» »

zagon računalnika preko telefona

zagon računalnika preko telefona

Volk| ::

Večkrat se zgodi da bi rabil domači računalnik, ko ga imaš ugašnjenega in ti ga ne moreš fizično vklopit.
Ena možnost je seveda wake on lan, katera pa ima kar nekaj pomakljivosti.
Razmišljam o ideji, katero sem enkrat nekje prebral, da bi se dalo naret preko Gsm telefona(preko stacionarnega verjetno tudi).

Sam nimam znanja kako bi se to naredilo. Verjetno kako vezje, katero bi dalo signal računalniku(preko tipke za vklop na matični). Vezje bi dobilo signal preko sklenjenega tokokroga, ko zazvoni telefon.

No, ideja pač. Kaj mislite?
je izvedljivo?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

Router s kateraga lahko prožiš WOL/magic packet je najlažja rešitev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

hehe jaz mam v Biosu od DELL nastavitev za vklop PCju ob doloceni uri. izberes uro in pc se bo sam prizgal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Volk| ::

Ne gre se za vklop ob uri, ammpak ko rabiš.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

mih@ ::

Tole , samo še vedno rabiš WOL

jini ::

povsem izvedljivo. mislim, da je v reviji elektor vsako leto enkrat prispevek na temo krmiljenja prek telefona. spodaj imaš povezave. lahko si poiščeš še cel kup drugih.

http://www.elektor.de/jahrgang/2008/jul...

http://www.elektor.de/jahrgang/2005/nov...

http://www.elektor.de/jahrgang/2003/okt...

dba ::

en moj sošolec se je prav "kmečko" lotil takega problema in celo delovalo je... naredil pa je nekako takole:
nabavil je en stari gsm, z mobi kartico, z zvočnika potegnil kable in jih dal na en rele.
izhode releja pa je dal vzporedno z gumbom za vklop na računalniku...
na gsm telegonu je potem za ringtone dal en .mp3, ki je bil v bistvu samo "enosmerni signal"...
ko je poklical na ta gsm je dobil z zvočnika ravno dovolj močan signal, ki je za kratek čas preklopil rele - kot bi pritisnil na gumb na računalniku...
najbolj presenetjivo pri vsem tem je bilo, da je zadeva delovala :D

Volk| ::

vem da zadeva deluje, saj to ni neka umetnost(za tistega kateri zna naredit vezje), žal jaz tega znanja nimam.
Vem pa da veliko izmed vas bi to uporabljalo. Torej, naj se en loti dela:D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Romancek1 ::

Pri Conradu se dobi naprava z imenom TELEFONSKO UPRAVLJANJE FS20 TS http://shop.conrad.si/cgi/websale6.cgi?.....623005.. , dodatno je potrebno nabaviti še vtičnico iz tega programa. Če imaš ASUS osnovno ploščo ni problema, saj jo v biosu lahko nastavi, da se računalnik prižge, ko pride signal elektrika in to je to. Sicer pa je naprava opisana v katalogu Conrad 2009 stran 72.

blackbfm ::

Pyr0Beast ::

Če imaš še starejšo telefonsko napravo gre tudi z modemom in Power On ring.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

residual ::

WOL in magic paket deluje kadar si PC soft izklopil "Shut Down" varianta. Tako je na matična plošča oz. mrežna še vedno napajana in čaka na paketek. to lahko vidiš da zadaj na mrežni še vedno sveti zelena dioda. Če PC izklopiš na hard način, recimo isto kadar zmanjka elektrike, potem WOL ni možen... pomaga fizični pritisk gumba za vklop PCja.

Dodatem problema predstavlja modem-router-PC povezava (paket se na routerju ne prenese do PCja ker se po izklopu zbriše ARP zapis). Oziroma zadeva deluje le dokler se ARP tabela ne resetira (cca 30s po izklopu pc-ja- preverjeno)

Sicer za GSM dobiš java program na netu, s katerim lahko pošiljaš magic pakete na PC (seveda direktno modem-PC)... testiral sem z nokio s40v3 serijo, ki podpira samo java programe.

Jaz prakticiram kot so že omenili, prek interenta se prijavim na domač router, kjer pošljem paket na PC ali kar cel subnet (itak imam samo na enem nastavljen WOL). Zopet se tu dandanes pojavlja problem varnosti: enablan Webacces na routerju z dd-wrt tudi ni ziher.

Volk| ::

@residual
Zanima me kako pol, ko si povezan z routerjem prek interneta, kako pošlješ magic paket da ti se zažene mašina?
Lahko na kratko opišeš, prosim.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

residual ::

Detaljno ti naj kak ARP strokovnjak razloži, to ni čisto moje področje, ampak moje izkušnje so sledeče.

Ko izklopiš PC se čez nekaj časa pobriše ARP dinamični zapis v mreži, ki pove routerju komu naj pošlje paket (MAC adrese na mreže). In ko je ARP resetiran se paket "izgubi". Zadevo lahko testiraš tako, da takoj ko ugasneš tvoj PC, preko drugega PC-ja ali GSM pošlješ WOL paket. PC se bo zagnal. Kakšno minuto kasneje se več ne bo.
Ena od rešitev je uporaba statičnih ARP zapisov, ampak potem je vseeno če sploh imaš router (varnost PCjev za routerji)

Vklopi CMD in si poglej arp zapis "arp -a". prikaže se IP routerja, tvojega PCja, itd..
poglej ša "arp /?" za statične zapise.

Zato večina userjev to reši tako, da se direktno z routerja pošilja WOL v subnet.

meacho ::

Arp pošlješ na broadcast pa je..

Pyr0Beast ::

DD-WRT

Prijaviš se na router in iz njega pošlješ magic packet (router si zapomne ip-je in mac naslove)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Volk| ::

V router se lahko prijavim prek interneta, toda nikjer nimam možnosti da bi poslal magic packet. To mora router omogočat ali je kaka druga fora?

Pa še velik problem: imam dinamični ip. Očitno bom moral zaprosit za statičnega. Ali pa res naret prek GSM
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

residual ::

kot je napisal kolega nad tabo... DD-WRT software omogoča wake-On-Lan, torej pošiljanje magic paketov v lokalni mreži.

Torej če imaš recimo linksys wrt54gl, naložiš namesto originalnega GUI, kar verzijo dd-wrt v23 ali novejši, ter ponovno nastaviš router z vso konfiguracijo. Opcijo za WOL najdeš na zavihku Administration/WOL.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

router asus WL550ge, ARP tabela in WOL

Oddelek: Omrežja in internet
101598 (1452) mNeRo
»

wake on lan (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525912 (4023) d0rK
»

Wake on lan - how to?

Oddelek: Omrežja in internet
112611 (2270) misek
»

Linksys router - wake on WAN

Oddelek: Omrežja in internet
81509 (1255) residual
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173136 (2337) bastadu

Več podobnih tem