» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
52 / 92
»»

s1m0n ::

Cena igra faktor le, ko se odločaš kje boš svoj željen aparat in opremo dobil najceneje.
Ali kje boš za vložen denar dobil največ opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Potem so pa tu še različne tehnične lastnosti fotoaparatov in recimo novi Olympus E-M1 II zna par stvari, ki jih tudi najdražji Canon, Nikon ali Sony ne zna. Novi Panasonic GH5 je recimo za video boljši od kateregakoli DSLR.


Saj, to je ravno hec. DSLRjem se hitro bliza konec. In v prihodnosti bodo verjetno tako nisni kot so sedaj klasicni fotoaparati povsem mozno, da se manj. DSLR in mirrorless so si tako podobni, da je na koncu razlika samo v zvoku. ;>

Panasonic je pa ze prakticno od GH2 naprej pri videu v taksni prednosti, da je nakup kateregakoli DSLRja za video bolj kot ne samo pripadnost znamki. :)

s1m0n ::

Saj drugo tak ni za pričakovat :)
DSLR-ji že lep čas niso priljubljeni med entuziasti in začetniki...

Če sem jih kje videl med turisti je to bilo 2/10 proti telefonom/kompaktnim in brezzrcalci.

no comment ::

Da si amater in RABIŠ vse od 8mm - 600mm... Nekateri imajo pa res nesrečo v življenju ;)

Okapi ::

Amater pomeni, da se z nečim ne ukvarjaš poklicno, se pravi od tistega ne živiš. Nič pa ne pove o tem, kako se s tistim ukvarjaš. Lahko se tudi zelo resno. Pa seveda bi preživel tudi brez fotoaparata in vse opreme, "rabiti" je v tem primeru mišljeno kot to, da pač slikaš stvari, kjer lahko s takim objektivom narediš boljšo fotografijo, kot bi jo s kakšnim drugim.

4knative ::

Amater je včasih tudi tisto pro, ki ni glih na nivoju svojih kolegov - slabšalno amater.

dottor ::

Kakšni koli posebni rituali za sušenje opreme? Bil na Cars & Coffee (more like Cars & Water) pa sta D7100 in 35 1.8 (DX) spila kar nekaj vode (nas je dobro ujel naliv). Sem posušil z brisačo vse skupaj in zadeva deluje v nulo ampak bi se rad izognu kakšnim gobam v lečah.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Problem s plesnijo je samo, če je stalno veliko vlage v zraku. Enkratno tuširanje ni problematično.

dottor ::

Zdej sem pustil zadevo orbnjeno s pokrovčki navzdol če je slučajno kej vode čudežno mimo gumice steklo med objektiv in aparat da steče v pokrovček in imam "na toplem" v sobi na postelji (da vidim če bo kak flek). Je pa blo vse suho, tako da gumica vmes je svoje delo opravila z odliko, bolj me skrbi plastika objektiva.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

Za močan dež glih niso te stvari :) Ne glede koliko tesnil je gor.
Vedno nosit kakšno vrečko zraven pa z gumico okoli objektiva pa je :)

dottor ::

Ni bil na dežju ampak dokler je rosilo sem pač slikal, ko se je pa usulo sem spravu v naramno torbo ampak še vedno se je zadeva namočla ko sem hodu po trgu.
Še ena meni ljubših:



D7100+35/1.8/DX @ 1.8 1/40 ISO400
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

Jaz nosim vedno vrečko tudi za torbo/nahrbtnik, ki nista vodotesna. Ko pride do dežja lepo zavijem pa spodaj spnem z gumico pa je to to :)

dottor ::

Ruzak ima vodotesno vrečko skoraj za prevlečt, ramenska torba pa je iz materiala ki ne prepušča. Lilo je ko svinja, torba je premočena (dežnik ni kej huda pomagal), noter pa totalno suha (golla ki sem jo kupu v kitu zraven fotoaparata za 10EUR skupaj z 8GB kartico).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Map ::

Kje lahko vidimo še ostale slike z dogodka? :)

dottor ::

https://www.flickr.com/photos/andrejmil...

Ni jih dosti ker se je hitro uscalo ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen88 ::

i like em' ;)

Map ::

Dobre slike. A si jih še kaj obdelal?

Sem imel namen prit, in da nisem prišel je delno kriva tudi slaba napoved. No, že kmalu popoldan mi je bilo zelo žal. Pa tut naliv me ne bi ujel prvič in ne zadnjič.

dottor ::

Ja so obdelane. Žal ni blo možnosti stisnit še kakšne.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

Ti bi rabil full frame, da bi dobil cele avte not s tem objektivčičem. :))

dottor ::

Ne rabim FFja, nimam potrebe po njem.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen88 ::

35mm nrdi kr poštene slike nimš kej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

dottor ::

Sej konc leta ga zamenja Sigma 18-35. Sem pogruntal da je vsaj zame to najboljši event objektiv. Pa po potrebi lahko uporabim še dodatni krop in rata zadeva 27-70 :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

Tega? 24-70mm F2.8 DG OS HSM | A

Lahko ga že prednaročiš pri nas za samo 1500 eur. To bojo eventi...

dottor ::

18-35 lahko z dodatnim cropom malo podaljšaš. 24-70 pa čakam na teste in na G2.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Map ::

Tisti, ki fotografirate, a fotografirate za hobi ali bolj profesionalno? Slike kje objavljate, prodajate, ali pac samo shranete?

Okapi ::

Če kdo kaj plača, se ne branim;)
Samo že dolgo nič resneje na tem ne delam. Nazadnje sem nekaj malega dobil od Moderne galerije, za par starih fotk od Laibacha, ko so pripravljali razstavo o NSK.

dottor ::

Fotografiram ljubiteljsko, plačan nisem se pa nebi branu dat kak evro v žep. Se zadovoljim že s tem če mi organizator odobri akreditacijo.

Objavljam pa na flickr in pol na FB dogodka.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Tilen88 ::

Kako se sigme obnesejo nasplošno? Glede na to da sm svež v tem me firbec matra za usako stvar :D

dottor ::

ART so menda kar na visokem nivoju, je pa temu tudi cena primerna. Ima pa tudi Tamron ima kar nekaj dobrih leč.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen88 ::

Mene ena od sigme matra morm mal teste pogledat :D bom pa še vrgle očk na tamron

dottor ::

Kiri pa?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

Vi proji pač lahko posegate po teh objektivih ranga 1500-2000 eur, ker itak se vam hitro povrne vložek.

dottor ::

Kaj če ti povem da imam za dobre 4 jurje opreme in nisem do sedaj dal še niti enega evra v žep? Si pa ponavadi dražje objektive vzamem v bigabangu na kredit z dodatno garancijo pa pol počasi čez leto odplačujem zadevo :)

Pač če si zaželim nek objektiv in se mi zdi smiselen nakup ga vzamem ker ga želim ne ker si ga bom odplačal v X času. Recimo želel bi si Sigmo/Tamron 150-600 ampak za tiste 2-3x na leto ki bi ga imel s sabo se mi ne zdi smiselen nakup. Recimo ta Tamrnona 70-200 f/2.8 VC sem dal dobrih 1300e (skupaj z dodatno garancijo) pa je praktično nonstop gor pa mi ni žal niti sekunde za nakup.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

darkz ::

Enako tle... če te nekaj veseli te vsak hobi stane dosti :) in tudi mene ni bilo žal dat 3-4k za opremo :)

@dottor bravo glede slik iz avtošova 8-) imaš dobro oko
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

freesty ::

Mam tudu sam za kaksne 4-5k eur robe doma.

99% uporabljam samo d600 v kombinaciji z 18-35 in 50 1.8, ter sb900.

Ostalo mi lezi. Moram prodat, vendar se mi zdi, da je v zadnjih casih kar problem prodat robo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

s1m0n ::

Verjetno nekaterim (tudi meni) nikoli ni dovolj te "robe" :)

Trenutno imam 3 ohišja in 5 leč + tono krame...
Res, da so bodyi ostali po upgradu na novo generacijo ampak so še vedno v uporabi pri drugih družinskih članih.

Kar me edino še mika je kakšne studijske bliskavice (softbox, dežnik...)

Objektivi pa tako preživijo desetletja :)

Map ::

Mene je pa že pred par leti mamil DSLR, zdaj pa me spet malenkost. Ampak ga verjetno še nekaj let ne bo, ker trenutno niti nimam časa zanj.

Po drugi strani je pa to velik strošek, glede na to, da bi fotografiral samo ljubiteljsko in občasno. Večine slik verjetno niti objavljal ne bi nikamor. In tudi vem, da se ne bi zadovoljil z najcenejšim bodyjem in kit objektivom.

Če se kdaj odločim, računam, da bo tukaj kdo prodajal kak lepo ohranjen komplet. :)

freesty ::

Ce te zanima jaz imam lep komplet, ki ga ne uporabljam. Nikon D5200 v kombinaciji s sigmo 17-50 2.8 OS, ter stojalom in torbo :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

4knative ::

DSLR zelo težko prodaš. Zadeva v zadnjih letih zelo gubi na priljubljenosti. Če aparat ne snema 4k/60fps ga sploh nihče ne povoha.

dottor ::

Jaz sem 2 tedna nazaj kupu 10 let star D200, tako da pri prodaji je full odvisno od sreče da najdeš točno določenega kupca.
Verjetno v kratkem grem še po felš in trigger ter softbox s stojalom za speedlight fleše.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

schurda ::

Tilen88 je izjavil:

Kako se sigme obnesejo nasplošno? Glede na to da sm svež v tem me firbec matra za usako stvar :D


Nimaš kej na splošno. Imel sem 30/1.4, ki je bil bolj slab, slikal sem s 70-300 APO, ki je bil slab,70-300 DG, ki je bil super, 70-200/2.8, ki je imel back fokus, tako da nič na splošno.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

kuglvinkl ::

schurda je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Kako se sigme obnesejo nasplošno? Glede na to da sm svež v tem me firbec matra za usako stvar :D


Nimaš kej na splošno. Imel sem 30/1.4, ki je bil bolj slab, slikal sem s 70-300 APO, ki je bil slab,70-300 DG, ki je bil super, 70-200/2.8, ki je imel back fokus, tako da nič na splošno.


Mam 24mm 1.4 za F-mount in sem zadovoljen glede na ceno. Je pa treba priznati, da je tako lečo zelo težko narediti, da bi vsem ustrezala.
Your focus determines your reallity

Tilen88 ::

Gledal sem 24-105mm art f4 po testih zgleda ok.

s1m0n ::

Sem imel testno 17-50 f2.8, 18-35 f1.8 ter 70-200 f2.8
Obdržal sem 17-50 saj sem bil najbolj "happy" z njo na celi goriščni razdalji in f4.
18-35 je imel probleme probleme z fokusom na mojem aparatu, 70-200 pa sem raje zgrabil Tamrona.

Tilen88 ::

Jst žal nimam možnosti testnih dobit lahko se zanašam samo na mnenja drugih in reviews :/

Zstiller ::

Kakšna so priporočila za 3/4 sistem? Trenutno imam d90 35mm 1.8 in je super, vendar je prevelik za ulično fotografijo, me vsi gledajo kot, da jih bom ubil z njim :( in zaradi velikosti in teže ga večkrat pustim doma in zgrešim kakšne dobre fotke. Trenutno imam nagledanega Olympus OM-D E-M5 ali ii. Bolj me zanima če je kakšna leča kot 35mm na 3/4 formatu in me ne bo stala ledvice:). Vsa priporočila dobrodošla ( hint: okapi)

Okapi ::

Predvsem, sistem je mikro 4/3;)

Zdaj enkrat bodo najavili E-M10 III. Po mojem se splača počakati, kakšen bo - zna biti boljši od E-M5 II, vsaj v nekaterih pogledih.

Ali pa Pen F. Tega vsi opazijo, ampak mislijo, da je star aparat na film.;) Samo je malo drag.

Ekvivalent 35 mm na m4/3 je 17mm. Prav 17mm so štirje:

    Olympus f/2,8 (majhen, "palačinkast", okoli 240 evrov)
    Olympus f/1.8 (okoli 450 evrov, minut 75 evrov, če ga kupiš do srede julija. Zelo dober.)
    SLR Magic f/1.6 (povsem mehanski, precej velik, okoli 450 evrov)
    Cosina/Voigtlander 17,5mm f/0.95. (povsem mehanski, velik, drag, okoli 1050 evrov).


Potem imaš pa še 16mm od Samyanga (mehanski) in 14mm, 15mm in 20mm od Panasonica in 19mm od Sigme.

Pa še en kup zumov, ki pokrijejo 17 mm, je - na seznamu objektivov je 19 takih, od tega so nekateri zelo dobri, optično enakovredni fiksnim 17mm, samo malo "temnejši", od f/2.8 naprej. Recimo Olympus 12-40mm f/2.8 je odličen. Je pa precej velik in še kar drag.

Tule je precej popoln (ampak ne povsem) neuraden seznam objektivov.
http://hazeghi.org/mft-lenses.html

Tule je pa še uraden seznam, kjer pa tudi manjka par najnovejših objektivov, recimo Leica 8-18mm, in pa nekaj tistih, ki niso uradno člani konzorcija 4/3 (Mitakon, Samyang, SLR Magic, Laowa ...).
http://www.four-thirds.org/en/microft/l...

Tule je pa en zanimiv pregleden članek, seznam 35 najboljših objektivov za m4/3.
https://www.ephotozine.com/article/top-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Večina zanimivih objektiv je zajetih na tem seznamu, jaz bi dodal samo še štiri, ki optično morda res niso najboljši, imajo pa odlično razmerje kakovost/cena.

Mitakon 25mm f/0.95 (solidna kakovost in ugodna cena za f/0,95)
Olympus 9mm f/8 (najmanjši in najcenejši ultraširokokotni objektiv, ki ga imaš lahko vedno v žepu).
Olympus 40-150mm (kit različica).
Olympus 9-18mm (je cenovno ugoden do srede julija, ker dobiš 100 evrov vrnjenih ob nakupu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Zstiller ::

Olympus f/1.8 kakšna je ostrina je približno enaka 35mm? Sprašujem ker imam par objektivov pa večino uporabljam samo 35mm. Glede financ je tako, da čim ceneje tem bolje :), body bom vzel rabljen če bom kje našel kaj za dobro ceno leče pa tudi po vsej verjetnosti, čeprav za začetek bom vzel samo eno čim bolj podobno 35. Nisem precej socialen in me leča prisili, da se malo bolj približam folku in postanem kreativen.
Trenutno za body gledam tole:

Olympus OM-D E-M5
Olympus OM-D E-M5 II
Olympus OM-D E-M1

Pen-F sem gledal pa mi ni preveč všeč plus predrago za moj žep trenutno. Za body imam okoli 600€ za leče bomo pač dali kolikor bodo prišle. Drugače sem pa odprt za vse predloge. Edini pogoj, da ne grem na slabši sistem kot je d90 :).

4knative ::

Seveda prišel 6D Mark II brez 4K snemanja. Wtf?
««
52 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825335 (13600) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624507 (18559) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811955 (9407) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023884 (18735) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425793 (22635) bluefish

Več podobnih tem