» »

Preko ruterja imam brezžični internet vendar se strani nočejo nalagati???

Preko ruterja imam brezžični internet vendar se strani nočejo nalagati???

sonceeek ::

Na novo sem na prenosnika naložil Windows XP in tudi vse pripadajoče gonilnike.

Preko utp kabla mi internet dela odlično, preko brezžične povezave pa ne???

Pri ruterju je vse enako kot prej, tako, da z njim ni težav.


Na računalniku vidim moj ruter in mi piše signal izvrsten, povezava vzpostavljena, vendar ne IE, ne FF nimata dostopa do interneta???

Mi lahko kdo svetuje kaj naj še naredim?
V omrežnih povezavah mi pri lastnostih napiše, da povezava ne omogoča TCP prometa???

Obstoja kak programček, ki bi mi povedal kaj je sploh narobe in morda sam popravil vse nastavitve tako, da bo delalo?

Že vnaprej hvala za pomoč.

sonceeek ::

A tukaj ni nikomur nič jasno ali kaj?

Ikonca za brezžični signal je zelena, če kliknem nanjo se pokažejo omrežja-moj ruter ima signal 95%, vse kaže, da je tako kot treba.

Vendar nikakor ne morem brezžično pregledovati internetnih strani, preko utp kabla pa dela odlično???

Ima kdo kakšno zamisel kaj naj popravim, da mi bo delal tudi brezžični internet?

Samson ::

pozdravljen. probaj rocno dolocit ip naslov in dns serverje. jaz bi prvo sprobal rocni vnos dns serverjev, ponavadi pomaga.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

sonceeek ::

A to naj nastavim pri lastnostih povezave pod zavihkom TCP/IP?

Samo povej mi kako naj sprobam dns serverje in kater ip naslov ter dns server naj potem nastavim?

ZGI ::

DNS za

SIOL:

DNS1: 193.189.160.13
DNS2: 193.189.160.23

T2:

DNS1: 84.255.209.77
DNS2: 84.255.210.77

TušTelekom:

DNS1: 217.72.64.10
DNS2: 217.72.64.11

Amis:

DNS1: 212.18.32.10
DNS2: 212.18.32.12

Arnes:

DNS1: 193.2.1.66
DNS2: 193.2.1.72


Ip naslov pa nastavi podoben kot ti ga pokaže če imaš prek LAN internet npr. če ti za LAN kaže 192.168.0.100 ga nastavi za wireless 192.168.0.110
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZGI ()

polde66 ::

verjetnn maš siol. stori takole:
greš v nadzorno ploščo, internetne možnosti, povezave:
pri povezavah greš na setup (dodajanje nove povezave), pokazal se ti bo čarovnik za dodajanje nove internetne povezave, izbereš prvo oknce, klikneš naprej, izbereš ročno povezavo, klik naprej izbereš drugo oknce (srednje, klik naprej vpiši SIOL, klik naprej vpišeš gelo in uporabniško ime. to je to.
Da pa bo delovalo se vrneš nazaj na internetne možnosti, povezave in iz opcije nikoli ne vzpostavi povezave izbereš vedno uporabi. Klik na uporabi in uredu in ti povezava deluje.
Povezuje pa se z uporabo uporabniškega imena in gesla.

LP
polde

sonceeek ::

DNS za

SIOL:

DNS1: 193.189.160.13
DNS2: 193.189.160.23

T2:

DNS1: 84.255.209.77
DNS2: 84.255.210.77

TušTelekom:

DNS1: 217.72.64.10
DNS2: 217.72.64.11

Amis:

DNS1: 212.18.32.10
DNS2: 212.18.32.12

Arnes:

DNS1: 193.2.1.66
DNS2: 193.2.1.72


Ip naslov pa nastavi podoben kot ti ga pokaže če imaš prek LAN internet npr. če ti za LAN kaže 192.168.0.100 ga nastavi za wireless 192.168.0.110


To sem preskusil pa ni nobenega učinka

V omrežnih povezavah imam naslednje:
Brezžična omrežna povezava-je vzpostavljena (brezžična mini kartica Dell 1390 WLAN)
1394 Net adapter-piše, da je vzpostavljena, če kliknem popravi mi pa napiše, da ni omogočen TCP/IP za to povezavo???

Povezava lokalnega omrežja mi pa dela lepo, če računalnik priklopim na kabel.

Kaj naj še naredim???

sonceeek ::

verjetnn maš siol. stori takole:
greš v nadzorno ploščo, internetne možnosti, povezave:
pri povezavah greš na setup (dodajanje nove povezave), pokazal se ti bo čarovnik za dodajanje nove internetne povezave, izbereš prvo oknce, klikneš naprej, izbereš ročno povezavo, klik naprej izbereš drugo oknce (srednje, klik naprej vpiši SIOL, klik naprej vpišeš gelo in uporabniško ime. to je to.
Da pa bo delovalo se vrneš nazaj na internetne možnosti, povezave in iz opcije nikoli ne vzpostavi povezave izbereš vedno uporabi. Klik na uporabi in uredu in ti povezava deluje.
Povezuje pa se z uporabo uporabniškega imena in gesla.

LP


Imam nastavljeno povezavo, ki odlično dela, če je računalnik povezan preko kabla.

Ko pa hočem nastaviti stalno povezavo LAN mi pa napiše, to povezavo imate že nameščeno.

polde66 ::

Potem pa naredi tako še z brezžično. Klik na internetni brskljalnik in potem še na povezavo - poveži in mora delat.
polde

Invictus ::

A imaš sploh IP naslov na brezžičnem vmesniku?

LP I.

mareSLO ::

Malo se poigraj z nastavitvami routerja. Mogoče pa imaš kaj narobe nastavljeno, oz česar nimaš vklopljenega. Drugače pa upam da nimaš vkloplenega wirelesa in pa prek kabla hkrati :)

imallears ::

Disable obe povezavi pol pa enable samo brezžično. Mogoče se mu kej fecla ker je mel prvič prek kabla net, zdej ga hoče pa zmer met. :))

All ::

preveri če nimaš na brezžični kartici že nastavlen ip in dns-e. nastavi na avtomatik......

sonceeek ::

A imaš sploh IP naslov na brezžičnem vmesniku?

LP I.


Misliš 192.168.2.1

sonceeek ::

Malo se poigraj z nastavitvami routerja. Mogoče pa imaš kaj narobe nastavljeno, oz česar nimaš vklopljenega. Drugače pa upam da nimaš vkloplenega wirelesa in pa prek kabla hkrati :)


Z ruterjem zagotovo ni narobe nič, ker z nekim drugim prenosnikom dela takoj tako kot je treba pa tudi pri ruterju nisem ničesar spreminjal in je tako kot je treba.

Nimam pa priklopljenega obojega hkrati.

Ko želim izbrati brezžično omrežje mi napiše, da Windows ne more konfigurirati te brezžične povezave in naj zaženem Windows zero configuration(WZC), če želim, da mi Windows sam konfigurira povezavo.

Kako naj zaženem WZC???

sonceeek ::

preveri če nimaš na brezžični kartici že nastavlen ip in dns-e. nastavi na avtomatik......

Vse imam na samodejno.

sonceeek ::

Disable obe povezavi pol pa enable samo brezžično. Mogoče se mu kej fecla ker je mel prvič prek kabla net, zdej ga hoče pa zmer met. :))


Povezavo preko kabla sem prav odstranil narejeno povezavo pa tudi ni nobenega učinka.

amigo_no1 ::

Za začetek:

start /run/cmd
ipconfig/all

ter
start /run/nslookup
Prilepi izpisa.

Zgodovina sprememb…

sonceeek ::

Imel sem vsega dovolj in znova naložil originalni Win XP home in gonilnik za Wlan in spet ni nič delalo, potem sem imel pa desetkrat vsega dovolj in sem si lepo potegnil z neta piratski Win XP prof z vključenimi vsemi posodobitvami in začuda po tej namestitvi brezžični internet dela odlično brez kakršnih koli nastavitev.

Me pa zanima ali obstoja kak program s katerim bi videl, če se na moj ruter priklaplja še kdo drug poleg mene?

Hvala vsem za pomoč.

All ::

Če maš dostop do routerja maš nekje med nastvitvami spisek klientov.

sonceeek ::

Če maš dostop do routerja maš nekje med nastvitvami spisek klientov.


Aktivne kliente sem uspel najti.

Je možno, kje videti celo zgodovino, kdo se je priključeval?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378965 (5075) Bakunin
»

Patriot box office (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
565921 (4190) polde66
»

fiksen ip/dinamicen ip - kako spremeniti

Oddelek: Omrežja in internet
235090 (4497) mazupan
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212363 (2012) gumby
»

Mrežna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
141770 (1611) MTB

Več podobnih tem