» »

disk in vedno znova podrta particija

disk in vedno znova podrta particija

Nextor ::

Pozdravljeni!

Imam eno šlatlo, na kateri se vedno znova podira particija "c", se pravi, ko ponovno nameščam windowse, se tam, ko lahko brišem & ustvarjam particija pod c particijo namesto NTFS oznake izpiše zraven "Unknown". Kaj bi to bilo krivo? Bad sektorji na disku? Je disk za vržt stran ali se da kako popravit?

Diska pa je WD500AAKS / 500GB / SATAII

mtosev ::

testiraj disk z WD diagnostic tool
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dragana ::

Je windows vsaj verzije XP SP1? Brez SP1 ali več ne moreš ob instalaciji delat particij na SATA diskih.

Nextor ::

Windows je original XP SP3, v biosu je nastavljen sata native na IDE, finta je v tem, da se je to zgodilo par krat v mescu dni. Virusi po vsej verjetnosti ne morejo bit krivi, saj je bil celi cajt nameščen KAV 2009 z originalno licenco in tudi osebek, ki uporablja računalnik, ga ne uporablja zakaj druga, kot za občasno gledanje posnetkov na youtubu in čekiranje gmaila.

tony1 ::

Daleč najmanj jebanja: backup podatkov in vrži disk stran.

blackbfm ::

Mogoče je fuč kontroler na plati. Bi blo pametno probat disk še na kakšnem drugem kompu.

svecka ::

Pri meni se je tudi paticija sesedala....vse se je začelo ko sem dobil hud trojnec, ki mi je skorajda uničil windowse. Disk sem imel razdeljen na dva dela in vedno se je druga paticija sesedla...sem poskusil z raznimi programi, da bi obnovil MFT brez uspeha, edino kar sme lahko naredil kupil nov disk in recoveral podatke iz izgubljenega diska.
To sesuvanje se je še kar ponavljalo na primarnem disku, tako da sem na koncu pustil drugo paticijo nedodeljeno. Zanimivo je da se mi je stvar enkrat ponovila tudi z novim diskom, kjer se je spet sesula sekundarna paticija. Spet MFT. In spet nisem mogel obnoviti MTF. Res čudno...no sedaj pa nimam problemov že ene 6 mesecov.
ČE se ne motim, so se napake mi začele ko sem resetiral bios in sem pozabil izključiti RAID kontrolnike.


EDIT: diske pa imam WD500AAKS (nov) in WD2500KS (star)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjen trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
3026385 (24984) Wolfman
»

.msi....kako v drugo mapo?

Oddelek: Programska oprema
9817 (721) joze67
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910105 (6278) kmetek
»

Norton Ghost

Oddelek: Programska oprema
373439 (2669) smirnof
»

norton utilities 2002

Oddelek: Programska oprema
6957 (846) Predator

Več podobnih tem