» »

Prevelika poraba prosecorja

Prevelika poraba prosecorja

alro ::

Zadnje čase sem opazoval v svoj task managerju da je procesorska poraba več kot 50% zdej ne vem a to narobe piše al res k nimam nbenga tazga prgrama odprtga, al se mogoče pregreva?

moj procesor AMD Phenom(tm) II X4 955 Processor

mtosev ::

Zaženi računalnik v safe mode. Če je tam vse normalno imaš verjetno virus oz ti kakšen program zafila procesor.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

alro ::

ja avast mi nč ne najde nbenga virusa, kako nej najdem virus?

black ice ::

Kateri proces ti nabija procesor?
Prilepi screenshot task managerja.

alro ::

evo:

pa še poraba:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alro ()

jest10 ::

A bi tako malo za hec označil v spodnjem levem kotu tisto opcijo "procesi vseh uporabnikov":|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

nekaj ti laufa v prazno procesi pač. tole moraš eliminirat.

18Jerry18 ::

alro je izjavil:

evo:

pa še poraba:


Zapri Firefox, potem pa še enkrat poglej obremenjenost CPU.

x45 ::

Nič se ne vidi ampak prvih 5 procesov je usodnih, izvedi - poglej kaj je tole.

alro ::

ja sej se da povečat sliko, jest nevem kaj bi lahka blo ker je več kot 70% učas pa nč ne delam

Evo sm dau za use uporabnike sam itak mam sam enga =):

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alro ()

fosil ::

alro je izjavil:

ja sej se da povečat sliko, jest nevem kaj bi lahka blo ker je več kot 70% učas pa nč ne delam

Evo sm dau za use uporabnike sam itak mam sam enga =):

Ta slika ima napako. Morda uganeš katero? ;)
Tako je!

x45 ::

alro ::

ja in kaj s tem xfire64 nardim sej prou da je 64 a ne?

69charger ::

Am...Xfire64.exe je virus.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

St235 ::

zakaj točno je xfire virus? www.xfire.com/

alro ::

ja če ugasnem prices ni nč bolš

69charger ::

xfire64.exe ni datoteka ki pride zraven programa Xfire,ampak je virus ki je tako poimenovan. Zloadat kakšen antivirus in prečekirat disk(AVG,NOD32,Search&Destroy,...)
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

alro ::

amm mam avast sam kukr vidm nč ne najde
pa kako nej ga zbrišem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alro ()

69charger ::

Ma Avast je zanič,probaj kakšen free antivirus ali anti-malware in ti bo zbrisal.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

alro ::

ker naprimer nevem ker ma to notr da zazna to bedarijo
Bo malwarebyte anti-malvare uredu? pa če bo šlo z hitrim al polnim pogledom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alro ()

jest10 ::

69charger je izjavil:

Ma Avast je zanič,probaj kakšen free antivirus ali anti-malware in ti bo zbrisal.


Daj probaj še potrditi to iz riti privlečeno neumnost

69charger je izjavil:

xfire64.exe ni datoteka ki pride zraven programa Xfire,ampak je virus ki je tako poimenovan. Zloadat kakšen antivirus in prečekirat disk(AVG,NOD32,Search&Destroy,...)


Google?:|

Even though Xfire is a 32-bit process, on 64-bit operating systems (Windows XP 64 and Windows Vista 64) we run a second process as well, xfire64.exe, which detects 64-bit games. At this time, Xfire In-Game does not work with 64-bit games.
--- Chris Kirmse
VP of Engineering, Xfire

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

69charger ::

Misliš da še nikoli nisem imel Avasta ali kakšne bolj podobne neumnosti ki se mu pravi "antivirus"? Dokler sem imel te jajca naložene je blo kaj kmalu treba formatirat ker ni nič našlo. Pa BTW,ne vlečem trditev iz riti.

Za xfire64.exe pa: http://spywarefiles.prevx.com/RRIADC446... Če natančno prebereš je xfire64.exe res prava datoteka,ampak ne pa vseh primerih. Ni nujno da je to narobe,lahko je kaj drugega. Zato kar naredi check z Malwarebytom.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

jazbec ::

js mam avast+malwerebytes pa nimam virusov
vsak teden grem enkrat skozi s kasperskym, kateri tudi ne najde nič
tako, da tvoja trditev je ovržena-razen če je seveda tudi kaspersky crap

jest10 ::

69charger je izjavil:

Misliš da še nikoli nisem imel Avasta ali kakšne bolj podobne neumnosti ki se mu pravi "antivirus"? Dokler sem imel te jajca naložene je blo kaj kmalu treba formatirat ker ni nič našlo. Pa BTW,ne vlečem trditev iz riti.


Lahko da si imel marsikaj. Ampak tvoje hvaljenje s formatiranjem kaže, da si bolj kot ne nesposoben. Tako da nisi glih kakšna huda referenca>:D

Imaš prav ti in se moti en kup antivirus testov, kjer je Avast vedno blizu vrha?

69charger ::

Da sem jaz nesposoben,ko je Avast spustil virus in je zbrisalo pol Windowsov? Ma dej ne serji no. Sej mene ne briga kaj uporablate,sam jaz tega sranja ne inštaliram več.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

alro ::

ah tud prevx ne najde nč. A se ga da kako ročno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alro ()

Zheegec ::

view - select columns, izberi CPU time in razporedi padajoče, da se vidi kaj sploh največ CPU uporablja. Na tvoji sliki pa se vidi samo 2/3 vseh procesov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

alro ::

Evo:

-valvoline- ::

Po mojih izkušnjah skoraj vsak antivirus nekaj zalege spregleda. Za najbošljši se je iskazal avira(brezplačni),tako da priporočam vsakemu. Pa obvezno redovni update programa.Imel sem podobno težavo,cpu1 na 100% skoz,avast in komodo nista najšla nič,avira pa ene 6 virusev in trojancev.takoj k sem naredil ful scan in spucal sistem z aviro je težava zginila.

69charger ::

No,vsaj eden ki ve kaj govori. In je tudi res. Vsak antivirus nekaj spusti,ampak Avast je bil skupaj z kakšnim McAffe-jem med slabšimi,vsaj pri meni.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

alro ::

potem pravte avira =)

69charger ::

Ja,še to probaj,če ne pa bo dobro probat formatirat.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

alro ::

Ja kaj a res ne gre drgač k da formatiram sam pol spet k bom naložu xfire bom dobu virus

feedback03 ::

// Ta problem je bil na ST-u rešen že decembra 2003

https://slo-tech.com/forum/t87222/p5486...

andrej je izjavil:

hehe, kot ime pove je ta proces dejaven SAMO takrat ko nihce drug ne dela. Gre pa samo za poseben sistemski proces, ki izvaja posebno instrukcijo HLT s katero ukazuje procesorju spanje in ga s tem hladi. Ne gre za noben virus ali kaj taksnega. Ce ti ta proces "zavzema" 99% CPU to pomeni, da noben drug proces ne zaseda CPU-ja, oz. z drugimi besedami, da sistem ne dela prakticno nic.


https://slo-tech.com/forum/t86101/p5411...

Prjatu je izjavil:

Če bi premislil preden napišeš, bi ti bi lahko bilo jasno, da NEDEJAVNI (IDLE) proces ne dela nič, oz. je tam samo kot indikator koliko je mašine NEobremenjena, tako da tvoj strah da je kaj narobe je povsem odveč!


EDIT: Še enkrat si preberi kaj je napisal jest10 par postov višje:

jest10 je izjavil:

Google?:|

Even though Xfire is a 32-bit process, on 64-bit operating systems (Windows XP 64 and Windows Vista 64) we run a second process as well, xfire64.exe, which detects 64-bit games. At this time, Xfire In-Game does not work with 64-bit games.
--- Chris Kirmse
VP of Engineering, Xfire


Torej na 64-bitnih OS-jih je dejaven tudi proces xfire64.exe ki zazna 64-bitne igre...

Zgodovina sprememb…

alro ::

Pol ubisvu je prou da mam tok zaseden procesor hočjo povedat v tej temi?

x45 ::

virus ti zabaše cpu. odpravi vse viruse in malware pa bo ok.

jest10 ::

alro je izjavil:

Pol ubisvu je prou da mam tok zaseden procesor hočjo povedat v tej temi?

Ne, to ni prav. V sistemu se ti je nekaj sfuzlalo. svchost proces ti pobira preveč procesorskega časa. Sesut sistem? Napaka v programu? Konflikt s kakšnim drugim programom/gonilnikom? Svinjarija na sistemu?
Nekaj od tega bo. Kaj je pravilno, boš najlažje odkril sam.
99,99% pa ni kriv ta "zloglasni" xfire

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

-valvoline- ::

Inštaliraj si program advanced uninstaller pro,noter je opcija startup manager,ter tam poljubno lahka ustaviš programe in procese ki takoj zalaufajo ob zagonu windowsev. Sam previdno da ne boš izklopu nekega res sistemskega procesa brez katerega win ne dela. U bistvu se skoraj takoj opazi kar je viška ko pogledaš startup procese.

Bananovec ::

Predvidevam, da imaš vsaj 2 particiji. Eno s sistemom in eno s podatki. Formatiraj particijo na kateri je nameščen sistem in le tega ponovno naloži. Po uspešni namestitvi Windowsov naloži še antivirusnik (skoraj vsak zastonjski bo dober) in poskeniraj. Če najde kaj virusov oz trojancev , namestiš še recimo Hijack This in recimo Malwarebytes Anti-Malware Free.
To bi te moralo rešiti nesnage in hkrati se ti bodo ohranili vsi podatki + morda bo kakih par nedelujočih programov, kar se da rešiti z reinstalom.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

alro ::

ah pol edin foramatiranje in spet dolgočasno nalaganje windowsov, programov.=(

Mitja358 ::

V startu vpiši "system configuration" in v zavihku "startup" odkljukaj kar ne rabiš pa poročaj.

Bananovec ::

Meh, to ti vzame max 2 uri. In ti dve uri niti nista tako veliko, če gledaš , da pol dela vsaj 3 mesece.
Sem imel tudi primer, ko sem komp formatiral tudi 3x v enem dnevu > jah, na napakah se učimo ;)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

alro ::

Ha, rešeno brez formatiranja =), meu sm en programček za aktivacijo windowsov, pa sm se spomnu, da je mogoče to pa sm pogledu na google pa glej no glej prvi zadetek glih piše da ful zavzema procesor sm mogu jit v regedit neki naštelat pa dela zdej :)

22-30% je pomoje bl normalno a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alro ()

jest10 ::

Normalno je 0%, če tisti trenutek nič ne počneš!

bluefish ::

Eh, človek ima najbrž neko über verzijo s travnika, ki je nastlana s tono nesnage.

alro ::

Vidm vidm tudi na 0 zdej pade, če mam miško pr mer pa sam gledam notr gre na 0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alro ()

bluefish ::

Tudi ob premikanju miši bi morala biti obremenitev blizu 0%.

alro ::

sej je 0-10 tm mau skače


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Call of Duty serija - pomoč in nasveti. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35672097 (14863) tropico2078
»

Avast! problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
233611 (2529) Glugy
»

Počasen računalnik..

Oddelek: Strojna oprema
231967 (1630) dmorec
»

Pomoč pri odstranjevanju programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121042 (849) DeeCoy
»

Najboljši plačljivi antivirus (2011)?

Oddelek: Programska oprema
305758 (4862) krneki0001

Več podobnih tem