» »

Predvajanje 720p in 1080p posnetkov

Predvajanje 720p in 1080p posnetkov

dunker ::

Lep pozdrav vsem skupaj!

Imam računalnik s sledečo konfiguracijo: Core 2 Duo T7100 1.8 GHz, 2 GB DDRam, GeForce 8600M GT 512 MB, 160 GB 5400 RPM disk.

720p posnetki se mi občasno malo zataknejo, ravno toliko, da ni prijetno gledat, ker ne veš, kdaj bo spet za sekundo zaštekalo ... 1080p posnetki so res negledljivi.

Ali obstaja kakšna varianta, da bi to težavo odpravil? Zasledil sem nekaj o CoreAVC dekoderju, ki naj bi bil dosti bolj učinkovit (čeprav je prikazana slika potem nekoliko slabša). Torej, a imam kakšno opcijo povsem gladkega predvajanja 720p videa, ali celo 1080p videa? Je problem predvsem v procesorju?

Najlepša hvala za odgovore! :D

blackbfm ::

In zakaj ne probaš coreavc? Sicer bi pa pomoje tako ali tako moralo lepo predvajat (z normalnim kodekom in kvalitetnim playerjom). Meni je na celeronu 720p tekel brez zatikanja, ampak s coreavc:P

BaRtMaN ::

Posodobi gonilnike za grafično karto. Če bo še vedno prihajalo do zatikanja lahko poskusiš tudi s CoreAVC, ki pa je plačljiv.

Tr0n ::

Ali pa Media Player Classic Homecinema z internimi filtri. DXVA bi tudi znal delat na Geforce 8600.

dunker ::

Iz odgovorov ni čisto razvidno, ali naj bi moja konfiguracija brez problema morala poganjati 720p ali celo 1080p?

Bom poskusil Media Player Classic Homecinema in CoreAVC ... DXVA je neke vrste pospeševanje dekodiranja s pomočjo grafične kartice? Ga moram na kakšen način posebej omogočit?

paljer ::

Downloadaš Media player Classic Homecinema.
Paziš, da nimaš nobenega kodeka instaliranega.
Pod options/output označiš EVR custom pod directshow video in obkljukaš še lock back buffer in bi moralo delat.

Okapi ::

>Ga moram na kakšen način posebej omogočit?

Ja. Zguglaj kakšen faq o DXVA, MPC Homecinema in tvoji grafični kartici.

Na gladkost predvajanja vplivajo tudi razni programi, ki v ozadju odžirajo procesorju moč (protivirusni ...). Vse izklopi, pa disk defragmentiraj, tudi to se pozna.

Drugače pa 720p bi ti moralo gladko predvajati, za 1080p je pa odvisno od posameznega filma (bitratei se kar razlikujejo).

O.

jan01 ::

Zloadej najnovejšo verzijo mpc home cinema. http://www.xvidvideo.ru/component/optio...

dunker ::

Hm, zdaj sem defragmentiral obe particiji na disku ter downloadal MPC Home Cinema ... 720p dejansko sedaj v veliki večini primerov deluje povsem gladko, za 1080p pa nimam kakšnega upanja, npr. tisti Presto Rabbit 1080p se blazno zatika. Šment.

Hvala za vse informacije!

pierch ::

Tukaj je en zelo dober tutorial kako nastavit MPC HC, da deluje DXVA. Tam so tudi opisani razni problemi, imas pa tudi testne 720p in 1080p videote.
http://nunnally.ahmygoddess.net/watchin...

Sicer nimam laptopa in vec al manj gledam 720p, ampak z uporabo NVIDIA 9800gtx+ gre redko cez 5% CPU usage, v vecini primerov je do 3%.
Pierch

Opkow ::

Ce se ne motim, naj bi bile minimalne zahteve za 1080p video vsaj dvojedrnik 2.2 GHz. Ne me pa drzat za besedo.

Tr0n ::

Cudn tale tutorial. Pravi, da moras eksplicitno blockat ffdshow video decoder, ce ga imas instaliranega. V bistvu sploh ne rabis packov, ce uporabljas interne MPCH filtre.

jan01 ::

Ne rabiš pod external filters nič dat ffdshow pod block. Internal filters imajo prednost! Ne vem kaj kvasite s toturiali, če pa privzeto brez nastavljanja dela

RauL ::

Ce se ne motim, naj bi bile minimalne zahteve za 1080p video vsaj dvojedrnik 2.2 GHz. Ne me pa drzat za besedo.


Tako je, jaz imam Intel E4500 2.2 in uporabljam MPCH...1080p mi dela brez težav.

pierch ::

Cudn tale tutorial. Pravi, da moras eksplicitno blockat ffdshow video decoder, ce ga imas instaliranega. V bistvu sploh ne rabis packov, ce uporabljas interne MPCH filtre.

Ja, ne rabis sploh nic. Uporablam samo se Haali Media Splitter, ki naj bi bil boljsi od internega splitterja.
Pravkar stestiral 720p in 1080p movie z VLC in z MPCHC(DXVA):




















Movie VLC MPCHC(DXVA)
The.Shawshank.Redemption.1994.720p.BluRay.x264-SiNNERS.mkv 17%-30% 3%-8%
The.Shawshank.Redemption.1994.1080p.BluRay.x264-CiNEFiLE.mkv 36%-55% 8%-20%


CPU: E8500
GPU: GF9800gtx+
PS: nevem zakaj naredi toliko praznega prostora med HTML kodo in textom :)
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

damjan1980 ::

Ce se ne motim, naj bi bile minimalne zahteve za 1080p video vsaj dvojedrnik 2.2 GHz. Ne me pa drzat za besedo.


Tako je, jaz imam Intel E4500 2.2 in uporabljam MPCH...1080p mi dela brez težav.


oba živita v zmoti. Moj c2d 1.7 ghz prebavlja 1080p. sicer ne z lahkoto, ampak ga :)

bluefish ::

še moj stari athlon 64 ga je predvajal s CoreAVC, zatikalo se je le ob ff.

biasko ::

Mene pa zanima zakaj mi pri nekem BlueRay filmu z CoreAVC v Media Playerju procesor kuri 10%, imam namreč Core 2 Duo 2.8,
Pri drugem filmu ki je isto 1080p pa 60%. Potem sem poiskusil še MPC in požre 25% procesorja. Imam mogoče kakšne čudne nastavitve? Imam grafično Geforce 9400.

Nekak sem ugotovil da MPC res požre najmanj procesorja. Pa mi ponudi tudi najboljšo kvaliteto slike? Ker sem bral, da CoreAVC to počne najbolje.

hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456034 (3207) zavajon
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628068 (6393) gibaj
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116996 (9881) GrimReaper
»

(ne)predvajanje HD 1080p mkv z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
152585 (2194) gujo14
»

HD šteka, kaj mi manjka?

Oddelek: Kaj kupiti
383514 (2285) eg0ist45

Več podobnih tem