» »

Virus po clean install

Virus po clean install

TechFreak ::

Imam disk razdeljen na 2 particiji. Na prvi OS, drugi podatki. Ko sem se odločil na novo naložiti XP imam takoj po namestitvi težave z množico virusov v System32, Temp ter delovnem pomnilniku. Na sistem sem naložil predhodno samo gonilnike in SI Langauge pack za kar sem prepričan da je neoporečno. Uporabljam NTFS - formatiral sem v načinu quick. Mi je pa malo sumljivo to, da je COMP takoj po namestitvi LAN gonilnika zelo dejaven pri pošiljanju in prejemanju podatkov v svet...
Zanima me kakšne možnosti imam. Namreč antivirustni programi (AVG, AVAST) datotek ne popravita. Bi rabil kompletno formatirati celoten disk?

Hvala za info

DarwiN ::

Je morda v pomnilniku datoteka reader_s.exe in pa občasno razne .tmp datoteke ?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TechFreak ::

Hm kaj se dinamični pomnilnik ne sprazni oz. nastavi na naključne vrednosti pri zagonu? Kkako bi zbrisal to nesnago?

DarwiN ::

Ne, mislil sem na aktivne procese v windowsih, v task managerju poglej če so morda omenjene datoteke aktivne. ?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

#000000 ::

Ja če maš kake divje windowse je skor normalno da so trojani ipd. sranje že po defaultu gor.

TechFreak ::

Ampak zakaj se zadeva ne počisti ob formatiranju - poskusil sem originalno in pa tudi dve črni verziji. Rezultat je povsod enak - AVG in Avast ponorita že ob pregledovanju delovnega pomnilnika!
S čim naj se torej losam nesnage?

OZZY ::

Mislim, da je blo pred kratkim neki rečeno, da je nek virus, ki se veže na mac naslov mrežne ali tudi IP in da se ga težko odstrani. Je blo po netu kar nekaj pisanja o tem pa tud na tem forumu je eden uporabnik omenil ta virus (mislim, da tema ni starejša več kot 30 dni).

Evo sem našel temo: READER_S.EXE, virus, da gate trga !!!
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

energetik ::

Imej med inštalacijo OS LAN kabel fizično izklopljen. Namesti in nastavi firewall, antivirus, antispyware. Šele potem vštekaj kabel. Mogoče bi to pomagalo.

TechFreak ::

Verjetno bo to to, ja. Grem poskusit tale removeal tool.

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621799 (20537) mat xxl
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359629 (45429) d4vid
»

Prevelika poraba prosecorja

Oddelek: Strojna oprema
475313 (4454) alro
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252971 (2706) Tea Time
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619384 (8180) fitipaldi

Več podobnih tem