» »

prenosnik za 1000€

prenosnik za 1000€

«
1
2

NemecRok ::

Zdravo!

Odločam se za nakup prenosnika in sicer takšnega, ki bi imel:
-4GB rama
-dobro grafično (za igre, photoshop)
-dobr procesor (intelov)
-da bi biv dobre kvalitete (trenutno mam 4lete starga Acer-ja in so se črke na tipkovnc zbrisale, ventilator je zelo glasn, ohišje je že poknalo, cev je poribsan poleg tega pa se močno greje)

Rad bi, da bi bila odzivnost novega prenosnika zelo hitr. Npr. jaz imam ponavadi odprtih več programov, kar pobere veliko spomina. npr. srfam po netu, kej v Wordu pišem, poslušam glasbo, medtem pa še vlečem filme z neta. itd.
Zanima me tudi kakšna je razlika med npr. procesorjem 2.0GHz ter 2.5Ghz?...ali so to velike, opazne razlike? Pri ramih pa se verjetno kar pozna če jih imaš namesto 2GB 4GB a ne?

Sam sem že nekaj gledu po netu za prenosnike in med njimi so mi trenutno interesantni naslednji:
- http://www.mimovrste.com/artikel/275014...
- http://www.mimovrste.com/artikel/275014...
- http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
- http://www.anni.si/sl/Dell_1/Prenosnik_...
- http://www.mimovrste.com/artikel/275015...
- http://www.so-doo.si/detail.php?page_la...

Upam da mi boste znali kaj svetovat...

Lp,
Rok
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

JayKay ::

kaj pa MSI GX20?

drugače pa:
glede na ceno se najbolj splača HP Dv5 ampak je verjetno rabljen ali pa demo (če te to ne moti)
sledi r60, sony, dell (3gb samo pa 160gb disk), cenješa toshiba, dražja toshiba

Leks ::

Mogoče pride v poštev tudi kakšen ASUS N50VN

alexxxx ::

Zakaj je bilo potrebno odpirati še eno temo ;( klik

BALAST ::

Če bi kupoval bi vzel Sony z Blue ray pogonom.

klinker ::

@BALAST....kak bluray no :D

Jst dam glas za HP DV5...dobro opremljen in precej ugoden...pa MSIju tudi zaradi zaslona z 1680x1050 resolucije(jo imam na svojem 15" HPju in mi je super imet tolko delovne povrsine na tako malem zaslonu)

=Exceed= ::

Zadnji HP za 680€ je bomba :O

NemecRok ::

JayKay@ kar se tiče MSI-ja ima zelo dobre tehnične lastnosti, vendar pri teh prenosnikih malo dvomim v njihovo kvaliteto (kompaktnost ohišja, pregrevanje, kakovost tipkovnice,...)

Leks@ tudi kar se tiče ASUS-a sem mal v dvomih glede kakovosti ohišja ter ostalega.

BALAST@ Omenjen sony-jev model se mi zdi kar dobra izbira, saj kolikor vem so sony-ji zelo kakovosti prenosniki kar se tiče ohišja ter tipkovnic. Po tehničnih lastnostih pa je tudi kar zmogljiv, s tem da ima slabšo grafično kot prej omenjena ASUS ter MSI. Skor sigurno pa je sony bolj kakovosten kot pa druga dva prenosnika.

Zanima me tudi če se mogoče v tujini bolj splača kupiti prenosnik. Namreč drug mesec grem v Nemčijo, Francijo ter Anglijo in bi mogoče lahk tam kaj nabavil, vendar bi potem imev probleme s tipkovnico ter lahko da še z garancijo al kako je s tem? Mate mogoč kakšne izkušnje?

Kako pa je kaj s temi prenosniki na http://www.so-doo.si/index.php?page_lan... ? Če prav razumem gre tu za prenosnike, ki so bili v trgovinah kot razstavni eksponati a ne? Čudi me tud to, da se teh prenosnikov v Sloveniji novih ne da kupiti, npr. HP Pavilion, teh nisem nikjer zaslediv.
Npr. gledav sem model http://www.so-doo.si/detail.php?page_la... , ki je po zmoglivosti zelo dober in konkurira tud novejšim prenosnikom. Zdej ne vem kakšna je kej razlika med rami 667 MHz ter novejšimi 800MHz in česa kej ta pavilion nima kar majo novejši prenosniki?

Hvala za vašo pomoč;)
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

xnnx ::

jst dam glas temu Toshiba Satellite Pro A300-1NT 2,26GHz
ke mam prenosnik toshiba tudi sam doma in me ni še razočaral star je no leto in je
core 2 duo 2,2Ghz
4Gb rama
ATI mobility radeon 2600 512 Mb rama
250 Gb disk
dal sem pa 1050€

NemecRok ::

xnnx@ Ja tud sam sem zelo nagnjen k nakupu Toshibe, saj mi jo je že več folka priporočal. Kako pa je kaj z
- kakovostjo ohišja?
- kakovost tipkovnice?
- ali se ti kaj pregreva? (je čutiti toploto ko tipkaš po tipkovnici?saj je pri mojemu Acer-ju 1692 na trenutke ohišje obupno vroč)
- glasnost ventilatorja?
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

Interaction ::

Ej stari, priporocam Toshibo, pred kratkim sem kupij prenosnik TOSHIBA SATELITE P300D - 13j :) PREZADOVOLJEN SEM! Od stvari za šolo, pa vse do iger raztura! :D

http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

Interaction ::

P.s- Glede kakovosti ohihšja, tipkovnice - Lahko ti iz osebnih izkušenj povem da so se pri Tošibi ZELO potrudili glede tega! Moj prenosnik se ne pregreva, ne čutim vročine ko tipkam, ohišje je "MOČNO", se ne bojim da se bo kakorkoli kaj zlomilo ali pa počilo. Prej sem imel HP Pavilion EA5145DV in se dobesedno OBOLEVAL ker krš od compa! nemore se primerjati z sedajšnjo mojo tošibo :)

(Toshiba made first portable computer)8-)

NemecRok ::

Interaction@ Ta prenosnik se mi zdi že malo prevelik(17˝), pa občutek imam da se na njem pozna vsak prstni vtis ali se motim? Sicer pa je po zmogljivosti res dobr komp. Pa tud zelo kvalitetne zvočnike ima

Edino nevem kako se kaj obnašjo ti AMD-jevi procesorji?Kakšna je sploh razlika med intelovimi ter AMD-jevimi, če imata npr. oba isto frekvenco (npr. 2,26GHz)??

Sicer pa se sedaj bolj nagibam za nakup toshibe kot pa za nakup HP paviliona, ker mi kakovost ohišja ter ostalo kar sem prej omenil kar veliko pomeni.
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

JayKay ::

načelom se tukaj v Angliji zdaj bolj splača kupit prenosnik kot v Slo.

Za MSI-ja je nekdo reko da ma dober zaslon in kvalitetno ohišje. Osebno ga nisem videl v živo.
Sony UK za približno 1000 evrov:
VGNFW35X
Processor: Intel® Core™2 Duo 2.40 GHz
Hard drive: 320 GB Serial ATA (5400 rpm)
Memory: 4 GB 800MHz DDR2 SDRAM
Optical Drive: Blu-ray Disc™ drive (read and write)
Display: 16.4" LCD, 1600 x 900 webcam
Graphics: ATI MobilityRadeonHD3650 512MB
Operating system: Vista® Home Premium - (64 bit)

Total Price £ 969.00

gwertix ::

sam tudi nameravam v kratkem kupiti prenosnik ... zato bi prosil za kakšne predloge (znamko/model). Za prenosnik pa bi odštel cca. 700€ - 850€. Računalnik bi rabil predvsem za programe - photoshop, office, programe za video obdelavo, flash in druge, potem za gledanje filmov, pa tudi za igranje kakšnih zahtevnejših igric.

Prosil bi za predloge kakšen računalnik, pa kje ga kupiti... hvala!!!

Zheegec ::

med vsemimi naštetimi sta po kvaliteti ohišja in ekrana najboljša msi Gx620 in pa sony FW serija. Oba sem imel že v rokah in sta super.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

filip007 ::

Interaction pol praviš da je tale dober TOSHIBA SATELITE P300D-13j ga dobim v Petek

katere špile si pa probal...

Wheelman mi je na desktop mašini delal samo 10min pol sem mel pa poven kufer in prodal vse skupaj...


Fujitsu Siemes Amilo Xa 3530 je tud okoli 1000€ če koga zanima...
http://www.test-ing.com/index.php?optio...

Še zdaj nevem ali so dobri Acer ali ne...ali tipke stran padajo in če se kaj segrevajo...?

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

svaba ::

Ka pravte na to odločitu http://www.mimovrste.com/artikel/275014... ?

Zdi se mi da ta Toshiba ponuja največ za ta denar, seveda če še upoštevam tudi ceno znamke tošiba, kakovost ter predvsem zmogljivost.

Ali ma mogoče kdo kakršne koli pripombe na ta model toshibe ter nasploh na toshibo?
Rad bi tudi da malo kritično pokomentirate ta prenosnik, ker se sam v detajle ne spoznam kaj dosti (kaj manjka, kaj bi lahko bilo bolše, itd.).
Pri tem modelu me predvsem zanima tudi kako se kaj sam prenosnik greje, kako glasno deluje, če je ohišje dovolj kakovostno, itd. namreč z zdajšnjim prenosnikom (acer aspire 1690) imam pri vsem tem naštetem velike težave.

Vse vaše informacije bi mi prišle zelo prav, pa tudi če predlagate kakšen drug prenosnik za okoli 1000€

Lp,
Rok

Zheegec ::

Asus M50VN mogoče?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

svaba ::

Ta Asus pa res raztura kar se zmogljivosti tiče. Vse kar ima je odlično. Sam sm mal skeptičn kako je kaj s samo kakovostjo tega prenosnika? Ima mogoč kdo kakšne izkušnje (tipkovnica, ohišje, glasnost ventilatorja, segrevanje)?
Ga je mogoče videti v kateri izdem slovenskih tgovin, da bi ga še sam mal preizkusu?

Res morm rečt da za tolk denarja še nism vidu podobnega prenosnika in me je prov presenetl. Tud sam videz je zelo dopadljiv.

blaskon ::

kaj pa A300-1ND toshiba?

Leks ::

Oba ASUS in Toshiba sta zanesljiva, sploh sedaj ko ima toshiba neko garancijsko akcijo.

A300 1nt za isto ceno kot ASUS N50VN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leks ()

filip007 ::

Sem vzel Acer Aspire 7730G za 760€ na Comshop
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Nimam večjih pripomb malo slabša tipkovnica, špili delajo super

Core 2 Duo 2GHz,3GB RAM,250GB Hitachi,9600mGT, Pioneer burner...

Vista gor super dela, ko se zmeče malo robo dol...

CPU 50C
GPU 54C

Od driverjev sem gor dal samo Geforce Notebook...
http://www.nvidia.com/object/notebook_d...

Baterija zdrži 1,40ure na netu...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

mblazi22 ::

Jst bi pa vprasu kaksno je vase mnenje glede prenosnikov HP-pavilion. Zgoraj je en napisu da so zanič, al je res tako?? K mislm da HP je kr dobra marka. Al je ta serija slaba, ker se jih dobi po zelo ugodnih cenah gelede na druge modele.

svaba ::

@blaskon: TOSHIBA A300-1ND je po karakteristikah super prenosnik, edino kar mene osebno pri tem modelu osebno moti je to, da je polakirana in se na njej pozna prav vsak prstni vtis. Pa tud sam občutek tipkat po polakirani tipkovnici mi ni biv ravno ušeč. Je pa res zelo zmogljiv in tud hude zvočnike ma.

@Leks: Zelo se nagibam k tej tošibi ki si jo ti omenu Toshiba Satellite Pro A300-1NT, čeprav je po zmogljivosti malo slabša od prej omenjene A300-1ND, vendar se vsaj šajna ne.
Tošiba se mi trenutn zdi dobr nakup tudi zaradi tega ker ponuja garancijo ˝no matter what guarantee˝.

Sem pa trenutno spet mal v dvomih, ker ste mi nekateri priporočal nakup tegale Asusa http://www.mimovrste.com/artikel/275013... , ki je po zmogljivosti res fantastičen, poleg tega pa še ql zgleda. Sam k je vprašanje sama kakovost ohišja, gretje, glasnost, tipkovnica. Ma mogoč kdo izkušnje s tem modelom?...ali pa s tem tipom kompa MSI http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac... ter http://www.elektronika.si/product_info.... ?Pa še se kakšen najde...ene dva dni nazaj sm nek na netu zasledil prenosnik (asus, msi), ki je mev vgrajene 4zvočnike ter spodaj malega globokotonca:)...pa full huda mašina pa še vredu je zgledu...sam se ne spovnem zle kje sm že to vidu....uglavnem sem pred veliko dilemo kaj nabavt

z3ro ::

mam asus m50vn..pravkar pišem z njega hehe..sam kolk vem ga sploh ni več nikjer za dobiti..iz mimovrste je biu odstranjen.ohišje je plastično vendar gre za kakovostno plastiko..nism opazo da bi se ohišje kaj zvijalo oz karkoli.tipkovnica je zaenkrat še čist vredu.uporabljam ga 4-5 mesceu..resolucija je zakon.ekran je bleščeč vendar mi to ni pomembno.igre delajo vse katere sm inštaliru.pregreva se ne..ventilator je ob obremenitvi malo bolj glasen..sam me to ne moti lih..če še koga kaj zanima naj vpraša.
lp

Karen ::

Mogoče se zadeve lotevaš z napačne strani:
>Rad bi, da bi bila odzivnost novega prenosnika zelo hitr. Npr. jaz imam ponavadi odprtih več programov, kar pobere veliko spomina. npr. srfam po netu, kej v Wordu pišem, poslušam glasbo, medtem pa še vlečem filme z neta. itd.
Tole v bistvu ni nobeno delo za računalnik (utilizacija procesorja je pod 20%, 2GB rama je za tole vrh glave).
Raje se vprašaj:
1. ali rabim notebook (ga prenašam)?
2. koliko ga prenašam/sem pripravljen prenašati v kg?
3. kako velik zaslon rabim (povezano s točko 2)?
4. ali rabim avtonomijo ali sem vedno pri štromu (povezano s točko 2)?
5. a rabim ločeno grafično kartico ali zadošča onboard - igram zahtevne igre, 3d grafika (če si 2x v zivljanju v photoshopu odstranil red-eye efekt z domače fotke ne rabiš hude grafikulje... (povezano s točko 3 in 4)?
6. hočem 3 leta garancije... (ja, hočeš - pri nekaterih to pomeni dokupi warranty pack - vsi brandi to imajo)
7. a hočem tipkovnico kot da bi po jajcih klofal? (janso da ne - ergo pojdi v bigband ali harveya in sprobaj razliko med tipkovnico lenovo, dell in MSI)
8. a sploh rabim CD/DVD vgrajen (neumno vprašanje, ali pa tudi ne - povezano s točko 2) - v praksi to pomeni da boš vedno nesel naokoli 40dag zraven. Res pa je da razen pri 12-13palčnih skoraj ne moreš več dobit brez enote. Beri vseeno ti je če ti je za težo vseeno.
Pa še kaj bi se našlo. Glede na to potem izberi glavne zahteve in potem glej naprej.
Aja, hitrost procesorja 2,13 ali 2,25? Ne boš opazil... primarno glej na razliko v ceni.

Leks ::

Iz letaka konec prejšnjega tedna je ASUS m50vn še dobavljiv, mislim pa da ne gre za popolnoma identičen model prenosnika.

filip007 ::

HP Pavilion ni zanič samo grafične 8600 in 9600 so bile sumljive...zdaj so to že poflikali vsaj upam.

Moj Acer dela tip top z novim BIOS sem pridobil okoli pol ure...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

blaskon ::

Na hitro pogledano je razlika v procesorju in RAM

M50Vn-AK015
Intel Core2 Duo P8600 (2,4 GHz, 3 MB L2 predpomnilnika, 1066 MHz FSB)
pomnilnik 4 GB (2x 2 GB) DDR2, 800 MHz


M50VN-AK111D
Intel Core 2 Duo T8400 2,26GHz
L2 Cache 2 MB
Spomin [MB] 3072 MB (1024+2048)
Delovni takt spomina [MHz] 667
Spominska reža SO-DIMM DDRII

NemecRok ::

@Karen: Z veseljem bom odgovoru na ta vprašanja, sam da bo odločitu lažja, ker trenutno res ne vem kter prenosnik bi nabavu.
1.) Ja notebook rabim ker ga skor vsak dan prenašan naokoli. Trenutno 3dni v tednu hodim na šiht in ga vsak dan nosim s seboj, dva dni ga prenašam zarad faksa, ostala dva dni je pa doma na mizi.
2.) Glede kilaže mi je čisto vseeno, ali je 2kg ali pa 5kg, saj ne sprehodim nevem kako dolgih razdalj z njim.
3.) Zaslon naj bo 15,4ˇ ali pa 16,4ˇ od sony-ja.
4.) Ja dobro bi bilo, če bi zdržav nekje 2uri, ni pa avtonomija prvotnega pomena.
5.) Grafična naj bo ločena, z vsaj 256mb lastnega pomnilnika (delo v photo shopu, kakšna zahtevnejša igra)
6.) Kar se tiče garancije, naj bo vsaj dve leti, sicer pa jo bom dokupil.
7.) rad bi kakovostno tipkovnico ter ravno tako ohišje, da mi ne bo tako škripalo kot mi sedaj pri acer-ju.
8.) ja CDrom le naj bo.

Poleg omenjenega mi je pomembno tudi to, da se prenosnik nebi preveč grel ter da sam ventilator nebi bil preveč glasen.
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

Karen ::

No, malo smo že zožili zadeve. Kot prvo ti prenosljivost in avtonomija nista prioriteta. 12, 13 in 14palčnike odpiši, ravno tako ni treba gledati mašin s pod 2,5kg. Se pravi da posledično iščeš nek brand name. Malce poglej za HP-ji, Lenovo-ti, Fujitsu-Siemensi ali Dell-i. Na ceneje.si lahko lepo zožiš zadeve. HPje imaš serijo 6820/6830, Fujitsu Siemensi serije Amilo 3500, Dell Studio 1735, Lenovo ima tudi serijo 300 ipd. Jaz sem ti na brzino zožil na naslednje kriterije (pa jih je še vedno 146 - 15,4 in 17-palčnih - če se omejiš na 17palčne boš dobil manj zadetkov): http://www.ceneje.si/prenosniki-do-17-z...
Pa garancijo 3 leta ne pozabi.

svaba ::

@Karen: Zakaj pa nisi omenu Toshib? Nekateri modeli imajo 3 lete mednarodne garancije, pa kolkr sm od drugih slišu naj bi bli zelo zaneslivi ter kakovostni. Sam sem že mal tipkav po njih v big bangu, vendar je težko tko na hitro vse oceniti. Seveda če bi imev denar bi nabavil en prenosnik od leonvota, ker se mi zdi res robusten ter zelo kakovosten. Za okoli 1000€ pa težko dobim dobr lenovov prenosnik. Hp-je mi vsi odsvetujejo. Npr. v Pivovani Laško jih imajo in majo z njimi velik problemov, pa tud veliko kolegov jamra nad njimi. Zdej za Dujitsu-Simens nimam nobenih izkušen ter ravno tako ne z Dell-i.

Kaj mogoče pričakujete, da bodo cene prenosnikov v prihodnjih mesecih kaj padle?...se splača z nakupom prenosnika še počakati kakšen mesec?

JayKay ::

Cene se vedno nižajo ko se modeli starajo. Treutno se najbolj splača nakup v tujini, predvsem v Angliji. Nekdo iz teme Kateri prenosnik je kupil della v Angliji (dostava v SLO).

Karen ::

Pa vzemi Toshibo če ti paše. Samo podpore v Slo za Toshibo ni nobene prave - žal. Sicer včasih super mašine, mogoče tudi sedaj dobiš kaj primernega. Nisem se niti mislil omejevati na blagovno znamko. To nad katerimi jamrajo je stvar modela - niso vi HPji podn. Lahko ti povem za čisto novo 13palčno toshibo da ima VGA izhod motnje in slika na zunanjem lcd-ju plava, samo to še ne pomeni da so vse toshibe zanič. Bolj zaskrbljujoče je da Toshiba ne misli da gre za serijsko napako, čeprav so trije isti modeli z isto napako... (za njih to sploh ni napaka, čeravno je dokazljivo in drugi modeli tega nimajo). Od HPja potem glej Elitebooke pa bo. Ločit moraš med t.im. Consumer modeli in Business modeli. Ti se ločijo po kakovosti izdelave. Na prvi pogled jih pri brandih ločiš po uradni spletni strani - lahko imenovani tudi entry modeli, pa za home use, ipd. Pa business modeli imajo navadno že v osnovi 3 leta garancije, home modeli pa le eno (tako ima npr. Dell).

BALAST ::

To da se na VGA izhodu prikazujejo motnje na zunanjem LCD je že znano pri vseh firmah, saj gre za analogni preklop, ki ne pošilja dovolj podatkov do LCD monitorja katere sem opazil tudi na HP Elitebook, pa na Lenovo. Gre prej za pomankljivost LCD monitorjev ker VGA izhod izgublja zanimanje in podporo zaradi potrebe po večjih in hitrejših resolucij.

Najbolje se je temu izognit če ima prenosnik DVI ali HDMI izhod, ter kupiš adapter in prenašaš signal do monitorja DIGITALNO.

_Dejan_ ::

JAz sem včeraj kupil v UK HP 6930p ker sem ga dobil za "dobro ceno" in za tako ceno pri nas dobiš HP 6730s(oz. je še dražji)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Karen ::

Balast: problem je ponavadi ker ima notebook samo analogen izhod. Da pa je pomanjkljivost na LCDju se ne strinjam. Na voljo imam 7 različnih notebookov za priklop na isti LCD, pa samo pri enem slika plava.

svizi ::

Meni je ravnokar crknil HP nx6125 je pa bil star 3 leta in pol..kar se tiče ohišja in tipkovnice je bil ful dober edino malo se je grel, zdej mi je pa dokončno crknila matična, tako da tudi jst gledam za nov laptop. Gledal sem MacBook-e, ki so mi sicer ful všeč ampak se mi zdi malo škoda ker se res dragi. Sej majo svoje bombončke ampak se mi zdi, da je vseeno preveč nabita cena, edino OS x leopard mi je všeč. Mi je pa bil zelo v pomoč tale članek ker sem gledal par modelov, še posebej 17' in mi je tale toshiba P300-1GN ful dobra..samo ne vem zakaj morajo naredit tako ohišje da se sveti?! Pa zanima me, če recimo kupiš ta laptop na mimovrste kako potem dobiš to toshibino garancijo "no matter what"? Pa še to..ali ima mogoče kakšen model podoben tej toshibi P300-1GN osvetljeno tipkovnico?..ker če je ohišje, ki se tako sveti je v temi pomoje ful muka tipkat!

Aja pa zanima me še kaj je z dell-i. Nekdo je omenil da se ga da naročit iz UK..je to res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svizi ()

svaba ::

No trenutno se odločam med dvema modeloma in sicer sony-jem ter toshibo:
http://www.vshop.si/194/podrobnosti/Son...
http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

Odločitev je kar težka in se nekak ne morem odločt...če pogledam procesor ima sony mal bolšga, na drugi strani pa ima toshiba boljšo grafično kartico. Kar se tiče garancije ima toshiba 3 letno, sony pa 2letno...pisal sem na vshop in so mi odgovorili, da nakup dodatnega leta garancije pri sony-ju stane 119€ kar se mi zdi mal velik.
Prosim da mi še sami poveste svoje menje, kateri so plusi ter kateri so minusi pri posameznem kompu, da bo odločitev malo lažja.

BALAST ::

Toshiba je zagotovo zmagovalec; je lažji, boljša garancija, boljša Vista business, vsaj 10x boljša grafična kartica.
Boljši procesor pri Sony ne odtehta vsega tega, namreč kaj ti bo procesor z 140Mhz več?

JayKay ::

kvaliteta izdelave, odličen zaslon, ipd pa nič ne pomenita?
Zakaj zavraga ne greste pogledat kak zgleda zadeva v živo?

svaba ::

tud sam se bolj nagibam k toshibi, čeprav me pri sony-ju vedno mika dizajn...glede kvalitete izdelave bi sam težko presojal...po obeh sem že tipkal in neke bistvene razlike nisem opazu...kaj pa vi menite? Tud glede kakovosti zaslona oz. slike ne vem veliko ker so ponavadi razstavni eksponati ugasnjeni....dobi pa jutri ena kolegica tega sony-ja in bom lahk vse to tudi sam previru.

Leks ::

Glas še za Toshibo.
Glede na razmere na trgu jih poizkusi kontaktirati in izsiliti kaj nižjo ceno.
Pri teh sem jaz že znižal svojega Lenova, poskusi še ti s Toshibo

svaba ::

kako pa je npr. z nakupom prenosnika v Londonu? Namreč konec maja grem za nekaj dni tja in bi tako imel priložnost da ga tam kupim, saj naj bi bile cene precej bolj ugodne kot pri nas.
Kako je z garancijo?
Ali jo lahko uveljavljaš v Sloveniji, če je ta mednarodna? So tu še kakšni drugi problemi poleg ang. tipkovnice?
Mogoč ve kdo za kakšne dobre trgovine v središču Londona ter njihove spletne naslove, da bi lahko sam malo pogledal?...ter če ima kdo kakšen predlog oz. če kdo ve za kakšn dobr prenosnik, ki bi ga lahko poceni kupil v Londonu?

JayKay ::

pcworld, currys, dosti računalniških trgovin na kupu je na Totenham court road na njenem juznem delu, takoj od oxford street gor. Za general šoping idi dol po Oxford street.
Apple ima velko trgovino na Regent street med Piccadilly in Oxford circus

svizi ::

tudi jaz sem se odločal med toshibo in sonyjem...gledal pa sem na mimovrste modela http://www.mimovrste.com/artikel/275015... in pa http://www.mimovrste.com/artikel/275015... ..v živo sem sprobal samo toshibo in sicer v big bang mega v BTC-ju...sicer drugačen model ampak ohišje in to je bilo isto...in je ful vredu slika plus zvočniki so svetovni..pa še dokonca maja imaš to "no matter what guarantee" ki je dost ql!

Leks ::

Kolega se ogreva za tole Toshibo 1GP, pa ne ve ali se poznajo gor prstni odtisi ali ne. Ima kdo izkušnje ?

bluefish ::

glede na glossy ohišje verjetno se.

@roknemec: ne pozabi ob vrnitvi kupiti še pretvornika za vtičnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

NemecRok ::

včeraj sem bil v treh trgovinah in mal sprašvav za prenosnike, in sicer:
- v TEAL-u, v Laškem so mi priporočal model, za kateregga se tud sam ogrevam (http://www.mimovrste.com/artikel/275014...
- v Big Bangu v Celju mi je zagreti prodajalec priporočal nakup Asusa (http://www.mimovrste.com/artikel/275016..., pravi da ga ima sam ter da je z njim zelo zadovoljen. Primeren je tud za zahtevnješe igre, saj ima zelo zmogljivo grafično kartico. Rekel je, da imajo od vseh prenosnikov najmanj reklamacij ravno s Asus-ovim, kar se mi zdi mogoč mal sumljivo.
- v Comshop-u, v celju pa mi je prodajalec, ki ni imel ravno veliko znanja o prenosnikih ravno tako priporočal že prej omenjeno Toshibo.

Sedaj omenjeno Toshibo bi lahko v Tealu dobil za 880€, mogoč še malo manj. Asus mi pa ne vliva nekega zaupanja. Toshibin plus je garancija ter vrjetno boljša kakovost ohišja in tipkovnice.

Kaj pa vi menite o tem Asusu, primerjalno gledano s Toshibo? Zdej sam ne vem kako zelo zmogljive grafične ne rabim, saj bom imel opravka le z PhotoShopom ter s kakšno igro(Civilization al pa kej podobnga). Mogoč bi bolj potreboval zmogljivi procesor, saj ponavadi vedno delam s številnimi programi na enkrat in mi je hitrost oz. odzivnost kompa kar pomembna, pri tem pa je mogoče Toshiba mal slabša saj ima procesor 2,26; medtem ko ga ima omenjen Asus 2,4.

Aja, pa še to da ne pozabim vprašat. Trgovec mi je v Bigbangu rekel, da 4G rama trenutno ni smiselno ker jih komp ne podpira al ne izrabi (nekaj v tem smislu)...kako je pa s tem?
Toshiba Satellite Pro A300-1NT
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik od 600-850 eur

Oddelek: Kaj kupiti
447697 (6520) DeathKiller
»

kako do hitrejšega delovanja računalnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92567 (2467) ABX
»

prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
312434 (1766) drzni86
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
193464 (2938) Slavko86
»

Prenosnik 900€ (+/- 200€)

Oddelek: Kaj kupiti
61548 (1393) boolsheat

Več podobnih tem