta nekih senzorjev pa motion detektorjev notri in preden bo zadeva obdelala info bom jaz za 10ms naprej :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

strictom: Lahko podas kaksen link, kjer je folk, ki je ze igral na Wii porocal o lagu in slabo odzivnostjo WiiRemote?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

strictom ::

Nobenih linkov ni potrebnih za to. Poštudiraj malo. Pri navadnem gejmpedu samo sprejme info al je bla tipka pritisnjena al ne, pri Wii pa more še obdelat (pomojem) en zajeban algoritem, da stvar ve za koliko se je premaknilo v levo, desno, gor, dol, hitrost, ... Preveč faktorjev je vključenih v samo stvar da bi bile možne neke hitre reakcije.

sicer pa bomo vidli, ko bo izšla.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Raziel ::

No jaz pa bom kar tak reku da z strictom se brezveze prepirat ker se že od daleč vidi da je sony fanboy in z takim človekom pa se nemoreš noramlno o drugih konzolah pogovarjat

Glede Wii

v tem trenutko na Games Convention v Leipzigu je konzola tudi dostopna, res da samo novinarjem, samo iz tega upam da bo malo več mnenji na netu od drugij ljudeh ne samo od tistih ki so bili na E3 v LA.
In sam Nintendo je rekel da bo konzola tik pred izidom dostopna vsem za poskusit, vsaj v nemčiji pri nas pa je spet druga zgodba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Raziel ()

Tr0n ::

Na spodnjem linku si lahko pogledate 24 minut materiala in sicer Wii + kontroler v akciji. Ogled priporocljiv. :)

http://media.games.ign.com/articles/693/693580/vid_1657122.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

klemen22 ::

Ma spet nekaj serjete o lagu. In to brez da bi sprobali. Jočite potem ko boste imeli to dejansko v rokah. Če bo lag minimalen ne vem kaj vas motim. Sploh pa verjetno en bo glavni namen konzole poganjanje Enemy Territorya in podobnih iger kaj?:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tr0n ::

I'm fucking sold! :D

That is all.

jamiroq ::

fyi: 3rd party igre ne bodo imele on-line igranja vse do 2007 ( klik), tj. nič mpja za far cry, call of duty 3, etc...

Tr0n ::

Fury ::

Jest sem probal Wii-ja na sejmu v Leipzigu in je fu**ing zakon!!! Res.. ne mores verjet :) Grafika sicer ni neki huda ampak je tok kul spilat da sploh ne vids grafike ampak cist not pades :) Tam sem skor stant razbil ko sem skaku pr tenisu... :D Se dobr da ni blo za javnost odprt k ne bi niti zravn prisel :)

Jest ga kupim takoj.

Tr0n ::

Lahko poves malce vec o odzivnosti kontrolerja in kako zadeva deluje v praksi?

Tip na posnetku je omenjal probleme, ker je vcasih sel curzor ven iz sredine oz. focusa, ampak da je zato bila kriva blizina TVja.

matjash ::

V kratkem načrtujem nakup xbox360 za streljačine me pa definitivno prepriča nintendov kontroler in način igranja tako da ga bom zaradi zmerne cene verjetno enkrat v prihodnje tudi nabavil. Mislim pa da bodo tudi druge konzole zdaj začele z preučevanjem možnosti o podobnih kontrolerjih, tako da je prav mogoče da se bo kot dodatek znašlo kaj takega tudi pri xbox360 ali PS3. Pri igrah pa nikoli ne ocenjujem grafike ki je zame če procentualno povem o odločanju za nakup igre le kakšnih 20-25% bolj mi je pomemben dober gameplay, zgodba in možnost preigravanje igre brez hitrega naveličanja.
... bolje pozno kot nikoli.

klemen22 ::

preučevanjem možnosti o podobnih kontrolerjih

No sej v bistvu ima Sony Eyetoy in tisto ko kitaro špilaš in podobno. Pač drugačna interkacija igralca z TVjem.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mufo ::

mene pa zanima kolk bo kej cena taga nintenda wii? kr pošten zgleda...

Tr0n ::

Bo znano 14. oz. 15. septembra. Predvideva se okoli 200-250 evrov.

klemen22 ::

Verjemite da pri nas ne bo pod 60 jurjev, grem skoraj stavit. Že gamecube je na začetku stal če se ne motim 59.999 sit. Tako da to zagotovo ne bo manj.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tr0n ::

Ja, okoli 60k bo verjetno.

tiborrr ::

Vzhodni Rajh anyone? 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi rezultati boja konzol

Oddelek: Novice / Konzole
454879 (3119) G-man
»

PS3 dogaja(nja) in Sonyjeve izgube pri tem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
16714709 (11395) Pesimist
»

Pusti službo, da lahko dobiš PS3 (in jo raztelesiš) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
10511030 (8633) @LOL
»

Uradne informacije o izidu Nintendo Wii

Oddelek: Novice / Konzole
195389 (4862) Tr0n
»

E3: Sony vs. Nintendo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
539930 (8629) PrimozR

Več podobnih tem