» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
47 / 92
»»

korenje3 ::

14-24 in 70-200 vr2 sta čisto v drugi ligi kot 24-70 glede na to kar sem videl. ah pa tko sem si želel ta trio.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

s1m0n ::

Tak mimo je kakšen teden z Lowepro Flipside 300.

Moram rečt, da stvar ni lahka, ko jo napolniš :) Ter, da je dobro obloženo in čvrsto, nič se ne premakne med transportom.
Edino kar sem opazil je, da je 300 model na robu za body z lečo in gripom + 70-200 + fleš + krama.
Ter ta funkcija, da nahrbtnik obrneš okoli pasu za dostop do vsebine ni prijetna, ko je naložen (pas bi moral bit obložen).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

dottor ::

Meni v 500 stoji body + 70-200 + 18-105 + 35 + 50 ter polnilci pa kabli, ter v kratkem pride not še 24-70 in fleš s trigerjem, pa imam v main prostoru še nekaj placa. Kar se tiče obračanja nahrbnika sem uporabu že nešteto krat, ko si v gneči in lih ne moreš se valjat potleh in menjavat objektiva ker te kdo pohodi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

Samo 500 je gromozanski :)

dottor ::

Ja to je res :)) lahko se vseliš not.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::



:)

nofaith ::

Jerry000 je izjavil:



:)

hahahah, tole me je pa kr nasmejalo. lol, pa predvsem na digitalni fotografiji se pojavljajo haha moj bog
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Jerry000 ::

Tole je biser. No, srečno lovljenje teh bitij vsem :D

fujtajksel ::

nofaith je izjavil:


hahahah, tole me je pa kr nasmejalo. lol, pa predvsem na digitalni fotografiji se pojavljajo haha moj bog

Ja tvoj bog, nofaith ;)
So pa ene čist fajn abstraktne slikce. Treba je pripomnit da so eni od teh krogcev res čist analogni, drugi močno digitalno pogojeni. Tud to da se "pojavljajo" je res, ker precej od njih ni videt skozi DLSR iskalo, tako da jih precej lažje slikaš z brezzrcalcem oz v Live View.

dottor ::

Se je kdo kej poglabljal v lowepro nahrbtnike? Iščem nekaj, ki je dovolj majhno, da stoji not body+70-200 in flaša vode, pa da ne rabim AW500 nosit na hrbtu za brez veze. V tisto golla nikon naramno torbo ne stoji, sicer je super ko rabiš body + 1-2 objektiva :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Evo, pa je nov fotoaparat pri hiši - najnovejši Olympus (OM-D E-M1 ll).

Za začetek sem na hitro preizkusil, kako dela "pro-capture", ker me je najbolj zanimalo, kako deluje to malo čudo tehnike. Akcijo spremljaš z napol pritisnjenim sprožilcem, aparat začasno shranjuje fotke in ko se nekaj zanimivega zgodi, pritisneš sprožilec do konca. Pri drugih fotoaparatih na ta način seveda pravo akcijo zamudiš, ker pač traja tam okoli 0,2 sekunde, da pride signal od oči prek možganov do kazalca, Olympus pa shrani 14 slik izpred končnega pritiska na sprožilec. Zadeva deluje.



dottor ::

Drugače pa hudo ostre slike. Kaj imaš za en objektiv?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Te so z Olympus 300 mm f/4.

dottor ::

Super so res.

Drugače se ve kej o Sigmi 24-70 ART? Lani so registrirali patent ampak ni ne duha ne sluha o zadevi ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Sam patent v glavnem še nič ne pomeni, v trgovine pride samo manjši delež vsega tistega, kar patentirajo.

dottor ::

Pač sem pred nakupom 24-70 2.8 (sicer ga bom uporabljal na cropu) ampak mi je trenutno edina zanimiva opcija Tamron - kar ni niti tako slabo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

PARTyZAN ::

Tamronov 24-70mm f2.8 je super zadeva. Ne boš razočaran, če se odločiš za nakup :).

no comment ::

Okapi je izjavil:


Za začetek sem na hitro preizkusil, kako dela "pro-capture", ker me je najbolj zanimalo, kako deluje to malo čudo tehnike. Akcijo spremljaš z napol pritisnjenim sprožilcem, aparat začasno shranjuje fotke in ko se nekaj zanimivega zgodi, pritisneš sprožilec do konca. Pri drugih fotoaparatih na ta način seveda pravo akcijo zamudiš, ker pač traja tam okoli 0,2 sekunde, da pride signal od oči prek možganov do kazalca, Olympus pa shrani 14 slik izpred končnega pritiska na sprožilec. Zadeva deluje.

Neverjetno enostavna rešitev za realno težavo v določenih scenarijih uporabe. Odlično!

Človek se vpraša koliko let so proizvajalci prešpricali na "več MP, več MP, več ISO, več ISO" mantri, da morajo nato tako funkcijo skopirat od... telefonarjev.

s1m0n ::

Rafal ma prav dober, elektronski pa tudi mehanski!
Lepa pridobitev! Uživaj.

Koliko fotografij pa pre-buffa ?

Okapi ::

14 posnetkov hrani v pomnilniku. Kar se mene tiče, bi jih lahko tudi malo več. Pri 18 slikah/sekundo (s stalnim samodejnim ostrenjem) je to sicer skoraj ena sekunda zgodovine, ampak se človek hitro razvadi, in začne ugotavljati, da je tudi 18 slik/sekundo, o čemer smo včasih lahko samo sanjali, včasih premalo, da bi vedno ujel ravno tisti najbolj pravi trenutek. Če uporabiš 60 slik/sekundo (brez stalnega ostrenja), pa 14 posnetkov komaj pokrije tiste 0,2 sekunde zamude zaradi reakcijskega časa, tako da moraš biti zelo pozoren in lahko še vedno zamudiš ravno pravi trenutek.

nejcek74 ::

a to dela ne glede na izbrano kvaliteto, torej tudi z raw, ali samo za jpg?
ker jaz sem mojster v pol sekunde prepoznih škljocih :)

BigWhale ::

PARTyZAN je izjavil:

Tamronov 24-70mm f2.8 je super zadeva. Ne boš razočaran, če se odločiš za nakup :).


Tudi jaz sem z njim blazno zadovoljen. Ce kdaj posnames se kak video ti stabilizacija pride kar prav. :)

Okapi ::

a to dela ne glede na izbrano kvaliteto, torej tudi z raw, ali samo za jpg?
ker jaz sem mojster v pol sekunde prepoznih škljocih :)


Dela pri vseh nastavitvah kakovosti in največji ločljivosti, se pravi tudi najboljši jpeg + raw.

Tule je še en niz, o katerem bi lahko včasih bolj ali manj samo sanjal, vsaj z opremo, kot sem jo imel. Je pa seveda še vedno precej stvari, zaradi katerih je še vedno težko priti do res dobre fotke. Recimo brez zuma je težko optimalno kadrirati, z izrezovanjem se pa izgublja ostrina. Samodejno ostrenjetudi ni vedno tako hitro in natančno, kot bi si človek želel. In 18 slik/sekundo je pri hitri akciji marsikdaj premalo - recimo pri tem nizu bi bil verjetno kakšen vmesni položaj galeba še dosti boljši. In seveda še prava svetloba, pravi položaj ... Ampak kot rečeno, včasih bi kaj takšnega nastalo zgolj naključno in z veliko sreče, sedaj je pa tako rekoč rutina.









Mimogrede, z obdelavo zgornjih fotk se nisem trudil, samo ločljivost sem zmanjšal, da ne bo prevelik zalogaj za ogled.

BigWhale ::

Ob prebiranju tega posta mi je v glavi zaspilal Oliver. :D

Sem pa ze zadnjic razmisljal, ce je zaradi napredka v tehnologiji 'inflacija' med fotografi. Dandanes je toliko avtomatike in toliko post obdelave, da mors marsikdaj biti res hlod, da zaserjes fotko. Hkrati so se pa rodili pixel peeperji, ki v marsikateri dobri fotki iscejo pomanjkljivosti z lupo.

Okapi ::

Pikselpiperji so včasih malce nadležni, sicer pa delajo škodo kvečjemu samim sebi. Če slikaš za razstave, če prodajaš fotke na papirju, če objavljaš v revijah ... razen tebe samega nihče ne bo z lupo iskal pomanjkljivosti.

Okapi ::

Malo za hec - takšna fotka bi bila včasih stvar golega naključja. Ker ko vidiš, da je galeb spustil "bombo", je že prepozno, preprosto ne moreš dovolj hitro pritisnit na sprožilec.;)

s1m0n ::

Saj naključje je tudi, da si na drugi strani "pošiljke".

No, če povzamemo prej si rabil prakso, čas..., da si tak dogodek ujel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

PARTyZAN ::

Jaz pa komaj čakam na izid novega Tamronovega 70-200 f2.8 :). https://petapixel.com/2017/02/07/tamron...

Naše trgovine bi ga znale imet že naslednji mesec.

kuglvinkl ::

135 bi za neko normalno ceno zelo zanimala. bi vzel 105 1.4 od nikona, pa fotke niso moj kruh.

s sigmino.24 1.4 sem zelo zadovoljen. render ni cist tak kot pr nikonu, but aggain, jurja kolkr je drazji, sem vtaknu drugam.
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Jaz pa čakam, da bodo končno uspeli v Slovenijo spraviti en 12-100 mm Olympus (24-200 mm ekv.), plačan že pred dvema mesecema.

dottor ::

70-200 že prva generacija je bla super in mogoče še splača pogledat kolko ji bo padla cena ko pride G2 k nam.


Bom pa sam počakal na teste 24-70 in upal da je vsaj nekje na ravni tamrona oz. boljše s ceno 1200-1300€ max.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jacal ::

Zaresno pixelpeepanje v živo:

Pixls.us

Precej približno se mi svita, za kaj gre, manjka mi teorije (in tako bo ostalo), pa mi je le v nekakšen užitek, ko razpravljajo ljudje, ki dejansko razvijajo algoritme in programirajo ter pogosto že zelo kmalu prinesejo izboljšave v naslednjo različico orodij. Čar odprte kode.

Se pa človek zasedi v noč.

Okapi ::

Okapi je izjavil:

Jaz pa čakam, da bodo končno uspeli v Slovenijo spraviti en 12-100 mm Olympus (24-200 mm ekv.), plačan že pred dvema mesecema.

Včeraj tule pojamram in evo, objektiv je danes tu. Če bi to vedel, bi že prej tule kaj omenil.;)

dottor ::

Veliko dobrih trenutkov ti želim ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

Spremlja kdo CP+ ?

Sigmin 24-70 je kar lep :) Pa dobra konkurenca C/N-ju.
Ter nov Canonov EOS 77D.

#000000 ::

Eno malenkost off topic vprašanje, bo tole blago bilo okay za green screen effekte ?

Ali preveč odseva ? Hvala in LP

https://svetmetraze.si/produkt/podloga-...

gddr85 ::

pomoje bo ok, a jo boš posebej osvetlil? če bo presvetla pač zmanjšaš moč..

#000000 ::

Ja verjetno bo treba osvetlit tist kar bi rad slikal posnel, bomo vidl kako se obnese, ta mi je mism da še nek najbolj približek (niansa) zelene barve ki jo uporabljajo profiji, edin samo 140 je širine, ampak za silo bo pomojem.

BigWhale ::

Green screen je vedno potrebno dodatno osvetliti, ce bi rad vsaj priblizno spodoben chroma-keying potem delal. Tocna niansa barve ni tako zelo kriticna. Dosti bolj pomembna je osvetlitev samega ozadja in potem osvetlitev predmetov pred ozadjem. Ce imas moznost, potem si omisli 'rim light' oziroma 'hair light', s tem vecinoma iznicis odboj, ki pride od ozadja.

#000000 ::

Aha OK, hvala za tip. Skrbi me predvsem da izberem pravo tkanino ki ne odseva, sem mal študiral da bi kr filc (baje je to enako klobučevini) vzel ta garant ne bo odseval, ima pa malo čudno muckast oz. se rad zmucka, in se bojim da bodo tam kjer so mucke nastale kake temnejše ali svetlejše pikce katere ne bi rad vsako posebej klikal. Ve kdo kakšen točno materijal je naj bolj za to, sem gledal da se že dobi barva in kr steno pobarvaš pa je mir, samo potem te verjetno če ni ravna jebejo odboji ipd.

korenje3 ::

in potem akcija na youtube?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BigWhale ::

#000000 je izjavil:

Aha OK, hvala za tip. Skrbi me predvsem da izberem pravo tkanino ki ne odseva, sem mal študiral da bi kr filc (baje je to enako klobučevini) vzel ta garant ne bo odseval, ima pa malo čudno muckast oz. se rad zmucka, in se bojim da bodo tam kjer so mucke nastale kake temnejše ali svetlejše pikce katere ne bi rad vsako posebej klikal. Ve kdo kakšen točno materijal je naj bolj za to, sem gledal da se že dobi barva in kr steno pobarvaš pa je mir, samo potem te verjetno če ni ravna jebejo odboji ipd.


Svetloba se bo odbijala od vsake tkanine in od vsake stene. Ce se ne bi, potem bi bla stvar crna. :)

Pomembno je, da ozadje ni prevec osvetljeno in da igralec/voditelj/rekvizit stoji dovolj stran, da ne mece sence na ozadje in da odsev ozadja ni na igralcu. Ce imas nekoga meter in pol od ozadja je to ponavadi dovolj. Manjse pike na ozadju ne bodo motile, ker se jih od dalec ne bo videlo. Tudi neravna stena ni noben problem.

Pri chroma keyingu tako ali tako ne dolocis samo ene barve, ki jo skrijes ampak je vedno dolocen range, ker je uniformno osvetlitev in resnicno samo eno barvo, kar tezko dobiti.

#000000 ::

korenje3 je izjavil:

in potem akcija na youtube?


no pal, bo večinoma fotkanje izdelkov, ne gre na youtube :) si mi pa dal idejo :)

BigWhale je izjavil:

#000000 je izjavil:

Aha OK, hvala za tip. Skrbi me predvsem da izberem pravo tkanino ki ne odseva, sem mal študiral da bi kr filc (baje je to enako klobučevini) vzel ta garant ne bo odseval, ima pa malo čudno muckast oz. se rad zmucka, in se bojim da bodo tam kjer so mucke nastale kake temnejše ali svetlejše pikce katere ne bi rad vsako posebej klikal. Ve kdo kakšen točno materijal je naj bolj za to, sem gledal da se že dobi barva in kr steno pobarvaš pa je mir, samo potem te verjetno če ni ravna jebejo odboji ipd.


Svetloba se bo odbijala od vsake tkanine in od vsake stene. Ce se ne bi, potem bi bla stvar crna. :)

Pomembno je, da ozadje ni prevec osvetljeno in da igralec/voditelj/rekvizit stoji dovolj stran, da ne mece sence na ozadje in da odsev ozadja ni na igralcu. Ce imas nekoga meter in pol od ozadja je to ponavadi dovolj. Manjse pike na ozadju ne bodo motile, ker se jih od dalec ne bo videlo. Tudi neravna stena ni noben problem.

Pri chroma keyingu tako ali tako ne dolocis samo ene barve, ki jo skrijes ampak je vedno dolocen range, ker je uniformno osvetlitev in resnicno samo eno barvo, kar tezko dobiti.



ok, bom šel vzet pa da probam, sej rabim itak samo cage nekje 40 cm placa da snamem fotke, lahko bi celo uporabil eno od poceni cage z ozadjem, ampak ne bo ok ker je to les in če je surov še gre, ko pa je premazan z lanenim oljem pa zna odsevat kr konkretno in sem probal v kletki, pa je vse bleščeče, tako da green screen je opcija očitno edina.

ena opcija je še da uporabim debel bel pleksi za podnožje spodaj reflektor in od strani dve difuzne lampe, ampak ne mimam pleksija tazga pri roki, vem pa da ratajo famozne fotke na ta način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

BigWhale ::

Dejmo rajs tko zacet: kaj bi sploh rad pofotkal? :)

Okapi ::

Ni mi čisto jasno, zakaj misliš, da bi z zelenim ozadjem lahko bolje slikal bleščeče izdelke.

Pri slikanju predmetov je včasih treba "goljufati" in - sedaj si izmišljujem - recimo izdelka ne premažeš z lanenim oljem, ampak z motornim oljem, ker je manj bleščeče in na fotki izpade bolj podobno resničnemu izdelku. Fotografi, ki slikajo hrano, imajo recimo na zalogi cel kup tovrstnih trikov.

Sicer pa brez ustrezne osvetlitve ne boš dosti naredil. Morda bo pomagal tudi polarizacijski filter.

gddr85 ::

gre se za izrezovanje, samo za slikat ne rabiš green/blue screen, pa potem treba tud kak color spill popucat, če se odbija na subjekt/objekt, predvsem kaki lasje, bolj transparentne zadeve in je, predvidevam, ziher fino, da je zelena tkanina čim bolj mat..

BigWhale ::

Ce je mozno se izogni fotografiranju z green screenom in naredi stvari na beli podlagi. Ce pa to ni mozno, potem moras pa poskrbeti predvsem za pravilno osvetlitev ozadja. Pri tem pa pazis samo, da ne izberes blescecega ozadja, blago je pa vecinoma mat.

#000000 ::

Aja tkole, za pofotkat je kr nekaj lesenih izdelkov, niso to mize stoli ipd, ampak drobni okraski, razne skodelice, krožnički, stojala za pršut svašta uglavnem, ker so te zadeve les večinoma bukev je zadeva zelo svetla da ne rečem zlo na belo vleče :) zato bela ne pride v poštev, če pa se premaže z lanenim oljem in spolira (kar se more) potem pa je odsev da znoriš, in če hočem izrezat objekt ven me če bi delal z belo podlago vedno zajebe ker imam tolk klikanja da je za znort in če to pomnožim z nakaj 100 pol bolj da se nit ne lotim.

Z zelenim ali mogoče modrim ozadjem pa bo verjetno bolje, bom probal čez vikend kako se obnese.

Okapi ::

Lahko poskusiš tudi s kakšnim programom za izrezovanje, recimo:
https://www.projects-software.com/cutout
««
47 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825256 (13521) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624466 (18518) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811919 (9371) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023822 (18673) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425694 (22536) bluefish

Več podobnih tem