» »

Excel-pomoc

Excel-pomoc

DSO1 ::

Prosim za nasvet, kako v excelu združiti vsebino dveh celic. V eni celici imam datum 2007-jan-01 v drugi pa uro 6:00. Rad bi združil ta dva podatka v eno celico tako, da bo pisalo 2007-jan-01 6:00. Hotel sem uporabiti funkcijo CONCATENATE pa mi je nekaj čudno preračunavalo 6:00 v ure. Na kakšen način bi lahko združil podatka, da bi dobil željen rezultat, torej v eni celici datum in čas?

Hvala!

carcar ::

Alec999 ::

=CONCATENATE(TEXT(C6;"d.m.yyyy");" ";TEXT(D6;"h:mm"))

Lp,
Alec999

toxius ::

Prosim za nasvet, kako v excelu združiti vsebino dveh celic. V eni celici imam datum 2007-jan-01 v drugi pa uro 6:00. Rad bi združil ta dva podatka v eno celico tako, da bo pisalo 2007-jan-01 6:00. Hotel sem uporabiti funkcijo CONCATENATE pa mi je nekaj čudno preračunavalo 6:00 v ure. Na kakšen način bi lahko združil podatka, da bi dobil željen rezultat, torej v eni celici datum in čas?

Hvala!


A1 & " " & B1... s tem boš dobil niz združen... ampak NIZ s katerim ne moreš računat
če hočeš imeti v eni celici zapisano datum in čas vpiši v celico 6:00 1.5.2009, portdi z enter, se postavi nazaj, desni klic, oblikuj celice (ctrl + 1) in pod format in pa po meri (custom) vpiši yyy-mmm-dd hh:mm .... vrednost je še vedno prava, ampak oblika prikaza je OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

DSO1 ::

Hvala vsem za tako hitro pomoč.

LP

atea ::

Hojla Sem že spraševala ter dobila nekaj odgovorov. Toda to ni to kar želim.
Ali mogoče ima kdo rešitev za mojo situacijo:

Ali mi lahko kdo opiše kako dejansko vnesem formulo v celico, da potem lahko vnašam dodatne vrednosti v isto celico, ter to čudo deluje ?
"V tisto celico, kjer je formula, je pač formula. Vrednosti pa ponavadi vnašaš v tiste celice, na katero se ta formula sklicuje
Torej:
a1 = "5"
b1 = "3"
c1 = "=a1+b1"
Spreminjaš a1 in b1, v c1 je forula, katera v odvisnosti od a1 in b1 prikaže rezult "

Toda kako naj vnesem v b1, dodatno vrednost. Imam"3" jaz pa želim dodati še "4" kar pomeni da ="a1+(b1+b1)"ali5+(3+4)=12, v prejšnjem primeru pa je
5+4=7.
LP Hvala.

BlackHole ::

Mislim, da to ni izvedljivo, da bi celica vsebovala 2 različni vrednosti.
LP Marko

RuN ::

Če boš v celici B1 razdovijla števila z nekim znakom (npr: ";" ali " ") potem bi bila formula v C1 sledeča

=A1+MID(B1;1;(SEARCH(";";B1;1)-1))+MID(B1;(SEARCH(";";B1;1)+1);LEN(B1))

Pri tej formuli sta številki v B1 razdvojeni z znakom ;.
Znak si lahko zamenjaš, tako da v formuli zamenjaš vse tiste ;, ki so znotraj narekovajev (";") in pač daš ali vejico ali presledek. Tako tudi napišeš števili v celico B1 (3;4 oz 3 4).

Aja še to. Če sedaj v celico B1 želiš vpisati samo eno število, mora biti drugo napisano z vrednostjo 0 (3;0)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

atea ::

hvala za pomoč
deluje pri seštevanju celice b1
za celico a1 pa ne deluje,
a to zato ker je formula samo za b1 nastavljena
če ponovim enako še za a1 bi moglo delat tudi za a1
alo sedaj pa na delo
hvala adijo

RuN ::

Tako je.

Formulo je potrebno popraviti še za A1

=MID(A1;1;SEARCH(";";A1;1)-1)+MID(A1;(SEARCH(";";A1;1)+1);LEN(A1))+MID(B1;1;(SEARCH(";";B1;1)-1))+MID(B1;(SEARCH(";";B1;1)+1);LEN(B1))

LP, RuN


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628677 (3006) omni-vor
»

EXCEL 2007-urejanje števil

Oddelek: Programiranje
111230 (1055) ToniT
»

Excel - izpis odstopajočih razlik časa

Oddelek: Programska oprema
121139 (1007) Willy White
»

EXCEL-VISUALBASIC

Oddelek: Programiranje
61051 (954) bm0267
»

Excel pomoco prosim

Oddelek: Programiranje
92643 (2488) Mercier

Več podobnih tem