» »

Težave z routerjem LinksysWRT54gl

Težave z routerjem LinksysWRT54gl

gregor_83 ::

Pozdrav,

Imam kabelski internet prek Telemacha, prej sem imel računalnik direktno povezan z modemom, sedaj sem dal vmes še router iz naslova teme. Večinoma stvari delujejo kot bi morale, vendar imam dva problema:

Ko je povezava nekaj časa aktivna, se zelo upočasni - ampak ne pri vseh stvareh. BitTorrent še vedno deluje s polno hitrostjo, na speedtest.net dobim pravilen rezultat (up- in download so kot na računu ISPja, ping ok. 45ms), ampak šele po kaki minuti, ko se stran naloži. Na splošno v FFoxu v statusni vrstici dolgo časa piše 'Waiting for www.spletnastranxy.com', ko/če pa enkrat začne nalagati stran jo naloži normalno hitro. Celo na routerjevo 'stran' čakam celo večnost!

Druga težava je da se internetna povezava po ca. enem dnevu preprosto prekine. Mreža (na router je pripet še laptop - brezžično) deluje dobro, internetna povezava pa sploh ne. Težavo odpravim tako da v nastavitvah pritisnem 'DHCP Renew'. Je kakšen boljši način da to naredim avtomtasko - morda kaka skripta, ki se izvede vsakih N ur? Ali pa da mogoče preprečim ta 'feature' mojega routerja?

Hvala za odgovore.

Tomay ::

Naloži si ddwrt ali tomato. Tam imaš tudi možnost, da se ti router vsake n ur rebootne ali kaj podobnega. Načeloma pa bi custom firmware moral rešiti tvoje težave, ki jih povzroča p2p.
Voodoo 4Ever

veteran ::

Druga težava je da se internetna povezava po ca. enem dnevu preprosto prekine. Mreža (na router je pripet še laptop - brezžično) deluje dobro, internetna povezava pa sploh ne. Težavo odpravim tako da v nastavitvah pritisnem 'DHCP Renew'.


Tomato daj gor. Default firmware ima včasih tovrstne težave s telemachom, Tomato pa tole lepo reši...

KoMar- ::

Še en glas za Tomato :) Bolj sexy firmwarea še nisem videl :)

beta1 ::

Tudi sam sem imel isti problem, ko sem še imel naloženo defaultno verzijo 4.30.05.

To napako so popravli v verziji 4.30.09 ali novejši. Problem je nekaj z vezi z linux jedrom - vurneability.

Še bolše pa je, tak kot so predlagali, da namestiš tomato ali dd-wrt.

gregor_83 ::

Hvala za priporočilo glede Tomato firmwarea!
Že prej sem slišal veliko dobrih stvari o OS firmwareih za Broadcom routerje, ampak sem bil malo skeptičen, saj nisem ravno nek power user.
Ampak vse skupaj je še bolj preprosto kot UI, ki ga priloži Liksys - tako da toplo priporočam vsem, ki imajo težave, naj poskusijo najprej s tem.

Po pol ure psihiranja kaj naj spremenim da bo vse delovalo kot mora, sem pustil večino stvari v deafultu in puf: router dela brez problema!

LuGi ::

Si bom sposodil temo :)

Je imel kdo kakšne težave, da je wireless nehal delovati? Preko kabla deluje vse ok..pri wireless pa so sami probleme..da ruterja ne najde pa tud ce je blizu..dela mogoce 10s pa mrkne..

Vceraj sem ga priklopil in je delal do danes popoldan nato je pa zacel prekinjati na 10-20min ta čas je sedaj padel na 0-10s.. uporabljal sem tomato fw ampak sem ga nadgradil nazaj na linsys firmware in zadeva je ista..

Router je star glih 36ur in ze taksne tezave..grr

Kaj lahko se naredim? Ali bo potreben res servis..

beta1 ::

Naloži originalni firmware 4.30.12, če ti bo s tem delalo isto, reklamiraj. Pa naloži defaulte za test.

blackbfm ::

Preveri nastavitve za enkripcijo. Če maš TKIP/AES, to zna jebat..samo AES dej.

Pernuzzy ::

Pozdrav!

Sam imam točno isti problem kot gregor_83. Sem na Telemachu in imam na Thomson modemu še TP-Link TL-WR642G wireless router. Tudi meni prekinja povezavo in pomaga samo še "release->renew" na routerju, čeprav se noben parameter ne spremeni. Imam pa najnovejši firmware, ne uporabljam WLAN enkripcij ali kakšne "eksotične" nastavitve...Obstaja kakšna rešitev zame ali je nakup novega routerja edina stvar?

strle12 ::

Pozdrav!

Jaz imam takle podoben primer in bi prosil za pomoč!
Zamenjal sem internetnega ponudnika iz SIOL na KABEL!
Imam dva ruterja linksys wrt 54G povezana prek WDS, firmware SVEASOFT alcemy na siolu je deloval enkratno!
Na kabelski pa problem ker ni zaznal DHCP od kabel modema! Naložil sem na ruterje DDWRT in zadeva sedaj deluje! Zdaj pa ko zaženem Bittorent mi zmrzne mreža, prvo torent vleče na polno potem pa še to dol pade in moram ruter trdo resetirat! Iščem rešitev in prosim za pomoč ker več nevem kaj bi naredil!
Tle gor vidim da zelo navijate za tomato firware, a ima to poštimano al se da ddwrt še nekako kej spremenit!

Lp
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516400 (2755) Senitel
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7021140 (15341) broken/link
»

tomato in dd-wrt problem

Oddelek: Omrežja in internet
9917 (702) GTX970
»

Linksys wrt54gl wireless se sesuje ob IPTV prometu

Oddelek: Omrežja in internet
408758 (6316) aiko
»

omejitev internetne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
61093 (1004) blackbfm

Več podobnih tem