» »

employee monitor program

employee monitor program

okraden ::

Problem: nekateri zaposleni, ki so plačani da v svojih x urah delajo, v tem času surfajo po internetu, igrajo igrice (to sem opazila, kaj je še drugega, ne vem), pač, odprta okna ko prideš slučajno za hrbet, mal pobrskaš po historyju in to je to. Vem da se ne sme (enako kot se ne sme krasti) preverjati rabe PCja, a kljub temu: iščem preverjen program, s katerim bi lahko preverjala uporabo PCja.

V google sem iskala pod "Monitor employees internet activity", vrgel je kar nekaj stvari ven, ampak: ker mi gre le za službene PCje, ne upam sama od sebe nečesa nalagati in si nakopati še kak virus na glavo.

Pa prosim, ne mi solit pameti: trpi delo, trpi učinkovitost, trpi kvaliteta opravljenega dela.

lp

JanK ::

Ali studijo, ki kaze, da produktivnost naraste za 9% ce usluzbenci surfajo do 20% casa, tudi uvrscas med soljenje pameti?

http://www.brisbanetimes.com.au/technol...

Internet-surfing workers relax: employees who regularly sneak a peek at Facebook or shop online during office hours could actually be boosting their productivity.

Melbourne University's Dr Brent Coker says workers who surf the internet for leisure, known as 'Workplace Internet Leisure Browsing' (WILB), are more productive than those who don't.

A study of 300 employees found 70 per cent of people who used the internet at work engaged in WILB.

"People who do surf the internet for fun at work - within a reasonable limit of less than 20 per cent of their total time in the office - are more productive by about nine per cent than those who don't," said Dr Coker, from the university's Department of Management and Marketing.

okraden ::

Hvala Jan. Ne, sploh ne, hvala za link. razlog več, da rabim monitoring program - bom vedela, do kje še pozitivno vpliva na produktivnost in od kje naprej ne več.

Vprašanje: iščem program, ne raznoraznih študij in samozagovarjanj zaposlenih, da je srfanje med šihtom ful fajn. Če ne dobim tu, vem da bom drugod.

c0dehunter ::

Poskusi pač programe, ki ti jih Google prikaže - linke. Za te si lahko kar prepričana, da niso virusi. Virus boš dobila, če boš šla to downloadat z Warez-bb ;)

Edit:
Zgleda kar ok. Klik.

Čeprav poglej, če obstaja kakšen free.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Beli_Zajcek ::

Hmm, razni linki do piratskih programov se ne tolerirajo tukaj, linki do programov s katerimi storiš kaznivo dejanje v naši državi pa so dovoljeni? Sicer pa sem mnenja, da se tvoj problem da rešit na normalen način. Razen seveda, če nisi ti problem.

333333 ::

Mogoče Team Viewer
ali pa RealVNC
Spiritual

oldguy ::

Ja, pazi, kaj boš počela. Se ti lahko zelo hitro maščuje vse skupaj ob prvi prijavi ali tožbi. Takrat te lahko raztrgajo brez milosti in na koncu bo bivši zaposleni v plusu. Poleg tega bodo ljudje, ki izkoriščajo internet za nedelo, pač našli drug način za zabijanje časa, poleg tega pa so takšni ponavadi za svoje "pravice" pripravljeni it do konca. Sam sem že videl podobno zgodbo ki se je končala z dolgotrajno (in drago) tožbo. Saj drugače te razumem, a cilja ne boš dosegla s kontrolo ampak z spremembo odnosa do zaposlenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

c0dehunter ::

No, če lahko majo po srednjih šolah VNC in ti med vajami gledajo kaj počneš, ne vidim kaj je drugačnega pri uslužbencih?
Pravila naj veljajo za vse ali za nobenega.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

oldguy ::

Imaš pa še seveda drugo možnost. Najemi nekoga, da zapre mrežo v nulo, tako da bo za browsanje kar tako neuporabna. Sicer te bo stalo nekaj, vendar vsekakor veliko manj kot pa zgoraj opisan worst-case scenario...

oldguy ::

No, če lahko majo po srednjih šolah VNC in ti med vajami gledajo kaj počneš, ne vidim kaj je drugačnega pri uslužbencih?


Hja, mogoče da, mogoče ne. Vendar, če je enkrat stvar na sodišču, je izgovor da "saj na tejpatej šoli prfoks tudi gleda pod prste študentom", kaj slaba obramba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

fosil ::

Mimogrede, tak nadzor je nezakonit in po kazenskem zakoniku kaznivo dejanje in greš zaradi tega lahko celo v zapor.

To pomeni, da tudi če bi s takim programom potrdila svoje sume, tega seveda ne bi smela razkriti in seveda tudi ne uporabiti v kakršnemkoli disciplinskem postopku.
Tako je!

bluefish ::

Kot rečeno, s takim početjem morajo biti zaposleni seznanjeni.

SmeskoSnezak ::

Če pravi, da se gre za podjetje, natisne tistih par listov, kjer piše, da uslužbenci odslej vedo za nova pravila (kolko minut lahk surfajo po netu, etc.). Pa jim da to za podpisat. Če že pri tem naleti na neodobravanje, naj da knižnco pa naj grejo drugam delat. Če vsi podpišejo, pa si nabavi enga admina al pa nekoga, ki ti bo pokazal in naučo, kak se stvarem streže in naredi pa maš monitoring kolko dejansko surfajo in delajo. Tiste, ki preveč surfajo pa kasneje vržeš s podjetja. Tak simpl je to :)
@ Pusti soncu v srce... @

Loki ::

tako pocetje je tudi nezakonito, je bilo v nasem podjetju podobno (sicer z baje dobrim namenom), pa je hitro izginilo (ni bil glede neta sicer).

btw, ce do 20% surfanja zvisa produktivnost za 9%, to pomeni, da dejansko naredis manj, kot ce neta sploh nebi mel na sihtu?
I left my wallet in El Segundo

fosil ::

btw, ce do 20% surfanja zvisa produktivnost za 9%, to pomeni, da dejansko naredis manj, kot ce neta sploh nebi mel na sihtu?

Ne, to pomeni, da so delavci, ki surfajo za 9% bolj produktivni od tistih ki ne. Preberi link.
Tako je!

gpanta ::

:) jest tut igram igrce med sihtam

trikrat hura za miniclip

ales85 ::

Mene pa glede te teme (nadzorovanje zaposlenih) sicer zanima nekaj drugega. In sicer - nezakonitost tega početja. Zakaj bi moral zaposleni imeti kar "dovoljenje" za uporabo sredstev, ki so namenjena opravljanju dela, za privatne namene. Če je sredstvo namenjeno temu, nimaš pravice, da to uporabljaš za privatno rabo. Oziroma zakaj delodajalec ne sme nadzorovati rabe svojih sredstev?

GregiB ::

Menim, da je problem tudi drugje.... Zakaj se krivdo vedno išče pri delavcu? Ni vodilni kader tisti, ki delavce zaposluje? Če vodilni kader ve, kaj od delavca pričakovati, ta pa to tudi "deliver"-a, v čem je problem? Po mojem je potrebno ukrepati takrat, ko delavec ne daje več tistega, kar se od njega pričakuje, v nekem normalnem časovnem okvirju. Potem pa se išče vzroke, eden od teh pa je lahko tudi internet...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

SmeskoSnezak ::

tako pocetje je tudi nezakonito, je bilo v nasem podjetju podobno (sicer z baje dobrim namenom), pa je hitro izginilo (ni bil glede neta sicer).


Čaki mal. A to resno? Zakaj pa se potem podpiše delovna pogodba? A niso takšna pravila v delovni pogodbi? Vsaj tak so meni eni razložli.
@ Pusti soncu v srce... @

okraden ::

hvala za mnenja in odgovore.

zavedam se, da je krivda dvostranska, ne le na delavcu. ampak: rekrutiranje tega delavca poteka počasneje, kot je bilo mišljeno, kajti nalaganje opravil nivoja, za katerega je bil zaposlen, je upočasnjeno, ker ima "kao ful dela", je preobremenjen, nima časa, ne sfolga.... so pa delavci tako zaščiteni včasih, da... (ampak, ok, to je del kadrovske politike, ki ni stvar debate tukaj).

glede zakonitosti. Musarjeva je na svoji spletni lepo podala mnenje okoli tega. Če povzamem:
- pravila uporabe službenih resursov morajo biti vnaprej znana (pisno, potrditev seznanitve delavca)
- nadzor uporabe teh resursov mora biti prav tako vnaprej določen (spet: pisno, potrditev da je seznanjen...)
- in potem to ni več nezakonito.

Pa še en vidik: večina zaposlenih v slo pač dela za plačo, za fond ur v mesecu, plača je omejena (navzdol), ne pa po učinku (je sicer neka variabila, ampak osnovni kriterij je še vedno število ur...). če bi bilo obratno, me načeloma ne zanima, kam gre poraba ur. No, tako nekako.

GregiB ::

Vseeno bi še enkrat ponovil.... delavci se PMSM delijo na "decision-maker"je in "decision-taker"je. Z delavcem je pač tako, da na nek način pravtako resurs... In če dam primerjavo... če v firmi stroj stoji in nič ne dela, za to ni kriv stroj. Če pa se delavec pritožuje nad preobremenitvijo, je pa rešitev ta, da se dejansko analizira, ali je količina dela primerna, če ni, se jo prilagodi, če pa je, se z delavcem opravi pogovor in če je underperformer, se ustrezno ukrepa. Surfanje po net je zgolj posledica, ne vzrok PMSM
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

fosil ::

glede zakonitosti. Musarjeva je na svoji spletni lepo podala mnenje okoli tega. Če povzamem:
- pravila uporabe službenih resursov morajo biti vnaprej znana (pisno, potrditev seznanitve delavca)
- nadzor uporabe teh resursov mora biti prav tako vnaprej določen (spet: pisno, potrditev da je seznanjen...)
- in potem to ni več nezakonito.


Ne vem kaj točno je napisala Musarjeva (link?).
Ampak sem prepričan da tak nadzor, torej da ti nadzoruješ vsak pritisk tipke na tipkovnico in podobno, ne more biti zakonit, tudi če zaposleni to podpiše in da bi na sodišču gladko izgubila.
en dober dokument v katerem je tudi nekaj primerov sodne prakse po evropi.
Tako je!

MUC ::

Si kdaj pomislil, da bi zaposlene vodil po projektih in vsakemu za določen projekt označil, koliko časa ima na razpolago. Če torej ni prijavljen na projekt, mu ne tečejo ure, kar pomeni, da jih ne dobi plačane.

Mogoče te zanima taka aplikacija?

AnonimkeOP ::

vkolikor zaposleni opravlja svoje dolznosti mu nihce nima pravice gledati pod prste kaj pocne. nekdo bluzi in razvlece malo stvar na 8h, drug naredi prej. pac dosegla bos to da bodo vsi delali pocasneje in sovrazil te bojo. jaz te ze zdaj recimo. gnus babji. kaj mas ti za gledat men na racunalnik ce naprimer jaz dobim med sluzbenim casom intimni email o bolezni moje mame in se odlocinm odpisati?!
www.anonimke.com

bluefish ::

v enem od podjetij, kjer sem delal preko ŠS, je bil tovrsten program sicer nameščen, vendar je moral uporabnik dovoliti vklop vpogleda. Sicer je bila zadeva bolj mišljena za oddaljeno pomoč s sistemom, pa vseeno.

okraden ::

... jaz te ze zdaj recimo. gnus babji. kaj mas ti za gledat men na racunalnik ce naprimer jaz dobim med sluzbenim casom intimni email o bolezni moje mame in se odlocinm odpisati?!


mah, sej sem pričakovala take odgovore. zdaj, ti men rečeš, da sem gnus babji. ok. glej, pr meni nikol ni bil problem: opravit privat klice med sluzbo (ravno kaksne bolezni, ali pa obletnice mature - hočem rečt, nujne in tut nenujne stvari), ni problem printat na moj tiskalnik, niti pogledat na spletu karkoli za privat, uredit servis za avto med sluzbenim casom, faksirat, it k zobarju med sihtom, celo it na razprodaje pred sihtom (ker se baje dopoldan se dobi, kar se popoldan ne). smo pač ljudje in vesela sem, da se z zaposlenimi ok razumemo. dokler se ne najde nekdo, ki sistem izkorisca, sprobava meje, isce luknje in "vse", kar ni izrecno receno da ni zazeljeno, dela, dokler... če povem iz svojih izkusenj: ko v smeteh najdem kar lep šop listov, sprintantih čist črno, ker je nekdo printal prosojnice za seminarsko (ne vem, neki zajebal in so a4 listi čist črni ven leteli), dokler ne vidim, da celo dopoldne usklajuje termine za ..., da samo da se zaprem v pisarno zarad sestanka, laufa igrca, sestavlja dolge privat maile na neke svetovalnice, da prebira spletne strani za privat namene. meni pa joka, da je preobremenjen, da ne zmore, da ima preveč dela, da....

a veš, to je tisto: ko si mali kolektiv, se da vse dogovorit, nimaš napisanih pravil kaj se sme in kaj ne, pa stvari vseeno funkcionirajo. ko kolektiv zraste, nadzor pa ostane na enakem nivoju, se slej ko prej najde nekdo, ki sistem izkorisca. in si v situaciji, ko vidis, da ne gre več "po domače", da moraš zakoličiti meje, do katerih se sme in preko katerih ne.

misliš da je meni sedaj enostavno: naj prepovem početi karkoli privat med šihtom? lej, ni mi do tega. če bo imel nekdo mamo v bolnici, ma kaj da privat pokliče, ob 12h gre vsak dan lahko in vesela bom če bo šel, na obisk k njej v KC (ipd). in če za očeta išče prost termin pri ortopedu (al kjerkoli), ni problem: poklič med šihtom, vem, preden dobiš koga na Ortopedski traja, kličeš ne le parkrat ampak par dni. še vedno pa mora biti delo tut kvalitetno opravljeno. rada bi bla delavcu prijazna firma.

po drugi plati pa: dobiš nekoga, ki samo da ga ne gledaš, bo klikal/klical/že kaj po svoje.

sicer pa, pri meni, zaenkrat vidim da "ni več" potrebe po spyjanju, ker so se stvari pač umirile. slej ko prej se bom morala pa zaščititi tudi pred tem.

no, in ker mi je tale "gnus babji" mal sedel na srce: vsi sprobavajo, do kam lahko grejo, koliko se lahko okoriščajo na račun nekoga drugega. in, ker sem opazila, da nekdo za moj denar to počne, zarad tega pa res še nisem gnus babji.

okraden ::

ja, še to dodajam, GregiB je zelo lepo napisal in se čist strinjam z njim. edino kar je zoprno, da delavci, zaposleni za nedoločen čas, so svete krave. če prideš do tega, da se je najbolje raziti: po rednih postopkih tezko kam prideš, do umazanih iger mi pa ni.

Binji ::

Heh.. ce si jaz zdaj predstavljam, da bi si 2 uri razbijal glavo z enim problemom, potem pa ne bi mogel si niti za 5min odklopit glave, preden grem naprej, potem bi tudi meni prisel na misel kak gnus babji ali pa se kaj hujsega... Pa brez zamere.
Ce nekdo opravlja delo se ga pusti na miru, ce pa zaradi zabusavanja ne zmore opravljati dela ali pa dela podjetju skodo s tistim printanjem se z njim pogovori, da tako naprej ne bo slo, v najslabsem primeru pa se ga odpusti. Tako spijoniranje mi je pa cisto mimo. Kolikor se spomnim tudi kak Stasi in KGB nista imela zelo dobrega vpliva na zadovoljstvo naroda....
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

BluPhenix ::

Heh.. ce si jaz zdaj predstavljam, da bi si 2 uri razbijal glavo z enim problemom, potem pa ne bi mogel si niti za 5min odklopit glave, preden grem naprej, potem bi tudi meni prisel na misel kak gnus babji ali pa se kaj hujsega... Pa brez zamere.


Ok, izrecno je napisala, da ne gre za par min po korektno opravljenem konkretnem delu, ampak da je bolj delo sprostitev. Tako da ne tak onapadat človeka.

Se pa v osnovi strinjam z okradeno, ker ima prav in če resno poskuša z zaposlenimi ohranjat odnos, kot ga je napisala, potem lahko samo kapo dol.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Karen ::

Če ti lahko pravno razložim aktualno evropsko in domačo prakso (vključno z Ustavnim sodiščem): delavec ima tudi na delovnem mestu pravico do zasebnosti, ki je pred pravico firme. Za vpogled v njegove "zasebne" podatke (mail, surfanje ipd.) potrebuješ odredbo sodišča, sicer je to kaznivo dejanje. Učinkovitost na delovnem mestu se lahko meri drugače - konec koncev če narediš isto kot drugi v polovičnem času to za delodajalca ne bi smel biti problem. Če povzamem: tako kot za npr. zasebno omarico zaposlenega s stvarmi rabiš odredbo sodišča za pregled enako potrebuješ za računalnik. Res pa je da lahko urediš marsikaj s pravilniki, pa fizično omejuješ dostop do interneta na routerju (npr. pasovno širino, blokiraš določene strani ipd.), oziroma celo blokiraš internet če ga zaposleni ne potrebuje za opravljanje dela.
Skratka: ti naredi notranji predpis za merjenje uspeha posameznega delovnega mesta, pa je. Kdor ga presega, ga stimuliraš, kdor ga ne dosega, mu odbijaš od plače. Glede računalniških podatkov pa lahko na mašinah delaš varnostne backupe, s predpisom pa urediš varovanje in zaščito podatkov firme. Če sumiš da ti kdo "lifra ven" podatke pa itak prijava in sodna odredba.

cyber_killer ::

@okraden

S čim se pa vaša firma ukvarja. Ali ti zaposleni res nimajo dela? Poskušaj zadati nove delovne naloge. Jaz mislim, da moraš začeti v tej smeri razmišljati.

BluPhenix ::

Ali ti zaposleni res nimajo dela? Poskušaj zadati nove delovne naloge. Jaz mislim, da moraš začeti v tej smeri razmišljati.


Sej ne že napisala, da dotični človek jamra, da še tega kar ima ne more sfolgat, potem pa vidi da igra igre preko interneta. Tako da je vprašljivo če bo to šlo. No razen če realno oceni, da bi zadano delo zaposleni moral opravit v doglednem času. To lahko narediš tudi tako, da daš dvema delavcema isto delo, če ga en konča precej pred drugim oz. ga drugi ne konča v nekem doglednem času, se malo pogovoriš z dotičnim delavcem. Zakaj zadeve ni opravil, saj imaš dokaz, da se delo v določenem času da opraviti.

Drugače pa si najdi sistemskega administratorja, ki bo blokiral flash vsebine in podobno, tako da ne bbo mogel igrat. Je pa res, kot so že napisali, da bo potem našel drugačen način za zabušavanje.

Ker z nadziranjem delavca so resno lahko problemi, no razen če je narejeno v skladu z zakonom.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzor komunikacije med delovnim casom zakonit

Oddelek: Problemi človeštva
72054 (1840) SeMiNeSanja
»

Prepoved uporabe FB v privat življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5812495 (10476) fizikalac
»

vohunjenje v službi (mreža) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9714414 (8202) neonX
»

Spremljanje prometa na mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
182061 (1816) #000000
»

Branje mailov

Oddelek: Problemi človeštva
455266 (4291) poweroff

Več podobnih tem