» »

*.bin , *.cue....kaj storiti

*.bin , *.cue....kaj storiti

akulp ::

Če z EDonkeyem downloadam filme so ponavadi datoteke s končnicami *.bin. *.cue.

Kaj sotoriti s takimi datotekami.? Ali jih zapečeš na CD, in kako? Sem zapekel kot image pa ne dela ali pa jest ne znam.

Poskušal sem tudi dpakirati samo *.bin datoteko in ko sem dobil "ven" mpeg oz avi je niakor nism mogel predvajati, čeprav sem naložil vse mogoče kodeke (celoten nimo pack).

A kdo zna naprej...?

TNX
  • preklical razglas: Gandalfar ()

icek ::

Nero...
File/Burn image
nalozis file - speces - dela

Skatey ::

Ja u nerotu posnames na cd in bi moglo delat, drgac pa ce nocs snemat pa si downloadi Daemon Tools pa si mounti .cue pa bos meu tak kot da bi meu se en cd, sam da ti iz unga .bin vn pudatke pobiru kot da bi cd posnel na disk.
Za une mpgje oz. avije pa ponavad dela ce jih odpres npr. z PowerDVD, ti jih udpre, ker so ponavad kšni SVCD.

... Skatey ...

LapD ::

Downloadej Undisker in lahko odpakiraš vse take čudne končnice

akulp ::

Ma ja sej sem napisal da mam program za odpiranje(Undisker) sam k ni delal mpeg filmčk.

A pol v nerotu dam *.cue datoteko pečt al *.bin?

TNX

bodom ::

*.cue fajl:))
LP

kuky ::

uporabi program fireburner ali crwin!

BlackHole ::

KAk pa veš da je film, ker ne vem, zakaj bi film bil BIN datoteki in tudi še nisem videl (možno pa je).0:)

bodom ::

v *.bin pride ponavadi film kodiran kot SVCD.
LP

aambro ::

Osebno sem bil zelo zadovoljen s programom Blindwrite (pece tudi iso), ki mi je edini prav zapekel en image, potegnjen z edonkeya. Fireburner bi moral tudi ustrezat.

Ce iams relativno veliko prostora na disku, ti tudi jaz predlagam DaemonTools (Virtual DAEMON Manager), ker je z njim se najmanj problemov, ne rabis CDja pa se direkt z diska bere, kar je hitreje kot s CDja.

.bin datoteka vsebuje binarni zapis CDja, .cue datoteko pa rabis, da pove programu za peko kako naj da bin na CD.

Ce si ze videl mpeg na cdju, je mozno, da res nimas pravega playerja/kodekov/filtrov. Ti napise kak error msg? Vse stvari, potrebne za predvajanje imas na strani: http://www.doom9.org

Pozdrav!

||_^_|| ::

Vse to loh zapečeš z NEROtom (burn image), predvajš pa s PowerDVDjom. (v powerDVD zvlečeš file ki se nahaja v mapi MPEG2 ponavadi)

akulp ::

TNX fantje za trud..


LP, Luka

bodom ::

||_^_||: a to misls za VCD oz. SVCD filme, ki so ponavadi v .bin?
ker jst sm to zadnjic zapeku, pa so mi ratale 3 mape, ena je bla tud mpeg2, sam mi pol film ni delu.
a to pol gledas s powerDVD in prekopiras fajl v isto mapo?
hvala, LP

||_^_|| ::

bodom: vseeno kateri. Samo odpreš mapo in drag&dropneš v PowerDVD

Tito ::

Ja če odpakiraš svcd .mpeg ga ne moreš predvajat (zelena slika in piskajoči zvoki!).

Rabiš en program, ki ti extraktne vso vsebino vn!

Nevem glih točen kako se reče programmu, ampak men se zdi da en easy SVCD zmore to sam nevem glih točen, ker je že dolg tega od kar uporabljam sam divxe :D!

gumby ::

Jaz take štose zapečem najprej na RW, da vidim, kaj sploh je...

bastadu ::

Kako komplicirate in pečete, da vidite, kaj je gor... Uporabite Dameon-Toolse, ki enostavno naložijo image v virtual CD-ROM in vojla, takoj vidiš, kaj je noter... Pa saj je že zgoraj en napiso to...

gumby ::

bastadu: nimam rad takšnih programov, ker zelo "blagodejno" vplivajo na že tako nestabina okna...:|

bastadu ::

Brez skrbi, to je zelo majhen programčič, ki ga zaženeš samo takrat, ko želiš odmountat al pa mountat kak image, potem ga lahko ugasneš in ti ne požira popolnoma nič resursov, če si to mislu...

CaqKa ::

t.g: potem pa si odinstaliraj drivere za cdrom... ravno tako požirajo enako resourcev :)

bruhanje ::

jest osebno ti predlagam WinISO. Zelo zmogljiv, delas zelo podobno kot v WinZip-u (odpiras, zapiras,...itd) poleg tega pa lahko *.BIN fajle konvertiras v *.ISO (Easy CD Creator)
Dobis ga na: http://www.winiso.com/ ------> Demo



Osama ma vas rad!

Sandi79 ::

downloadal sem že kar nekaj filmov z mpeg, dat vsebino filmi sicer delujejo vendar tako kot je opisal to Tito nekateri filmi delujejo brez problemov rabis katerikoli DVD player, vsa ta stvar nima nobene zveze z divx codexi. :|
Mene zanima kako zrihtat te SVCD filme, (zelena slikca, rumeni kvadratki sfukan zvok), da delujejo normalno ?
;(


V katerem grmu tiči zajček ?

AlienGT ::

Evo sem sledil vašim navodilo rezultat je sledeči

1. DaemonTools: Mountam *.cue file, stvar dela OK. Super
2. Nero: zapečem kot ste predlagali, CD prazen - uničen ga ne morem brati (čeprav se na hrbtni strani lepo vidi, da je ustrezna količina na njem vseeno zapečena)
3: CDRWin: beri točko 2

Men ni torej nič jasno. Še to vprašanje. Če snemam kot burn image datoteko *.cue, potem lahko pričakujem da bdo na CD-ju zapečene datoteke in direktoriji?

THX, že čakam vaše odgovore?

Binji ::

Seveda lahko pricakujes
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tito ::

Če zapečeš cd ga morš zapečt kot video ali svideo cd! Pomoje je edini problem da je stvar svideo in ima svojo zaščito! Če si res lepo zapeku, probi stvar predvajat z power dvd ali windvd to b i bilo najbrž zaradi kodekov (MPEG2 seveda)! Če pa še vedno ni nič pa je na spletu ogromno programov, ki odkodirajo svcd-je. Če bom mel kaj časa bom najdu kakšno bližnico!

AlienGT ::

Tito: hvala za odgovor, vendar ne gre za SVideo ali za kakršenkoli video. Gre sicer za en špil.

Če ne bo šlo drugače bom pač skopiral *.cue in *.bin na CD in bom vsakič ko bom želel poganjat program, to skopiral na disk in uporabil DaemonTools.

Tito ::

Hmm, pol pa druga stvar! A ga kej prepešč? Kakšna je velikost datoteke?

AlienGT ::

Nope. Velikost je tam okoli 500 Mb.
Writer sicer ne podpira overburna,
ampak glede na velikost ni v tem fora.

Mr.B ::

V glavnem SVCD-ji so velki za 800MB oz. krepko čez 700MB za ovrburnat. Lahko pa preko demo tulsa skopiraš na disk in z DVD2AVI konverteraš v DIVIx pa muziko zraven vola.Zadevo iz dveh lahko spraviš potem tudi na enega , če pa hočes dva iz 800MB na 700MB pa je bitrate 1750 , torej več kot preveč , dela pa le.

SVCD cd-je pa ne moreš pravilno odpreti z Winiso"5.3" , ti garanteram , ker je mpg filev osnovi premajhen.in ne dela , sem se kr neki časa matru.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kolos ::

1. Kot so že zgoraj navedli uporabi Deamon-Tools da, vidiš kaj je.
2. Deluje tudi če hočes nasnetiti več kratkih iger na en cd, pač mountaš in dosnemavaš v Nerotu-preverjeno!
3. Za večje CEU, BIN pa uporabljaj Fireburnerja-ne se jebat z nekim ostalimi programi.

AlienGT ::

A si lahko jest pol pretvorim recimo en direktorij z vsemi fajli (in poddirektoriji) iz diska, jih z enim od programov pretvorim v končnico *.cue in *.bin, ter jih kot take (za arhiv - verjetno so s tem najbrž tudi že kompresirani fajli) zapečem na CD. Če jih bom kdaj rabil odpakirat pa uporabim direktno Daemoon Tools. Sounds OK?

Binji ::

sehr gut
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

CaqKa ::

aliengt: nevem sicer zakaj bi to delal ko pa lahko fajle itak zazipaš ali pa zararaš brez kompresije...
da pa se to naredit z cdrecord oziroma mkisofs in dobiš potem *.iso ki ga lepo mountaš z daemoni.

Red_Mamba ::

*.bin + *.cue -> bo verjetno najbolje z CDRWIN
jst sem si tako zapekel mini Linux distribucijo enkrat, ki jo lahka butaš iz CD-ja pa mi je delal vredu.

tomblord ::

Nevem ce je ze kdo to napisal, ker se mi ne da brat celotnega posta, samo mozno je da je pri downloadu prislo do napake in je tako celoten fajl zdej neuporaben. Drugace burnanje .bin datotek (oz. .cue) podpirajo novejsi Neroti, CDRWin in se kej drugega.

Soni ::

Za igre je najbolše uporabit deamon tools+clon cd,za izbelavo svcd filma pa VCD Gear 350 in Nero Ekspres!!!:D
link:: http://www.daemon-tools.com/main.htm
http://www.vcdgear.com/ :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Soni ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti kodek za predvajanje VCD oz. SVCD datotek?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61181 (1090) neres
»

Snemanje filmov z Bin datoteko

Oddelek: Zvok in slika
351591 (1339) danielka84
»

Iz bin v drug format

Oddelek: Zvok in slika
6923 (851) Tr0n
»

Virtual drive oz. navidezni pogon? Kaj je to?

Oddelek: Programska oprema
113547 (3330) pivmik
»

mpeg2 codec

Oddelek: Zvok in slika
222415 (1998) Sandi79

Več podobnih tem