» »

Računalnik za v pisarno

Računalnik za v pisarno

B_Weeed ::

Doma imam en starejši računalnik, mislim da je tam nekje iz leta 2003/2004. Trdi disk imam 80gb Seagate, grafična Geforce MX400 8x AGP, 256MB rama PC2100, matično MSI 854E Max. Uporabljal bi ga le za pisarniška dela, torej brskanje po spletu, delo z Office-ami, skratka nič zahtevnega. Sem pa razmišljal, da bi ta računalnik priklopil na LCD monitor 22" in me zanima če bi bilo potrebno zamenjati grafično kartico ter katero mi priporočate. Zanima me tudi za koliko mi priporočate da nadgradim rame.

Lp

ss1234 ::

B_Weeed je izjavil:

Doma imam en starejši računalnik, mislim da je tam nekje iz leta 2003/2004. Trdi disk imam 80gb Seagate, grafična Geforce MX400 8x AGP, 256MB rama PC2100, matično MSI 854E Max. Uporabljal bi ga le za pisarniška dela, torej brskanje po spletu, delo z Office-ami, skratka nič zahtevnega. Sem pa razmišljal, da bi ta računalnik priklopil na LCD monitor 22" in me zanima če bi bilo potrebno zamenjati grafično kartico ter katero mi priporočate. Zanima me tudi za koliko mi priporočate da nadgradim rame.

Lp


sam najnovejše driverje dej pa bo vredu. drgač pa za ram je pa odvisno kok placa je še

B_Weeed ::

Sem naložil najnovejše driverje in ga priklopil na LCD 19" in je bila slika motna....

jRk0 ::

mors ekran nastavit pravilno. pa ti stari geforci mx majo zlo gnilo 2d sliko, tako da boljse kak radeon 9xxx za male pare das not
You fuck up once, you loose two teeth.

B_Weeed ::

Ja resolucijo sem naštimal drugo pa ne vem ka še naj...no sej tudi sam sem razmišljal o radeonu ampak ne vem katerega bi se najbolj splačalo...mogoce predlog katero grafo not?

jRk0 ::

nene, ti na LCDju NIKOLI ne smes spreminjat resolucije. VEDNO imet nativno resolucijo, ce ne bo samo bolj motno. potem pa pravilno nastavit phase, sharpen itd itd... ker prek vga je problem, da mors vse to se nastavljat, ce hoces da bo v redu - auto nastavitev sicer ponavadi ze takoj pomaga malo. drugace pa, ze radeon 8500 bo boljse kot mx. V glavnem pa vse kar je nad 8500 bo cist kul imo
You fuck up once, you loose two teeth.

B_Weeed ::

ok hvala....bom poskusil nastavit ekran pa če bom videl da je ok bom pustil isto grafo, drugače pa bom kupil nekaj poceni...

Invictus ::

Lahko se ti zgodi da imaš prdober monitor za to tvojo staro škatlo. Sem kupil za taščo nov monitor (1920x1080), pa se je izkazalo da stara škatla lahko pokaže samo 1280x104 največ.

No, čez 2 tedna je strela uničila še računalnik (trdi disk preživel), tako da je zdaj v teku še nakup nove škatle.

Daj raje 300 EUR za novo škatlo, pa bo mir ...

LP I.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Občasno resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
7850 (783) black ice
»

AMD ali INTEL

Oddelek: Kaj kupiti
342687 (2065) IvoJan
»

Win 7 - 32 ali 64-bit?

Oddelek: Operacijski sistemi
327571 (6671) c00L3r
»

Koliko bi dobil za to starino?

Oddelek: Kaj kupiti
322073 (1050) mezzene
»

kero grafo na AGP

Oddelek: Kaj kupiti
291591 (1591) michel

Več podobnih tem