» »

Pokvarjen trdi disk

Pokvarjen trdi disk

Mare3 ::

LP zanima me samo če obstaja kako podjetje ali trgovina ki odkupuje pokvarjene trde diske?

popster ::

Odkupuje ne, popravlja ja.

Mare3 ::

Aha katera pa in kakšne so cene popravila?

bluefish ::

Kotar recimo. Diagnostika napake je nekaj čez 20EUR, potem pa ti pošljejo oceno popravila.

huek111 ::

Pri sedajšnjih cenah, ne bi pokvarjenega diska ne prodajal, ne kupoval in ne popravljal(razen, če so na njem neki grozno pomembni podatki)!

KTr1sk ::

Ima kdo izkušnje z reševanje podatkov, crknil mi je tale trdi disk
http://www.solo.si/en-si/computers-1008...
HITACHI model: HDT721010SLA360
računalnik diska ne zazna v biosu oz nikjer, probal sem tudi že v drugi računalnik in brez uspeha

Na disku bi samo rad rešil fotografije ki sem jih shranjeval zadnjih 5 let, če se ne da rešit bom ob vse slike, torej kje to rešujejo, (ne rabim da ga popravjo, samo da rešijo podatke iz mape FOTOAPARAT)
Gledal sem to stran
http://www.resevanje-podatkov.net/trdi_...
in ni zapisano cene, kje se splača in koliko stane da rešijo podatke, hvala za odgovore
lp
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

hojnikb ::

Zdej če ti ga ne zazna je možno da je šlo vezje...


Sicer pa nesi ga kotarju pa ti bojo oni povedal.
#brezpodpisa

_Denny_ ::

ni poceni, cenik reševanja imaš tu - http://www.maitim.tag.si/cenik.html

je pa Maitim po mojih informacijah edina slovenska firma, ki ima najnaprednejši laboratorij
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

KTr1sk ::

Torej tukaj tale Kotar?
http://www.kotar.si/
je možno da je šlo vezje, čeprav se sliši disk se vrti ko roko gor položim čutim da "dela"
Ve kdo koliko približno je cena da rešijo podatke oz. samo eno mapo kjer imam svoje stvari
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

opeter ::

Od nekaj deset evrov, do nekaj tisoč. Zakaj ne pošlješ povpraševanje?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Če se plate vrtijo, potem stroški obnove podatkov v povprečju niso visoki (no, relativno gledano). Skratka, pošlji povpraševanje, pa boš dobil točno cifro. Seveda pa pod 100€ ne računaj (nekako najmanjši znesek obnove, ki zahteva le uporabo programskih orodij).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

KTr1sk ::

Moj pokvarjen disk
Hitachi 1TB 3,5 moedel: HDT721010SLA360
sem iskal kje bi kupil identičnega ker bi samo spodnja vezje-ploščo probal zamenjat če je crknilo, ker se sliši da se plošče vrtijo in ga noben bios ne prepozna
in sem najdel in kupil na ebayu

...


...


ampak kot vidite spredaj ima enake števliko,
spodaj pa kjer sem obkrožil nima enako!

Sem pa takoj sprobal in zamenjal spodaj ploščo in ni delalo, zdaj sem pa v dvomih ali sta ali nista enaka diska še naj iščem in najdem enakega in bo mogoče delalo ga prepoznalo?
Ali mora biti do potankosti enako vezje spodaj, ker model je isti in sem mislil da bo mogoče delalo, iz Ebaya disk katerega sem kupil dela..prepozna..že shranjujem podatke gor, če pa dam pokvarjeno spodnjo ploščo na delujoč disk pa ga tudi ne prepozna!

Če ima kdo Hitachi 1TB 3,5 model: HDT721010SLA360 bi prosil, če lahko sprobava zamenjat spodaj ploščico če ima identično kot je moja, tista slika je prava ki ima označena z rdečo ima dva čipa in ne enega!
HVala
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

zee ::

Leta nazaj si lahko zamenjal vezje na IBM-ovih DeatStarih, vendar so se morale vse stevilke ujemati. Verjetno je tu podobno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Spajky ::

Problem tu je rev.XXX številka tiskanine! To je pomembno! Kot vidiš nista enaki tiskanini, četudi za enak model diska!¨Bo treba nabavit identično revizijo.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

KTr1sk ::

Spajky je izjavil:

Problem tu je rev.XXX številka tiskanine! To je pomembno! Kot vidiš nista enaki tiskanini, četudi za enak model diska!¨Bo treba nabavit identično revizijo.

in kje točno piše ta rev.xxx številka, spodaj na tiskanini? Vem da nista enaki in verjetno bom zelo težko najdel
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

AngelOfDeath ::

MLC številki nista isti ?
edit: Slovnica

KTr1sk ::

AngelOfDeath je izjavil:

MLC številki nista isti ?

ne nista, ti številki morata torej biti enaki?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

AngelOfDeath ::

Da in še velikost trdega diska mora biti ista... Vsaj tako bi naj bilo :)
edit: Slovnica

KTr1sk ::

i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

AngelOfDeath ::

http://www.dataclinic.co.uk/ibm-hitachi...


poglej če so iste cifre. Si naložil premalo sliko od tvojega diska...
edit: Slovnica

weber ::

Mene pa zanima kako bi preveril ali imam pokvarjen disk... namreč windowsi se mi sesujejo in mi nalaga startup repair, nevem kaj bi to pomenilo sem naložil windowse najmanj 5x (homepremium,starter) zgleda v windowsih ni problem, ram tudi ni problem ostane samo še disk? ali obstaja kakšen program s katerim bi to lahko preveril? hvala za pomoč
lp

hojnikb ::

crystaldiskinfo
#brezpodpisa

Hayabusa ::

nurank ::

Zdravo, na mojem prenosniku se je pokvaril trdi disk in zanima me, če računalnik lahko funkcionira brez njega in če ga je mogoče nadomestiti z zunanjim diskom in tega uporabljati kot primarni disk, se pravi nanj naložiti windowse in vse ostalo?
hvala

...:TOMI:... ::

Zakaj ne kupiš novega diska? Saj se dobijo od recimo 40€ dalje.

Sistem lahko poganjaš celo iz USB ključka, vendar ni praktično, če ti nekaj štrli ven.
Tomi

nurank ::

Serviser govori o 100 evrih in glede na to da gre za starejši računalnik se mi že bolj splača kupiti novega, štrleč usb bi bil pa le začasna rešitev da ne kupujem na silo.

...:TOMI:... ::

100€ je močno pretirana cena. Menjaj serviserja, saj je oderuh na kubik. Seveda bi on rad zaslužil; na menjavi diska ali pa s prodajo novega računalnika, ker se obstoječega "ne izplača" popraviti, ker stane 100€, nov računalnik pa pri njemu stane 500€, v sosednji trgovini pa 400 ali manj.

Še ceneje rešiš težavo, če kupiš rabljen disk, vendar vprašanje, kdaj bo crknil.
Tomi

Brias ::

nurank je izjavil:

Zdravo, na mojem prenosniku se je pokvaril trdi disk in zanima me, če računalnik lahko funkcionira brez njega in če ga je mogoče nadomestiti z zunanjim diskom in tega uporabljati kot primarni disk, se pravi nanj naložiti windowse in vse ostalo?
hvala



oznaka prenosnika

nurank ::

ok najlepša hvala za info. bom upošteval nasvet:) lp

Brias je izjavil:

nurank je izjavil:

Zdravo, na mojem prenosniku se je pokvaril trdi disk in zanima me, če računalnik lahko funkcionira brez njega in če ga je mogoče nadomestiti z zunanjim diskom in tega uporabljati kot primarni disk, se pravi nanj naložiti windowse in vse ostalo?
hvala



oznaka prenosnika


hp compaq 6720s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurank ()

fosil ::

Nov disk dobiš za 40 EUR - na primer tukaj
Menjava ni težka, moraš pa potem na novo naložit windows in vse programe

Cena 100 eur je verjetno nov disk in nalaganje win in vseh programov.

Načelno bi šlo tudi brez diska, če bi uporabil kakšno linux varianto.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Wolfman ::

Zdravo.
Jaz imam pa tri WD500AAKS in enega sem ponesreči skuril. Zanima me, če dobim identičen PCB, je možno potem povoziti podatke na novem PCB-ju s podatki iz drugega diska in bo potem delovalo?
Bral sem namreč, da ti vsebujejo še druge zadeve, kot so SMART info ipd, in zato, če ti že uspe zamenjati, ga računalnik ne zazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wolfman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napaka diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
7634 (437) hojnikb
»

Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5123133 (9233) darkolord
»

Popravilo trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
111592 (1265) Miha 333
»

Zamenjava elektronike diska!

Oddelek: Strojna oprema
161490 (1001) MIHAc27
»

Problem z diskom 1TB

Oddelek: Strojna oprema
82656 (1746) bibip

Več podobnih tem