» »

Nenehno prekinjanje in ponovno vzpostavljanje wifi povezave

Nenehno prekinjanje in ponovno vzpostavljanje wifi povezave

ab1tone ::

Pozdravljeni!

Imam router Asus WL-500GPv2. Moč sprejetega signala ki ga računalnik oziroma kartica zazna je nenehno excellent, vendar...zadnjih nekaj mesecev opažam da mi v Windowsih vrže ven brezžično povezavo in jo čez nekaj sekund ponovno vzpostavi (pridobivanje IP naslova ipd), včasih pa mi preprosto ne najde več signala routerja. Z moje strani nato sledi nekaj sekundni izklop routerja iz elektrike in ponoven priklop in nato router nekaj časa (~1uro) dela normalno.
Pogosto se tudi zgodi, da se nekatere internetne strani ne naložijo pravilno, prikazujejo se popačene slike, video predvajalniki javljajo da je bila povezava prekinjena (čeprav windows tega ni zaznal).To se dogaja tudi na drugem računalniku, tako da vse kaže da je nekaj narobe na routerju.

Tudi firmware routerja sem posodobil vendar ni pomagalo.

Je imel kdo podobne izkušnje s kakršnim-koli brezžičnim routerjem, kaj se da narediti, kako uspešno zadevo rešijo na servisu ipd

Prosim za odgovore

Tema je verjetno že kje bila, vendar sem obupal pri iskanju podobnih simptomov napak...
ab1tone

gpanta ::

Meni ga je podobno router sral, zamenjal ruter in sedaj dela ok.

Mel sem pa eno čudno verzijo linksysa, ko ni šel tomato gor.
Pri tebi gre gor tomato?

ab1tone ::

Verjetno bi šel, sam ne vem če je smiselno to gor devat, ker ne rabim za neke ekstremne podvige ta moj router...kakšne prednosti ima sploh ta tomato firmware (če ma kdo čas odgovorit še na to)?
Aja pa router je še v garanciji, zato sem tudi spraševal kakšne izkušnje ste imeli s servisom ob takih napakah
ab1tone


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720902 (4595) mtosev
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418311 (11248) Hayabusa
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416864 (14358) Vanadium
»

Težave z routerjem LinksysWRT54gl

Oddelek: Omrežja in internet
102060 (1155) strle12
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879771 (6512) janezek67

Več podobnih tem