» »

mpeg2 codec

mpeg2 codec

Binji ::

Kje bi jaz doticno zadevo dobil in instaliral? Sedaj mi Bsplayer, WMA... javi uknown file type.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

zile ::

Inštaliraj PowerDVD 4 recimo.

TylerDurden ::

verjetno imaš svcd, super video CD, inštaliraš softwerski predvajalnik DVDjev (kot npr. že omenjeni PowerDVD) in nato poženeš cd ali datoteko ali karkoli že imaš.
Let\'s make some soap ...

Sandi79 ::

TylerDurden problem imam z SVCD filmi (dat,mpeg) naložen imam mpeg2 codec, zadeva je taka da ko zaženem film je zvok popačen in slika v skoraj nelločljiva, kje je problem ?;(

Mr.B ::

Ju zaščiten SVCD. Na svojem disku se je v tem tednu nabralo čez 100 MB kodekov in orodji , ker mi ni hotel brati SVCD-ja . Oz imel sem ga zripanega z Winiso na disk in sem hotel z PoverDVD-jem brati mpg file . NE in ne , zvok je bil pokajoč , v ozadju si slišal malo bolj oz sem predivdeval da je normalen zvok. Slika pa je imela kvadratke , bolj ali manj po celem ekranu. ali pa samo en zmazek na vrhu. Nekje sem bral kako zripati zaščiten SVCD ? Vola sem zahec zapeku en CD , in glejga sedaj pa špila.
Recimo : Where.The.Boys.Arent.14.CD1.SVCD.JJCDAD.ShareReactor.BIN , ta je zaščiten , sklepam ker mi sedaj kot zapečen deluje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sandi79 ::

Problem ni da je SVCD zaščiten. (ali pa) Mislim da če hočeš nekatere stvari javno deliti z miljardo osebkov preko satelita potem zadeva pač gotovo ni zaščitena, ampak gotovo nimam stabilnega mpeg2 codec-a. SVCD standard je še v "povojih" Ok zdi se mi da si z winiso-m odpakiral in zapekel na cd. še kakšni drugi postopki.
Povej kaj si naredil ?:\

Mr.B ::

Najprej sem pred kakšnim mesecom probl pogledati dva screenerja , ampak brez uspeha.Ker sem imel takrat težave tudi z rar fili , sem mislil da so težave z Ed....
Pa niso sedaj sem se razizdil in porabil celi teden da sem našel težavo oz. rešitev.
Sedaj vlečem dol tudi ostale SVCD , s katerimi sem imel težave pa niso delali , tako da bom tekom vikenda videl a je to res končna rešitev. Bom pa ta SVCD , ki mi dela jutri še v službi sprobal, da vidim ali je codec ????

Sklepam pa da imaš pri predvajanju iste težave kot sem jih jaz opisal... Zadeva ni delalo , če sem SVCD ki je bil v BIN/CUE varianti zripal iz imaga na disk , tako da sem lahhko pogledal s power DVD-jem oz celi kup MPG plejerjev sem probaval , pa ni delalo. Ko sem reštartal mašino ker mi je en software za predvajanje MPG-jev friznu in ni prav vse delalo reštartal mašino sem še enkrat probal predvajati mpg file , pa ni šlo. Sem mislil da bi mogoče kakšni kodeki , ki sem jih inštaleral morali delovati po reštartu , brez uspeha.

Nato sem se spravil image zapeči . Med tem cajtom pa sem začel za forum share reactorja pisati post o teh F... SVCD-jih. Ko se mi je medtem zapekel CD , sem ga , da ne bi kar tako brezveze na forumu rekel , da mi ne dela tudi z zapečenim CD-jem , probal predvajati , pa je kr delalo. Seveda samo mpg file , ki ga imam na disku še vedno ne dela. Tako da pravim da je SVCD zaščiten , oz sem to nekje bral tudi na raznih forumih.

Priporočam da greš na forum od sharereactorja in na oddelek DVD-rip , :
Malo linkov :
1
2
3
4

na ta zadnjem linku dobiš tudi informacijo o zaščitenih SVCD-jih :
http://www.vcdhelp.com/forum/userguides...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sandi79 ::

Ja to drži da zapečen SVCD deluje brez problemov. Vendar , da bi moral vsak kurčev film spečt na cd, se mi zdi taka blesarija in izguba časa. Prvič so datoteke najmanj 2 krat zapakirane potem še enkrat v bin file potem bi blo pa še treba to sranje zapečt na cd-je, mam pa okoli 50 70min CD-jev vsak film je pa čez 720 mb velik. the anger;( ;(

Kaj pa image CD rom drive, si poskusil predvajat film na navideznem CD-ju ?

Sicer bo pa treba najti kakšno rešitev .....grrrrr

MR.B
pa povej če ti je uspelo kaj pogruntat. :'(

Mr.B ::

You ask , a have it :
Emulator CD-ja

Prippročam ti da si prebereš kako pretvoriti to v divix , .... na share reactor forumu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Paramedic ::

Js bi samo še ta drug emulator priporočal: ImageDrive zraven Nerota - v Nerotu daš burn image in izbereš ta svoj cue, pol pa 'zapečeš' z navideznim cdrw-jem na disk. To image na disku pol odpreš z ImageDrive in pol imaš to v navideznem CD/DVD pogonu.
End transmission.

Mr.B ::

Simple je ta najtaboljše.
Vsakdan se naučimo kaj novega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sandi79 ::

Ja foljk. danes sem len kot medved in mi še ni uspelo probat zadeve z image cd drive.
Povejte a filmi delujejo tudi na ta način; potem brez problemov.:O

Sandi79 ::

Jo folk preveč komplicirate pogruntal sem enostavnejšo rešitev.
Ok Fantički in Punčički enostavna rešitev za predvajanje SVCD filmov brez da jih zapečemo na CD ali na navidezni CD. (filmi niso slabo zakodirani:| )

1. Uporabiš program IsoBuster :D it get's better
2. Zaženeš .cue datoteko filma
3. V dir. MPEGAV desno klikniš na datoteko filma in izbereš Iztegni ampak filtriraj samo M2F2 Mpeg frames, navedeš pot.
4. Prižgeš cigareto in pokadiš >:D >:D
5. Poženeš na novo ustvarjeno datoteko.

Zdi se mi (no ja) ,da je kvaliteta boljša od divx-a (odvisno od filma)8-) 8-)

no pa probajte !
Sicer si pa dl. tudi ta codec
plizz klik me

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sandi79 ()

BojlerTM ::

da ne bom brez veze odpiral nove teme.. Jaz iscem kak free mpeg-2 codec, za zrenderirati lastni film za na dvd. hvala
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

branko_bm ::

Imam podoben problem, imam vec filmov vsi imajo samo en fajl

"type Video Clip"

Ne odpre mi ga ne bsplayer ne win media player, pa tudi powerDVD 4.0 mi ga ne odpre ;(

???



AHA, pa se to. Pred casom sem instaliral divx codec 5.0.1 Bundle, nato pa se 5.0.2 Pro Bundle

Hotel sem zbrisat 5.0.1 pa ni slo zbrisati, javi neko napako, 5.0.2pro pa gre zbrisat in instalirati
Ker 5.0.1 vec nimam, da bi ponovno instaliral in probal zbrisati, sem nekje na netu nasel 5.0.1pro in probal instalirati in zbrisati ampak ne gre, ni isto, rabim Divx codec 5.0.1 Bundle (brez PRO!)

Ima mogoce kdo divx codec 5.0.1 Bundle (brez pro) ? Mi ga lahko prosim poslje na mail

HVALA!

Sandi79 ::

Bojler vem za vsaj dva free codeca. pobrskaj malo po internetu pa ga boš dobil sicer pa je tisti moj link zgoraj tudi mpeg codec :|
Branko_bm poslal ti bom codec DIVX501Bundle kot si napisal.
A si probal odpakirat SVCD tko kot sem napisal ? :\

Bx ::

Binji: tuki sem v novicah opazil link do mpeg2 codec
Bx

branko_bm ::

Hvala Sandi79!

Sem ga se 1x instaliral in zdaj je sel zbrisati!

Kako naj odpakiram SVCD? Sploh nevem ce je SVCD.

Je polno rar fajlov, odpakiral sem jih normalno in dobil en fajl, ki bi ga moral predvajati bsplayer ali pa powerdvd , pa ga zal ne :(

Sandi79 ::

Branko_bm
Evo to so tisti filmi VCD SVCD, ki imajo ponavadi v MPEGAV direktoriju končnico .dat ali pa mpg (tisti sfukani zeleni z pohabljenim zvokom)
Polno jih imam z satelita iz TP115, gotovo jih imaš ti tudi. Poizkusi postopek z IsoBusterjem, ki sem ga opisal zgoraj. Programček je bil tudi najavljen na sat in gotovo ga imaš v mapi Incoming :))

branko_bm ::

Sandi79 nevem, ce govoriva o istem, res pa je da prihajajo z TP115.

Nikjer ni *.cue fajla

no mogoce se motim

cakaj uploadam sliko...

(primer enega filma) ko razpakiram en rar dobim


ko razpakiram na novo nastale rare (47 jih je) dobim


Kaj naj zdaj z tem fajlom, ce ga zazenem napise "Unknown file format" in pri vecini filmov je tako.


Zanima me se to zakaj je polovica fajlov prikazana kot rar datoteka, polovica pa nima ikone (znaka pred imenom), pri enih pise winrar, pri drugih R44 recimo? Z prve slike se vidi (nad tremi pikicami in pod pikicami). In tako je pri vecini zapakiranih stvari.


Sandi79 ::

Branko_bm
Uf tega Hardballa sem pa zgrešil zdaj sem rajši na tp103, ker od tam ne dobim niti enega incompletes-a. Ikonca filma na sliki mi ni znana nimam XP-jev.
Sicer pa zadeva tudi ni preveč pregledna poizkusi uporabljat Windows Commander tam je vsaj vse pregledno ugotovil boš vsaj format, končnico datoteke. Sicer zgleda da je dvix vendar ?? 8-O 8-O
kakšna je končnica ?

branko_bm ::

Koncnica je AVI.

Sandi79 ::

Se opravičujem zadnje 2 dni nisem imel časa niti pošte prebrat.

- Končnica je AVI
Huh pa ne dela poskusi z DIVX5.2 codex
ali pa preber če kje kaj piše sicer pa film ni kaj posebnega.
>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri kodeki za super video cd

Oddelek: Zvok in slika
201764 (1575) boštjan
»

Iz bin v drug format

Oddelek: Zvok in slika
6923 (851) Tr0n
»

*.bin , *.cue....kaj storiti

Oddelek: Programska oprema
353824 (2841) Soni
»

DivX .bin

Oddelek: Pomoč in nasveti
101128 (936) teac
»

Optimalne nastavitve za eDonkey (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
524847 (3373) Mr.B

Več podobnih tem