» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
79 / 92
»»

Okapi ::

Ahim je izjavil:

gustek_si je izjavil:

Dejstvo je da so full frame brezzrcalci med nami in to po dostopnih cenah. Vsak mesec bo kakšen zraven. Čimprej prodajte vse kar je manjše od FF!

Po dostopnih cenah? Ko bodo na voljo za ~30% trenutne cene (ce do tega sploh kdaj pride) :)

Kot zanimivost, fotoaparati s 35 mm tipalom predstavljajo samo 30% trga fotoaparatov z izmenljivimi objektivi. Se pravi imajo APS-C in m4/3 70% trga "zaresnih" fotoaparatov.

Ahim ::

Okapi je izjavil:

Ahim je izjavil:

gustek_si je izjavil:

Dejstvo je da so full frame brezzrcalci med nami in to po dostopnih cenah. Vsak mesec bo kakšen zraven. Čimprej prodajte vse kar je manjše od FF!

Po dostopnih cenah? Ko bodo na voljo za ~30% trenutne cene (ce do tega sploh kdaj pride) :)

Kot zanimivost, fotoaparati s 35 mm tipalom predstavljajo samo 30% trga fotoaparatov z izmenljivimi objektivi. Se pravi imajo APS-C in m4/3 70% trga "zaresnih" fotoaparatov.

Meni se zdi ta stevilka (30% trga) fascinantno visoka, a ocitno dobro pojasni zakaj se tisti proizvajalci, ki dobavljajo FF aparate, ne posvecajo toliko APS-C kar se tice objektivov, s tem pa najbrz pricakujejo, da se bodo uporabniki pomaknili naprej po cenovni lestvici do njihovih FF modelov.

Saj je nekaksna ekonomska logika za tem, a to je podobno kot ce recimo pri avtu za 15000 EUR ne bi mogel dobiti klime, radia in parkirne kamere, ampak bi moral nabaviti nek model za 60000 EUR, da bi lahko imel vse dodatke ... Dvorezen mec, ker se cisto lahko zgodi, da stranke obupajo in gredo k sosedu.

V glavnem ... ni tehnicnega razloga, da bi morali FF modeli kostati 4x vec kot tisti z manjsim senzorjem; nekoliko drazji ajde, to je pa tudi vse. Ko e to zgodi, bo tudi gustek (hecu navkljub) dozivel, da ima vsak v zepu FF.

no comment ::

Ahim je izjavil:


Meni se zdi ta stevilka (30% trga) fascinantno visoka

Meni tudi. Če bi moral čez palec ugibati, bi dal pol manjšo številko.

Če bi pa moral ugibati koliko bo ta številka čez 5 let, bi pa rekel... 50%.

Okapi ::

To je na Photokini razlagal nekdo od Panasonica. In da se bodo oni sedaj potegovali za svoj delež od teh 30%. Sicer ni bilo posebej rečeno, ampak sem prepričan, da je s tem mišljena vrednost, ne število fotoaparatov. Povprečen 35 mm fotoaparat je 3x dražji kot povprečen APS-C ali m4/3. Se pravi bi lahko rekli, čez palec, da je 10% prodanih fotoaparatov "full-frame", ampak po vrednosti pa dosežejo 30% trga.

Sicer pa dvomim, da bodo začeli ljudje sedaj kaj bolj množično kupovati drage fotoaparate. Evforija je zajela nekaj navdušencev, ki mislijo, da je zaradi treh (ali petih) novih modelov povpraševanje kaj večje. Kolikor bo rasla prodaja brezzrcalnih 35 mm aparatov, bo padala prodaja zrcalnih.

Na 3. minuti začne govoriti o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

no comment ::

Ja, ca. 10-15% je veliko bolj verjetna številka.

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

Ahim je izjavil:

...
Meni se zdi ta stevilka (30% trga) fascinantno visoka, a ocitno dobro pojasni zakaj se tisti proizvajalci, ki dobavljajo FF aparate, ne posvecajo toliko APS-C kar se tice objektivov, s tem pa najbrz pricakujejo, da se bodo uporabniki pomaknili naprej po cenovni lestvici do njihovih FF modelov. ...


Najbrž se jim zdijo kupci APS-C bolj cenovno občutljivi, pričakujejo da bodo s FF kratkoročno iztržili več in je brezzrcalni FF ravno zdaj popularen in je zato luknja v FF segmentu zdej bolj vpijoča.

Okapi ::

Ahim je izjavil:

Meni se zdi ta stevilka (30% trga) fascinantno visoka, a ocitno dobro pojasni zakaj se tisti proizvajalci, ki dobavljajo FF aparate, ne posvecajo toliko APS-C kar se tice objektivov, s tem pa najbrz pricakujejo, da se bodo uporabniki pomaknili naprej po cenovni lestvici do njihovih FF modelov.

Saj je nekaksna ekonomska logika za tem, a to je podobno kot ce recimo pri avtu za 15000 EUR ne bi mogel dobiti klime, radia in parkirne kamere, ampak bi moral nabaviti nek model za 60000 EUR, da bi lahko imel vse dodatke ... Dvorezen mec, ker se cisto lahko zgodi, da stranke obupajo in gredo k sosedu.
Fuji in Olympus računata na to, in zato delata brezkompromisne fotoaparate z manjšim tipalom, s polnim naborom objektivov.

Pri Panasonicu so pa verjetno videli, da jim nekaj videografov uhaja k večjim tipalom, pa so šli za njimi. Poleg tega sigurno že načrtujejo 8k video, ki ga bo mogoče prej realizirati s 35 mm tipali, pa so pohiteli, da bo sistem do takrat (čez leto ali dve) že kolikor toliko zrel, z dovolj objektivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ahim ::

Jaz ne vidim smisla v 8K videu v fotoaparatih, saj je ozko grlo trenutno pregrevanje, tega pa se ne da tako enostavno resiti v majhnih ohisjih. Procesirati takega videa ni noben problem, ce je termalni budget neomejen, saj gre za nalogo, ki se jo da prakticno idealno paralelizirati. Ampak 2x toliko pikslov = 2x toliko pokurjene energije, toploto pa je potrebno nekam odvesti ... (in to po moznosti ne v roke uporabnika :)) )

Okapi ::

4x toliko pik, mimogrede.

Ahim ::

Ups, se toliko vec gretja. Spominja nekoliko na tisti vic o Yugotih in ogrevanju zadnje sipe :)

a_borlak ::

Vmes je še 6k, ki ga še nihče ni vzel, tako da preden pridemo do 8k, bo še malo potrajalo :). In za 6k je tudi m43 tipalo dovolj dobro.

BigWhale ::

6K ni nikjer definiran kot video standard ali kot klasicna locljivost. Ce bo kdo ponujal 6K video na kamerah, bo to samo buzzwordy marketing in nic drugega.

Profi filmska produkcija se pa pocasi ampak vztrajno seli v 8K. Ne vec toliko zaradi locljivosti same ampak zaradi tega, ker je potem lazje narediti 4K crop. :)

Okapi ::

a_borlak je izjavil:

Vmes je še 6k, ki ga še nihče ni vzel, tako da preden pridemo do 8k, bo še malo potrajalo :). In za 6k je tudi m43 tipalo dovolj dobro.

Ja, in Panasonic GH5 6k že podpira. Ampak kot pravi BigWhale, to je bolj zato, ker lahko (20 megapik veliko tipalo ima dovolj ločljivosti, fotoaparat pa dovolj procesorske moči), ne ker bi bilo zares uporabno. Pri televizorjih bodo 6k očitno preskočili, tako da naslednji resen preskok bo 8k. Tu pa potrebuješ 32 megapik (po možnosti v 16:9 formatu).

BigWhale ::

Evo, mini 12 dnevno vandranje po afriki (Zanzibar). Tja sem odsel s priblizno 15kg foto opreme in ravnokar kupljenim Huawei P20, navaden, ne Pro. Po koncu potovanja sem precej preprican v to, da bom prakticno vso DSLR opremo prodal in sel na eno izmed mirrorless variant.

Vecino fotk sem naredil s telefonom, aparat sem dvakrat vzel s sabo, drugace je pa cepel v nahrbtniku.

Za taksne vrste izletov je en kup DSLR robe povsem neprakticen. Meh.

IcyFox ::

BigWhale je izjavil:

Evo, mini 12 dnevno vandranje po afriki (Zanzibar). Tja sem odsel s priblizno 15kg foto opreme in ravnokar kupljenim Huawei P20, navaden, ne Pro. Po koncu potovanja sem precej preprican v to, da bom prakticno vso DSLR opremo prodal in sel na eno izmed mirrorless variant.

Vecino fotk sem naredil s telefonom, aparat sem dvakrat vzel s sabo, drugace je pa cepel v nahrbtniku.

Za taksne vrste izletov je en kup DSLR robe povsem neprakticen. Meh.


Imam podobno izkušnjo lani na japonskem, kamere na telefonih so zdaj praktično že tok dobre da dvakrat premisliš a se ti splača težek DSLR vlačit za sabo zaradi boljše kvalitete fotografij...

BigWhale ::

Se ena stvar je. Fotke, ki jih imam na DSLRju so se vedno na DSLRju, fotke, ki so na telefonu, so si nekateri domaci ze ogledali. :))

gustek_si ::

Še generacija ali dve in bomo ugibali kateri bokeh je DSLR in kateri telefon. Da o fotografiji v slabih svetlobnih pogojih sploh ne začnemo...

Okapi ::

Kogar skrbi bokeh, itak pojma nima, ampak samo naseda modnim muham. Glavna razlika med telefonom in fotoaparatom ni v velikosti tipala, ampak v objektivu.

Za taksne vrste izletov je en kup DSLR robe povsem neprakticen. Meh.
Ne za takšne vrste izletov, za takšne vrste uporabnikov.

In preden začneš zapravljati denar za brezzrcalni sistem, razmisli o fotoaparatu, kot je Panasonic TZ200 ali Sony RX100. Ker če se ti ne zdi vredno s seboj vzeti vsaj 3 objektive, in jih tudi uporabljati, nekako nima smisla na potovanje jemati aparata z izmenljivim objektivom.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Za taksne vrste izletov je en kup DSLR robe povsem neprakticen. Meh.
Ne za takšne vrste izletov, za takšne vrste uporabnikov.


V bistvu oboje. :)) Sel sem bolj na dopust kot na foto ekskurzijo. :)

Okapi je izjavil:


In preden začneš zapravljati denar za brezzrcalni sistem, razmisli o fotoaparatu, kot je Panasonic TZ200 ali Sony RX100. Ker če se ti ne zdi vredno s seboj vzeti vsaj 3 objektive, in jih tudi uporabljati, nekako nima smisla na potovanje jemati aparata z izmenljivim objektivom.


Kljub vsemu so brezzrcalci lazji, tako objektivi kot sam body. Tko kot smo se ze pogovarjali, da v bistvu vsaka kila steje.

Drugace sem pa uc vrgel bolj na RX10 IV (oziroma tak razred) za nek popotni aparat, ki je sicer kar drag ampak ponuja res veliko.

dj_uro ::

jaz sem si pred letošnjim dopustom vzel Rx100 m5 in svojega FFja pustil doma...

Fotke so čisto OK!
Še tip, ki dela fotoknjige jih je zelo pohvalil...
Tako da bolj kot ne se na FF nabira prah
vw-klub.si

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

Drugace sem pa uc vrgel bolj na RX10 IV (oziroma tak razred) za nek popotni aparat, ki je sicer kar drag ampak ponuja res veliko.

Kar se mene tiče, je prevelik (če cene niti ne omenjam). RX10 tehta dobro kilo, toliko kot Olympus Pen F s tremi zumi. S tem, da ti ni treba vseh ves čas s seboj nositi, pa tudi ko jih, imaš enega na aparatu, dva pa v žepih ali torbi. Samo objektivov menjati te ne sme biti "strah". ;)

Skratka, si precej bolj fleksibilen. Greš v Zanzibaru zvečer na večerjo, sprehod, v pub, in bo precej verjetno, da boš RX10 pustil v hotelu, ker je pretežak in preneroden za prenašanje. Na Pen F (ali kakšen podoben majhen brezzrcalnik) pa daš "palačinkast" zum, vtakneš v žep še en majhen "hiter" objektiv, in si preskrbljen, fotke bodo pa bistveno boljše, kot bi jih delal s telefonom (ali tudi z RX10, če bi ga vseeno vzel s seboj).

gustek_si ::

Ogromni bodyji so uporabni v vedno manj situacijah. Povprečen folk ne prepozna razlike med fotografijo posneto z opremo za 20k in pametnim telefonom. Rahlo zaskrbljujoče, ampak tako pač je.

Okapi ::

Tko kot smo se ze pogovarjali, da v bistvu vsaka kila steje.
Vsekakor. Si sploh ne morem predstavljati, da bi kamorkoli vzel za 15 kil foto-opreme. Že 5 kil je veliko.

Ko enkrat zamenjaš zrcalno-refleksni "full-frame" z brezzrcalnim m4/3, dobiš že spet veselje do fotografiranja.;)

gustek_si ::

Okapi, ne rabiš brezzrcalnega m4/3. Pametni telefon v žepu je več kot dovolj.

Okapi ::

gustek_si je izjavil:

Ogromni bodyji so uporabni v vedno manj situacijah. Povprečen folk ne prepozna razlike med fotografijo posneto z opremo za 20k in pametnim telefonom. Rahlo zaskrbljujoče, ampak tako pač je.
Ne samo "povprečen folk", v večini primerov nihče ne more prepoznati razlike. Ker je omejujoči dejavnik tisk, ali prikaz na zaslonu. Na 4k televizijskem zaslonu, ali na 30x40 cm veliki fotografiji, razlike v večini primerov preprosto ne boš videl.

Kot rečeno, razliko delajo objektivi, ne tipala. Če za neko fotografijo potrebuješ 300 mm objektiv, ali makro z obročki, tega s telefonom pač ne moreš narediti.

gustek_si je izjavil:

Okapi, ne rabiš brezzrcalnega m4/3. Pametni telefon v žepu je več kot dovolj.

Ja, za marsikaj je. Za marsikaj pa tudi ne. Na enem dpreview fotografskem izzivu sem ravno pred par dnevi zmagal s fotko, narejeno s (poceni) telefonom.;)

https://www.dpreview.com/challenges/Ent...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gustek_si ::

Xiaomi v žep in gasa, ne pa D5 in podobna težka artilerija.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Tko kot smo se ze pogovarjali, da v bistvu vsaka kila steje.
Vsekakor. Si sploh ne morem predstavljati, da bi kamorkoli vzel za 15 kil foto-opreme. Že 5 kil je veliko.

Ko enkrat zamenjaš zrcalno-refleksni "full-frame" z brezzrcalnim m4/3, dobiš že spet veselje do fotografiranja.;)


Ajd, 3kg je bil se star prenosnik, ki sem ga vzel s sabo za vsak slucaj, ce bi res moral postoriti kaksno nujno zadevo. Drugace me ni strah menjave objektivov, jih menjam ze skoraj 15 let. Gledam na vse skupaj bolj iz prakticnega vidika.

Zlo verjetno bom vzel nek micro 4/3. To kar ponujajo je dovolj in dva objektiva, ki pokrijeta skoraj vse.

no comment ::

Moja velikoformatna kamera in vsa potrebna oprema ter objektivi ima mogoče nekaj čez 5kg (polovica od tega je stojalo).

Kaj potem človek še vzame, da pride do 15kg?! (Lahkega) fotografa?

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Če dam v foto nahrbtnik DSLR body, dva objektiva, bliskavico, nekaj krame (filtri, dodatne baterije, ipd), je težak 5kg - brez stojala.
Če bi dodal še dodatno držalo, kak resnejši teleobjektiv (npr. 300mm 2.8) in stojalo, bi bil na 10kg.

gustek_si ::

Čimprej na bolho z FF DSLR dokler ne pride nova generacija Sony brezzrcalcev ki bo še bolj zasenčila nerodne DSLR aparate.

BigWhale ::

no comment je izjavil:

Moja velikoformatna kamera in vsa potrebna oprema ter objektivi ima mogoče nekaj čez 5kg (polovica od tega je stojalo).

Kaj potem človek še vzame, da pride do 15kg?! (Lahkega) fotografa?


Canon 7D, Tamron 24-70, Tamron 70-300, Canon 28-135, flash, polnilec, baterije, polnilec za flash baterije, prenosnik, polnilec za prenosnik, GoPro + se nekaj ostale krame. Pridem na cca 12kg. Potem v nahrbtnik stlacim se kaksno pijaco in vetrovko, pa je ze zlo blizu 15kg.

PARTyZAN ::

No, tistega 28-135 Canona v resnici ne rabiš, če imaš zraven še 24-70 in 70-300, ampak ja. Stvari so težke.

LuiIII ::

Ko grem recimo na morje vzamem s sabo Sony A7R II z 24-70 in 70-200 oba f4, dve bateriji, polnilec in card reader. Skupaj tam okoli +3kg Ko pa grem delat pa: 2x Nikon D850, za backup vsaj 2x D810, 1x24-70 f2.8, 2x70-200 f2.8, 1x 70-200 f4, 1x400mm f2.8, 1x80-400mm, 1x 200-400 f4, cca. 10 baterij, 4x polnilec, 2x card reader, nekaj 128GB in 256GB CF in SD kartic, čistilni set za senzor,... Skratka dva kufra in skupaj okoli 40kg opreme. Enostavno je predrago ostati brez če se kaj pokvari. Pa se do sedaj ni zgodila še nobena resna reč.

Okapi ::

Samo tvoje delo ni fotografiranje v močvirju sredi Nove Gvineje, kamor te ne more dostavit helikopter. Ali poročanje o epidemiji ebole v Kongu. Imaš fotografska dela, kamor ne moreš vzeti dveh kufrov.

Pro_moted ::

LuiIII je izjavil:

Ko grem recimo na morje vzamem s sabo Sony A7R II z 24-70 in 70-200 oba f4, dve bateriji, polnilec in card reader. Skupaj tam okoli +3kg Ko pa grem delat pa: 2x Nikon D850, za backup vsaj 2x D810, 1x24-70 f2.8, 2x70-200 f2.8, 1x 70-200 f4, 1x400mm f2.8, 1x80-400mm, 1x 200-400 f4, cca. 10 baterij, 4x polnilec, 2x card reader, nekaj 128GB in 256GB CF in SD kartic, čistilni set za senzor,... Skratka dva kufra in skupaj okoli 40kg opreme. Enostavno je predrago ostati brez če se kaj pokvari. Pa se do sedaj ni zgodila še nobena resna reč.



Tole je verjetno troll post, al ? Tovoriš okoli več fotografske opreme, kot Peter Lik, ki je prodal fotofrafijo za 6,5 miljonov dolarjev.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

a_borlak ::

RX10 m3 ali m4 sta krasna fotiča, sicer malo draga, a za popotniško fotkanje odlična. Prav tako Panasonic FZ2000, ki je še cenejši, le malo krajši zum ima. Moja letošnja popotniška malha ima RX10m3, Gopro Hero 5 in Mavic Air. Vse skupaj okoli 2kg, z vsemi baterijami vred. Na telefon se nikakor ne morem navaditi fotografirati, ravno preizkušam Pictar, ki vsaj delmo pomaga. Poleg tega, za 300€ dobim krasen telefon, za dodatnih 800 še Panasonica FZ2000, pa imam bolj uporabno kombinacijo. Vsaj zame, verjamem pa, da je marsikomu čisto dovolj le telefon, ker več od fotografije niti ne pričakuje.

schurda ::

Okapi je izjavil:

Kogar skrbi bokeh, itak pojma nima, ampak samo naseda modnim muham. Glavna razlika med telefonom in fotoaparatom ni v velikosti tipala, ampak v objektivu.

Za taksne vrste izletov je en kup DSLR robe povsem neprakticen. Meh.
Ne za takšne vrste izletov, za takšne vrste uporabnikov.

In preden začneš zapravljati denar za brezzrcalni sistem, razmisli o fotoaparatu, kot je Panasonic TZ200 ali Sony RX100. Ker če se ti ne zdi vredno s seboj vzeti vsaj 3 objektive, in jih tudi uporabljati, nekako nima smisla na potovanje jemati aparata z izmenljivim objektivom.


8-)
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

LuiIII ::

Da vedno se mi zdi da imam opreme preveč, a nikoli ne veš če bo vse zdržalo do konca. Glede na to, da povprečno na dan snemanja posnamem tam med 8-12k fotografij, je popolnoma jasno, da mora biti vsa oprema v prime stanju in redno servisirana.

a_borlak ::

LuiIII je izjavil:

Da vedno se mi zdi da imam opreme preveč, a nikoli ne veš če bo vse zdržalo do konca. Glede na to, da povprečno na dan snemanja posnamem tam med 8-12k fotografij, je popolnoma jasno, da mora biti vsa oprema v prime stanju in redno servisirana.


V življenju še nisem naredil 8k fotk na dan, pa fotkam na digital od 2001. Mislim, da sem največ spravil skupaj okoli 2k, tako da ... kaj počneš z 12k fotkami?

LuiIII ::

Pregledajo se in če je na njih opaziti kaj kar ni v redu se seveda naredi poročilo. Recimo temu inšpekcija.

Bellzmet ::

Za kakšna snemanja pa to gre?

igorpec ::

BigWhale je izjavil:

no comment je izjavil:

Moja velikoformatna kamera in vsa potrebna oprema ter objektivi ima mogoče nekaj čez 5kg (polovica od tega je stojalo).

Kaj potem človek še vzame, da pride do 15kg?! (Lahkega) fotografa?


Canon 7D, Tamron 24-70, Tamron 70-300, Canon 28-135, flash, polnilec, baterije, polnilec za flash baterije, prenosnik, polnilec za prenosnik, GoPro + se nekaj ostale krame. Pridem na cca 12kg. Potem v nahrbtnik stlacim se kaksno pijaco in vetrovko, pa je ze zlo blizu 15kg.


Lepota micro sistemov: Panasonic G85, Panasonic 14-140, Leica 100-400, 3 baterije brez polnilca zanj, 11" prenosnik s polnilcem. 4.7kg skupaj s tem https://amzn.to/2OL1oDX 16l nahrbtnikom. To brez težav nosim s sabo vsak dan. Občasno dam zraven še dodatno osvetljevanje, polnilec, mini stojalo, ampak potem za sendvič ni več prostora :) Striktno amaterska uporaba.

BigWhale ::

Evo zdej sem omejil izbiro na Micro 4/3, dva objektiva ali pa na nek 4/3 sistem s superzoom objektivom. Pogoj je se spodoben video in res dodaten bonus bi bil se vhod za mikrofon.

Okapi ::

Panasonic G9, če ti ni prevelik. Soliden video je sicer zelo raztegljiv pojem - če mene vprašaš, imajo vsi sodobni m4/3 aparati soliden video.

Če se ne mudi, počakaj par mesecev, bo Olympus predstavil nove fotoaparate.

Daleč najboljši superzum je Olympus 12-100 mm. Druga možnost je Panasonic 14-140mm.

Za dva objektiva je pa (zelo) veliko možnosti, odvisno od prioritet.

BigWhale ::

G9 mi je mogoce mal prevelik. Kar se videa tice se strinjam, ja. Drugace 'solidno' pomeni to, da lahko na kaki konjeniski tekmi tudi kaj posnamem in potem se komu pokazem. :)) V bistvu je vse skupi res tolk moznosti, da se ni enostavno odlocat.

Predvsem gre za zmanjsanje teze in zmanjsanje nabora objektivov, ki jih mora clovek vlacit s sabo.

Okapi ::

Potem pa Panasonic GX9. Nima vhoda za mikrofon, ostalo bi moralo ustrezati.

igorpec ::

BigWhale je izjavil:

G9 mi je mogoce mal prevelik.


Sem bil sam pred isto dilemo. G sede v roko dosti bolje kot GX. Je za poskusit v živo pred nakupom.

BigWhale ::

Tega sem gledal, ja. Bom pa se mal pocakal na Olympus, ker njihovi modeli so mal outdated trenutno. Se mi ne mudi tolk s prodajo.

igorpec je izjavil:

BigWhale je izjavil:

G9 mi je mogoce mal prevelik.


Sem bil sam pred isto dilemo. G sede v roko dosti bolje kot GX. Je za poskusit v živo pred nakupom.


Ja, to pa verjamme. G je mal vecji in bolj DSLR like. Ma pa tud svojo ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

koyotee ::

Gx9 ma samo 49 focus points?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

a_borlak ::

Jih rabi kaj več? BTW, Leica 100-400 je fenomenalen objektiv.
««
79 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825150 (13415) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624400 (18452) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811851 (9303) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023719 (18570) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425538 (22380) bluefish

Več podobnih tem