» »

CSS...problems...

CSS...problems...

cahahopie ::

Vprašu bi ..če je sploh mogoče uporablat margin-left z tabelami? Na w3schools piše da je ot o.k. A res gre samo za pragrafe? Sam če vnesem pragraf znotri celice mi nardi placa za dva entra.. blak! Če pa paragraf vnesem odzun tabele...pa spet ni nič. Grr... če napiše v style celice je isti šmorn -> nič.
Some advice?

Highlag ::

Kaj bi pa rad dosegel?

Da je v celici tekst odmaknjen od roba?

Malo opiši:8)

markz ::

paragraf je cisto kul znotraj celice samo moras nastavit vse margine...
lahko gres posebaj margin-left, margin-top, margin-right, margin-bottom ali pa das margin: 5px 5px 5px 15px (top, right, bottom, left)...

torej ce das <p style="margin: 0px 5px 5px 10px"> ne bos imel dvojnega presledka...

pa se nekaj...
finta je v tem, da das znotraj celice en sam paragraf, znotraj tega pa pises tekst, ki ga delis v vrstice z brji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: markz ()

cahahopie ::

Čuj...a gre pa ne, da bi pa dal pred začetkom tabele paragraf in bi stvarca mergala ves tekst znotri celic in ga na koncu zaključo? Ker ot bi bilo prav fino...

Pa povej mi še zakaj hudirja nočejo delat % znotri margin?
Piše, da bi mogl in jaz delam tko (vsaj mislim) pa ne dela.

.neki { margin: 0px, 2%, 0px, 2% } ???

Zgodovina sprememb…

alesrosina ::

zakaj ne probas z
? ti ne nardi tok presledka.

markz ::

ne, paragraf mora biti znotraj td-ja... se takrat so neke cudne fore z netscapeom... pa splos se probaj odvadit mesat relativne in ekzaktne vrednosti... najbolje je, da imas vse fiksno definirano, ker potem res zgleda tako kot zelis...

no, vse je sicer odvisno od konkretnih zelja...ampak...

cahahopie ::

Glejte imam sedaj tudi problem z kompatibilnostjo strani z drugimi browserji.
Ta sredinska celica tabele kjer se nahaja vsa vsebina mi zafrkvava z barvo. Barva je določena z RGB. V IE 6 je izgled o.k. V Mozilli verzije 0.9.9 je ta celica črne barve.. kar real sux. V Operi 6.01 pa je bele barve. Dosedaj še nisem uspel ugotovit kaj je narobe!! Hilfe! :D

darh ::

ti prlep klele kodo, pa ti bom pomalgal... na pamet je brezveze strelat v prazno
Excuses are useless! Results are priceless!

Loki ::

probaj nastaviti barvo z hex ali imenom.

cahahopie ::

Ja.. takšen je zapis za tisto celico v header.php
<td class="brezcrt" rowspan="2" width="75%" align="center" valign="top" bgcolor="<?=$alt4?>">
in se nato zaključi z </td> v footer.php
S tem, da je $alt4 barva, ki je definirana v config.php in je takole zapisana $alt4 = "RGB(114,114,114)";
Barva body-ja je enaka tej, ter barva celotne tabele je enaka tej... pa vseeno prikaže črno v Mozilli in belo v Operi (če slučajno ne bi blo barve).
Torej?! WTF is wrong?

P.S. Sem probal z imenom. Torej bgcolor="grey" ... in je v IE pokazal zeleno barvo. Mogoče zato, ker je nasploh barva tabele enaka tisti od prej. V Mozilli in Operi pa sedaj dela normaln. Sam žal tako ne more ostati. V hex pa tud ne vem kak naj to pretvorim. Edino če bi ofnu DM in vnesu sliko in nato nekako.. naprej...

Zgodovina sprememb…

darh ::

čačkahopka.. tole kr ti delaš pač ni CSS... tole je plain old html... im BGCOLOR atribut AFAIK požre samo hexadecimalno vrednost barve...

kar si ti naredu se da napisat tud tkole, če bi rad mel CSS definicijo:

<td rowspan="2" class="brezcrt" style="width: 75%; text-align: center; vertical-align: top; background-color: <?=$alt4;?>">
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

čaja: HEX koda od te tvoje barve je: #727272

x: Zakaj bi tam dajal style=..., če že ima definiran class="brezcrt" in za to že najbrž kako CSS definicijo kje prej napravljeno. Tisto bi moral potem tam samo še dodati.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

dejejte kokr cte.. ce se ne mislte mojih standardov drzat, pol pa neč 8-) :D
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Ee.. to pa ni fajn. Rc-car kak pa si zvedu hex od moje barve? Mislim če maš kak profi način. Ker barve določam direkt iz Photoshop 5, ki še ni NET verzija...s tem, da seveda pazim, da izklopim monitorske barve.

In kdaj lahko RGB uporabljam? Pr bgcolor...ne?

rc-car ::

Its rc-car

Drgač sem pa na roke zračunal >:D

... ja veš da... upali en program, ki ti ob barvni paleti pokaže RGB in HEX kodo. To znata recimo Photoshop in pa Paint shop pro (ta nove verzije, za starejše nebi vedu)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

No sj itak tak počnem.... morda veš kak pejđ, ki ti malo opiše na katerem browserju kaj dela in na katerem ne? Drgač pa bom kr odjadru na Doodle...
Thx!

rc-car ::

Včasih vem, da je veliko pisalo na w3schools.org, sam zdej že dolg nisem obiskal strani..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Loki ::

mogoce CSS specifikacija?
ce hoces, mi poslji mail in ti posljem kompletno CSS 2 specifikacijo (.PDF format; Cascading Style Sheets Level 2; CSS2 specification) - by W3c

Ziga Dolhar ::

topystyle (www.bradsoft.com) ti dokaj v redu pove podporo za vsak css property.

darh ::

kar luštna ta zadeva.... sam se mi zdi malenkost nerodno met še en enitor samo za CSS poleg UE odprt.. mam rajš samo UE pa PDF od CSS Specifications...
Excuses are useless! Results are priceless!

Ziga Dolhar ::

Jst vse urejam v Dreamweaverju (včeinoma v "code view", da ne bi blo pomote :)), topstyle uporabim kadar ne vem točno kakšne property al pa rabim kakšno pomoč... fjan pomaga :].

cahahopie ::

Eee...jz pa ugibam? :D
Mam IE, Opero in Mozillo ofjeno ...pa probujem.
IE in Mozilla (NS) vse štima.. nekatere stvarce so v slednji še ta bolje.... sam Opera pa včasih prave kakece ven meče... Grrr! Kolk vas jo uporabla?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297327793 (51942) htmltroubles
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151780 (1508) kr?en
»

Wampserver in Firefox

Oddelek: Izdelava spletišč
61683 (1563) jonystar
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519181 (6980) nuuush
»

CSS

Oddelek: Programiranje
21993 (801) darh

Več podobnih tem