» »

Računalnik za taščo :)

Računalnik za taščo :)

tris ::

Glede PC-jev sem trenutno čisto out....in pojma nimam kaj se splača kupit.
No, "tašča" od mene pričakuje nasvet kaj naj si kupi za svoj prvi PC.
Rekel sem ji naj nekaj čim bolj poceni.
PC bo uporabljala za .... internet, word, excell, PP, e-pošta, shranjevanje fotografij.......in to je verjetno tudi vse.
No danes mi je pokazala spodnjo ponudbo in sprašuje(in jaz naprej...) ali se splača kupit :

http://www.hofer.si/si/html/offers/2867...

Jaz sicer take konfiguracije ne bi kupoval, vendar se mi zdi da zna biti za njeno uporabo čisto OK(nadgrajevala itak nikoli ne bo).
Se mi pa le "zdi",... ker o teh atomih pojma nimam niti o integrirani grafični,......
  • spremenil: tris ()

mtosev ::

na takim pcju Vista al win 7 ne bo delal dostojno ce bi kdaj sla na drugi OS razen XPja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tris ::

To je pomoje še najmanjši problem.

__Devil__ ::

Mislim, da je malo predrag.

fosil ::

Za desktop računalnik je tole za današnje čase zelo švohotna zadeva. Tudi windows XP je v zadnjih vzdihljajih in ne bo več dolgo podprt s posodobitvami. Ona pa bo verjetno tole imela precej dolgo.

Pa tudi 160G disk za fotografije pri ločljivostih današnjih digitalcev ne bo dolgo zdržal.

Monitor ima za 19" precej veliko ločljivost, kar je za marsikoga fino, ampak ker gre verjetno za malo starejšo osebo ji mikroskopske ikone in črke verjetno ne bodo najbolj všeč.
Tako je!

bobby ::

He he za taščo: 286ko!! :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jest10 ::


PC bo uporabljala za .... internet, word, excell, PP, e-pošta, shranjevanje fotografij.......in to je verjetno tudi vse.
No danes mi je pokazala spodnjo ponudbo in sprašuje(in jaz naprej...) ali se splača kupit :

http://www.hofer.si/si/html/offers/2867...


Za to kar si naštel, je izbrani sistem čez glavo dovolj. Za shranjevanje fotografij pa lahko nekoč v prihodnosti itak nabaviš eksterni disk na USBju, če se 160GB izkaže za premajhnega.

janezek67 ::

Za neuke je računalnike težko kupovati. Kajti kmalu se kje pojavi kakšna igrica ali drug program, ki ni tako nedolžen kar se tiče strojne opreme. Po mojem kakšen dvoprocesnik z radenonom 4770 ter z vsaj ene 500 diskom in minimalno 2 gb rama ne bi bil napačen. Če hočeš imeti mir.

Tole Hoferjevo ponudbo pa pusti pri miru.

zee ::

Eh, jaz bi ji kupil kaksnega poceni prenosnika s C2D. Overkill za vse, kar bo pocela + neslisen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Za neuke je računalnike težko kupovati. Kajti kmalu se kje pojavi kakšna igrica ali drug program, ki ni tako nedolžen kar se tiče strojne opreme. Po mojem kakšen dvoprocesnik z radenonom 4770 ter z vsaj ene 500 diskom in minimalno 2 gb rama ne bi bil napačen. Če hočeš imeti mir.

Tole Hoferjevo ponudbo pa pusti pri miru.


A tašča bo igrala kake hude 3D igre?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

energetik ::

Pa kaj bo tašča s prenosnikom?
Enga Athlona X2, matično z integrirano grafično, 2GB RAM in 640GB disk. Za ~270€ dobiš komplet, pol pa še en 20" LCD.
Pa bo mela za zahtevana opravila dosti za vsaj 5 let.

EDIT: če bo shranjevala fotke, bi ji moral priporočati še kakšen zunanji disk za backup. Pa prištet bi blo treba še kakšno Visto OEM..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

billgates ::

Za neuke je računalnike težko kupovati. Kajti kmalu se kje pojavi kakšna igrica ali drug program, ki ni tako nedolžen kar se tiče strojne opreme. Po mojem kakšen dvoprocesnik z radenonom 4770 ter z vsaj ene 500 diskom in minimalno 2 gb rama ne bi bil napačen. Če hočeš imeti mir.

Tole Hoferjevo ponudbo pa pusti pri miru.

A bo pa to res zadostovalo za slike pa internet, a ne bi še mal boljše grafične?

st0jko ::

keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

energetik ::

Stojko88, točno tole sm jst prej sestavu, samo ohišje si dal drug... :)
Je pa treba tuki zravn še monitor (~150€) in Glisto HB (~95€) všteti.
No, lahko ji daš tudi Ubuntu, če si to upaš tašči nardit... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

madmitch ::

Za taščo? Takega s pokvarjenim napajalnikom, modificiranim, da prebija na tipkovnici.>:D
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

profii ::

EEE pc?

;-) ::

Za taščo pa more bit BOOOMBA (komp)

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

opeter ::

Za taščo? Takega s pokvarjenim napajalnikom, modificiranim, da prebija na tipkovnici.>:D


Nismo vsi v slabem odnosu s taščo. Tako, da ne posploševat. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Yohan del Sud ::

To je to za ta dnar, za kar si opisal bo služilo ok. Samo ne potem jokat, ko bo kašen njen vnuk (bogami celo tvoje krvi) težil, ker ne dela niti GTA1 gor dobro.
www.strancar.com

Meizu ::

Joj, no, komp se kupuje za taščo in za nobene vnuke. Očetje in mamice bojo vnučkom kupili svoj računalnik. Stara dobra tašča naj ima pa svojega.

zavajon ::

Jaz imam podobnega (EEE Box), le da ima Atom N270. Te naloge, katere si opisal, opravlja brezhibno.
Prednost tega Nettopa je ta, da je majhen, zato ga bo lahko postavila na mizo, da bo imela CD blizu.
Porabi zelo malo elektrike, zato je tih. Tudi, če ga ne bo ugašala, se na računu za elektriko ne bo poznalo.
XP Home bodo za taščo zadostovali, nujni popravki bodo tudi še dovolj časa na voljo.
Ko zmanjka diska, se pač priklopi enega 2.5'' zunanjega. (ideja za darilo za rojstni dan ;) )

Pa še pekač ima, da ti bo lahko kakšen štrudl spekla :D

Res mi ni jasno, zakaj so ljudje tako obremenjeni s temi megahertzi pa gigabajti! To je tako, kot da bi vsi morali kupovati avte z vsaj 200 konji.

tris ::

:D

...debate o taščah so vedno dobre......

...in ja, če še nisem omenil PC bo samo za njeno uporabo..... brez igric, paintshop-ov, 1000 mp3 albumov, vnukov , ki bi nabijali GTA,...

Nekateri omenjate Visto - no pomoje jo tudi ne bi bila najbolj vesela saj še XP-jev ne obvlada
>:D
....in potem v službi XP, doma Vista ,.....se že vidim kako bi bile inštrukcije vsak dan, kar pa mi po pravici povedano niti najmanj ne diši.

V bistvu me je bolj zanimalo koliko so zmogljivi ti atomi in ali je kakšna slaba lastnost teh kompaktnih računalnikov,....oz. če je bolje kupiti "navaden" sistem za podobno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()

st0jko ::

energetik
sorry nisem tolk vseh postov bral :8)
keks?

janezek67 ::

Za neuke je računalnike težko kupovati. Kajti kmalu se kje pojavi kakšna igrica ali drug program, ki ni tako nedolžen kar se tiče strojne opreme. Po mojem kakšen dvoprocesnik z radenonom 4770 ter z vsaj ene 500 diskom in minimalno 2 gb rama ne bi bil napačen. Če hočeš imeti mir.

Tole Hoferjevo ponudbo pa pusti pri miru.

A bo pa to res zadostovalo za slike pa internet, a ne bi še mal boljše grafične?


Govorim bolj na splošno in ne konkretno za tole taščo.

Atom procesor je dovolj močan za XP in Word 2003 ter za ogled kakšnih avijev in mpeg2 filmov. Za kaj več pa žal ne.

Hoferjeva ponudba je drugače cenovno čisto ok.

Nettopi so uporabni po mojem predvsem v pisarnah in za kakšne home serverje, kjer računalnik gori cel dan. Poraba elektrike je zelo majhna in se takšen računalnik skozi življenjsko dobo veliko bolj izplača kot navaden namiznik. Pa še manj prostora zaleže. Za domačo uporabo je takšnemu računalniku največja konkurenca kakšen 15 colski prenosnik s ceno okoli 500€. Posebno, če ga človek uporablja kako uro do dve na dan.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Za taščo bo vrjetn še kšn stari p4 ali athlonxp rabljen za cca 50e več k dovolj.

Pyr0Beast ::

Atom bo vrh glave. Da, splača se kupit in nato pohvalit njeno odločitev :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Invictus ::

Tista Hoferjeva ponudba sploh ni slaba za taščo.

Da ne govorim o tem, kako boš pohvaljen ko boš povedal da to kuri vse skupaj le 50 W :)).

LP I.

ZGI ::

Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

;-) ::

Nekateri omenjate Visto - no pomoje jo tudi ne bi bila najbolj vesela saj še XP-jev ne obvlada


Kje piše da je vista bolj manj prijazna do uporabnika?

rejven ::

tukaj ravno en prodaja primern comp oz barebone , Cena za rame in proc je previsoka, ker so nove komponente cenejše. Se pravi das 80€ za škatlo s plato in napajalnikom, +cca 120€ za e5200, 2giga rama, disk, pa je čez glavo dost za 200€. Lahko pa seveda kupiš tudi novo ohišje/napajalnik in plato za 80€ bp, ta je mogoče dino mal lepši za v kako dnevno sobo:)

Vanadium ::

Ne pozabi na spodoben stol za taščo:

 Stol za tašče

Stol za tašče

tris ::

Ne pozabi na spodoben stol za taščo:

 Stol za tašče

Stol za tašče



:))
dobra

tris ::

Nekateri omenjate Visto - no pomoje jo tudi ne bi bila najbolj vesela saj še XP-jev ne obvlada


Kje piše da je vista bolj manj prijazna do uporabnika?


Ne , da bi bila manj prijazna, ampak običajno neko nepotrebno heblanje iz enega na drug OS pač ni ravno v veselje(sploh pa starejšim , ki z računalniki niso odraščali...).

fosil ::

Če nekdo začenja z računalnikom potem je bolje da se nauči Viste kakor XP.

Vista bo kljub vsemu dalj podprta, pa še kasneje bo prehod na kakšen novejši OS manj boleč kakor iz XP, tudi win7 je na primer zelo podoben Visti.
Tako je!

Leks ::

Daj tašči na 1 tedenski poizkus Visto oz. 7. in boš videl odziv. Sem imel doma podoben problem in so kar XPji obveljali.

fosil ::

Za uporabnike, ki nimajo pojma in znajo samo poklikat ikonco je tako vseeno. Ikonce za word, internet... so enake povsod, sami programi pa tud.

Bolj travmatičen je recimo prehod iz office 2003 na 2007.

Prehod na nov OS je bolj problematičen za naprednejše uporabnike, ki znajo že kaj sami narest in se potem ne znajdejo več.
Tako je!

blackbfm ::

Navaden komp naj kupi, dobiš dobrega za mal denarja. Če boš pa sam sestavljal pa lahko dobiš vse komponente za res smešno nizke cene, če se ti da malo pobrskat po netu. Atom je bolj skret (zame je to "dlančniški" procesor:D), edina dobra stvar je poraba, ampak komp verjetno ne bo vklopljen 24/7 tako da je itak vseeno koliko porabi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto za Taščo, zelo specifične zahteve ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15825861 (20275) krneki0001
»

Comp za surfanje

Oddelek: Kaj kupiti
311909 (1544) JayKay
»

Ipad za gospodinjo

Oddelek: Kaj kupiti
171346 (688) dhouswife
»

Računalnik za v pisarno

Oddelek: Kaj kupiti
7827 (731) Invictus
»

Varno brisanje podatkov s pomnilniske kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
51135 (1057) OmegaBlue

Več podobnih tem