» »

GPS v gozdu

GPS v gozdu

pijavka ::

Zadnjič sem šel z gozdarjem v gozd, da bi si ogledala parcelo. Nisem vedel kje je, imel sem jo označeno na karti.Gozdar je imel s seboj GPS, kjer je imel oznake parcel. Povedal sem mu katera je naša in brez težav jo je našel. Koliko stane tak ročni GPS, da dobro deluje tudi v gozdu? Kje se da doboti take karte, kjer so označene parcele?

LP

krneki0001 ::

za take zadeve je odličen kar dlančnik z gps-om. Karte se dobi na netu, kar se pa parcel tiče, je pa nekoč bil nvatlas, sedaj pa je to nekje drugje na netu, ampak lahko dobiš ven točke za gps in jih potem vrišeš v karto in jih povežeš, da se točno vidi parcela. Te zadeve jaz delam z ozi explorerjem (www.oziexplorer.com) in imam svoje parcele vse vrisane v karto in tako potem nimam problemov, ko podiram drevesa ob meji, da bi kako sosedovo drevo podrl. Nardim pa vse na pc-ju, potem pa to samo prenesem karte na dlančnik.

Karte slovenije pa imam v merilih (vse se dobi iz neta):
1:50.000 - atlas slovenije
1:25.000 - geodetska uprava in bivša jna (imam oboje ene stare iz leta 1985 in druge iz leta 1998)
1:5.000 - stare vojaške specialke

pijavka ::

hvala!

;-) ::

Men zanima če se na netu da dobit kak zemljevid oz. mapa parcel v slo.

Highlag ::

Na netu je. Vsaj za Ljubljano
Never trust a computer you can't throw out a window

krneki0001 ::

Ja na netu se da dobit skoraj vse parcele v sloveniji, nekaj še ni pokritega, se pa trudijo. Nekoč je bil to NVatlas, danes pa ima to eno ministrstvo čez in tam si lahko vse pogledaš.

b0j3 ::

PISO je zadeva, ki jo iščeš. Poguglaj ime.
Je pa odvisno od občine ali je dala podatke ali ne.

;-) ::

hvala

nurmaln ::

za tiste ki ne poznate...
en miljon stvari je tuki gor
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

reeves ::

Na Geopedii maš vse kar želiš.

bauci ::

Uradne podatke o parcelah dobite na straneh Geodetske uprave Republike Slovenije http://prostor.gov.si, kjer lahko najdete link za prosti dostop do podatkov - atributnih (pisnih) in grafičnih - Javni vpogled v podatke o nepremičninah. Razne podatke (tudi koordinate in grafiko parcel) dobite na straneh ARSO - naravovarstveni atlas.

a12 ::

PISO je zadeva, ki jo iščeš. Poguglaj ime.
Je pa odvisno od občine ali je dala podatke ali ne.

Jaz sem PISO mobilni sprobaval samo zadeva ne funcionira kot bi morala.Samo nekajkrat mi je uspelo,da sem dobil podlago parcele s parcelnimi številkami in da mi je kazal kje sem.Drugače pa kaže vse mogoče od elektro infrastrukture itd.Kako bi rešil zadevo ali morsa kdo ve?

a12 ::

za take zadeve je odličen kar dlančnik z gps-om. Karte se dobi na netu, kar se pa parcel tiče, je pa nekoč bil nvatlas, sedaj pa je to nekje drugje na netu, ampak lahko dobiš ven točke za gps in jih potem vrišeš v karto in jih povežeš, da se točno vidi parcela. Te zadeve jaz delam z ozi explorerjem (www.oziexplorer.com) in imam svoje parcele vse vrisane v karto in tako potem nimam problemov, ko podiram drevesa ob meji, da bi kako sosedovo drevo podrl. Nardim pa vse na pc-ju, potem pa to samo prenesem karte na dlančnik.

Karte slovenije pa imam v merilih (vse se dobi iz neta):
1:50.000 - atlas slovenije
1:25.000 - geodetska uprava in bivša jna (imam oboje ene stare iz leta 1985 in druge iz leta 1998)
1:5.000 - stare vojaške specialke



A mi lhko bolj točneje opišete kko se uredi karto za OZIexplorer?
Hvala

krneki0001 ::

Vzameš navaden ozi za dlančnika. Greš pa označiš par točk. Te točke potem na računalniku označiš na karti. In potem na računalniku skalibriraš na te točke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navigacija za kolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7312266 (8442) schurda
»

Kako vem če se lahko na parceli gradi?

Oddelek: Loža
217238 (6526) Tody
»

Novi državni koordinatni sistem 1.januarja 2008

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
196642 (3451) keber
»

Varovanje osebnih podatkov in Popis nepremicnin 2006/2007

Oddelek: Problemi človeštva
92595 (2216) DoberMan
»

Slovenija iz ptičje perspektive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8816515 (11890) frke

Več podobnih tem